BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona GłównaTerminarz - Ekstraliga 2019Kwiecień 21 2019 23:37:27  
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2008-2018
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019
(TUTAJ)


Ekstraliga:Budowlani SA Łódź- - Lechia Gdańsk
14.04.2019

Budowlani SA Łódź- - Lechia Gdańsk

---------------------------


Ekstraliga:KS Budowlani Łódź-Skra Warszawa
13.04.2019

KS Budowlani Łódź-Skra Warszawa

---------------------------


Ekstraliga:Budowlani SA Łódź-Ogniwo Sopot
31.03.2019

Budowlani SA Łódź-Ogniwo Sopot

---------------------------


Ekstraliga:KS Budowlani Łódź-Budowlani Lublin
30.03.2019

KS Budowlani Łódź-Budowlani Lublin

---------------------------


Polska - Szwajcaria
23.03.2019

Polska-Szwajcaria

---------------------------


Ekstraliga: Budowlani SA - KS Budowlani-
16.03.2019

Budowlani SA - KS Budowlani

---------------------------


Trening Budowlani SA-Skra W-wa
23.02.2019

Trening Budowlani SA-Skra W-wa

 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2019
Kontakt
Szukaj
 Ostatnie Artykuły
Francja, Francja i ...
Prezentacja - Drużyn...
ŻÓŁTA KARTKA DLA WŁA...
Jak tanio kupić kosz...
Klęczał przed nami C...
 Statystykifree counters
statystyka
  Tylko dwóch łodzian wystąpi w meczu Polska - Szwajcaria
REPREZENTACJA

Reprezentacja Polski seniorów w rugby w sobotę, 23 marca o godz. 15 zagra w Łodzi na obiekcie przy al. Unii mecz ze Szwajcarią w ramach Rugby Europe Trophy. W spotkaniu miało wystąpić czterech mistrzów Polski, zawodników Master Pharm Budowlani Łódź.Ostatecznie zagrać będzie mogło dwóch.
O wszystkich opowiada trener łodzian – Przemysław Szyburski:

Toma Mchedlidze

Toma to najsilniejszy zawodnik w polskiej ekstralidze. Prawdziwy charakterniak. Nie pęka przed żadnym przeciwnikiem. W rodzinnej Gruzji był zawodowym żołnierzem. W wojsku był mistrzem Gruzji w siłowaniu się na rękę. Do wieku juniora trenował boks, z sukcesami na arenie krajowej. Postawił jednak na rugby, bo to w Gruzji sport narodowy. I dobrze, bo teraz może pomagać naszej reprezentacji.

Dawid Plichta

Zgodnie ze światowymi przepisami, Dawid musi mieć przerwę w grze po urazie głowy, jakiego doznał w derbowym meczu z KS Budowlani. Wielka szkoda, bo to prawdziwy reżyser gry, który mógłby zainicjować wiele udanych akcji reprezentacji. W tym roku ważne wydarzenie w życiu Dawida. W wakacje bierze ślub z Emilią, z którą zaręczył się po rozegranym w Łodzi spotkaniu Polska – Europa.

Krystian Pogorzelski

Oprócz sportu stawia na naukę. Jest studentem Społecznej Akademii Nauk na kierunku logistyka. Chce w przyszłości realizować się w biznesie. Jeden z najszybszych zawodników w Polsce, który efektowne kilkudziesięciometrowe rajdy kończy przyłożeniami piłki w polu punktowym przeciwnika.

Patryk Reksulak

Po badaniach USG zrobionych na zgrupowaniu kadry okazało się, że uraz mięśnia Patryka jest na tyle poważny, że wyklucza go z grania. Szkoda, bo to jeden z najwszechstronniejszych zawodników w Polsce, który z powodzeniem może występować na wielu pozycjach na boisku. Niezwykle skuteczny tak w ataku, jak i w obronie. Decyzja o tym, że dwaj nasi zawodnicy nie mogą wystąpić, jest jak najbardziej słuszna. (Express Ilustrowany)

  Aleksander Nowicki: to jest skandaliczne i ma wpływ na to, gdzie polskie rugby się znajduje
REPREZENTACJA

