Wygrany ostatni jesienny pojedynek. - Pozostałe wyniki.- Artykuły (3)
Dodane przez Rugbus dnia 29-10-2011
Posnania Poznań - Budowlani Łódź 6:43 (6:24)

„W Poznaniu zagraliśmy zdecydowanie lepiej w porównaniu do ostatniego meczu z Orkanem.– podsumował trener Mirosław Żórawski - Przeciwnik był trudniejszy i twardo grający. Może właśnie dlatego i my zagraliśmy lepiej. Nie brakowało w tym meczu ostrych zagrań i twardych kontaktów, a w wyniku kontuzji boisko musieli opuścić: Teimuraz Sokhadze, Grzegorz Dułka, Sebastian Łuczak i Paweł Grabski. Na szczęście dla nas mamy szeroki skład i możemy ...


Rozszerzona zawartość newsa


Wielka runda Budowlanych zakończona siódmym z rzędu zwycięstwem.Rugbiści Budowlanych lepsi od Posnanii.


Szkoda, że tak dobrym meczem nie pożegnaliśmy się z naszymi fanami tydzień temu - żałował po zwycięskim spotkaniu w Poznaniu trener łódzkich rugbistów Mirosław Żórawski. - Po składnych, skutecznych akcjach ręce same składały się do oklasków. Naprawdę było co oglądać. Łodzianie nie pozwolili na wiele rywalom. Posnania praktycznie raz przedostała się pod pole punktowe lidera, ale jej formacja młyna nie potrafiła złamać silnych rywali. Tymczasem Budowlani dominowali w młynach dyktowanych, wygrywali auty (świetne wrzuty asystenta trenera - Przemysława Szyburskiego) i przeprowadzali świetne akcje, zaczynane na jednej stronie boiska, a kończone, po składnej wymianie piłki, w polu punktowym na przeciwległym krańcu.

Było co oglądać, gdy czterech poznaniaków odbijało się od mocnego, nie znającego strachu Davita Gugushvilego czy kiedy ulubieńca łódzkiej publiczności, Meraba Gabuni, nie było w stanie zatrzymać wiszących na nim pięciu rywali.

- Posnania chciała grać w rugby. Podjęła walkę - mówi Mirosław Żórawski - A to lubimy najbardziej, w tym się sprawdzamy. Mecz był męski, twardy, nikt nie odpuszczał. Okupiliśmy go kontuzjami. Martwi, że już w 22 minucie po bardzo niebezpiecznym zagraniu (które sędzia zignorował) znów musiał opuścić boisko Temo Sokhadze.
źródło:Express Ilustrowany
-----------------------------------------------------------------------------------------
Siedem meczów i siedem wygranych - z takim bilansem zakończyli rundę jesienną rugbiści Blach Pruszyński Budowlanych. Ostatnią drużyną, która przekonała się o ich sile jest Posnania. Pierwsze punkty w Poznaniu zdobył Davit Gughswili, który w 13. min wykończył akcję młyna Budowlanych. Gdy minutę później kolejne przyłożenie zdobył Tomasz Stępień wiadomo był, że goście zakończą mecz z siódmą z rzędu wygraną. Dające bonusowe punkty przyłożenie łodzianie zdobyli już w pierwszej połowie, a jego autorem był Łukasz Żórawski. W spotkaniu nie brakowało ostrych starć, przez co kontuzji nabawili się Teimuraz Sokhadze, Grzegorz Dułka, Sebastian Łuczak i Paweł Grabski.

- W Poznaniu zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż w ostatnim meczu z Orkanem. Przeciwnik był trudniejszy i grał twardo, może właśnie dlatego i my zagraliśmy lepiej - ocenia mecz Mirosław Żórawski, trener Budowlanych.

Łodzianie zakończyli rundę jesienną jako jedyna drużyna bez porażki. Drugą w tabeli Arkę Gdynia wyprzedzają o pięć punktów. W najbliższy weekend rozegrają ostatnie spotkanie w tym roku, gdy na boisku w Krakowie zmierzą się z Juvenią.

Posnania - Budowlani 6:46 (6:24)

Punkty dla Budowlanych: Żórawski 12, Gabunia, Gugushvili po 10, Stępień 5, Sokhadze 4, Łuczak 2.

