Ranking IRB: kolejny awans Polski.
Dodane przez Rugbus dnia 23-11-2011

Po efektownym zwycięstwie nad Niemcami w Gdańsku, polska reprezentacja rugby awansowała o kolejne dwa miejsca w rankingu IRB. W tej chwili Biało-Czerwoni są już na 27. pozycji. Drużyna Tomasza Putry szybko otrząsnęła się po pierwszych, trudnych minutach meczu w Gdańsku i przejęła kontrolę nad spotkaniem. To pozwoliło jej wygrać z punktem bonusowym, objąć prowadzenie w dywizji 1B, a w światowym rankingu przeskoczyć Hong Kong oraz Brazylię. Tym samym światowa czołówka zaczęła się coraz szybciej przybliżać. Dwa miejsca przed Polską wciąż są ...

Rozszerzona zawartość newsa

Po efektownym zwycięstwie nad Niemcami w Gdańsku, polska reprezentacja rugby awansowała o kolejne dwa miejsca w rankingu IRB. W tej chwili Biało-Czerwoni są już na 27. pozycji.

Drużyna Tomasza Putry szybko otrząsnęła się po pierwszych, trudnych minutach meczu w Gdańsku i przejęła kontrolę nad spotkaniem. To pozwoliło jej wygrać z punktem bonusowym, objąć prowadzenie w dywizji 1B, a w światowym rankingu przeskoczyć Hong Kong oraz Brazylię. Tym samym światowa czołówka zaczęła się coraz szybciej przybliżać. Dwa miejsca przed Polską wciąż są Belgowie.

Niemcy spadli na 37. miejsce (najniższe w historii rankingu). Czesi, którzy w sobotę 22:10 pokonali Holandię pozostali na swoim miejscu, gdyż rywale są sklasyfikowani aż o 11 pozycji niżej, więc zwycięstwo nad nimi nie było niespodzianką.

Awans o jedną pozycję zanotowali także Hiszpanie (22.), którzy w towarzyskim spotkaniu pokonali w ostatni weekend Urugwaj 16:13. Tym samym Los Teros, którzy tydzień temu cieszyli się z awansu po pokonaniu Portugalii, teraz z nów spadli na 21 miejsce, a skorzystały na tym Rosja i Namibia. Ekipa z Ameryki Południowej walczyła do ostatniego tchu, ale goście bezbłędnie bronili i tym elementem w drugiej połowie zapewnili sobie zwycięstwo.

W czołówce nie zaszły żadne zmiany. Na prowadzeniu Nowa Zelandia, za nią Australia i Francja.
źródło:onet.pl