Srebro dla rugbistów Budowlanych Łódź.(Wyniki - składy - punkty zdobyli)
Dodane przez Rugbus dnia 18-08-2012

Rugbiści Budowlanych w finale mistrzostw Polski w olimpijskim rugby siedmioosobowym przegrali 15:26 z broniącą tytuł Lechią Gdańsk. Łodzianie po raz trzeci w tym sezonie walczą z gdańszczanami o najwyższe zaszczyty. W finale mistrzostw Polski górą była Lechia, Puchar Polski wywalczyli Budowlani, a dziś znów triumfowała drużyna z Wybrzeża. Zdaniem trenera łodzian, Mirosława Żórawskiego, to wielki sukces jego zespołu, bo praktycznie do tej pory Budowlani nie walczyli w tej odmianie rugby.


Rozszerzona zawartość newsa



Faworyci zagrali w następujących składach:

LECHIA GDAŃSK:
Piotr Jurkowski, Rafał Janeczko, Tomasz Hebda, Aleksander Nowicki, Marek Płonka, Mariusz Wilczuk, Piotr Piszczek, Karol Hedesz, Grzegorz Buczek, Bartłomiej Wójcik, Dawid Popławski, Cyprian Majcher.

ORKAN SOCHACZEW:
Kamil Dudkowski, Piotr Wylot, Tomasz Malesa, Dawid Plichta, Nadir Boukhaloua, Marcin Stencel, Mateusz Pawłowski, Przemysław Kamiński, Łukasz Śmielak, Konrad Pietrzyk, Marcin Krześniak.

BUDOWLANI SA ŁÓDŹ: Mindia Abashidze, Dariusz Kaniowski, Paweł Kotasa, Krzysztof Kotasa, Tomasz Kozakiewicz, Sebastian Łuczak, Marek Grabowski, Mateusz Matyjak, Krzysztof Justyński, Michał Mirosz, Emil Kowalewski, Łukasz Żórawski.

CZARNI PRUSZCZ GD. Karol Lipski, Piotr Orzełowski, Mariusz Kasperek, Sylwester Fojuth, Łukasz Śmietański, Jarosław Chlebicz, Krzysztof Lechmyc, Paweł Płoński, Dariusz Lechmyc, Tomasz Zajkowski, Patryk Narwojsz.

Wyniki:

Grupa A: RC Czarni Pruszcz Gdański, AZS AWF Warszawa, MKS Ogniwo Sopot

AZS AWF Warszawa - MKS Ogniwo Sopot 38:14 (19:14)
RC Czarni Pruszcz Gdański - AZS AWF Warszawa 14:19 (14:7)
RC Czarni Pruszcz Gdański - MKS Ogniwo Sopot 26:5

Grupa B: Budowlani S.A. Łódź, RK Unisław, Włókniarz Zgierz

RK Unisław - Włókniarz Zgierz 22:7 (10:0)
Budowlani S.A. Łódź - RK Unisław 41:0 (17:0)
Budowlani S.A. Łódź - Włókniarz Zgierz 21:7 (17:7)

Grupa C: RC Lechia Gdańsk, KS Posnania Poznań,

RC Lechia Gdańsk - KS Posnania Poznań 22:5

Grupa D: RC Orkan Sochaczew, AZS AWFiS Gdańsk, Igloo Ruda Śląska

AZS AWFiS Gdańsk - Igloo Ruda Śląska 36:0 (24:0)
RC Orkan Sochaczew - AZS AWFiS Gdańsk 31:0 (12:0)
RC Orkan Sochaczew - Igloo Ruda Śląska 31:7 (24:0)

Ćwierćfinały:

AZS AWF Warszawa - AZS AWFiS Gdańsk 26:14 (19:0)
Orkan Sochaczew - Czarni Pruszcz Gd. 24:7 (7:7)
Budowlani SA Łódż - Posnania Poznań 12:7 (0:7) (7:7)
Lechia Gdańsk - RK Unisław 52:0 (33:0)

Półfinał Plate

AZS AWFiS Gdańsk - Posnania Poznań 14:24
Czarni Pruszcz Gd. - RK Unisław 21:10

Półfinał Bowl

Ogniwo Sopot - Igloo Ruda Śląska 24:5

Półfinał Cup

AZS AWF Warszawa - Budowlani SA Łódź 7:42

Orkan Sochaczew - Lechia Gdańsk 7:31

Finały:

o IX m Włókniarz Zgierz - Ogniwo Sopot 14:24
o VII AZS AWFiS Gdańsk - RK Unisław 45:5
o V m Posnania Poznań - Czarni Pruszcz Gd. 49:0
o III m AZS AWF Warszawa - Orkan Sochaczew 5:19 (5:0)
o I m Budowlani SA Łódź - Lechia Gdańsk 15:26 (10:19)


Budowlani Łódź - Unisław 41:0 (17:0)

punkty zdobyli:
Krzysztof Kotasa – 10
Marek Grabowski – 10
Sebastian Łuczak – 6
Emil Kowalewski - 5
Tomasz Kozakiewicz - 5
Michał Mirosz – 5

Budowlani Łódź - Włókniarz Zgierz 21:7 (14:7)


punkty zdobyli:
Łukasz Żórawski – 5
Krzysztof Kotasa – 5
Mindia Abashidze – 5
Sebastian Łuczak – 6

Budowlani Łódź - Posnanią Poznań (ćwierćfinał) 12:7 (0:7, 7:7)

punkty zdobyli:
Marek Grabowski – 5
Dariusz Kaniowski – 5
Sebastian Łuczak – 2

AZS AWF Warszawa - Budowlani Łódź (półfinał) 7:42 (0:21)

punkty zdobyli:
Marek Grabowski – 15
Sebastian Łuczak – 10
Tomasz Kozakiewicz – 7
Emil Kowalewski – 5
Łukasz Czarniak – 5

Budowlani Łódź - Lechią Gdańsk - (finał) 15:26 (10:19)


punkty zdobyli:
Tomasz Kozakiewicz – 10
Łukasz Czarniak – 5