Budowlani: Pepliński, Królikowski, Grabski (68. Ignaczak), Grabowski (55. M. Fortuna), Gabunia, Szyburski, Mirosz (47. Skwarciak), Gugushvili, Żórawski, Sokhadze (25. Czarniak), Kaniowski (75. Sobczak), Dułka (58. Rydzyński), Łuczak (47. Matyjak), Kozakiewicz, Stępień.
źródło:Gazeta.pl

----------------------------------------------------------------------------------------------
„W Poznaniu zagraliśmy zdecydowanie lepiej w porównaniu do ostatniego meczu z Orkanem.– podsumował trener Mirosław Żórawski - Przeciwnik był trudniejszy i twardo grający. Może właśnie dlatego i my zagraliśmy lepiej. Nie brakowało w tym meczu ostrych zagrań i twardych kontaktów, a w wyniku kontuzji boisko musieli opuścić: Teimuraz Sokhadze, Grzegorz Dułka, Sebastian Łuczak i Paweł Grabski.

Na szczęście dla nas mamy szeroki skład i możemy dokonywać zmian. Drugi udany występ w zespole seniorów zanotował junior Łukasz Czarniak, który zastąpił w składzie Tomasza Grodeckiego. Po raz kolejny wykorzystaliśmy przewagę w młynie dyktowanym, grając na trzech filarów. Tym razem skutecznie zagraliśmy również w formacji autowej (pewne wrzuty Przemysława Szyburskiego) i umiejętnie przy tym przeszkadzaliśmy przeciwnikowi w rozegraniu autów.

Cieszy zapewniony punkt bonusowy już w pierwszej połowie meczu.W drugiej części zagraliśmy jeszcze lepiej i prawdziwy postrach w szeregach poznaniaków szerzył Merab Gabunia, zdobywając m.in. efektowne przyłożenie w 47 minucie. Udane
występy zanotowali również Davit Gugushvili i Łukasz Żórawski, zdobywając po przerwie
swoje drugie przyłożenia w tym meczu.

Dzięki skutecznej obronie nie straciliśmy przyłożenia i popełniliśmy mniej błędów w defensywie. Mniej było również niedokładności w grze otwartej, choć w kilku udanych akcjach ofensywnych niewiele zabrakło do zdobycia przynajmniej trzech przyłożeń więcej. Zanotowaliśmy kolejne zwycięstwo z bonusem. Plan wyjazdu został zrealizowany w całości i z kompletem zwycięstw zostaliśmy mistrzami jesieni.”
źródło:rugbylodz.pl

Punkty zdobyli:Łukasz Żórawski -12 (5,5,2), Merab Gabunia -10 (5,5), Davit Gugushvili -10 (5,5), Tomasz Stępień -5, Temo Sokhadze -4 (2,2), Sebastian Łuczak 2.

Zagramy w składzie: 1- Kamil Pepliński 2- Michał Królikowski 3- Paweł Grabski 4- Władysław Grabowski 5- Merab Gabunia 6- Przemysław Szyburski 7- Michał Mirosz 8- Davit Gugushvili 9- Łukasz Żórawski 10- Temo Sokhadze 11- Dariusz Kaniowski 12- Grzegorz Dułka 13- Sebastian Łuczak 14- Tomasz Kozakiewicz 15- Tomasz Stępień
Rezerwowi: 16.Łukasz Rydzynski 17. - Adrian Ignaczak 18. - Mariusz Fortuna 19. -Dominik Skwarciak 20.- Tomasz Grodecki 21. - Mateusz Matyjak 22.- Konrad Sobczak.

Trener: Mirosław Żórawski - Asystenci: Szyburski Przemysław,Szulc Krzysztof. Kapitan: Michał Królikowski. Kierownik drużyny: Grzegorz Białkowski. (Rs)

-----------------------------------------------------------------------------------------------Pozostałe wyniki:


Juvenia Kraków - Arka Gdynia 9:39 (3:29)

Punkty:
Juvenia Kraków: Paweł Wojciechowski 9;
Arka Gdynia: Szymon Sirocki 10, Paweł Dąbrowski 5, Bartosz Madajewski 5, Daniel Podolski 5, Rafał Szrejber 5, Mariusz Wilczuk 5, Sergo Kvernadze 4.


Budowlani Lublin - AZS Warszawa 57:14 (29:7)

Budowlani: Wojciech Piotrowicz 20, Bartłomiej Jasiński 10, Michał Jabłoński 5, Wojciech Król 5, Jakub Jasiński 5, Stanisław Niedźwiecki 5, Michał Węzka 5, Tomasz Jóźwik 2;
AZS Warszawa: Grzegorz Osiadacz 5, Michał Pazio 5, Maciej Mańkowski 4.


Orkan Sochaczew - Lechia Gdańsk 20:23 (14:17)

Punkty dla Lechii: Jurij Buchajło 18, Dariusz Wantoch-Rekowski 5