Wojewódzki Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby w Lublinie.
Dodane przez Rugbus dnia 15-10-2012

Bardzo dobrze zakończyli rozgrywki jesienne najmłodsi rugbiści Budowlanych Łódź. W turnieju zorganizowanym przez Klub Sportowy Budowlani Lublin ponownie łodzianie zajęli czołowe lokaty. Na miano niepokonanych zasługują młodzicy naszego klubu, którzy w tym sezonie nie przegrali żadnego meczu i obronną ręką wyszli z wszystkich trzech turniejów, w których startowali. Tym razem nie dali żadnych szans ekipom z centrum i wschodniej Polski. Pokonali kolejno MKR Siedlce 17:0, KS Budowlani Lublin 21:0, AZS Warszawa (ekipa połączonych sił Warszawy, Siedlec i Ozorkowa) 40:0 i Orkan Sochaczew 21 :7. Puchar za I miejsce odebrał wraz z całą drużyną kapitan Maksymilian Bączyński. Ze złotem ...


Rozszerzona zawartość newsa

Bardzo dobrze zakończyli rozgrywki jesienne najmłodsi rugbiści Budowlanych Łódź. W turnieju zorganizowanym przez Klub Sportowy Budowlani Lublin ponownie łodzianie zajęli czołowe lokaty. Na miano niepokonanych zasługują młodzicy naszego klubu, którzy w tym sezonie nie przegrali żadnego meczu i obronną ręką wyszli z wszystkich trzech turniejów, w których startowali. Tym razem nie dali żadnych szans ekipom z centrum i wschodniej Polski. Pokonali kolejno MKR Siedlce 17:0, KS Budowlani Lublin 21:0, AZS Warszawa (ekipa połączonych sił Warszawy, Siedlec i Ozorkowa) 40:0 i Orkan Sochaczew 21 :7. Puchar za I miejsce odebrał wraz z całą drużyną kapitan Maksymilian Bączyński.
Ze złotem wyjechali również najmłodsi czyli mini żacy. W stawce pięciu zespołów pokonywali kolejno Budowlanych Lublin 3:0, MKS Pogoń Siedlce 2:0, AZS AWF Warszawa 4:1 i MKR Siedlce 6:1. Puchar odebrał kapitan Mateusz Nowak. Dla większości chłopców było to pierwsze złoto w tak ważnych zawodach stąd wielka radość i przyrzeczenie przepracowania solidnie okresu zimowego, aby utrzymać wywalczoną pozycję w turniejach wiosennych.
Nieco gorzej poszło żakom, którzy chyba popadli w kompleks przegrywania pierwszych pojedynków. Porażka z Pogonią Siedlce 8:2 przekreśliła szansę na walkę o złoto. Zwycięstwa nad AZS AWF Warszawa 5:3 i Budowlanymi Lublin 7:0 dały Budowlanym Łódź trzecią lokatę, co w stawce sześciu zespołów było bardzo dobrą pozycją.
W obecnej chwili w rozgrywkach dziecięcych nastąpi bardzo długa przerwa zimowa. Pierwsze turnieje przewidziane są na kwiecień 2013 roku.
W tym Memoriał im. Mirosława Wojtani. Dla młodych rugbistów to okres, w którym powinni doskonalić swoje umiejętności techniczne. Jak duże braki mają przekonali się sami w walce z trudnymi przeciwnikami. Turnieje w Jarocinie, Gdyni i Lublinie pokazały, że będzie bardzo trudno utrzymać w roku 2013 pozycję klubu najlepiej szkolącego dzieci i młodzież w Polsce. Okazuje się bowiem, że pod względem organizacyjnym i szkoleniowym, a również pod względem dostępu do nowoczesnej bazy szkoleniowej łódzkim ekipom wiele brakuje.
Czasy gdy wystarczała pasja i trawnik chyba minęły bezpowrotnie. Muszą sobie zdawać sprawę z tego wszyscy, którzy twierdzą, że przez wiele lat było dobrze to i tak będzie dalej. Stoimy przed zatwierdzaniem budżetów na 2013 roku w różnych instytucjach i urzędach, klubach i stowarzyszeniach. Jeśli zapomni się w tych finansach o wychowaniu najmłodszych, to za rok z mapy łódzkiego sportu zniknie nie tylko rugby.

Ale dopóki ciepło i słonecznie to przypominamy, że treningi sekcji rugby dzieci w Klubie Sportowym Budowlani Łódź odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 16.30
Zbyszek Jurzysta