BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona Główna Terminarz - Ekstraliga 2017 Historia Rugby w Łodzi
Lipiec 22 2017 19:34:22   
Moje zdjęcia
Fotorelacja z meczy.
2017
(TUTAJ)


MPK - dzień 3 KS Budowlani Łódź-Juvenia Kraków


MPK 5-8.07.2017 Łódź


Mistrzostwa Europy Rugby 7 Łódź 11.06.2017

Łódzki Półfinał Szkolnej Ligi Rugby Tag 2.06.2017

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum
Zdjęcia z meczy.

Terminarz - Ekstraliga 2017
Kontakt
Szukaj
INFORMATOR
Trzecie miejsce łodzian w Gdańsku.
BUDOWLANI SA. ŁÓDŹ

Drużyna Master Pharm Budowlani chce wywalczyć medal w rozgrywakch w rugby siedmioosobowym. Przed finałami muszą wystąpić w kilku turniejach eliminacyjnych. Zagrali w eliminacjach mistrzostw Polski w Gdańsku, gdzie wywalczyli trzecie miejsce. W eliminacjach pokonali Ogniwo Sopot 28:11 (14:7) i przegrali z Posnanią 7:40 (0:26). W półfinale ulegli Lechii Gdańsk 0:26 (0:6). W meczu o trzecie miejsce pokonali Tytan Gniezno 29:19 (14:14). Pierwsze miejsce zajęła Lechia, która wygrała z Posnanią 24:14 (14:7).

Barw Master Pharm Budowlani bronili: Rafał Similski (29 zdobytych punktów), Paul Walters (15), Michał Mirosz (12), Krzysztof Majcherczyk (5), Paweł Stępień (5), Piotr Karpiński II, Michał Similski, Łukasz Rydzyński, Dariusz Kaniowski. Graliśmy w tym turnieju bez ośmiu ważnych zawodników mówi trener Przemysław Szyburski. Sześciu zawodników walczyło w dwóch reprezentacjach Polski, zawodnicy z Ukrainy pojechali do domu. Walczymy jednak dalej. W kolejnej imprezie wezmą już udział reprezentanci Polski U20: Damian Walaźlak i Przemysław Serafin.

My już z wielką niecierpliwością czekamy na wielkie rugbowe wydarzenie w Łodzi. Na dwa dni sobotę 10 czerwca i niedzielę 11 czerwca nasze miasto (a konkretnie obiekt przy al. Unii) stanie centrum europejskiego rugby. Do Polski na mistrzostwa Starego Kontynentu w olimpijskiej odmianie tej dyscypliny, czyli rugby 7, przyjedzie 12 najlepszych drużyn walczących o tytuł. Wśród uczestników będą aż trzy ekipy, które latem zeszłego roku wzięły udział w historycznym, pierwszym, olimpijskim turnieju rugby 7 Anglia, Francuzi oraz Hiszpania. Wystartuje też Polska, której barw będzie bronić kilku łódzkich rugbystów. ( Express Ilustrowany)

Eliminacje mistrzostw Polski kadetów.
KADECI
BBRC Łódź - KS Budowlani Łódź 12:42 (0:12)

Na stadionie przy ul. Górniczej odbyły się małe derby Łodzi w rugby pomiędzy BBRC i KS Budowlani w eliminacjach mistrzostw Polski kadetów. Derby zakończyły się wygraną Budowlanych Łódź 42:12. Do przerwy Budowlani prowadzili 12:0, w drugiej połowie BBRC zdobyło dwa przyłożenia i mecz stał się interesujący i zacięty. Jednak w końcówce meczu Budowlani potwierdzili swoje dobre przygotowanie fizyczne i taktyczne. Mecz podobał się licznie zgromadzonej publiczności. Oba teamy zostały nagrodzone burzą oklasków.