Przed reprezentacją Polski ostatni mecz w ramach rozgrywek Rugby Europe Trophy ze Szwajcarią. Po dwóch bolesnych porażkach Biało-Czerwoni przed własną publicznością będą chcieli się zrehabilitować. Jeden z naszych czołowych zawodników Aleksander Nowicki, którego kontuzja wyeliminowała z udziału w najbliższym meczu, jest zdania, że sporo musi się zmienić, żebyśmy w przyszłość mogli patrzeć z optymizmem. Nie jest łatwo. W ostatnich dwóch meczach zdobyliśmy 5 punktów, a straciliśmy ponad 120. Nie jest to coś chwalebnego i wypadałoby zmazać te haniebne wynik i wygrać ostatni mecz – powiedział Aleksander Nowicki. Po ostatnim meczu gracz AS Macon po raz kolejny mocno krytycznie wypowiadał się na temat organizacji zgrupowania. Tym razem nie spodziewa się, że coś się zmieni, bo po prostu nie ma na to czasu, ma jednak nadzieję, że sportowo będzie to wyglądało lepiej, bo ostatnie spotkania nazywa skandalicznymi.

W środowisku rugby pojawiło się sporo krytycznych głosów na temat organizacji meczu kadry w zimie, kiedy nasza liga ma przerwę i większość zawodników nie jest przygotowanych do gry. Co o tym sądzi Aleksander Nowicki? - Takie rzeczy nie mają prawa się zdarzać. Sprawdziłem inne kraje w naszej szerokości geograficznej, rozmawiałem o tym z trenerem Tomaszem Putrą który współpracował z Czechami. Przejrzałem jak to wyglądało ostatnio i jedynym krajem, który pozwala sobie na granie w lutym jest Polska. To jest skandaliczne i ma wpływ na to, gdzie polskie rugby się znajduje. Bez braku przygotowań my zawodnicy jesteśmy narażeni na kontuzje. Bez żadnego meczu sparingowego, w trakcie przygotowań, chłopaki byli narażeni na poważne konsekwencje.

Niestety zdaniem naszego reprezentanta na dziś nie widać zbyt wielu przesłanek, że może być lepiej. - Myślę, że trzeba wrócić do tego, co przedstawił trener Putra. Powstaje coś na kształt Ligi Narodów i tam niestety, przez nasze wyniki z ostatnich lat, gdzie nie dbaliśmy o miejsce rankingowe i spadliśmy bardzo nisko, będziemy grali z krajami typu Litwa, Mołdawia czy Ukraina, będącymi w permanentnym kryzysie. Ja pamiętam np. mecze z Belgią, które przegrywaliśmy w ostatniej akcji. Teraz są trzy ligi nad nami. Ani sportowo ani organizacyjnie nie możemy się z nimi równać. A szkoda, bo jeszcze siedem-osiem lat temu byliśmy blisko.

W kadrze pojawia się wielu zawodników o polskich korzeniach, którzy chcą grać dla Biało-Czerwonych. Aleksander Nowicki uważa, że powinno się dla nich znaleźć miejsce, choć priorytetem muszą być rugbyści wychowani w naszym kraju. - Jestem za tym, żeby ludzie, którzy czują się Polakami i chcą grać dla Polski, mieli taką szansę. Oni nie grają dla pieniędzy, chcą reprezentować kraj przodków i dla mnie to jest ok. Powinniśmy jednak skupić się na tym, żeby nasi zawodnicy się rozwijali, wyjeżdżali za granicę, a liga szła do przodu. Taki powinien być trzon kadry.

Jaka będzie przyszłość tej kadry i trenera Duaine’a Lindseya? - Nie rozmawiałem na ten temat z trenerem. Nie mamy też informacji z Polskiego Związku Rugby, nie wiemy, czy ma jakieś klauzule. My zawodnicy mamy bardzo mało informacji na temat planów związku, pomysłów na rozwój. Nie wiemy, czy trener działa trener działa z grupami młodzieżowymi, czy przedstawia im plan gry. Uważam, że to skandaliczne, jeśli kadry młodzieżowe nie grają tym samym systemem, albo chociaż nie mają tej samej filozofii gry. Jeśli nie potrafimy tego wprowadzić, woła to o pomstę do nieba. Ale uważam że jest to świetne pytanie do wiceprezesa od spraw sportowych p. Andrzeja Kucia, to on zasiadał w komisji wybierającej nowego selekcjonera i nadającej cele sportowe i rozwojowe polskiego rugby. Nie wiem być może działamy według planu PZR? - zastanawia się rugbysta.

