Udany sparing kadetów.
Dodane przez Rugbus dnia 06-11-2011

W sobotę krótko przed godziną 11.00 na stadinie przy ul.Górniczej 5 kadeci Budowlanych Łódź rozegrali przy pięknej pogodzie mecz sparingowy z połączonymi siłami zaprzyjaźnionych drużyn BBRC Łódź i Włókniarza Zgierz. Mecz rogrywano w formule 3x20 minut. Spotkanie miało na celu szlifowanie elementów taktycznych takich jak szeroka gra z wykorzystaniem całej szerokości boiska, szybkie operowanie piłką i poszerzanie gry po kilku fazach gry przy młynie. Spotkanie ...


Rozszerzona zawartość newsa

W sobotę krótko przed godziną 11.00 na stadionie przy ul.Górniczej 5 kadeci Budowlanych Łódź rozegrali przy pięknej pogodzie mecz sparingowy z połączonymi siłami zaprzyjaźnionych drużyn BBRC Łódź i Włókniarza Zgierz. Mecz rozgrywano w formule 3x20 minut. Spotkanie miało na celu szlifowanie elementów taktycznych takich jak szeroka gra z wykorzystaniem całej szerokości boiska, szybkie operowanie piłką i poszerzanie gry po kilku fazach gry przy młynie.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 57:0 dla Budowlanych, ale nie wynik był najważniejszy. Dzięki przyjaznej temperaturze i koncentracji zawodników obydwu drużyn do ostatniej minuty nie odnotowano żadnej kontuzji. Najlepsza wiadomością z możliwych jest to, że w Łodzi i Zgierzu jest 40-tu chłopców w wieku 15-17 lat, którzy chcą grać w rugby. Spotkanie było bardzo pożyteczne zarówno dla trenerów jak i zawodników i powinno zmobilizować do uczciwego przepracowania okresu zimowego w celu prawidłowego przygotowania się do rozgrywek wiosennych.


Autor:G.U.
foto:bbrclodz.pl