Wysoka wygrana z Juvenią.(2)
Dodane przez Rugbus dnia 03-11-2012
Budowlani Łódź - Juvenia Kraków 62:3 (21:0)

Drużyna Mirosława Żórawskiego gładko wygrała z drużyną Juveni Kraków. Mecz jednostronny do jednej bramki, chwilami goście próbowali pograć , ale nasza obrona grała bezbłędnie. Jedyne punkty dla Juveni zostały zdobyte z karnego. Łodzianie nie mieli problemów z pokonaniem pierwszoligowej drużyny, choć nie zagrali w najsilniejszym składzie. Trener Mirosław Żórawski wykorzystał spotkanie, aby poddać sprawdzianowi wielu klubowych dublerów. Na początku ...

Punkty dla Budowlanych zdobyli: Kozakiewicz Tomasz - 16, Kotasa Krzysztof - 10, Mirosz Marek -10, Czarniak Łukasz - 6, Mokia Sergo - 5, Szczukocki Bartłomiej -5, Grabowski Paweł -5, Stępień Szczepan -5.
Rozszerzona zawartość newsa

Budowlani Łódź rozbili Juvenię Kraków

Rugbiści Blach Pruszyński Budowlanych nie mieli problemów z pokonaniem Juvenii Kraków w Pucharze Polski. Obrońcy tytułu rozbili rywali 62:3.
Zgodnie z zapowiedziami trener Mirosław Żórawski dał pograć w sobotnim meczu wielu zmiennikom, którzy do tej pory większość minut spędzili na ławce rezerwowych. Mimo zmian łodzianie od początku zdominowali pierwszoligowców i już po kwadransie gry prowadzili 14:0.

Na początku drugiej połowy Budowlani wgrywali już 31:0, ale prawdziwy popis gry dali w ostatnim kwadransie, gdy zdobyli aż pięć przyłożeń. Mimo że na boisku byli już wówczas kolejni rezerwowi, gra gospodarzy mogła się naprawdę podobać. Co prawda zmęczeni i po prostu o wiele słabsi rywale nie byli dla nich wielkim zagrożeniem, ale mimo wszystko kilka efektownych akcji zasługiwało na spore brawa.

Na wyróżnienie zasłużył zwłaszcza Tomasz Kozakiewicz, który głównie w drugiej połowie co chwila popisywał się efektownymi rajdami. Obrońca łodzian dwa z nich zakończył własnymi przyłożeniami, a przy dwóch kolejnych miał spory udział. Kozakiewicz zdobył także ostatnie punkty, a po jego trzecim udanym podwyższeniu w meczu sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Budowlani - Juvenia 62:3 (21:0)

Punkty dla Budowlanych: Kozakiewicz 16, K. Kotasa, Mirosz po 10, Czarniak 6, Mokia, Szczukocki, Grabowski, S. Stępień po 5.

Budowlani: Grabski, Szyburski, Mokia, Ignaczak, Justyński, Kowalewski, Fortuna, Mirosz, Abashidze, Czarniak, Szczukocki, Kaniowski, Grabowski, K. Kotasa, Kozakiewicz.
źródło:Gazeta.pl