Krytyczne wypowiedzi gracza AS Macon wywołały ostatnio sporo zamieszania w całym środowisku. Nie spotkały go jednak z tego powodu żadne konsekwencje. Nie ma mowy o kneblowaniu ust, a zdaniem Nowickiego gdyby do tego doszło, byłby to bardzo negatywny sygnał, bo kieruje się tylko dobrem polskiego rugby.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy przedstawicieli PZR. Poniżej zamieszczamy odpowiedź sekretarza generalnego związku Krzysztofa Czajki.

Lutowe terminy:

Według przepisów Rugby Europe:

- gospodarz meczu wskazuje termin rozegrania spotkania, jeśli ten termin jest w okienku World Rugby to przeciwnik musi się na to zgodzić lub negocjować inny termin (również w okienku World Rugby).

- w terminach poza oficjalnymi okienkami World Rugby można rozgrywać mecze, jednak obie strony muszą wyrazić na to zgodę.

Polski Związek Rugby uzgodnił 3 mecze poza okienkiem (Czechy, Litwa, Szwajcaria). Portugalia jako gospodarz, odmówiła gry poza oficjalnym okienkiem, mogliśmy rozegrać mecz 9 lub 16 lutego (w ubiegłym roku jako gospodarz mieliśmy silniejszą pozycję negocjacyjną, dlatego mecz odbył się 24 marca). Termin meczu z Holandią sami wskazaliśmy w oficjalnym terminie World Rugby (17 listopada), z założeniem, że: zawodnicy będą w dobrej dyspozycji po zakończonym dopiero co sezonie (rozgrywki Ekstraligi zakończyły się weekend wcześniej) oraz że kluby zagraniczne będą musiały zwolnić zawodników na mecz reprezentacji (w rzeczywistości z 10 powołanych zawodników stawiła się połowa).

Komunikacja z zawodnikami na temat planu na kolejne lata:

25 stycznia 2019 roku w siedzibie Polskiego Związku Rugby odbyło się spotkanie Prezydium Zarządu PZR z przedstawicielami obu męskich seniorskich zespołów. Zostało ono zorganizowane, aby przedyskutować problemy wskazywane przez zawodników i wyjaśnić ich wątpliwości. W spotkaniu udział wzięli również trenerzy obu zespołów.

Ponadto, sztab seniorów jest w ścisłym kontakcie z sztabem U18 i U20 (stąd powołania zawodników z tych grup na mecze seniorskie) a plan szkolenia zespołów U18 i U20 był konsultowany z trenerem kadry seniorów. W swoim założeniu nie ma być identyczny z systemem seniorskim, a głównym celem szkolenia jest przygotowanie młodego zawodnika do skutecznej i szybkiej adaptacji do realizowanego przez właściwego trenera systemu gry. (Onet.p,)

  Reżyser gry mistrzów Polski dostał cios w szczękę.
INFO DLA KIBICA br?

Derby w Łodzi w rugby miały też swój dramatyczny wymiar. Po przypadkowym zderzeniu z kolegą z zespołu jeden z liderów Master Pharm Budowlani, reżyser gry Dawid Plichta z podejrzeniem wstrząśnięcia mózgu został odwieziony do szpitalu. I Dawid wrócił po pół godzinie na Łodziankę, gdzie był rozgrywany mecz mówi kierownik drużyny Grzegorz Białkowski. Przebadał go bardzo dokładnie w szpitalu wielki miłośnik rugby, doktor Adam Kwapisz i okazało się, że to zderzenie to był klasyczny nokaut. Dawida po powrocie bolała nie głowa od wstrząsu, tylko... szczęka. To twardy chłop. jak każdy rugbista.

