Ładne prezenty dla trenerów.
Dodane przez Rugbus dnia 08-10-2012

Wyjątkowy prezent sprawili swoim trenerom Przemkowi Szyburskiemu i Zbyszkowi Jurzyście najmłodsi rugbiści Budowlanych Łódź. W dniu ich urodzin 7 października na bardzo trudnym terenie rozgrywek dziecięcych czyli w Gdyni zdobyli wysoko punktowane miejsca i do Łodzi wracali z pucharami. Młodzicy po rozegraniu turnieju w ...


Rozszerzona zawartość newsa

Więcej zdjęć w galerii.

Wyjątkowy prezent sprawili swoim trenerom Przemkowi Szyburskiemu i Zbyszkowi Jurzyście najmłodsi rugbiści Budowlanych Łódź. W dniu ich urodzin 7 października na bardzo trudnym terenie rozgrywek dziecięcych czyli w Gdyni zdobyli wysoko punktowane miejsca i do Łodzi wracali z pucharami.
Młodzicy po rozegraniu turnieju w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, lejącym momentami deszczu i podczas porywającego zimnego wiatru nie dali szans pomorskim ekipom zwyciężyli kolejno Arkę Gdynia 10:5, Ogniwo Sopot 8:3 i Lechię Gdańsk 12:3 wywożąc ze Stadionu Narodowego Rugby I miejsce i okazały puchar.

Żakom nie wyszło kompletnie pierwsze spotkanie, w którym ulegli Arce Gdynia aż 0:7. Potrzeba było tak mocnego wstrząsu i zmian w ustawieniu bo kolejne spotkania wypadły znacznie lepiej z Ogniwem Sopot 1:1, Lechią Gdańsk I zespół 3:3 i Lechia Gdańsk II zespół 4:2. W ten sposób z Gdyni wyjechaliśmy z III miejscem i ładnym pucharem.

Mini żacy mieli trudne zadanie bo w ich kategorii występowało, aż 7 zespołów. Niestety zespół występował bez zawodników rezerwowych (brak miejsc noclegowych ograniczył liczbę zabranych dzieci) i widać było, że w walce o III miejsce zabrakło naszym dzielnie spisującym się zawodnikom siły. Ulegli UKS Czeczewo i musieli zadowolić się czwartym miejscem.

Lokaty zajęte w silnym ośrodku rugby jakim jest Trójmiasto , napawają optymizmem przed kolejnym turniejem, który odbędzie się w Lublinie w dniu 14 października 2012 roku.

Autor:Zbigniew Jurzysta