BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona Główna Terminarz - Ekstraliga 2020Czerwiec 19 2021 17:35:10   
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2020
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019/20
(TUTAJ)


Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
26.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków
12.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź-Ogniwo Sopot
22.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź
19.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin
15.08.2020

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin

Immergas Cup 2020
01.08.2020

Immergas Cup 8.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby
01.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 1.08.2020

PP.Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków
11.07.2020

28 Finał WOŚP 12.01.2020

 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2020
Kontakt
Szukaj
 Statystykifree counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Nowa strona kibiców rugby już działa. http://kibicerugby.ucoz.pl
  Już 1 sierpnia Berhalle Manufaktura Beach Rugby. Emocje gwarantowane
INFO DLA KIBICA
Więcej zdjęć z turnieju 2019

Niezwykle atrakcyjny turniej Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 2020 już 1 sierpnia (od godz. 15) po raz szósty w Łodzi. W poprzednich pięciu imprezach klubowych występowało od 8 do 10 zespołów. Jako organizator bardzo się cieszę, że po raz kolejny udało się nam zgromadzić prawie wszystkich przedstawicieli regionu łódzkiego. Jestem pewien, że w tym znanym miejscu Łodzi znowu będzie miała miejsce dobra zabawa i promocja rugby na plaży mówi animator imprezy dyrektor sportowy Budowlanych SA Mirosław Żórawski. Tradycyjnie Master Pharm Rugby Łódź wystawią dwa zespoły. Drugim klubem obok nas, który uczestniczył we wszystkich edycjach jest Rugby Club Bełchatów, stąd moje specjalne podziękowania dla Macieja Dąbka.


Nie może zabraknąć zespołu Rugby Klub Zduńska Wola, który był w Manufakturze cztery razy i działa w nim wieloletni zawodnik Budowlanych Andrzej Dutkiewicz.

Kolejny nasz kolega rugbista z Pabianic Krzysztof Dobros zmobilizował drużynę Fabrykanci Rugby Club, która zagra już po raz czwarty. Cieszy powrót znanej ekipy Gentlemen`s Łódź Rugby Club, która zagrała w 2015 i potem przez kolejne lata jeździła na Sopot Beach Rugby.
Duże wyrazy uznania mamy dla drużyny futbolu amerykańskiego Wilki Łódzkie, która coraz lepiej radzi sobie w plażowym rugby i powalczy z nami po raz trzeci.

Również swój trzeci występ w Bierhalle Manufaktura Beach Rugby zanotują drużyny XIII osobowej odmiany rugby: Sroki Łódzkie Rugby League oraz Wataha Rugby Club z Piotrkowa Trybunalskiego.
Wszyscy bądą walczyć do upadłego. Emocji na pewno nie zabraknie!

W ostatniej chwili zgłosiła się Pogoń Siedlce i będzie poważny rywal z ekstraligi. Mamy 10 drużyn w turnieju klubowym tak jak w 2016 i 2017 (najwięcej do tej pory) cieszy się animator turnieju zawodowców i amatorów (2 sierpnia) Mirosław Żórawski

Rozstawienie 10 ekip wygląda następująco Grupa A: 1. Master Pharm Rugby Łódź I, 2. Fabrykanci Rugby Club Pabianice, 3. Wilki Łódzkie, 4. Rugby Klub Zduńska Wola, 5. Gentlemen`s Łódź Rugby Club. Grupa B: 1. Master Pharm Rugby Łódź II, 2. Sroki Łódź Rugby League, 3. Rugby Club Bełchatów, 4. Wataha Rugby Club, 5. Awenta Pogoń Siedlce.

Dyrektorem technicznym turnieju jest: Mirosław Żórawski. Sędziować będą: Krzysztof Szulc i Maciej Orłowski, a sekretarzem i spikerem turnieju będzie Grzegorz Urbaniak. Współorganizatorem turnieju będzie Manufaktura, która udostępni na dwa dni plażę. Sponsorem tytularnym pozostaje browar restauracyjny Bierhalle. Wodę mineralną zapewni Primavera. Nie zabraknie upominków od sponsorów: Immergas, Kubota Master Pharm, Keeza.(źródło: Express Ilustrowany)

