Henry zdobył Puchar Świata i odszedł.
Dodane przez Rugbus dnia 01-11-2011

Telewizje na Antypodach przerwały we wtorek nadawanie programów, a kibice wstrzymali oddech. Na konferencji prasowej Graham Henry poinformował, że rezygnuje z funkcji trenera rugbistów Nowej Zelandii. Dziewięć dni wcześniej All Blacks pod kierunkiem 65-latka zdobyli Puchar Świata. Kochający rugby jak żadną inną dyscyplinę sportu Nowozelandczycy 23 października oszaleli ze szczęścia.Ich rodacy powtórzyli sukces z 1987 roku i po raz drugi w historii zostali najlepszą drużyną świata. W finale, po zaciętym spotkaniu, pokonali ...


Rozszerzona zawartość newsa

Ich rodacy powtórzyli sukces z 1987 roku i po raz drugi w historii zostali najlepszą drużyną świata. W finale, po zaciętym spotkaniu, pokonali Francuzów 8:7.

Jak pisze Reuters, funkcja trenera All Blacks jest drugą najważniejszą w tym kraju, zaraz po premierze. Na wtorek Henry zwołał konferencję prasową i kilkanaście minut później miejscowe telewizje przerwały nadawanie programów, by podać pilną informację: trener odchodzi.

- Rezygnuję z piastowanej funkcji. Mam już dość - ogłosił Graham Henry. - To był dla mnie ogromny przywilej i zaszczyt, że mogłem tu pracować. Jestem dumny z tego, co dokonaliśmy. Jestem dumny też z naszych kibiców. Widziałem ich twarze, daliśmy im wszystkim mnóstwo radości - dodał.

- Będziemy tęsknić za Grahamem. Teraz wydaje nam się, że to niemożliwe, by go zastąpić. Ale ktoś przecież będzie musiał to zrobić - podsumował Steve Tew, prezydent nowozelandzkiej federacji rugby (NZRU).

Henry objął All Blacks w 2004 roku. Ze 103 spotkań jego zespół wygrał aż 88. Najważniejsze było to ostatnie.