Trwa okres transferowy - podgladamy przeciwnika.
Dodane przez Rugbus dnia 31-01-2012

Trwa okres transferowy, który jest okazją dla klubów, żeby pozyskać odpowiednie wzmocnienia, które pozwolą w zrealizowaniu postawionych celów. Patrząc z drugiej strony to świetny czas dla zawodników, którzy chcą zmienić klub i dalej rozwijać się pod innymi barwami. W sporcie zawodowym to normalne, że zawodnicy wędrują po klubach i czasami co sezon występują pod innym szyldem jednak w rugby to początkująca, aczkolwiek dobra tradycja od około 5 lat. Zakontraktowanie takiego zawodnika, który idealnie wkomponuje się w potrzeby drużyny to sztuka, ale wszyscy ...


Rozszerzona zawartość newsa
Trwa okres transferowy, który jest okazją dla klubów, żeby pozyskać odpowiednie wzmocnienia, które pozwolą w zrealizowaniu postawionych celów. Patrząc z drugiej strony to świetny czas dla zawodników, którzy chcą zmienić klub i dalej rozwijać się pod innymi barwami. W sporcie zawodowym to normalne, że zawodnicy wędrują po klubach i czasami co sezon występują pod innym szyldem jednak w rugby to początkująca, aczkolwiek dobra tradycja od około 5 lat. Zakontraktowanie takiego zawodnika, który idealnie wkomponuje się w potrzeby drużyny to sztuka, ale wszyscy starają się to zrobić. Szykuje się kilka zmian w szeregach Lechii Gdańsk.

Plotki mówią, że do gry ma wrócić Rafał Wojcieszak.

Rafał trenuje już z Lechią. Wrócił z Anglii, najwyraźniej jego korzenie ściągnęły go do kraju. Prowadziliśmy rozmowy, który zakończyły się sukcesem. Rafał jest lechistą i zamierza zdobyć z drużyną medal w tym roku. Jest bardzo zdeterminowany do treningów i ciężkiej pracy. Widziałem go na treningu i muszę go pochwalić jest bardzo dynamiczny pomimo wagi 120kg. Sztab szkoleniowy jest z niego bardzo zadowolony. Trzymam kciuki, żeby zagrał we wszystkich meczach na wiosnę.

Czy są prowadzone rozmowy z Michałem Krużyckim?

Od 15 kwietnia Michał przyjeżdża do nas i zostaje do końca sezonu. Jest to wynikiem rozmów jakie wspólnie prowadziliśmy. Kończy się jego liga we Francji i miał możliwość przyjechania do Gdańska. Michał będzie uczestniczył we wszystkich treningach oraz meczach Lechii. Jest to czołowy zawodnik reprezentacji Polski i olbrzymie dla nas wzmocnienie. Zawodowy rugbista, który przez ostatnie lata gry we Francji uczył się rzemiosła ale również psychologii rugbisty. Z pewnością te wszystkie wartości przekaże kolegom. Jak sam przyznaje ma coś do udowodnienia, ponieważ w ubiegłym sezonie pomimo tego, że był w Gdańsku nie mógł pomóc drużynie ze względu na wstrząśnienie mózgu. Teraz czuje się świetnie i pomimo tego, że jego francuskiej drużynie nie idzie najlepiej on jest w świetnej formie. Ma coś do udowodnienia i na to wszyscy liczymy.

A jaki będzie transfer numer jeden w Lechii?

Będzie nim Paweł Nowak, który przychodzi do nas z Gdyni. Transfer jest już dokonany dlatego możemy oficjalnie to ogłosić. Jest to dla nas duże wzmocnienie w formacji młyna. Cieszę się, że drużyna dobrze go przyjęła. Wcześniej rozmawiałem z kapitanem Sławomirem Kaszubą i powiedział, że taki zawodnik jak Paweł przyda się w naszej drużynie. Trenuje już razem ze wszystkimi i dobrze wszedł w tempo treningów Lechii. Nie musieliśmy wykupować tego zawodnika, ponieważ miał już kartę na reku i wyraził chęć gry w Gdańsku. To wieloletni zawodnik kadry narodowej i jej kapitan, ale myślę, że sylwetkę „Juniora” wszyscy znają. Na koniec powiem jedno co najważniejsze, żeby dał z siebie z 100% na treningach oraz meczach. Dobrze też, że tej klasy zawodnik zostaje w Trójmieście.

Kolejnymi zawodnikami którzy dołączą do drużyny z Gdańska będą Kornel Tadajewski z AZS Gdańsk i Darek Pionk zawodnik z Irlandii, który wcześniej grał w Ogniwie Sopot .W ważnych meczach drużynę mają wspomóc David Chartier ,Dawid Popławski i Cedric Vaissiere w zależności od zwolnień z ich aktualnych klubów we Francji na mecze w Polsce.

Jedynym zawodnikiem który nie zagra w Lechii jest Patryk Narwojsz który odszedł do Czarnych Pruszcz Gdański.
źródło:lechiarugby.pl