Turniej Seven Cup Łódź zdobyty przez Budowlanych Łódź. - Wyniki
Dodane przez Rugbus dnia 07-10-2012

Na stadionie Łodzianki odbył się po raz czwarty turniej rugby siedmioosobowego Łódź Sevens Cup. Uczestniczyły w nim zespoły kobiece i męskie z całej Polski, w tym również z województwa łódzkiego: Budowlanymi Łódż, BBRC Łódź, Ferrano Włókniarz Zgierz. Odbyło się kilka ciekawych pojedynków stojących na wysokim poziomie.W finale spotkały się drużyny Budowlanych Łódź i Orkana Sochaczew. Lepszą okazała się drużyna z Łodzi pokonując wysoko przeciwników z Sochaczewa 38:7 (26:0). Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Matyjak z Budowlanych Łódź. Skład zespołu oparty został na formacji ... Skład Budowlani Łódź: Mindia Abashidze, Łukasz Czarniak, Grzegorz Dułka, Krzysztof Justyński, Dariusz Kaniowskiego (kapitan), Krzysztof Kotasa, Tomasz Kozakiewicz, Sebastian Łuczak, Mateusz Matyjak, Bartłomiej Szczukocki, Krzysztof Skrobski.Trener: Mirosław Żórawski

Rozszerzona zawartość newsa

Ze względu na przerwę w rozgrywkach ekstraligi i wolnym terminem w Pucharze Polski (mecz PEN Czechy – Polska), Budowlani S.A. skorzystali z zaproszenia i wystąpili w turnieju rugby „7” organizowanym przez BBRC Łódź.

Skład zespołu oparty został na formacji ataku, a jedynym zawodnikiem młyna był wywodzący się z klubu siódemkowego Krzysztof Justyński. Udział w turnieju był dobrym treningiem techniki i wytrzymałości specjalnej dla tyłów.

Kilku zawodników, którzy grali mniej ostatnio w meczach ekstraligi, miało tutaj okazję do wykazania się w olimpijskiej odmianie rugby (Kotasa, Skrobski, Szczukocki).
Nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony; przewyższali pod względem umiejętności technicznych, organizacji gry szerokiej oraz motoryczności wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju, stąd wysokie wyniki w rozegranych meczach.

Wygraliśmy pewnie IV Turniej Łódź Rugby Sevens, uzyskując przy tym imponujący bilans punktowy 293:21, a najlepszym zawodnikiem zawodów uznany został Mateusz Matyjak, zdobywca 85 punktów (indywidualna nagroda).

Na wyróżnienie zasłużył również dobrze grający w turnieju kapitan naszego zespołu: zdobywca 31 punktów, a przy tym jeden z najlepiej broniących zawodników Dariusz Kaniowski.

Wyniki rozegranych spotkań (2x7 minut):

Wyniki:
Budowlani Łódź - Fabrykanci Pabianice 66:0 (26:0)
Budowlani Łódź - Igloo Ruda Śląska 71:0 (38:0)
Budowlani Łódź - BBRC Łódź 57:7 (33:0)
Półfinał: - Budowlani Łódź - Włókniarz Zgierz 61:7 (28:0)
Finał: Budowlani Łódź - Orkan Sochaczew 38:7 (26:0)

Punkty zdobyli: Mateusz Matyjak 85 , Bartłomiej Szczukocki 42 , Krzysztof Kotasa 38 , Dariusz Kaniowski 31 ( kapitan), Tomasz Kozakiewicz 31 , Łukasz Czarniak 28, Mindia Abashidze 24, Krzysztof Skrobski 7, Grzegorz Dułka 7,

Autor:Mirosław Żórawski

W ten weekend w Łodzi po raz czwarty odbył się Łódź Sevens Cup- dwudniowy turniej rugby siedmioosobowego kobiet i mężczyzn.
W sobotę oglądaliśmy V turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Na boisku zobaczyliśmy aż 9 ekip kobiecych.