Budowlani Łódź w finale turnieju 7 - Kadeci Budowlanych Łódź pokonali Spartę Jarocin.
Dodane przez Rugbus dnia 21-04-2012

Drużyna Budowlanych Łódź wygrała turniej "siódemkowy " który odbywał się w sobotę na obiekcie przy ulicy Górniczej 5 i awansowała do finałów mistrzostw Polski. W zawodach wystartowały drużyny Budowlani Łódź, BBRC Łódź, Włókniarza Zgierz, AZS Warszawa, Posnania Poznań, Orkana Sochaczew, AZS Katowice i RC Ruda Śląska. W finałowym pojedynku drużyna z Bałut pokonała drużynę Orkana Sochaczew 33:12. Łodzianie byli na boisku najlepsi i w tym dniu nie było drużyny która pokusiła by się o pokonanie łódzkiego teamu. Finałowy pojedynek pokrzyżowała pogoda która w drugiej połowie przez burzę wygoniła kibiców dopingujących naszą drużynę. Po turnieju rozgrywany był mecz Kadetów Budowlani Łódź Sparta Jarocin wygrany przez nasz zespół 83:0 Wyniki końcowe na stronie .


Rozszerzona zawartość newsa
Więcej zdjęć z turnieju.


Eliminacje:


Najwięcej punktów dla Budowlanych w turnieju zdobył Temo Sokhadze – 35. W łódzkiej drużynie kibice dopingowali również: Łukasza Czarniaka, Grzegorza Dułkę, Mariusza Fortunę, Dariusza Kaniowskiego, Pawła Kotasę, Krzysztofa Kotasę, Tomasza Kozakiewicza, Sebastiana Łuczaka, Mateusza Matyjaka, Michała Mirosza, Dominika Skwarciaka.

W rozgrywkach wzięło osiem zespołów, w tym trzy z naszego regionu. W spotkaniu o piąte miejsce Włókniarz Zgierz uległ AZS Warszawa 14:31, natomiast w pojedynku o ósmą lokatę BBRC przegrało z Igloo Ruda Śląska 7:14. W meczu grupowym Budowlani wygrali BBRC 61:0.

Orkan Sochaczew - Budowlani Łódź 7:22
Włókniarz Zgierz - Ruda Śląska 31- 7
BBRC Łódź - AZS Warszawa 17:22
AZS Katowice - Posnania Poznań 12:19
Budowlani Łódź - AZS Warszawa 59:7
Ruda Śląska - Posnania Poznań 12 :38
Orkan Sochaczew - BBRC Łódź 66:0
Włókniarz Zgierz - AZS Katowice 7:28
BBRC Łódź - Budowlani Łódź 0 :61
AZS Katowice - Ruda Śląska 42:0
AZS Warszawa - Orkan Sochaczew 0:40
Posnania Poznań - Włókniarz Zgierz 33:7

Półfinały:


AZS Warszawa - Ruda Śląska 42:14
BBRC Łódź - Włókniarz Zgierz 0:38
Orkan Sochaczew - Posnania Poznań 14:12
Budowlani Łódź - AZS Katowice 29:0

Finały:


o VII m. -Ruda Śląska - BBRC Łódź 14:7
o V m. - AZS Warszawa - Włókniarz Zgierz 31:14
o III m. - Posnania Poznań - AZS Katowice - 28:7
o I m. - Orkan Sochaczew - Budowlani Łódź 12:33

Półfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Seniorów w rugby siedmioosobowym wyłoniły 12 drużyn, które w sierpniu stoczą walkę o miano najlepszej siódemki w Polsce. Wśród nich znalazły się dwie drużyny naszego regionu: Budowlani i Włókniarz Zgierz.

Budowlani wygrali półfinałowe zmagania w grupie południowej, w grupie północnej najlepsza była drużyna RC Czarni Pruszcz Gdański.
Szanse na zdobycie mistrzostwa mieć będą: RC Czarni Pruszcz Gdański, Blachy Pruszyński Budowlani S.A. Łódź, RC Lechia Gdańsk, RC Orkan Sochaczew, KS Posnania Poznań, AZS AWFiS Gdańsk, RK Unisław, AZS AWF Katowice, AZS AWF Warszawa, MKS Ogniwo Sopot, Autostrada Włókniarz Zgierz i RC Kosmaz Koszalin.


------------------------------------------------------------------------------------------

Po turnieju rozegrany został mecz o awans do finałów Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży pomiędzy Budowlanymi Łódź i Spartą Jarocin . Drużyna Budowlanych Łódź pod wodzą trenera Marka Maciejewskiego gładko wygrała ten pojedynek 83:0. Jak sam wynik mówi mecz wygrany bez problemów. Mecz rozpoczął się z opóźnieniem ( przed spotkaniem przeszła nad stadionem burza). Taktyka zespołu tzn. zagrania krótką piłką i dobra gra w obronie zaowocowała wysoką wygraną łódzkiej drużyny. W Niedzielę o godzinie 14.00 kolejny mecz łódzkich Kadetów , z niecierpliwością czekamy na wynik.

Punkty dla Budowlanych zdobyli: Reksulak Patryk - 32, Plich Dominik - 15, Cywiński Jakub - 10, Radwański Dawid - 5, Miśkiewicz Marek - 5,Pogorzelski Krystian -5, Urbaniak Marcin -5,