Składy KS Budowlani: Cisak, Szerment, Pawlak, Madej, Mrożek, Nowak (5p), Zjawiony (5p), Sikora (5p), Dudek, Łaszcz, Deptuła (10p), Kwiatkowski, Puchalski, Patora, Piórkowski (7p), Kretschmer, Szulc (5p), Kowalczyk, Bieliński (5p), Dziedzic, Muras, Owczarek, Włodarczyk, Jach. Trenerzy: Maciejewski, Lewandowski.

Skład BBRC: Jelinek, Nowicki, Klimowicz, Gruszczyński, Ciszewski, Bartosiewicz, A. Woźniak, Połeć, Chorąziak, Morawski (2p), Topolski, Syska (10p), Borowski, J. Woźniak, Ignaczak, Śmiałowski, Czernicki, Dobruszek, Łańcuchowski, Kobyłecki, Borończyk. Trenerzy: Grądys, Walczak. (Express Ilustrowany)

Najważniejsza jest reprezentacja Polski.
INFO DLA KIBICA

Dawid Plichta łącznik młyna, rugbysta drużyny lidera ekstraligi Master Pharm Budowlani, reprezentant Polski, z zespołem biało czerwonych rugby7 przebywał na turnieju w Amsterdamie.

Zakończyła się wiosenna runda rozgrywek ekstraligi rugby . Czołówka jest bardzo wyrównana.
Dawid Plichta: Strasznie. Gęsto się zrobiło. Trzy drużyny z jedną porażką. Sytuacja nie jest komfortowa, ale nie pozostaje nic innego, jak w drugiej rundzie skutecznie walczyć o awans do finału.

Przegraliście w Łodzi z Ogniwem.
Ten mecz wylał kubeł zimnej wody na nasze głowy. I paradoksalnie się przydał, bo od tego pojedynku graliśmy już zdecydowanie lepiej.

Czy najlepszy mecz rozegraliście z Arką?
Jeśli chodzi o prezentowany styl, to w starciu z gdynianami wyglądało to najlepiej. Mieliśmy nową dziesiątkę Paula Waltersa. Trzeba było się z nią zgrać. To wymagało czasu.

Poznał pan już Łódź?
Często wpadam z kolegami na ulicę Piotrkowską.

A derby?
Cóż nie zaprezentowaliśmy się najlepiej. To nie było w widowisko, które porwałoby kibiców, choć fanów było bardzo dużo.

Najgroźniejszy rywal w rundzie jesiennej?
Wygląda na to, że Pogoń Siedlce.

Nie ma pan chwili odpoczynku.
Było go niezbyt dużo, bo po skończeniu ekstraligi, czekają mnie i moich kolegów mecze reprezentacji rugby 7. Kalendarz jest bardzo napięty. Czekają nas podróże po całej Europie i walka z bardzo dobrymi drużynami.

Jak ocenia pan nowego trenera reprezentacji Blikkiesa Groenewalda?
Z lepszym szkoleniowcem się nie spotkałem. Myślę, że jest to trener światowej klasy. Moim zdaniem za mało jest wykorzystany. Sam trener, gdy się spotykamy, mówi, że mógłby jeszcze więcej dać od siebie. Przydałyby się dłuższe zgrupowania kadry. Tylko fizycznie nie ma jak tego zrobić. Rugbyści nie są zawodowcami, którzy mogą całkowicie poświęcić się ukochanej dyscyplinie. Blikkies Groenewald często przyjeżdża do Łodzi. Można powiedzieć, że jest zaprzyjaźniony z naszą drużyną.

Co jest dla pana ważniejsze siódemki czy piętnastki?
Dla mnie najważniejsza jest gra w reprezentacji Polski. Wywodzę się z siódemek, jeśli miałbym być zawodowcem, to właśnie w tej odmianie rugby.