  Patryk Reksulak zagra o mistrzostwo Szwajcarii
INFO DLA KIBICA
W nowym sezonie ekstraligi rugby w barwach Master Pharm Rugby Łódź nie zobaczymy czołowego zawodnika zespołu Patryka Reksulaka. Środkowy ataku będzie grał w Szwajcarii, w zespole Yverdon Rugby RCY, obok byłego kolegi klubowego Kacpra Ławskiego. Gros zespołu stanowią Szwajcarzy, są też Francuzi. Językiem, którym najczęściej mówi się na treningach, to angielski. Celem zespołu jest wywalczenie tytułu mistrza kraju.
Prezes klubu zapewnia, że Patryk będzie zwalniany na wszystkie mecze reprezentacji Polski. (źródło: Express Ilustrowany)
  Napięta sytuacja w łódzkim rugby. Czy mistrzowie z drużyny juniorów przejdą do seniorów Budowlanych?
Master Pharm Rugby ŁÓDŹ Po naszym artykule „Budowlani mistrz. Jest konflikt”, który ukazał się 15 lipca, otrzymaliśmy list od Mirosława Żórawskiego, dyrektora sportowego Master Pharm Budowlanych Łódź, który rzuca nowe światło na problem. List publikujemy w całości.

„Juniorzy KS Budowlani Łódź zdobyli złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów.
Korzystając z okazji składamy im gratulacje w imieniu Budowlani Rugby SA. A prywatnie gratuluję trenerowi Markowi Maciejewskiemu, bowiem współpracowaliśmy przez wiele lat i wspólnie świętowaliśmy wiele medali w grupach młodzieżowych.
Później większość z tych medali zawisnęła na ścianie, a tylko nieliczni zawodnicy cieszyli oko trenerów-wychowawców na boiskach ekstraligi i w reprezentacji seniorów.
Za miesiąc rusza kolejny sezon ekstraligi.

Czy mistrzowie Polski juniorów zasilą drużynę seniorów?

Czy jest szansa, że któryś z zawodników Mistrza Polski Juniorów zasilił najlepszą drużynę sezonu 2019/20 Master Pharm Rugby Łódź ?
Nic o tym nie wiem i prawdę mówiąc nie widzę takiej możliwości. A powodów jest kilka.
Po pierwsze: w dalszym ciągu, a może nawet coraz bardziej napięta jest sytuacja pomiędzy Budowlani Rugby SA i KS Budowlani Łódź. Do wiosny daleko, a na „odwilż” raczej się nie zapowiada…
Po drugie: przepisy Polskiego Związku Rugby, który podniósł znacząco ekwiwalenty za wyszkolenie, a tym samym skutecznie zablokował możliwość zmiany przynależności klubowej przez młodych zawodników. Przez wiele lat skutecznie działał system, który klasyfikował i wyceniał wszystkich zawodników. Jak to wygląda w praktyce: w ciągu ostatnich lat tylko jeden młody zawodnik zmienił w Polsce klub. Był nim Robert Kacprowicz (na zdjęciu), którego wobec kontuzji Tomy Mchedlidze zmuszeni byliśmy wykupić z KS Budowlani Łódź.

Junior droższy od reprezentanta Polski seniorów.

Na marginesie dodam, że zgodnie z nowymi przepisami, nawet mało doświadczony junior jest znacznie droższy od reprezentanta Polski seniorów z poprzednich tabel ekwiwalentów PZR. Przykładowo nasz bohater Robert Kacprowicz „przebił” finansowo wykupionego z Lechii Gdańsk znanego kadrowicza Cypriana Majchera. W przeszłości wielu młodych wykupionych z KSB zawodników, w tym reprezentantów Polski juniorów, nie wytrzymywało treningu z zespołem ekstraligi, a bywali tacy którzy rezygnowali kilka miesięcy po sfinansowaniu transferu.

Trzecim ważnym powodem jest ostatni przykład, który może nawet działać odstraszająco. Chodzi o sześciu zawodników KSB, którzy sami zgłosili się do nas pod koniec 2018 roku. Nie doszło do porozumienia i ustalenia wysokości ekwiwalentu za wyszkolenie. Nie było negocjacji i wszystkie propozycje finansowe zostały przez drugą stronę odrzucone. Przypomnę, że zgodnie z Przepisami PZR za porozumienie uznaje się pisemną umowę zawartą pomiędzy zainteresowanymi klubami, określającą wysokość ekwiwalentu. Sporu nie była w stanie rozstrzygnąć nawet KGiD. Zawodnicy złożyli wnioski o skreślenie z listy członków KS Budowlani i od lutego 2019 przestali być zawodnikami KSB, a formalnie znaleźli się w stanie karencji.

Podziwiam determinację zawodników, którzy osiągnęli cel.

Mając taką regulaminową możliwość, podjęli treningi w Budowlani Rugby SA podczas kolejnych 17 miesięcy karencji. Ważna i długo wyczekiwana wiadomość: zgodnie z przepisami PZR, od początku lipca 2020 roku uzyskali status zawodnika wolnego. Na marginesie dodam, że podziwiam determinację zawodników, którzy mimo wielu przeszkód i przeszkadzających osiągnęli swój cel. Czy było warto, niech sami odpowiedzą ci którzy wytrwali. Sytuacja była bezprecedensowa w historii polskiego rugby.
W artykule DŁ z dnia 14 lipca przeczytałem, że „KS ujawnia, że za wcześniej przekazanych do nas juniorów nie otrzymał zapłaty”. Nie rozumiem o jakie „przekazanie” tutaj chodzi i na pewno nie był to przekazany sobie znak pokoju. A tak na poważnie: zgodnie z Przepisami PZR istnieją dwie formy zmiany przynależności klubowej: transfer definitywny oraz wypożyczenie (okresowe zwolnienie z klubu). Dopiero po dopełnieniu wszystkich formalności z tym związanych nazwisko zawodnika może znaleźć się na oficjalnej liście klubowej w danej kategorii wiekowej, która zastąpiła dawne licencje zawodnicze.

Mam nadzieję, że rozwiałem niejasności oraz krążące plotki.


Na liście zawodników Master Pharm Rugby Łódź potwierdzonej przez Komisję Licencyjną PZR na sezon 2019/20 znalazł się jedynie wspomniany Robert Kacprowicz, za którego zapłaciliśmy maksymalny ekwiwalent. Mam nadzieję, że tym samym rozwiałem wszelkie niejasności oraz krążące o tym plotki.
Korzystając z okazji, po raz kolejny przypomnę, że w nowym sezonie ekstraligi drużyna będąca wizytówką miasta Łodzi i dyscypliny, wystąpi pod nazwą Master Pharm Rugby Łódź. Ponieważ zespołem zarządza nadal Budowlani Rugby Spółka Akcyjna, tak więc na bazie historii oraz na podstawie wpisu do KRS używanie nazwy „Budowlani” jest jak najbardziej poprawne”.

Dziękujemy Mirosławowi Żórawskiemu za ważny list. (źródło:dzienniklodzki.pl)
  Finał Pucharu Polski Klubów Ekstraligi Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków 35-3 (18-3) Łódź Górnicza5 11.07.2020
INFO DLA KIBICA


Ogniwo Sopot zdobyło Puchar Polski Klubów Ekstraligi rugby. W sobotnim finale tych rozgrywek pokonało w Łodzi Juvenię Kraków 35:3 (18:3). Punkty Ogniwo: Wojciech Piotrowicz 11, Mateusz Plichta 5, Robert Olszewski 5, Robert Graban 5, Mateusz Mrowca 5, Dawid Grundlingh 4.
Juvenia: Igor Kocimski 3.
  W ligowej premierze Master Pharm Rugby Łódź podejmą beniaminka.
Master Pharm Rugby ŁÓDŹ

15 lub 16 sierpnia drużyna Master Pharm Rugby Łódź podejmie beniaminka Spartę Jarocin. Rywale zapewnili sobie awans, pokonując w decydującym meczu Rugby Białystok 31:10. To pierwsza jarocińska drużyna, która zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Sprawdziło się powiedzenie do trzech razy sztuka. Dwie nieudane próby awansu, tylko zmobilizowały zespół, który wreszcie osiągnął upragniony cel. Chętnych do gry w zespole było tylu, że na treningach trwała zacięta walka o miejsce na... ławce rezerwowych. W całych rozgrywkach Sparta przegrała tylko jedno spotkanie.

W drugiej kolejce 22 lub 23 sierpnia dojdzie w naszym mieście do hitowego starcia ostatniego mistrza kraju z wicemistrzem Master Pharm Rugby podejmą Ogniowo Sopot.
Terminy pozostałych ligowych spotkań łodzian: 29 30 sierpnia: Awenta Pogoń Siedlce Master Pharm Rugby, 12 13 września: Master Pharm Rugby Juvenia Kraków, 19 20 września: Skra Warszawa Master Pharm Rugby, 26 27 września: Master Pharm Rugby Lechia Gdańsk, 3 4 października Sochaczew Master Pharm, 17 18 października: Master Pharm Rugby Budowlani Lublin, 24 25 października: Arka Gdynia Master Pharm Rugby.

Przed startem rozgrywek ligowych odbędzie się finałowy mecz Pucharu Polski Klubów Ekstraligi. W Łodzi, 11 lipca zagra Juvenia z Ogniwem. Łodzianie z kolei wystartują w turnieju Bierhalle Manufaktua Beach Rugby. 8 sierpnia w Łodzi odbędzie się Turniej Otwarcia Sezonu, w którym obok Master Pharm Rugby Łódź wezmą udział Orkan Sochaczew i Skra Warszawa. (źródło:Express Ilustrowany)

  W sierpniu w Łodzi atrakcyjne turnieje plażowego rugby
INFO DLA KIBICA

Polskie rugby wraca do życia. Drużyna Master Pharm wystąpiła w Pucharze Piastów i zajęła drugie miejsce. Teraz zespół jest na dwutygodniowych wakacjach. Po powrocie będzie się przygotowywać do startu w rozgrywkach ekstraligi, a wcześniej , bo już w sierpniu do udziału niezwykle widowiskowym piątym już turnieju Berhalle Manufaktura Beach Rugby 2020 w rugby plażowym. Zobaczymy w nim pewnie nowego zawodnika łodzian, jedynego człowieka z dalekiego Tonga w naszym mieście. Tevita Soafa Fakasiia potrafi grać i to widowiskowo!

Pierwszy pokazowy turniej rugby na plaży, organizowany przez Budowlani Rugby SA, został rozegrany w łódzkiej Manufakturze 28 lipca 2012 roku. Udział w nim wzięły dwa powiązane ze sobą i zaprzyjaźnione kluby, które wystawiły po dwie drużyny: Budowlani SA Łódź i Włókniarz Zgierz. Od roku 2015 turniej rozgrywany jest w pierwszy weekend sierpnia i po objęciu patronatem przez Bierhalle stał się imprezą cykliczną. Od roku 2016 odbywa się w kategorii klubowej i sponsorskiej, a od 2017 w formule dwudniowej.
W 2015 roku wystartowało 8 zespołów, a w minionym roku było to już 9 drużyn klubowych i 11 sponsorskich.

Dusza plażowego turnieju, jego pomysłodawca Mirosław Żórawski: Podobnie jak w latach poprzednich, na plaży Manufaktury będzie można zobaczyć wielu zawodników Budowlanych, których kiedyś podziwialiśmy na ligowych boiskach, a teraz pomogą drużynom sponsorskim swoją wiedzą i umiejętnościami. Master Pharm to drużyna sponsora tytularnego ekstraligi, który zatrudnia w firmie kilku byłych i aktualnych zawodników. Dodatkowo pracownicy firmy chętnie uczestniczą w zabawie, a ławka rezerwowych jest wyjątkowo długa. Kolejna poważna firma i nasz sponsor, który pomaga w organizacji turnieju oraz w nim uczestniczy to oczywiście Immergas. (źródło:Express Ilustrowany)

  Mirosław Żórawski: W formacji młyna zadebiutował zawodnik z Tonga
INFO DLA KIBICA

Informowaliśmy, że rugbyści Master Pharm Budowlani zajęli drugie miejsce w towarzyskim Turnieju Zamknięcia Sezonu o Puchar Piastów.Postawę łódzkiego zespołu ocenił Mirosław Żórawski, dyrektor sportowy Master Pharm Budowlani.

- W naszym zespole jak zawsze dobrze spisywała się formacja młyna - mówi Żórawski. - W Master Pharm Budowlani udanie zadebiutował zawodnik z Tonga Tevita Soafa Fakasiia. Pokazaliśmy, że młyn dyktowany dalej będzie naszą silną bronią. Z takimi mocnymi filarami jak Tevita, Vitalii Kramarenko, Toma Mchedlidze i Robert Kacprowicz będziemy pchać wszystkie młyny w ekstralidze. Trwają rozmowy dotyczące uzupełnienia składu i wzmocnienia formacji ataku, która podczas turnieju w Chodakowie nie zawsze spełniała oczekiwania trenerów. Ze względu na towarzyską rangę zawodów, kilku zawodników ataku miało okazję do spróbowania sił na innych pozycjach. Dodatkową atrakcją Pucharu Piastów była zmienna, wręcz ekstremalna pogoda: od 30 stopni upału i silnego słońca po ulewę, z przerwami na opady gradu, ale sędzia nie przerwał zawodów nawet na chwilę i wszystkie mecze odbyły się zgodnie z planem.

- Eksperymentalnie zestawiona była formacja ataku, brakowało zdecydowanych wejść przez środkowych. To wystarczyło na słabiej dysponowanych gospodarzy, ale trochę zabrakło na coraz lepiej grający i rozwijający się zespół Skry.

- Turniej przyniósł duże korzyści szkoleniowe, a gra po długiej przerwie przynosiła drużynie sporą przyjemność.- Zawodnicy otrzymają teraz dwa tygodnie przerwy urlopowej i 13 lipca rozpoczną przygotowania do nowego sezonu.- Okazja do rewanżu już wkrótce, bowiem te same zespoły spotkają się 8 sierpnia na Turnieju Otwarcia Sezonu w Łodzi. (źródło:Express Ilustrowany)

  Ekstraliga zacznie później. Ciekawy towarzyski turniej z udziałem łodzian.
INFO DLA KIBICA

Polski Związek Rugby robi wszystko, by zapracować na miano niepoważnej instytucji. Działacze PZR przesunęli niespodziewanie rozpoczęcie ekstraligi z 1 na 15 sierpnia. Ciekawy jest powód takiej decyzji: „Powyższa inauguracja rozgrywek sugerowana jest również możliwością wykorzystania do promocji obchodów bardzo ważnej dla historii Polski setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920”.

Drużyny Master Pharm Budowlani Rugby Łódź, OKS Skra Warszawa i RC Orkan Sochaczew zagrają towarzyski turniej.

- Zgodność klubów, szybkie decyzje i szkoda, że takich działań nie obserwujemy ze strony Polskiego Związku Rugby - mówi Mirosław Żórawski, dyrektor sportowy Master Pharm Budowlani. - 27 czerwca w Chodakowie zagramy Turniej Zamknięcia Sezonu o Puchar Piastów. Zagramy systemem każdy z każdym 2 x 20 min i postaramy się nie zawieść kibiców na koniec tego dziwnego sezonu. Nie mamy zgody na obecność widzów na stadionie, więc organizator RC Orkan postarał się o transmisję internetową na kanale Ekstraliga Rugby. Na tym nie kończy się współpraca pomiędzy tymi klubami, bowiem uzgodniono od razu Turniej Otwarcia Sezonu, który odbędzie się w Łodzi przed rozpoczęciem nowego sezonu ekstraligi.

Pojawiły się pewne komentarze dotyczące rezygnacji z udziału w Pucharze Polski, ale podtrzymujemy nasze stanowisko: priorytetem jest walka o mistrzostwo Polski. Chcieliśmy zaznaczyć tylko zakończenie sezonu i skupić się na przygotowaniach do ekstraligi. (źródło:Express Ilustrowany)

  Jeden jedyny w naszym mieście przybysz z wysp Tonga zadomowił się w Łodzi
INFO DLA KIBICA

Miasto Łódź mimo pandemii może pochwalić się przybyszami ze wszystkich stron świata. Wśród nich jest jeden jedyny przedstawiciel wysp Tonga. Z najlepszą drużyną niedokończonego sezonu ekstraligi, Master Pharm Rugby, trenuje gracz pierwszej linii młyna właśnie z Tonga, 23-letni Tevita Soafa Fakasiia, który przeleciał 16 376 kilometrów i od połowy marca jest w Łodzi.

Może kiedyś zagra w reprezentacji Polski


Trener Przemysław Szyburski: - Fajnie się przemieszczał, trochę łapał zadyszki po dwóch miesiącach siedzenia w pokoju. Postawny, silny facet, który mieć będzie swoje zadania na boisku. Trzeba będzie mu pomóc nie tylko przygotować się do grania, ale też poszukać mu pracy, żeby wrósł w nasze miasto, stał się jego pełnoprawnym mieszkańcem. To młody perspektywiczny zawodnik. Kto wie, może z czasem zostanie nawet reprezentantem Polski.

Koronawirus go nie wystraszył

Prezes Budowlanych SA Krzysztof Serfin: - Zawodnik z Tonga zostaje. On sam deklaruje, że chciałby się zadomowić w Łodzi na dłużej. Nie wystraszył go koronawirus. Miasto mu się bardzo podoba. Jeżeli chcemy grać często, dużo i na odpowiednio wysokim poziomie, to dobrzy zagraniczni i to nie pojedynczy zawodnicy, są nam bardzo potrzebni. Sytuacja diametralnie się zmieniła, jest dynamiczna. Przepisy, które chciano wprowadzić do rozgrywek, są nieadekwatne do sytuacji. Trzeba nad nimi wspólnie pracować, także uwzględniając opinię klubów.

Uczy się polskiego oglądając telewizję

Dyrektor sportowy Budowlanych SA Mirosław Żórawski: - Przede wszystkim to zawodnik młody, który - mam nadzieję - dobrze się u nas zaaklimatyzuje. Ma 175 cm wzrostu, teraz waży 125 kilogramów. Ukończył Apifo`ou College. W Tonga reprezentował klub Fasi Ma`ufanga Vikings Club. Największe sportowe osiągnięcie: w roku 2017 był reprezentantem Tonga U-20. W wolnym czasie słucha muzyki i uczy się polskiego, oglądając telewizję. (źródło:Express Ilustrowany)

  Starają się przetrwać trudny czas.
INFO DLA KIBICA

Jak wygląda sytuacja w polskim rugby po ataku koronawirusa? Mówi prezes Master Pharm Rugby - najlepszej drużyny zakończonego po rundzie jesiennej sezonu ekstraligi - Krzysztof Serafin: - Pozytywne jest to, że wszyscy się odliczyli, wznowili treningi i się organizują. Jeśli chodzi o nas, to jestem bardzo zbudowany tym co się działo na dwóch pierwszych zajęciach. Frekwencja i entuzjazm były po prostu znakomite. Z takimi ludźmi i dla takich ludzi po prostu chce się pracować. Pod tym względem jesteśmy gotowi do wznowienia profesjonalnych treningów i dobrego przygotowania się do nowego sezonu.

Gorzej, że w sprawie, kiedy i na jakich zasadach wrócimy do grania jest na razie jedną wielką niewiadomą. A taka wiadomość jest dla wszystkich klubów kluczowa. Wszyscy ludzie rugby w Polsce, z którymi rozmawiam, są za tym, żeby ten powrót nastąpił jak najszybciej, choćby w lipcu i to do zmagań ekstraligi, bo to są najważniejsze polskie rozgrywki.

Jeżeli na koniec czerwca udałoby się rozegrać jakieś spotkania, to w ramach lokalnych zmagań. Byłyby to mecze przygotowujące do startu w ekstralidze. Polskie rugby powinno się rozwijać pod dyktando ekstraligi, bo to dziś jest sól naszego sportu, a zarząd związku nie powinien utrudniać, a wręcz ułatwiać te działania.
Co u nas? Staramy się przetrwać. Grupa sponsorów, która była nie odwróciła się od nas. Jest z nami, choć dziś nikt nie wie, na jakim poziomie będzie możliwa ich pomoc. Kluczowa będzie ruch ze strony władz miasta. Nie wyobrażam sobie, żeby z tej strony finansowego wsparcia nie było, żeby nie było żadnych dotacji. Skoro miasto znajduje środki na wsparcie innych dziedzin życia, musi je też znaleźć na miejski sport. To będzie nowy początek. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie łatwo, cóż trzeba walczyć i nie dać się wymazać z mapy łódzkiego i polskiego sportu.

Sprawa jest oczywista - bez mocnych klubów, nie ma mocnej, rozwijającej się dyscypliny. Kadra to jest wypadkowa ligi. Dzięki niej nie napędzi się koniunktury, nie zbuduje mody na rugby, napędzi dyscyplinie popularność.

Mamy nowego wiceprezesa Polskiego Związku Rugby do spraw finansowo organizacyjnych z Łodzi - Jarosława Prasała, a ja jeszcze nie miałem z nim żadnego kontaktu. Dobrze by było, żeby w tej trudnej sytuacji takie rozmowy na linii związek - kluby toczyły się częściej i po prostu były konstruktywne. Połowa klubów ekstraligi nie ma swoich przedstawicieli w zarządzie i często w decyzjach nie był uwzględniany ich punkt widzenia. (źródło:Express Ilustrowany)

  Bez transmisji TV nie będzie polskiego rugby!
INFO DLA KIBICA

Polski Związek Rugby zakończył sezon ekstraligi, nie przyznając medali, ale na razie nie ma rozstrzygnięcia, która drużyna i kiedy uzupełniona zostanie ligowa stawka. Gdy już będzie można grać walkę o awans stoczą przewodzące tabeli po 7 kolejkach: Sparta Jarocin i Rugby Białystok. Na razie związek przedłużył zawieszenie wszystkich rozgrywek do do 15 czerwca. Mamy cichą nadzieję, że nowy sezon ekstraligi zacznie się na początku sierpnia. PZ Rugby wreszcie się ruszył i przedstawił pakiet pomocowy dla klubów. Na miarę swoich możliwości. około 250 tysięcy złotych.

Krok w dobrym kierunku ale...
Komentarz do tych decyzji prezesa Budowlanych SA, zwycięzcy sezonu Master Pharm Rugby Krzysztofa Serafina: Na pierwszym i jedynym spotkaniu przedstawicieli klubów ze związek wnioskowaliśmy o taką pomoc. I na szczęście związek na miarę swoich możliwości do tych postulatów się odniósł. Najważniejszą sprawą, co jest pokłosiem zmian w zarządzie związku, jest to, że grupa nowych członków zwróciła uwagą na sprawę bodaj najważniejszą w tej chwili czyli opłaty za transmisje telewizyjne. W tarczy pomocowej to została uwzględnione.

W minionym sezonie wszystkie koszty produkcji pokazywanych przez Polsat meczów pokrywały kluby. To telewizyjne zaangażowanie związku to tak naprawdę walka o przyszłość dyscypliny. W sytuacji, gdy jesienią podczas ligowych meczów, nie będzie widzów na trybunach, nie będzie meczów międzypaństwowych, bez transmisji telewizyjnych polskie rugby przestałoby funkcjonować w przestrzeni publicznej. Po co i dla kogo byłoby to granie? To jest walka o być albo nie być dyscypliny w Polsce.
Martwi mnie jednak kwota, którą związek przeznacza na ten cel. Przy dramatycznym zubożeniu klubów przez atak koronawirusa, kwota 50 tysięcy złotych, starczy na opłacanie spotkań połowy rundy. Tu jest dużo do zrobienia. Moim zdaniem znalezienie tych brakujących pieniędzy, to powinien być cel główny związku. Podsumowując: to dobry ruch, ale niewystarczający. Entuzjazmu im nie brakuje

Master Pharm Rugby odbyli drugi trening po długiej przerwie. Frekwencja była znakomita. Jeszcze raz na kilku boiskach, w podgrupach 6osobowych i bez kontaktu, ale wśród zieleni i z radością. Od tego tygodnia drużyna spotyka się na jednym boisku. Rugbiści z utęsknieniem czekają na wytyczne dotyczące ćwiczeń z kontaktem, czyli powrotu do normalnego rugby.

Tymczasem kapitan drużyny, trener personalny Michał Mirosz przygotował na wideo kolejny zestaw ćwiczeń, które można wykonać w domowych warunkach. ćwiczenia są dobre na wszystko, a zwłaszcza na utrzymanie w dobrej kondycji naszych stawów i mięśni po wielogodzinnej pracy zdalnej trudno nie zgodzić się z tym przesłaniem. (źródło:Express Ilustrowany)

Strona 3 z 211 < 1 2 3 4 5 6 > >>
 Nowa Strona Kibiców Rugby
Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj) - Nowe video.

 Wyniki tygodnia.
 Ekstraliga-Tabela 2020/21
Ekstraliga 2020/21 Mecze Punkty
1. Ogniwo Sopot 733
2. Master Pharm Rugby 722
3. Pogoń Siedlce 722
4. Lechia Gdańsk 820
5. Orkan Sochaczew 819
6. Budowlani Lublin 718
7. Skra Warszawa 717
8. Arka Gdynia 714
9. Juvenia Kraków 712
10. Sparta Jarocin 70
 Godzina
 Kibice rugby - archiwum
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18/19
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
3748912 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl