Nie odbędzie się żaden mecz 9. kolejki.
Dodane przez Rugbus dnia 23-03-2013

Nie odbędzie się żaden z zaplanowanych podczas tego weekendu spotkań 9. kolejki ekstraligi rugby. Trzy mecze przełożono z powodu ośnieżonych boisk, natomiast konfrontacja w Gdyni Arki z AZS AWF Warszawa nie dojdzie do skutku z uwagi na kadrowe kłopoty gości. 9 kolejka zaplanowana została w sobotę, ale ze względu na nie nadające się do gry boiska wcześniej odwołano mecze Orkana Sochaczew z Pogonią Awenta Siedlce, Posnanii z Budowlanymi Lublin oraz szlagierowo zapowiadającą się konfrontację Master Pharm Budowlanych Łódź z Lechią Gdańsk (nowe terminy nie są jeszcze znane). Problemów z ośnieżonym boiskiem nie było natomiast w ...


Rozszerzona zawartość newsaProblemów z ośnieżonym boiskiem nie było natomiast w Gdyni - Arka rozgrywa bowiem swoje spotkania na sztucznej murawie Narodowego Stadionu Rugby. Zawodnicy AZS AWF odwołali jednak przyjazd na ten mecz. "W sobotę rano przedstawiciele warszawskiego klubu poinformowali nas, że z powodu kłopotów kadrowych nie przyjadą do Gdyni. Nas to jednak nie zwalnia z konieczności wywiązania się ze wszystkich obowiązków gospodarza oraz wyjścia zawodników z sędziami o godzinie 14. na boisko" - powiedział PAP kierownik Arki Jakub Doroszkiewicz.

Na poranną zbiórkę stawiło się zaledwie ośmiu zawodników AZS AWF i wszystko wskazuje na to, że Polski Związek Rugby przyzna Arce walkower 25:0.

Pierwsza wiosenna kolejka ekstraligi odbędzie się dopiero za dwa tygodnie, 6 kwietnia. W następną sobotę w Gdyni zaplanowano bowiem mecz Polski z Ukrainą w ramach Pucharu Narodów Europy. (PAP)