Co panu daje gra z najlepszymi drużynami Europy?
Przede wszystkim olbrzymią satysfakcję. Zmierzę się z ludźmi, których oglądam w telewizji, a teraz zagram przeciwko nim. W takich turniejach człowiek może się dużo nauczyć, zdobyć doświadczenie. Z takimi herosami też można powalczyć. Z ludźmi, którzy zdobyli wicemistrzostwo olimpijskie, rok temu remisowaliśmy do przerwy 12:12. (Express Ilustrowany)

Łódź jest potęgą w młodzieżowym rugby!
INFO DLA KIBICA

Maj i czerwiec to zawsze były miesiące w których dzieci i młodzież uprawiające rugby grały najwięcej. W tym roku złożyło się tak, że najważniejsze imprezy i turnieje dla najmłodszych odbędą się w Łodzi. W maju rozegrano turnieje eliminacyjne dla najmłodszych adeptów rugby tag. W trzech miastach Bełchatowie, Pabianicach i Łodzi na czterech obiektach zagrało 30 drużyn szkolnych w trzech kategoriach wiekowych (klasy IV,V, VI). Turnieje te wyłoniły półfinalistów województwa łódzkiego w Szkolnej Lidze Rugby Tag.

Wiemy już, że z zawodów rozegranych na stadionie KS Budowlani Łódź awansowały w klasach IV SP 54 Łódź i SP 30 Łódź. W klasach V SP 58 Łódź i SP 142 Łódź. W klasach VI SP 58 Łódź i SP 30 Łódź. Z zawodów organizowanych przez BBRC Łódź klasy IV będą reprezentowane przez SP 139 Łódź i SP 152 Łódź. Klasy V SP 1 Łódź i SP 10 Łódź. Klasy VI SP Kurowice i SP 152 Łódź. Bełchatów, który debiutuje w rozgrywkach dziecięcych przywiezie do Łodzi klasy IV ze szkół nr 3 i 9, klasy V szkoły 4 i 3, klasy VI szkoły 9 i 4. Czekamy jeszcze na rozegranie turnieju w Pabianicach 27 maja. Po osiem drużyn w każdej kategorii 2 czerwca 2017 roku na boiskach Klubu Sportowego Budowlani Łódź rozegra turniej półfinałowy SLRT. Impreza o nazwie "Bawimy się z rugby" wyłoni drużyny, które wezmą udział w finale ogólnopolskim Szkolnej Ligi Rugby Tag.

10 czerwca również na obiektach KS Budowlani Łódź przy ulicy Górniczej 5 zagra 33 zespoły szkolne z 10 województw. Łódź reprezentowana będzie po jednym zespole w każdej kategorii wiekowej. Uczestnicy turnieju finałowego po zakończeniu rozgrywek będą mieli okazję obejrzenia fazy eliminacyjnej Mistrzostw Europy Rugby 7 na stadionie ŁKS u. Natomiast w niedzielę 11 czerwca 2017 roku boiska na Górniczej zapełnią się zawodnikami polskich klubów rugby, którzy stoczą walkę o tytuł najlepszej drużyny Rugby 7 w kategorii młodzik. Tutaj będziemy mieli szansę obejrzeć dwa łódzkie kluby szkolące młodzież Klub Sportowy Budowlani Łódź i BBRC Łódź.

Organizatorem klubowych rozgrywek dziecięcego rugby po raz pierwszy wybrana została Łódź. Klub Sportowy Budowlani Łódź, który od wielu lat klasyfikuje się w czołówce Klubów Najlepiej Szkolących Dzieci i Młodzież w Polsce będzie gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Finałowego Rozgrywek Dzieci i Młodzieży. 24 czerwca 2017 roku na stadionie przy Górniczej 5 wystąpią najlepsze zespoły w kategoriach mini żak (rocznik 2006-2007), żak (rocznik 2005) i młodzik (rocznik 2004). Łódzkie dzieci będą miały szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności nie tylko rodzicom , ale również kibicom i sympatykom rugby w Łodzi i zapewne powalczą o najwyższe trofea. (Express Ilustrowany)