Szybko wrócił do pełnej dyspozycji i wraz z Tomem Mchedlidze, Krystianem Pogorzelskim i Patrykiem Reksulakiem pojechał na zgrupowanie kadry przed meczem Polki ze Szwajcarią 23 marca o godz. 15 w Łodzi na obiekcie przy al. Unii. (Express Ilustrowany)

   Ambicji i woli walki nie odmówi im nikt
EKSTRALIGA

W ligowej premierze ekstraligi rugby w derbach Łodzi Master Pharm Budowlani pokonali KS Budowlanych 58:0. Trener Master Pharm Budowlani Przemysław Szyburski: Wynik jest dla nas dobry, nasza gra momentami też wyglądała dobrze. Zawodnicy z ul. Górniczej postawili ciężkie warunki. Gruzini pokazali wielkie serce do walki. Lubię tych zawodników. Oni właśnie tacy są. Rywale wytrzymali cały mecz, szarżowali. Starali się jak mogli, ale tak naprawdę nie zagrozili nam ani razu. Chwała im za ambicję. Swoim zawodnikom dziękuję za walkę. Przed nami o wiele ciężkie spotkania. Najbliższe to mecz z finalistą ostatnich mistrzostw Polski Ogniwem Sopot. Wiem, że musimy w nim zagrać jeszcze lepiej, żeby osiągnąć sukces. To będzie mecz za 10 punktów.

Trener KS Budowlani Merab Gabunia: Mieliśmy za mało czasu, żeby się zgrać. Nie wykorzystaliśmy potencjału, który mają nasi zawodnicy z Gruzji. Trochę ich za bardzo schowaliśmy, ale to poprawimy. Moi gracze bardzo chcieli się pokazać, ale trafili na klasową drużynę, obecnych i mam nadzieję przyszłych mistrzów Polski, bo wierzę, że Master Pharm Budowlani obronią tytuł. Zostawialiśmy rywalom za dużo terenu do grania. Cóż, moi gracze zrobili co mogli. Ja jestem dumny ze swoich chłopaków, że podjęli męską walkę. Spotkanie pokazało też, że jest nad czym pracować.

Kapitan Master Pharm Budowlani Michał Mirosz: Mecz pokazał, że bardzo dobrze przepracowaliśmy pięć miesięcy wolne od grania. Drużyna jest monolitem. Z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Nie wykorzystaliśmy wszystkich swoich atutów, ale też rywal nie był zbyt wymagający. Zostało nam osiem mecz. Wierzę, że jesteśmy na drodze prowadzącej do kolejnego mistrzostwa.(Express Ilustrowany)

  Łodzianka - obiekt XXI wieku(?). Nie ma nagłośnienia, nie ma kserokopiarki
INFO DLA KIBICA

Przed derbami w rugby uczczono minutą ciszy pamięć kobiety legendy klubu z ulicy Górniczej. Jadwiga Ociepa była wielkim kibicem rugby i długoletnim pracownikiem KS Budowlani Łódź oraz w początkowej działalności Budowlanych SA. Paradoks polega na tym, że pamięta ją więcej obecnych zawodników Budowlanych SA niż KS, bo też więcej graczy wychowanych przy ul. Górniczej broni dziś barw mistrzów Polski.

Niestety, wielu ludzi na pełnej trybunce na Łodziance nie wiedziało o co chodzi. Dlaczego mają wstać, komu jest poświęcona minuta ciszy. Powód? Nie było nagłośnienia. Wykonawcy Łodzianki nie podciągnęli odpowiednio długiego kabla i na hybrydowym boisku nagłośnienia po prostu nie ma. Ciekawe, czy obecny na meczu wiceprezydent miasta Tomasz Trela, który twierdził, że to obiekt sportowy na miarę XXI wieku, zarumienił się ze wstydu.

