Łodzianie i zgierzanie walczą o medale w olimpijskiej odmianie rugby. - Plan turnieju
Dodane przez Rugbus dnia 17-08-2012

Jutro w Sochaczewie najlepsi rugbiści staną do walki o medale mistrzostw Polski w olimpijskiej siedmioosobowej odmianie. Wystartują dwie nasze drużyny – Budowlani Łódź i Ferrano Włókniarz Zgierz. Obie spotkają się ze sobą w fazie grupowej, gdzie rywalizować będą jeszcze z RK Unisław. Obie mają wielkie szanse awansować do ćwierćfinału, a łodzianom marzy się zdobycie jednego z medali. – Nie specjalizujemy się w tej odmianie rugby, ale olimpijska nominacja znacznie podnosi jego rangę. Dlatego chcemy mocno zaznaczyć swoją obecność w Sochaczewie – mówi trener Budowlanych Mirosław Żórawski. – Faworytami zmagań są ...


Rozszerzona zawartość newsa

Jutro w Sochaczewie najlepsi rugbiści staną do walki o medale mistrzostw Polski w olimpijskiej siedmioosobowej odmianie. Wystartują dwie nasze drużyny – Budowlani Łódź i Ferrano Włókniarz Zgierz.

Obie spotkają się ze sobą w fazie grupowej, gdzie rywalizować będą jeszcze z RK Unisław. Obie mają wielkie szanse awansować do ćwierćfinału, a łodzianom marzy się zdobycie jednego z medali.

– Nie specjalizujemy się w tej odmianie rugby, ale olimpijska nominacja znacznie podnosi jego rangę. Dlatego chcemy mocno zaznaczyć swoją obecność w Sochaczewie – mówi trener Budowlanych Mirosław Żórawski. – Faworytami zmagań są: drużyna gospodarzy – Orkan i Lechia Gdańsk, której kilkunastu „siódemkowych” zawodników otrzymało miejskie sportowe stypendia. Może, gdy sięgniemy po któryś z krążków, na naszych najlepszych graczy też czekać będzie taka nagroda?

Budowlani nie przystąpią do walki z marszu. Odbyli kilka specjalistycznych treningów. Czeka ich długi kilkunastogodzinny turniej. Jeśli wytrzymają go kondycyjnie i wykorzystają swój potencjał, to medal jest w zasięgu ich możliwości.

Barw Budowlanych bronić będzie dwóch aktualnych reprezentantów kraju w rugby siedmioosobowym – Sebastian Łuczak i Paweł Kotasa. Obok nich wystąpią zawodnicy, którzy też grali w drużynie narodowej: najlepszy rugbista Łodzi minionego sezonu – Tomasz Kozakiewicz, Krzysztof Justyński, Krzysztof Kotasa, reprezentant Ukrainy Marek Grabowski, a także Mindia Abashidze, Dariusz Kaniowski, Mateusz Matyjak, Emil Kowalewski, Łukasz Żórawski, Michał Mirosz (dwaj ostatni to reprezentanci kraju w rugby piętnastoosobowym).
źródło:Express Ilustrowany

---------------------------------------------------------------------------------------------

Początek turnieju godz.11.00


Grupa A: Czarni Pruszcz Gd, AZS AWF Warszawa, Ogniwo Sopot
Grupa B: Budowlani Łódź, RK Unisław, Włókniarz Zgierz
Grupa C: Lechia Gdańsk, Posnania Poznań, Kosmaz Koszalin
Grupa D: Orkan Sochaczew, AZS AWFiS Gdańsk, Igloo Ruda Śląska

Eliminacje

Boisko A
11.00 AZS Warszawa - Ogniwo
11.20 AZS Gdańsk - Igloo
11.40 Pruszcz - AZS Warszawa
12.00 Orkan - AZS Gdańsk
12.20 Pruszcz - Ogniwo
12.40 Orkan - Iglooo

boisko B
11.00 Unisław - Zgierz
11.20 Posnania - Koszalin
11.40 Łódź - Unisław
12.00 Lechia - Posnania
12.20 B/Łódź - Zgierz
12.40 Lechia - Koszalin

ćwierćfinały

boisko A
13.20 I A1 - D2
13.40 III D1 - A2

boisko B
13.20 II B1 - C2
13.40 IV C1 - B2

14.00 Uroczyste otwarcie turnieju

Półfinał Plate

boisko A
14.40 VII PI - PII
14.00 VIII PIII - PIV


Półfinały Bowl

boisko B
14.40 V A3 - D3
14.00 VI B3 - C3

Półfinał Cup

boisko A
15.20 IX ZI - ZII
15.40 X ZIII - ZIV

mecze finałowe


16.00 o XI m PV - PVI
16.20 o IX m finał bowl ZV - ZVI
16.40 o VII PVII - PVIII
17.00 o V m finał plate ZVII - ZVIII
17.20 o III m PIX - PX
17.40 o I m finał cup ZIX - ZX