Michał Mirosz najlepszym łódzkim graczem po rundzie wiosennej.
INFO DLA KIBICA

W ostatnim meczu rundy wiosennej ekstraligi rugby mistrzowie Polski Master Pharm Budowlani pokonali w Lublinie Budowlanych 26:3. Plan wykonali, zdobyli cztery przyłożenia, dające bonusowy punkt i prowadzenie w tabeli, ale... Wszystko udało się nam zrobić w drugiej połowie mówi trener Przemysław Szyburski. Do przerwy był bowiem piłkarski wyniki 0:0. Kropla drąży kamień i to przysłowie sprawdziło się w Lublinie. Systematycznie wypracowaliśmy sobie przewagę, która w końcu pozwoliła cztery razy położyć piłkę w polu punktowym przeciwnika. Znów zagraliśmy osłabieni. Zabrakło przeziębionego Krystiana Pogorzelskiego.

Master Pharm Budowlani: Kramarenko 8, Kujawa 8, Mchedlidze 8, Karpiński II 8, Ignaczak 8, Noszczyk 8, Justyński 8, Vertyletskij 8, Plichta 8, Walters 8, Matyjak 8, Kaniowski 8, Reksulak 8, Wlaźlak 8, Bosiacki 8 oraz: Stępień 7, Kościelski 6, Majcherczyk 6, Serafin 6, Abashidze 6, Orłowski 6, Similski 6.

Liderem klasyfikacji na najlepszego łódzkiego rubystę jest kapitan drużyny Michał Mirosz. Różnice w czołówce są niewielkie. Walka trwa! Wszystko może się zdarzyć. Pięciu zawodników zespołu w tej chwili broni barw reprezentacji Polski w rugby7. 24 i 25 czerwca Master Phram Budowlani zagrają w finałach mistrzostw Polski w rugby7. Potem czeka zespół trzytygodniowa przerwa. Po niej zaczną się przygotowania do rundy jesiennej. Łodzianom marzy się finał ekstraligi w Łodzi zaplanowany na 11 listopada.Oczywiście z ich udziałem! Chcieliby tego dnia zagrać przy światłach na stadionie przy al. Piłsudskiego.

Po trzech meczach bez punktów beniaminek Blachy Pruszyński Budowlani nie przegrał meczu do zera. Ba, do przerwy postraszył faworyta Lechię Gdańsk. Rywale prowadzili 7:0, a łodzianie nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji. Po zmianie stron zdobyli 7 punktów (Bartosz Zabokrzycki 5, Givi Losaberidze 2), ale rywale zakończyli starcie z dorobkiem 52 punktów. Zdaniem obserwatorów, znów najlepszy w łódzkim zespole był grający trener Przemysław Pietrzak, który dalekimi kopami oddalał niebezpieczeństwo od własnego przedpola. Gdy go zabrakło na boisku, gra się posypała. O pierwsze ligowe punkty zespół będzie musiał walczyć w rundzie rewanżowej. (Express Ilustrowany)

Grają kadeci z Łodzi.
KADECI

BBRC Łódź - KS Budowlani Łódź 12:42 (0:15).

W sobotę 27 maja o godzinie 11 na stadionie przy Górniczej 5 w meczu rugby spotkają się dwa łódzkie zespoły. W ramach eliminacji do mistrzostw Polski Kadetów zagrają BBRC Łódź i KS Budowlani Łódź.Pojedynek można śmiało nazwać małymi derbami naszego miasta. Faworytem są Budowlani którzy mecz na wiosnę wygrali 59:15 choć do przerwy prowadzili tylko 17:15. Trenerem KSB jest Marek Maciejewski, a drużynę BBRC prowadzi dwóch jego wychowanków Zbigniew Grądys i Szymon Walczak. Szkoleniowcy zapowiadają sportową walkę w przyjaznej atmosferze. W szkoleniu młodzieży kluby rugby w Łodzi mogą być przykładem dla innych, bardziej utytułowanych dyscyplin. (Express Ilustrowany)

Konferencja prasowa - Mimo przeciwności, za nami świetna runda.
BUDOWLANI SA. ŁÓDŹ

Dziś o godzinie 12:30 w restauracji Bierhalle na rynku Manufaktury odbyła się konferencja prasowa zespołu ekstraligi rugby, Master Pharm Budowlani SA Łódź, podczas której poruszono wiele tematów dotyczących rundy wiosennej oraz najbliższych meczów.

