Memoriał im. Mirosława Wojtani 2012.
Dodane przez Rugbus dnia 31-10-2011

Memoriał im. Mirosława Wojtani planowany jest w 2012 roku w dniach 28-29 kwietnia. Organizatorzy postanowili, że V Turniej poświęcony pamięci Mirka będzie turniejem międzynarodowym. Korzystając z kontaktów nawiązanych podczas wyjazdu do Francji w ubiegłym sezonie, chcemy zaprosić do udziału drużyny z Francji (Six Fournais), z Włoch (Primavera Rzym), z Belgii (Boisfort), ze Szkocji (Stratheven), z Irlandii (Greystones), z Czech (Havirov), z Ukrainy (Lwów). Dlaczego tak dużo ekip? Gdyż nie wiemy jak odpowiedzą na nasze zaproszenie. Na razie, jako pewniak zapowiedziała się ...


Rozszerzona zawartość newsa

Memoriał im. Mirosława Wojtani planowany jest w 2012 roku w dniach 28-29 kwietnia. Organizatorzy postanowili, że V Turniej poświęcony pamięci Mirka będzie turniejem międzynarodowym. Korzystając z kontaktów nawiązanych podczas wyjazdu do Francji w ubiegłym sezonie, chcemy zaprosić do udziału drużyny z Francji (Six Fournais), z Włoch (Primavera Rzym), z Belgii (Boisfort), ze Szkocji (Stratheven), z Irlandii (Greystones), z Czech (Havirov), z Ukrainy (Lwów). Dlaczego tak dużo ekip? Gdyż nie wiemy jak odpowiedzą na nasze zaproszenie. Na razie, jako pewniak zapowiedziała się ekipa z Francji.

Dla drużyn z Polski mamy propozycję. Znając dość wysoki poziom jaki reprezentują drużyny zagraniczne proponujemy zgłoszenie do turnieju w kategorii młodzika reprezentacje okręgów. Turniej w kategorii młodzik rozegrany byłby w ciągu dwóch dni (sobota, niedziela). Drużyny 13 osobowe.

Natomiast turniej w kategoriach żak i mini żak byłby rozegrany w sobotę (do dyspozycji mamy dwa boiska typu Orlik w pobliżu klubu). Zastanawiamy się jeszcze nad ilością zawodników, gdyż ekipy zachodnie grają w 10 osobowych zespołach z młynami i autami. Ale ostateczne uzgodnienia jeszcze nie nastąpiły.

W chwili obecnej jesteśmy na etapie rozesłania zaproszeń. Jeżeli ktoś miałby propozycje co do ilości zespołów, dokooptowania nowych ekip, formuły rozegrania zawodów lub inne ciekawe spostrzeżenia oczekujemy na kontakt Zbyszek Jurzysta 502 293 976 lub zbyszek.jurzysta@gmail.com lub KS Budowlani Łódź ul, Górnicza 5 91-765 Łódź.

Niestety w związku ze zmienioną formułą turnieju (głównie w kategorii młodzika) nie można by rozegrać Memoriału , jako turnieju regionalnego rozgrywek dzieci i młodzieży do lat 15. Biorąc jednak pod uwagę możliwość zdobycia doświadczenia w grze z drużynami mającymi tak odmienne style gry byłoby to chyba dobre posunięcie.

W dodatku jako regionalne pozostały jeszcze turnieje w Sochaczewie i Lublinie.
I jeszcze jedna informacja. Wszystkie ekipy muszą liczyć się z kosztami , jakie przyniesie udział w tych zawodach. Oczywiście będziemy starali się minimalizować te kwoty, ale koszt przyjazdu, noclegu i częściowo wyżywienia będzie spoczywał na barkach klubów, okręgów chcących wziąć udział w V Memoriale im. Mirosława Wojtani.
Informację powyższą zamieszczamy tak wcześnie, aby zainteresowani uwzględnili w budżecie na 2012 rok możliwość zagrania w tak dużym międzynarodowym turnieju dla dzieci i młodzieży.

W imieniu organizatorów Zbigniew Jurzysta