Turniej Seven Cup Łódź zdobyty przez Budowlanych Łódź. - Wyniki
Dodane przez Rugbus dnia 07-10-2012

Na stadionie Łodzianki odbył się po raz czwarty turniej rugby siedmioosobowego Łódź Sevens Cup. Uczestniczyły w nim zespoły kobiece i męskie z całej Polski, w tym również z województwa łódzkiego: Budowlanymi Łódż, BBRC Łódź, Ferrano Włókniarz Zgierz. Odbyło się kilka ciekawych pojedynków stojących na wysokim poziomie.W finale spotkały się drużyny Budowlanych Łódź i Orkana Sochaczew. Lepszą okazała się drużyna z Łodzi pokonując wysoko przeciwników z Sochaczewa 38:7 (26:0). Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Matyjak z Budowlanych Łódź. Skład zespołu oparty został na formacji ... Skład Budowlani Łódź: Mindia Abashidze, Łukasz Czarniak, Grzegorz Dułka, Krzysztof Justyński, Dariusz Kaniowskiego (kapitan), Krzysztof Kotasa, Tomasz Kozakiewicz, Sebastian Łuczak, Mateusz Matyjak, Bartłomiej Szczukocki, Krzysztof Skrobski.Trener: Mirosław Żórawski


Rozszerzona zawartość newsa


Ze względu na przerwę w rozgrywkach ekstraligi i wolnym terminem w Pucharze Polski (mecz PEN Czechy – Polska), Budowlani S.A. skorzystali z zaproszenia i wystąpili w turnieju rugby „7” organizowanym przez BBRC Łódź.

Skład zespołu oparty został na formacji ataku, a jedynym zawodnikiem młyna był wywodzący się z klubu siódemkowego Krzysztof Justyński. Udział w turnieju był dobrym treningiem techniki i wytrzymałości specjalnej dla tyłów.

Kilku zawodników, którzy grali mniej ostatnio w meczach ekstraligi, miało tutaj okazję do wykazania się w olimpijskiej odmianie rugby (Kotasa, Skrobski, Szczukocki).
Nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony; przewyższali pod względem umiejętności technicznych, organizacji gry szerokiej oraz motoryczności wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju, stąd wysokie wyniki w rozegranych meczach.

Wygraliśmy pewnie IV Turniej Łódź Rugby Sevens, uzyskując przy tym imponujący bilans punktowy 293:21, a najlepszym zawodnikiem zawodów uznany został Mateusz Matyjak, zdobywca 85 punktów (indywidualna nagroda).

Na wyróżnienie zasłużył również dobrze grający w turnieju kapitan naszego zespołu: zdobywca 31 punktów, a przy tym jeden z najlepiej broniących zawodników Dariusz Kaniowski.

Wyniki rozegranych spotkań (2x7 minut):

Wyniki:
Budowlani Łódź - Fabrykanci Pabianice 66:0 (26:0)
Budowlani Łódź - Igloo Ruda Śląska 71:0 (38:0)
Budowlani Łódź - BBRC Łódź 57:7 (33:0)
Półfinał: - Budowlani Łódź - Włókniarz Zgierz 61:7 (28:0)
Finał: Budowlani Łódź - Orkan Sochaczew 38:7 (26:0)

Punkty zdobyli: Mateusz Matyjak 85 , Bartłomiej Szczukocki 42 , Krzysztof Kotasa 38 , Dariusz Kaniowski 31 ( kapitan), Tomasz Kozakiewicz 31 , Łukasz Czarniak 28, Mindia Abashidze 24, Krzysztof Skrobski 7, Grzegorz Dułka 7,

Autor:Mirosław Żórawski

W ten weekend w Łodzi po raz czwarty odbył się Łódź Sevens Cup- dwudniowy turniej rugby siedmioosobowego kobiet i mężczyzn.
W sobotę oglądaliśmy V turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Na boisku zobaczyliśmy aż 9 ekip kobiecych.Klasyfikacja turnieju kobiet:


1.miejsce- Tygrysice Orkan Sochaczew
2. Ladies Lechia Gdańsk
3. Diablice Ruda Śląska
4. Arka Gdynia Girls
5. Delia Atomówki Łódź
6. Czarne Pruszcz Gdański
7. Ladies Frogs Warszawa
8. Syrenki Warszawa
9. Częstochowa

W niedzielę natomiast mieliśmy przyjemność oglądać rozgrywki panów w kolejnym turnieju Polskiej Ligi Rugby 7. Wśród 8 ekip znalazło się aż 5 z województwa łódzkiego. Budowlani Łódź S.A. okazali się bezkonkurencyjni.

Klasyfikacja turnieju mężczyzn:

1. Budowlani Łódź S.A
2. Orkan Sochaczew
3. Ferrano Włókniarz Zgierz
4. BBRC Łódź
5. RC Igloo Ruda Śląska
6. Skra Warszawa
7. Gentelmens Rugby Club
8. Fabrykanci Pabianice
źródło:bbrclodz.pl