W konferencji udział wzięli zasłużony dyrektor sportowy Budowlanych SA Łódź, Mirosław Żórawski, trenerzy - Przemysław Szyburski i Krzysztof Szulc, prezes klubu, Krzysztof Serafin, wieloletni kierownik zespołu, Grzegorz Białkowski oraz gruziński zawodnik Budowlanych, Toma Mchedlidze.

Jako pierwszy głos zabrał pierwszy trener zespołu, Przemysław Szyburski, który podsumował niezwykle udaną, zakończoną zajęciem pierwszego miejsca w tabeli Ekstraligi Rugby rundę wiosenną:

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, jeśli chodzi o wyniki sportowe, wygraliśmy sześć meczów i przegraliśmy tylko jeden. Biorąc pod uwagę naszą grę - mieliśmy swoje problemy, głównie zdrowotne. Właściwie tylko w jednym meczu zagraliśmy w kompletnym zestawieniu, z reguły musieliśmy przestawiać pozycje zawodników, co mocno rzutowało na grę. Mimo to, wszyscy gracze, którzy grali spełnili nasze oczekiwania, zagrali z wielką ambicją i mam nadzieję, że jesień będzie w naszym wykonaniu jeszcze lepsza i będą omijać nas urazy."

Zdecydowana część zawodników Budowlanych SA Łódź otrzymała powołanie do reprezentacji, co również zostało skomentowane przez trenera Szyburskiego:

"Pięciu zawodników mamy w reprezentacji Rugby7, kolejnych dwóch w kadrze U-20, więc nasze możliwości, jeśli chodzi o przeprowadzanie treningów są uboższe. W tym momencie rzeczywiście drżymy, zwłaszcza kiedy pojawiały się kolejne kontuzje, a obciążenia były duże. Z jednej strony dla klubu to zaszczyt, że mamy tylu reprezentantów, bo to oznacza, że mamy dobrych graczy, ale z drugiej boimy się, bo każdy uraz może eliminować ich z zespołu."

"Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy zagrali w turniejach reprezentacyjnych, ale z kolei chcemy, aby byli zdrowi na dwa ostatnie turnieje, w których zagrają Budowlani SA Łódź. Sprawa kadrowiczów skomplikowała sprawę, bo chcieliśmy podzielić drużynę na dwa cykle treningowe, a w tym momencie z "braku ludzi" każdy będzie nam potrzebny do turnieju Rugby7. Do 24 czerwca pracujemy wszyscy razem, później mamy około trzech tygodni przerwy."

Następnie głos zabrał drugi z trenerów, Krzysztof Szulc, który został poproszony o skomentowanie pracy młyna w rundzie wiosennej oraz zdradzenie stanu zdrowia jednego z najlepszych zawodników, Piotra Karpińskiego I:"Młyn stanowi integralną część naszego zespołu, dzięki niemu atak ma zdecydowanie więcej okazji do zdobywania punktów. Mamy ustabilizowany skład, gracze mogą się wymieniać pozycjami i uważam, że ustawiamy młyn najlepiej w Polsce. Minimum dwa razy w tygodniu poświęcamy czas na ćwiczenia specjalistyczne i to procentuje. Uważam, że w przyszłości, jeśli nasz młyn będzie w takim samym składzie lub wzmocnionym, nadal będzie dominował w kraju."