Na Łodziance jest ogromniasty parking nie wiadomo dla kogo dostępny, skoro wjazd do Parku 3 Maja jest zakazany, ale nie ma siłowni, ani gabinetu odnowy biologicznej.
Nie ma też... kserokopiarki i dlatego nie można było wydrukować składów obu drużyn. Dzięki uprzejmości sędziów meczu można sobie było zrobić ich fotkę w telefonie komórkowym. (Express Ilustrowany>


  16-17.03.2019 - Ekstraliga - Kolejka I W derbowym pojedynku górą Master Pharm Budowlani
EKSTRALIGA
Master Pharm Budowlani SA Łódź - KS Budowlani Łódź 58:0 (31:0)


Punkty: Walters -23, Reksulak -10. Botha, Matyjak, Plichta, Bosiacki, Mirosz po -5.

W derbowym pojedynku górą Master Pharm Budowlani

W premierowym meczu ekstraligi rugby doszło do derbów Łodzi. W nich górą byli mistrzowie Polski, których przewaga ani przez moment nie podlegała dyskusji. Rywale walczyli ambitnie, ale niewiele mogli zrobić. Imponujące były kilkudziesięciometrowe rajdy Plichty i Reksulaka. Niestety, Plichta po nieszczęśliwym zderzeniu się z kolegą z zespołu z podejrzeniem wstrząśnięcia mózgu został odwieziony karetką do szpitala. Master Pharm Budowlani wygrali mecz za pięć punktów. Na Łodziance spotkanie obserwował komplet widzów, w tym wiceprezydent miasta Tomasz Trela. Przed pojedynkiem minutą ciszy uczczono pamięć Pani Jadzi. Zmarła niedawno Jadwiga Ociepa była wielkim kibicem rugby i długoletnim pracownikiem KS Budowlani Łódź oraz w początkowej działalności Budowlani SA.Master Pharm Budowlani SA Łódź skład: Kramarenko, Kujawa, Mchedlidze, Karpiński II, Botha, Noszczyk, Staphorst, Mirosz, Plichta, Walters, Matyjak, Reksulak, Bosiacki, Wlaźlak, Pogorzelski.
KS Budowlani Łódź: Koridze, Zabokrzycki, Dzabahlidze, Górski, Zdun, Niblidze, Matuszewski, Dzagmaidzie, Kapustka, Machlik, Szczepaniak, Szczukocki, Mechvariszvili, Tarnawski, Wrona


Pozostałe mecze pierwszej kolejki ekstraligi sobota: Lechia Gdańsk Skra Warszawa 32:26 (20:7), Pogoń Awenta Siedlce Juvenia Kraków 41:0 (15:0), Ogniwo Sopot Arka Gdynia 87:3 (26:3), niedziela: Orkan Sochaczew Budowlani Lublin 20:22 (5:12)
  Czy mistrzowie Polski pozyskali najszybszego gracza fromacji młyna?
INFO DLA KIBICA


W sobotę o godz. 15 na Łodziance dojdzie do sensacyjnego sportowego wydarzenia. Premierowy mecz ekstraligi rugby będzie derbami Łodzi. Mistrzowie Polski Master Pharm Budowlani podejmą KS Budowlani O nowym zawodniku II linii młyna z RPA mówi trener zespołu Przemysław Szyburski: Bercho Botha ma technikę i jest bardzo silny, potrafi świetnie walczyć w powietrzu. Z kolei łącznik ataku łodzian Paul Walters jest przekonany, że jego rodak będzie rywalizował o miano najszybszego zawodnika formacji młyna z Ukraińcem Vitalijem Kramarenko. Ten ostatni przy swojej szybkości i dynamice z powodzeniem mógłby grać w ataku. Gdy się rozpędzi jest nie do zatrzymania dla rywali. W minionych rozgrywkach Kramarenko zdobył 75 punktów, to znaczy że 15 razy położył piłkę w polu punktowym rywala.
Bercho będzie równie skuteczny? W zespole KS Budowlani, prowadzonym przez Meraba Gabunię ma wystąpić 14 graczy z Poznania, którzy brylują w rozgrywkach rugby 7 oraz dwóch bardzo silnych graczy z Gruzji, którzy mają decydować o sile formacji młyna. Czy zespół KS Budowlani będzie w stanie postawić się mistrzom? Kto przyjdzie na mecz ten się o tym przekona.(Express Ilustrowany)

  Łodzianie chcą zdobyć czwarty tytuł mistrzów Polski z rzędu!
BUDOWLANI SA. ŁÓDŹ

Zaczynamy. W sobotą o godz. 15 na Łodziance premiera ekstraligi rugby. W meczu derbowym mistrzowie Polski Master Pharm Budowlani zmierzą się z KS Budowlani. Prezes Budowlanych SA Krzysztof Serafin mówi, że cel jest jasny, zdobycie czwarty raz z rzędu tytułu mistrza Polski. Trenerzy Przemysław Szyburski i Krzysztof Szulc są przekonani, że to jest możliwe i że zawodnikom nie zabraknie motywacji. Nad formą pracowali przez pięć miesięcy, trenując nawet pięć razy w tygodniu. Szkoleniowcy mają nadzieję, że kibice zobaczą dobre widowisko, w którym rywale mocno postawią się mistrzom. To ma być próba generalna przed bodaj najważniejszymi meczami, która po derbach czekają Master Pharm Budowlanych z Ogniwem Sopot i Pogonią Siedlce.

Master Pharm Budowlani. Co dalej z młodymi graczami
?

Nad meczem ciąży sprawa sześciu bardzo zdolnych młodych graczy KS Budowlani, którzy chcą grać w drużynie lokalnego rywala. O ich przynależności ma zdecydować Wydział Gier i Dyscypliny PZRugby. Zdaniem Przemysława Szyburskiego, są to zawodnicy, którzy mogą skutecznie powalczyć o miejsce w kadrze mistrzów na ligowe spotkania. Miały być transmisje meczów ekstraligi rugby w Polsacie Sport, ale na razie nie ma kto za nie zapłacić. Klubów na to po prostu nie stać, a PZ Rugby nie jest w stanie znaleźć sponsora ekstraligi, który wyłożyłby kasę na transmisje.

Master Pharm Budowlani . Kibice na meczu w Niemczech


W próbie generalnej mistrzowie Polski pokonali Berliner RugbyClub 49:12. W stolicy Niemiec nie zabrakło dopingu kibiców. Przybyła grupa najwierniejszych fanów z Łodzi, którzy rok wcześniej byli również na meczu do Pragi i są obecni na wszystkich meczach ligowych w Polsce. Krystiana Pogorzelskiego dodatkowo dopingowali mieszkający w Niemczech krewni. (Express Ilustrowany)

  Startuje ekstraliga. Master Pharm Budowlani Łódź gotowi do walki
INFO DLA KIBICA

W sobotę o godz. 15 na boisku Łodzianki przy ul. Małachowskiego rozegrany zostanie pierwszy mecz nowego sezonu ekstraligi rugby. Mistrzowie z Master Pharm Budowlanych zagrają w derbach Łodzi u drużyną Klubu Sportowego Budowlani Łódź.

Jak informuje dyrektor klubu Mirosław Żórawski, ze względu na MŚ U-20 w piłce nożnej w rundzie wiosennej tylko trzy mecze rugby odbędą się na Stadionie Miejskim w Łodzi przy al. Unii Lubelskiej 2. Główna baza szkoleniowa znajduje się na obiekcie MOSiR Łodzianka, tam też zostaną rozegrane trzy ekstraligowe mecze. W okresie przygotowawczym zajęcia prowadzone były na boisku syntetycznym MOSiR Łodzianka, w Centrum Vera Sport oraz fitness klub Evergym. Drużyna odbyła wspólny trening ze Skrą Warszawa oraz jedną konsultację szkoleniową w Opalenicy połączoną z wyjazdem do Niemiec i meczem z Berliner Rugby-Club.

W inauguracyjnym derbowym pojedynku wystąpimy w strojach meczowych zachowanych w kolorystyce czarno-złotej, którą utrzymujemy już trzeci sezon. Partnerem technicznym pozostała marka Keeza, wszystkie nasze stroje pochodzą z Tomadexu – informuje Mirosław Żórawski. – Gramy i trenujemy piłkami najlepszej na świecie firmy Gilbert. Kolejną partię piłek meczowych modelu Barbarian i treningowych modelu G-TR4000 ufundowała, podobnie jak w sezonie poprzednim, firma Polska Woda i logo Primavera znajduje się na wszystkich naszych piłkach. Na koszulkach meczowych znajdują się logotypy głównych sponsorów zespołu: Miasto Łódź, Master Pharm, Veolia, Wizja V, Immergas, Primavera, Toyota Łódź, Profol, Bierhalle.

Nowi zawodnicy w drużynie mistrzów Polski: Bercho George Botha z RPA (zastąpił Wietssie Botesa), Szymon Grabia – powrót po sezonie przerwy, Hubert Lewandowski z KS Marlin Ozorków, Jakub Szmajewski z KS Marlin Ozorków. Ubytki w składzie: Mateusz Adamski do Pogoni Siedlce, Levani Shashiashvili do ligi rosyjskiej, Piotr Karpiński i Krzysztof Justyński kontuzje.

Rugbiści zapraszają na profil na FB Budowlani SA ŁÓDŹ. Są także na Instagramie: rugby walczyc i wygrywac. Można ich znaleźć w YouTube na kanale Walczyć i wygrywać.

Osoby funkcyjne w Klubie: Prezes: Krzysztof Serafin, Dyrektor Sportowy: Mirosław Żórawski, Kierownik zespołu: Grzegorz Białkowski Sztab szkoleniowy:, Przemysław Szyburski – trener główny, Krzysztof Szulc – II trener, Piotr Grabia – trener przygotowania fizycznego, Olga Mac – psycholog sportowy, Adam Kwapisz – konsultant medyczny, Adrian Pabisz – fizjoterapeuta

Lista zawodników: 1 Botha Bercho 1996 I – II linia RPA, 2 Bosiacki Robert 1989 Środkowy ataku Kadra rugby 7, 3 Grabia Szymon 1995 Filar, 4 Ignaczak Adrian 1990 I – II linia, 5 Kafarski Michał 1999 III linia, 6 Kaniowski Dariusz 1986 Środkowy ataku, 7 Karpiński Piotr 1989 II linia, 8 Kozakiewicz Tomasz 1984 Środkowy ataku, 9 Kramarenko Vitalii 1987 Filar Kadra Ukrainy, 10 Kubalewski Bartosz 1996 Środkowy ataku, 11 Kujawa Łukasz 1995 Młynarz, 12 Lewandowski Hubert 2000 obrońca U-20, 13 Matyjak Mateusz 1991 Skrzydłowy ataku, 14 Mchedlidze Toma 1984 Filar Senior XV, 15 Mirosz Michał 1989 III linia, 16 Noszczyk Hugon 1995 III linia, 17 Orłowski Maciej 1988 Skrzydłowy ataku, 18 Plichta Dawid 1994 Łącznik młyna Senior XV, 19 Pogorzelski Krystian 1996 Obrońca Senior XV, 20 Reksulak Patryk 1995 Środkowy ataku Senior XV, 21 Sawicki Adam 1996 Skrzydłowy ataku, 22 Serafin Przemysław 1997 III linia, 23 Staphorst Wim 1994 III linia RPA, 24 Szmajewski Jakub 2000 Łącznik ataku U-20, 25 Urbaniak Paweł 1987 Łącznik ataku, 26 Walters Paul 1992 Łącznik ataku RPA, 27 Witkowski Szymon 1997 III linia, 28 Wlaźlak Damian 1997 Skrzydłowy ataku (Dziennik Łódzki )

  Trener KS Budowlani Merab Gabunia: - Nie wygląda to źle.
INFO DLA KIBICA

W sobotę premiera ekstraligi rugby. O godz. 15 na Łodziance dojdzie do derbów Łodzi. Master Pharm Budowlani zmierzą się z KS Budowlani. Merab Gabunia trener KS Budowlani: Mieliśmy trzydniowy obóz przygotowawczy na boisku Budowlanych przy ul. Górniczej. Nie wygląda to źle. Mam trochę ludzi, którzy chcą grać, chcą rywalizować, gotowych do ligowej walki. Zobaczymy, jak długo wytrzymamy. Nie ukrywam bowiem, że z zapleczem jest kłopot. W sumie jednak mam 27 zawodników, z których na dziś mogę korzystać. Jest 14 graczy z Poznania. Oni bardzo nam pomagają. Niestety, w ostatniej chwili wypadł mi bardzo ważny zawodnik Hebda, kopacz, skrzydłowy. Doznał kontuzji. Co zrobić, taki jest sport. Reszta zawodników jest zdrowych i czeka na premierowy mecz. Jest też z nami dwóch graczy z Gruzji jeden filar młyna, drugi to zawodnik trzeciej linii młyna. Powinni nam się przydać w trudnej, ekspresowej walce.

Co tymczasem słychać w obozie rywali Master Pharm Budowlani.

W meczu sparingowym nie wystąpił łącznik ataku Paul Walters. Dlaczego?
Trener Przemysław Szyburski: Paul bardzo chciał grać, ale ma kłopoty z ręką po turniejach w rugby 7, w których brał udział w RPA. Nie chciałem ryzykować jego zdrowia. Walters będzie nam bardzo potrzebny w walce o ligowe punkty. Muszę by przekonany, że Paul jest gotowy na 100 procent, bo po derbowej premierze z KS Budowlani, czekają na nas bardzo wymagający przeciwnicy Ogniwo Sopot i Pogoń Siedlce.
Jak teraz będą wyglądały przygotowania do premierowego pojedynku?
W tym tygodniu pracujemy na siłowni i chcielibyśmy odbyć dwa treningi na hybrydowym boisku przy ul. Małachowskiego. Wierzę, że będzie to możliwe, zostaniemy wpuszczeni na plac i zajęcia odbędą się bez problemów. Oczywiście w ciągu tygodnia dokładnie przeanalizujemy mecz z zespołem z Berlina. (Express Ilustrowany)

  Przed reprezentację Polski w rugby ostatni mecz Rugby Europe Trophy.
INFO DLA KIBICA

23 marca nasza drużyna podejmie w Łodzi Szwajcarię. Jedno jest pewne. Ani Polacy, ani Szwajcarzy nie spadną z grupy. Będzie to mecz o pietruszkę, ale takich spotkań w rugby nie ma. W każdym gra się na całego zostawiając serce i zdrowie na boisku.
Miejmy nadzieję, że tym razem do kompromitacji nie dojdzie i Polski Związek Rugby zapewni drużynie narodowej jednakowe stroje treningowe, których niestety zabrakło podczas ostatniego meczu z Portugalią.

Kibice rugby z Łodzi zobaczą w swoim mieście rugbistów z Łodzi. Wśród 30 powołanych graczy przez trenera Duaine Lindseya, jest czterech zawodników Master Pharm Budowlani: Toma Mchedlidze, Dawid Plichta, Krystian Pogorzelski i Patryk Reksulak.
Polacy do tej pory pokonali Czechów 41:22 i Litwinów 33:0. Przegrali z Holendrami 0:49 i Portugalczykami 5:65. Niezbyt dobry bilans.

Można powiedzieć rozstrzygnęła się sprawa awansu do Rugby Europe Championship W spotkaniu na szczycie Holandia przegrała w Amsterdamie z Portugalią 5:18. Był to praktycznie mecz o zwycięstwo w grupie pomiędzy dwoma niepokonanymi zespołami. (Express Ilustrowany)

Strona 3 z 194 < 1 2 3 4 5 6 > >>
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj)

 Godzina
 Czat kibiców rugby..
Zanim napiszesz przeczytaj Regulamin Czatu.


 - Archiwum - Kibice
 Ekstraliga- 2019
Ekstraliga 2019 Me. Pu.
1. Ogniwo Sopot 418
2. Orkan Sochaczew 415
3. Budowlani SA Łódź 414
4. Budowlani Lublin 413
5. Lechia Gdańsk 412
6. Pogoń Siedlce 411
7. Skra Warszawa 411
8. Juvenia Kraków 43
9. KS Budowlani Łódź 41
10. Arka Gdynia 40
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Fenix by: 2066121 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl