Zawodnicy Budowlanych na szkolnych zawodach.
Dodane przez Rugbus dnia 07-11-2012

Zawodnicy Budowlanych Łódź, gościli w środę w Zespole Szkół Specjalnych nr 3 na ul. Sucharskiego. Swoją obecnością uświetnili zawody sportowe uczniów szkół specjalnych. To już ósma edycja zawodów - mówi Urszula Rados, dyrektor ZSS nr 3. - Biorą w nich udział uczniowie wszystkich łódzkich szkół specjalnych. Mamy też gości spoza Łodzi. To ...


Rozszerzona zawartość newsa

To już ósma edycja zawodów - mówi Urszula Rados, dyrektor ZSS nr 3. - Biorą w nich udział uczniowie wszystkich łódzkich szkół specjalnych. Mamy też gości spoza Łodzi. To dzieci z klas 1-3, szkoły podstawowej. Zawody organizowane w naszej szkole to jedyna okazja dla tych maluchów do wzięcia udziału w takiej imprezie. Jest to też forma integracji, zarówno dzieci, jak i środowiska nauczycieli.

Wizyta zawodników pierwszego składu Budowlanych, była dużą atrakcją dla uczniów.
Pokazywali uczniom szkoły podstawowe elementy gry w rugby, a nawet wzięli udział w niektórych konkurencjach. Udział mistrzowskiej drużyny w zawodach, szkoła zawdzięcza jednemu ze swoich nauczycieli, Adamowi Milczarkowi.

- Sam kiedyś byłem zawodnikiem Budowlanych - mówi. - Teraz wykorzystuję swoje doświadczenie w tej dyscyplinie a także bliskie sąsiedztwo klubu. Staram się propagować rugby wśród uczniów.
źródło:Dziennik Łódzki