"Piotrek Karpiński ma uraz stawu skokowego. Pojechał na kadrę i już na pierwszym treningu doznał skręcenia. Do tej pory boryka się z tą kontuzją i w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie powiedzieć, kiedy wróci do gry."

Całą konferencję otworzył oraz prowadził zasłużony dyrektor sportowy Budowlanych SA Łódź, Mirosław Żórawski, który nie tak dawno obchodził XXX. swojej pracy szkoleniowej. Przed kilkoma dniami z rąk Rady Miasta otrzymał nagrodę za zasługi dla Łodzi, na które składa się chociażby wywalczenie 40 tytułów i medali w trakcie swojej pracy trenerskiej.
Autor: Cezary Kawecki (tulodz.com)

W Łodzi mistrzostwa Polski w rugby tag.
INFO DLA KIBICA

Już 10 i 11 czerwca na obiekcie przy al. Unii GPS (Grand Prix Series ) czyli zmagania najlepszych drużyn w rugby 7 w Europie. Emocji będzie moc, przyjadą znakomici zawodnicy, w tym medaliści olimpijscy. Pojedynkom będzie towarzyszyć wiele ciekawych imprez. Zbigniew Jurzysta oficer rozwoju PZR i trener KS Budowlani odpowiada za turniej o mistrzostwo Polski dzieci w rugby tag. W tej chwili trwają eliminacje w 10 województwach. W finałach wystąpią 33 najlepsze zespoły w trzech rocznikach. Szanse gry o medale ma 16 szkolnych drużyn z Łodzi. W nagrodę młodzi adepci rugby będę mogli obejrzeć mistrzów tej dyscypliny sportu. Odbędzie się też drużyn złożonych z zawodników 14- i 15-letnich. Przy okazji GPS przy al. Unii nie zabraknie gier i zabaw dla dzieci. Będzie też można sprawdzić swoje rugbowe umiejętności. Atrakcji moc! (Express Ilustrowany)

Młodzi rugbiści i prezydent Łodzi Hanna Zdanowska brali w poniedziałek udział w pokazowym meczu na środku ulicy Piotrkowskiej.
INFO DLA KIBICA

Mecz ze stoickim spokojem oglądał ze swej Ławeczki Tuwim, inni obserwatorzy byli pod wrażeniem przygotowania prezydent Hanny Zdanowskiej, która efektownie nogą, jak wymaga regulamin rugby, rozpoczęła mecz. W ten sposób promowano w poniedziałek wielką imprezę rugby 7, która zawładnie Łodzią w sobotę i niedzielę 10 i 11 czerwca. To mistrzostwa Europy w rugby 7 z udziałem m.in. wicemistrzów olimpijskich Anglików. – To świetna zabawa i wielkie emocje – mówiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. – Zapraszam wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Na stadionie przy al. Piłsudskiego rozgrywany był już mecz reprezentacji Polski piętnastek z Holandią, teraz na stadionie przy al. Unii odbywać się będą mistrzostwa Europy siódemek.

Do Łodzi na mistrzostwa Starego Kontynentu w olimpijskiej odmianie tej dyscypliny, czyli rugby 7, przyjedzie 12 najlepszych drużyn, walczących o tytuł mistrza Europy. – Wśród uczestników będą aż trzy ekipy, które w ubiegłym roku wzięły udział w historycznym pierwszym olimpijskim turnieju rugby 7 w Rio de Janeiro – mówi wiedzący wszystko o rugby Robert Małolepszy, menedżer Polskiego Związku Rugby. – Będą to: Anglicy, którzy pod szyldem Wielkiej Brytanii razem z reprezentantami Walii i Szkocji wywalczyli w Rio wicemistrzostwo olimpijskie, Francuzi, siódma drużyna igrzysk, Hiszpanie, dziesiąty zespół w Rio. Ponadto wystartują broniący tytułu mistrza Europy Rosjanie, a także Gruzini, Niemcy, Belgowie, Portugalczycy, Włosi, Walijczycy, debiutujący w cyklu Irlandczycy.

W reprezentacji Polski siódemek nie brakuje znanych zawodników z rugby piętnastoosobowego. Grać będzie m.in. Dawid Plichta, reprezentant Polski i Master Pharm Budowlanych. – Naszym celem będzie utrzymanie swej pozycji w elicie siódemek – mówił łodzianin. – Więcej o naszych szansach będzie można powiedzieć po pierwszym turnieju cyklu w Moskwie. Polacy w elitarnym gronie wystąpią po raz drugi. Mistrzostwa Europy 7 składają się z czterech turniejów: w Moskwie, Łodzi, Lyonie i Exeter. Tytuł mistrza Europy wywalczy drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów w czterech turniejach. Mecze w rugby są krótkie – trwają dwa razy po siedem minut. Tylko finał trwa dwa razy 10 minut. Między meczami są krótkie trzyminutowe przerwy, co powoduje, że kibice nie mają czasu na nudę.Zmagania zaczynają się o 10 kończą wieczorem. Wokół płyty boiska przy al. Unii zbudowane zostaną szatnie dla 12 drużyn.

Rugby 7 jest bardzo popularne. – Do Łodzi przyjedzie też kilkaset dzieci z całego kraju, by wziąć udział w ogólnopolskim turnieju w bezkontaktowej odmianie rugby tag – mówił trener młodzieży Zbigniew Jurzysta. Na stadionie przy al. Unii trwać będzie swoisty piknik z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Bilety na to wydarzenie dostępne są w serwisie kupbilet.pl. Karnet na dwa dni kosztuje 30 zł, bilet na jeden dzień 20 zł. (dzienniklodzki.pl)

Ekstraliga: 20.05.2017
EKSTRALIGA
Ekstraliga: KS Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk


Budowlani Lublin - Budowlani SA Łódź 3:26 (3:6)Punkty zdobyli: Paul Walters 6, Eduard Vertyletskij 5, Dawid Plichta 5, Dariusz Kaniowski 5, Piotr Karpiński 5.

Master Pharm Budowlani: Kramarenko, Kujawa, Mchedlidze, Karpiński II, Ignaczak, Noszczyk, Justyński, Vertyletskij, Plichta, Walters, Matyjak, Kaniowski, Reksulak, Wlaźlak, Bosiacki oraz: Stępień, Kościelski, Majcherczyk, Serafin, Abashidze, Orłowski, Michał Similski.


W Lublinie Master Pharm Budowlani triumfowali z tzw. bonusem, dzięki czemu umocnili się na pierwszej pozycji w tabeli. Potwierdziło się, że team z Lubelszczyzny zrobi wszystko, aby „postawić” się liderowi. Gospodarze zagrali z pasją w obronie, starali się też groźnie kontratakować. Jednak z każdą upływającą minutą do głosu dochodzili zdecydowani faworyci. Wyszło na jaw lepsze przygotowanie kondycyjne mistrzów PolskiKS Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 7:52 (0:7)

Punkty dla gospodarzy: Bartosz Zabokrzycki 5, Givi Losaberidze 2


Blachy Pruszyński Budowlani skład: Stolarz, Sawicki, Zabokrzycki, Chirgadze, Poniatowski, Cheladze, Kiedos, Ławski, Losaberidze, Pietrzak, Szczepaniak, Hlynka, Grabowski, Tarnovski, Pustkowski.


