Wygrany sparing Budowlanych Łódź. - Składy - (foto)
Dodane przez Rugbus dnia 03-03-2012

Przy ładnej słonecznej pogodzie na boisku Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi rugbiści rozegrali sparing z drużyną Orkana Sochaczew. Mecz był rozgrywany 3 x 30 minut i zawodnicy grali tylko na przyłożenia. Gra kontrolna zakończyła się naszą wygrana 12:2. Za tydzień spotykamy się z tym rywalem w Pucharze Polski.Natomiast przed meczem zawodnicy Budowlanych Łódź przechodzili kolejne badania wydolnościowe, które stanowić będą dla trenera Mirosława Żórawskiego dobry materiał porównawczy i informację o poziomie przygotowania drużyny do zbliżającego się sezonu. BUDOWLANI S.A. Łódź – RC Orkan Sochaczew 60:10 (25:0, 50:10, 60:10) . Zagraliśmy w składzie: ... (Rs)

Rozszerzona zawartość newsa
Zagraliśmy w składzie:

1. Królikowski Michał (61`Kubus Przemysław)
2. Szyburski Przemysław (31`Ignaczak Adrian)
3. Grabski Paweł
4. Gugushvili Davit (70`Kotasa Paweł)
5. Gabunia Merab
6. Skwarciak Dominik (31`Mirosz Marek)
7. Grabowski Władek
8. Mirosz Michał (45`Skwarciak Dominik, 61`Szyburski Przemysław)
9. Żórawski Łukasz (31`Abashidze Mindia)
10. Sokhadze Temo(61`Grodecki Tomasz)
11. Matyjak Mateusz(22`Kotasa Paweł, 45`Grabowski Marek, 61`Rydzyński Łukasz)
12. Stępień Tomasz(61`Grabowski Marek, 70`Sobczak Konrad)
13. Kaniowski Dariusz(31`Żórawski Łukasz, 61`Kaniowski Dariusz)
14. Sobczak Konrad(31`Kozakiewicz Tomasz, 61`Wilczyński Maciej)
15. Grodecki Tomasz(31`Czarniak Łukasz,61`Kozakiewicz Tomasz)

Ignaczak Adrian – 5

Według trenera Mirosława Żórawskiego po zimowej przerwie zawodnicy wykazali dużą ochotę do gry, jednak popełnili sporą ilość prostych błędów technicznych. Największe zastrzeżenia można było mieć jednak do postawy w obronie, w której zanotowano zbyt wiele przegranych pojedynków 1x1, co na szczęście skończyło się stratą tylko dwóch przyłożeń.

Trener był zadowolony z postawy zespołu w stałych fragmentach gry oraz dobrej organizacja w grze otwartej i szybkiej grze po przegrupowaniach.Do wyróżniających się zawodników należał zdobywca trzech przyłożeń łącznik młyna Łukasz Żórawski i debiutujący na pozycji młynarza wychowanek Włókniarza Zgierz Adrian Ignaczak.

Widoczni na boisku byli też kadrowicze: Tomasz Stępień i Merab Gabunia. Solidną postawę wykazał w meczu wracający po przerwie do zespołu Marek Mirosz, a pierwszy występ zanotował w barwach Budowlanych brat Władka – Marek Grabowski. Dobrze zaprezentowali się też trenerzy współpracujący: Przemysław Szyburski na boisku, a Krzysztof Szulc w roli sędziego meczu. Większość zawodników grało na przyzwoitym poziomie, jednak kilku wyraźnie poniżej oczekiwanego poziomu. Połowa z nich zagrała na dwóch pozycjach, potwierdzając swoją przydatność i uniwersalność na boisku.

Mecz z trybun obserwowali mniej lub bardziej niedysponowani: Sebastian Łuczak, Piotr
Karpiński, Kamil Pepliński, Mariusz Fortuna, Grzegorz Dułka, Jakub Andrzejczak, Łukasz Sachrajda i Bartosz Kościelski.

Gra towarzyska z Orkanem przyniosła wymierne korzyści szkoleniowe ze względu na możliwość konfrontacji z zespołem grającym przez całe spotkanie (do ostatnich minut) twarde, ale otwarte i ofensywne rugby. Mimo zaangażowania obydwu drużyn, dość wysoki wynik końcowy wynikał z różnicy potencjałów motorycznych na tym etapie przygotowań oraz aktualnych możliwości personalnych zespołów. Za tydzień Budowlani spotkają się po raz kolejny z Orkanem, tym razem o wyższą stawkę, bo w zaległym meczu eliminacji Pucharu Polski.

Zapraszamy 10.03.2012 na boisko SMS na godzinę 13.00 gdzie Budowlani Łódź będą podejmować w Pucharze Polski zespół Orkana Sochaczew.Wstęp wolny.