Łódź Sevens Cup po raz czwarty!. - Program zawodów.
Dodane przez Rugbus dnia 02-10-2012

Oj, będzie się w weekend działo w parku 3 Maja. Przez dwa dni obiektem przy ul. Małachowskiego (Łodzianka) rządzić będą rugbiści. Klub BBRC wraz ze sponsorami po raz czwarty organizuje Łódź Seven Cup – największy w Polsce turniej w siedmioosobowej, olimpijskiej odmianie rugby. W sobotę od godz. 10 w piątej eliminacji mistrzostw Polski rywalizować będą panie. Na Łodziance wystąpi dziewięć najsilniejszych ekip w kraju, w tym Delia Atomówki Łódź. Trener łodzianek Damian Klimek zapowiada, że ...


Rozszerzona zawartość newsaOj, będzie się w weekend działo w parku 3 Maja. Przez dwa dni obiektem przy ul. Małachowskiego (Łodzianka) rządzić będą rugbiści. Klub BBRC wraz ze sponsorami po raz czwarty organizuje Łódź Seven Cup – największy w Polsce turniej w siedmioosobowej, olimpijskiej odmianie rugby.

W sobotę od godz. 10 w piątej eliminacji mistrzostw Polski rywalizować będą panie. Na Łodziance wystąpi dziewięć najsilniejszych ekip w kraju, w tym Delia Atomówki Łódź.
Trener łodzianek Damian Klimek zapowiada, że nasz zespół wystąpi w najsilniejszym składzie i zrobi wszystko, żeby zająć miejsce na podium. W ostatnim turnieju w Częstochowie Atomówki uplasował się na czwartym miejscu.

Kraje walczące o udział w igrzyskach, takie jak Belgia i Holandia, przeznaczają na kobiece rugby około 100 tysięcy euro rocznie – mówi prezes BBRC Zbigniew Grądys – U nas jest to kwota rzędu 40 tys zł. Daleka zatem droga przed nami.
Po ostatnim meczu odbędą się wybory najlepszej i najładniejszej uczestniniczki zmagań. Widzowie obejrzą też turniej paryżanki, w którym wystąpią cztery drużyny złożone z zawodniczek do lat 17.

Dzień później w męskim turnieju Polskiej Ligi Rugby 7 (od godz. 10) wystartuje osiem zespołów (czterem dalszym organizatorzy musieli odmówić, gdyż taka liczba drużyn rozsadziłaby ramy imprezy). Obok BBRC, Fabrykantów Pabianice i Gentelmensów Łódź po raz pierwszy w takim turnieju wystąpi zespół Budowlanych Łódź.
Trener Mirosław Żórawski zapowiada, że wystawi mocny skład, a młodzi gracze, po ostatnim zwycięstwie w rugby 15 nad Arką Gdynia, wprost palą się do gry.
Wygląda na to, że o pierwsze miejsce wicemistrzowie Polski w tej odmianie rugby – Budowlani – walczyć będą z brązowymi medalistami – Orkanem Sochaczew. Zapowida się emocjonujący turniej.
Organizatorzy zaplanowali też turniej dla amatorów Open Rugby Tag, w których mogą wziąć udział całe rodziny.

Dodatkowymi atrakcjami dwudniowej imprezy będą pokazy motocykli grupy Berserkers (niektóre maszyny ważą około pół tony), mistrzostwa Polski HPI Street Racing... modeli samochodowych, występ grupy tanecznej Sparta, porady dla miłośników kotów oraz grill i catering dla publiczności. Warto wybrać się w weekend do parku 3 Maja.

Program sobotniego turnieju

10:00 - powitanie zawodników i kibiców
10:00 - 15:00 - rozgrywki kobiet
- występy grupy tanecznej SPARTA
- konkurs dla kibiców z nagrodami
15:30 - zakończenie turnieju kobiet
16:00 - wręczenie pucharów i medali
- wybór Miss Delia Cosmetics
- wybór MVP turnieju

W niedzielę, 7 października odbędzie się turniej męski. Zobaczymy w nim zespoły Włókniarza Zgierz, BBRC Łódź, Fabrykantów Pabianice, Orkana Sochaczew, Gentelmens RC, Ruda Śląska RC, Budowlanych Łódź oraz Skrę Warszawa.

Program niedzielnego turnieju

10:00 - powitanie zawodników i kibiców
10:00 - 11:00 - zapisy na Open Rugny Tag
11:00 - 15:00- rozgrywki Open Rugny Tag
10:00 - 15:00- rozgrywki mężczyzn
- występy grupy tanecznej Sparta
- konkurs dla kibiców z nagrodami
15:30 - zakończenie turnieju mężczyzn
16:00 - wręczenie pucharów i medali
- wybór Miss Delia Cosmetics
- wybór MVP turnieju
(pas) Express Ilustrowany