Niestety i tym razem przed własną publicznością KS Budowlani nie wygrali meczu. W pierwszym składzie wystąpił nawet trener Pietrzak wspomagany przez Ławskiego i Stolarza. Gra wyglądała jak w poprzednich meczach, pierwsza połowa wyrównana z licznymi akcjami z naszej strony, które nie przekładały się na punkty natomiast w połowie drugiej schodzi powietrze i po kilku akcjach lewą stroną boiska goście przykładali kolejne punkty. Dużo błędów powodowało frustrację u zawodników, co nie przekładało się na dalszej grze na boisku. Zaznaczyć trzeba, że Lechia miała młodą drużynę, w której było widać potencjał, ale i też czeka ją dużo pracy. Był to ostatni pojedynek w tej rundzie wiosennej.(Rs)

Gdańskich rugbistów w Łodzi przywitała upalna pogoda, a sędzia zawodów już po kwadransie gry zarządził przerwę na nawodnienie. Pierwsza połowa przyniosła prowadzenie Lechii po przyłożeniu Viana Riekierta i podwyższeniu Jędrzeja Nowickiego, którego kopy w sobotę były wręcz niezawodne.

Gdańszczanie swoją dominację nad beniaminkiem ekstraligi pokazali jednak dopiero po przerwie. Dwukrotnie piłkę w pole punktowe gospodarzy zaniósł Mateusz Pawłowski, a Nowicki dorzucił dwa podwyższenia i celny kop z rzutu karnego. Było już 24:0, gdy kontuzji nabawił się Pawłowski i musiał opuścić boisko.

Budowlani zdołali odpowiedzieć przyłożeniem, ale o zdobywanie punktów zadbali w gdańskiej ekipie Vian Riekert i Robert Wójtowicz. W sumie gdańszczanie zakończyli spotkanie z siedmioma przyłożeniami rozbijając miejscowych w drugiej części meczu.

Na ligowe boiska rugbiści w rozgrywkach "piętnastek" wrócą 12 sierpnia.(sport.trojmiasto.pl)

Pozostałe mecze: Arka Gdynia - Ogniwo Sopot 15:19 (5:0), Pogoń Awenta Siedlce - Juvenia Kraków 54:18
Najbardziej nieobliczalny zespół ekstraligi.
EKSTRALIGA

W weekend ostatnia kolejka rundy wiosennej ekstraligi rugby. Mistrzowie Polski i liderzy tabeli Master Pharm Budowlani grają w sobotę o godz. 14 z Budowlanymi w Lublinie. Nasz imiennik to najbardziej nieobliczalny zespół ligi uważa trener Przemysław Szyburski. Nie wolno go lekceważyć. Musimy być wypoczęci i zmobilizowani. Dlatego łodzianie pojechali do Lublina już dziś, żeby nie odczuwać zmęczenia podróżą i w pełni sił walczyć o zwycięstwo.

Beniaminek rozgrywek Blachy Pruszyński Budowlani w sobotę o godz. 15 przy ul. Górniczej spróbuje powalczyć o pierwsze ligowe punkty. Rywalem będzie Lechia Gdańsk, która z pięciu spotkań wygrała tylko dwa. Nie najlepszy bilans. Trzeba jednak pamiętać, że z kolei łodzianie trzy ostatnie spotkania przegrali do zera.

Po rozgrywkach ligowych reprezentacja Polski U20 stoczy mecze kontrolne na Ukrainie. Powołania otrzymało 26 zawodników, w tym czterech łodzian: Przemysław Serafin, Damian Wlaźlak (Budowlani SA) oraz Patryk Pietrakowski i Bartosz Pustkowski (KS Budowlani). a 10 i 11 czerwca w Łodzi na obiekcie przy al. Unii turniej rugby7 , w którym wystąpią najlepsze drużyny w Europie (zagrają też Polacy). (Express Ilustrowany)

Strona 4 z 166 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Czat kibiców rugby bez rejestracji.
Zanim napiszesz przeczytaj Regulamin Czatu.

Ekstraliga- 2017
Ekstraliga 2017 M. P.
1. Budowlani SA Łódź 729
2.  Pogoń Siedlce 729
3. Ogniwo Sopot 727
4. Arka Gdynia 721
5. Lechia Gdańsk 715
6. Budowlani Lublin 79
7. Juvenia Kraków 76
8. KS Budowlani Łódź 70
"A świat nauczy nas fruwać!" 11.12.2010.
Copyright © 2006


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie