BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona GłównaTerminarz - Ekstraliga 2019Sierpień 17 2019 16:29:10  
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2008-2018
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019
(TUTAJ)


V turniej Bierhalle Manufaktura Beach Rugby
03.08.2019

V turniej Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 3.08.2019

---------------------------


VI Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7- Łódź
22.06.2019

VI Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7- Łódź

---------------------------


Ekstraliga:Budowlani SA Łódź - Juvenia Kraków
18.05.2019

Budowlani SA Łódź - Juvenia Kraków

---------------------------


Ekstraliga:KS Budowlani Łódź - Arka Gdynia
18.05.2019

KS Budowlani Łódź - Arka Gdynia

---------------------------


Ekstraliga:KS Budowlani Łódź - Juvenia Kraków
04.05.2019

KS Budowlani Łódź - Juvenia Kraków

---------------------------


Ekstraliga:Budowlani SA Łódź - Budowlani Lublin
04.05.2019

Budowlani SA Łódź - Budowlani Lublin

---------------------------


XII Memoriał M, Wojtani.
27.04.2019

XII Memoriał M.Wojtani

---------------------------


Ekstraliga:Budowlani SA Łódź- - Lechia Gdańsk
14.04.2019

Budowlani SA Łódź- - Lechia Gdańsk

---------------------------


Ekstraliga:KS Budowlani Łódź-Skra Warszawa
13.04.2019

KS Budowlani Łódź-Skra Warszawa

---------------------------


 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2019
Kontakt
Szukaj
 Ostatnie Artykuły
Francja, Francja i ...
Prezentacja - Drużyn...
ŻÓŁTA KARTKA DLA WŁA...
Jak tanio kupić kosz...
Klęczał przed nami C...
 Statystykifree counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Nowy terminarz ekstraligi - jesień 2019 już na stronie u góry w zakładce.
  Stanisław Powała-Niedźwiecki: czasami można odnieść wrażenie, że nie jedziemy na tym samym wózku.
INFO DLA KIBICA

Uznaliśmy w gronie drużyny, najbardziej doświadczonych zawodników, że skoro nie mamy jednakowych polówek, pójdziemy na bankiet ubrani po cywilnemu. To temat do przemyślenia przez ludzi z PZR i do naprawienia za miesiąc, bo można przecież łatwo to zmienić – powiedział jeden z liderów reprezentacji.

– Jeżeli mamy się rozwijać jako dyscyplina i być postrzegani poważnie na zewnątrz, musimy takich błędów się wystrzegać. Starać się organizacyjnie dopinać wszystko na ostatni guzik. Wiadomo, że przy dużych imprezach jakieś drobne uchybienia mogą się zdarzyć, ale trzeba robić wszystko, by takich sytuacji unikać. Żeby kadra była wizytówką. Czasami można odnieść wrażenie, że nie jedziemy na tym samym wózku, że są dwa różne obozy: reprezentacja i PZR – dodaje Powała-Niedźwiecki.

Zdaniem rugbysty Ogniwa Sopot są szanse na poprawę wzajemnych relacji ze związkiem, ale warunkiem tego jest naprawienie komunikacji, która obecnie w zasadzie nie istnieje.Zawsze warto rozmawiać. Nie chcemy za wszelką cenę iść na wojnę i uważam, że związek nie powinien z nami walczyć, powinniśmy się wzajemnie wspierać. Naszym największym problemem jest brak komunikacji i stałe przerzucanie odpowiedzialności. Zawsze, jeśli trzeba było coś załatwić, miał to zrobić "ktoś". Nagle okazuje się, że osoby w PZR to postacie bez nazwisk. Nigdy nie wiadomo, do kogo konkretnie zadzwonić, zapytać o jakąś sprawę. Tak nie powinno być, bo każdy musi być rozliczany ze swoich obowiązków – uważa doświadczony gracz. – Nie chodzi przecież o to, żeby zawodnicy szarpali się ze związkiem o każdą rzecz. Niektórzy z nas grają w kadrze od dziesięciu lat i dobrze wiemy, że można lepiej zorganizować zgrupowanie przed meczem. Chcemy, żeby rugby rozwijało się w całym kraju, chcemy, by do naszego sportu garnęło się coraz więcej dzieci i młodzieży. Kadra jako wizytówka polskiego rugby doskonale by ten rozwój wsparła. Reprezentację warto pokazywać sponsorom i partnerom biznesowym. Takim wydarzeniem jak 300. mecz kadry powinniśmy chwalić się wszędzie, zwłaszcza że go wyraźnie wygraliśmy, i to na wyjeździe. Niestety nie bardzo możemy to robić, bo po meczu nie wyglądaliśmy jak reprezentacja. My jako zawodnicy nie mamy się czego wstydzić, bo na boisku zrobiliśmy swoje w 100 proc. Nie doszukuję się tutaj złej woli działaczy, raczej szeregu błędów komunikacyjnych i niedopatrzeń organizacyjnych, które łatwo poprawić. Nawet jeśli w PZR są mniejsze środki, choć tak naprawdę jako zawodnicy nie wiemy, jaka jest sytuacja finansowa związku, to myślę, że nie jest problemem, żeby dwa tygodnie przed meczem sprawdzić, jak się sprawy mają i jeśli są braki w sprzęcie, to kupić kilka sztuk, albo zamówić nowy zestaw. Nie może być tak, że jedziemy na mecz i nie mamy się w co ubrać na oficjalny bankiet – dodaje.

Zatrudnienie w kadrze irlandzkiego trenera Duaine’a Lindsaya, który ma za sobą pracę w Niemczech, gdzie pomagał rozwijać tamtejsze rugby, miało być dla tej dyscypliny krokiem w przód. Niestety, doświadczenie szkoleniowca nie zawsze jest odpowiednio wykorzystywane. – Trener pomaga nam dzięki swoim kontaktom za granicą. To zaowocowało między innymi tym, że Piotr Zeszutek pojechał na staż do Harlequins, co wpłynęło pozytywnie nie tylko na niego, ale także na cały zespół. Duaine zna dużo ludzi na Wyspach i pośredniczył w tym kontakcie. Już trener Blikkies Groenewald wprowadził profesjonalne standardy i my mentalnie tego profesjonalizmu "dotknęliśmy". Wielu zawodników tego nie wytrzymało, nie umieli bądź nie chcieli się dostosować i nie grają obecnie w kadrze. Ci, którzy zostali, cały czas starają się do tych zasad stosować. Podobnie trener Lindsay dba o to, żebyśmy zachowywali się profesjonalnie, choć nie jesteśmy przecież zawodowcami. Nam, zawodnikom, łatwiej było wejść w te tryby. Związek został trochę z tyłu. Myślę, że to kwestia przestawienia mentalności pracowników PZR. Brakuje łącznika, który pośredniczyłby w rozmowach między nami a związkiem. Na zasadzie dialogu, a nie wzajemnych oskarżeń – stwierdził Powała-Niedźwiecki.

Poprzedni trener reprezentacji, pochodzący z RPA Blikkies Groenewald, choć wyraźnie pchnął kadrę do przodu, zrezygnował z pracy. Jak mówiło się nieoficjalnie, powodem jego odejścia był brak porozumienia z ludźmi z PZR. Powstała ściana, której nie był w stanie przebić. Czy z trenerem Lindsayem będzie podobnie?

– Przykład Blikkiesa pokazuje, że ta ściana może znów powstać. Mam jednak nadzieję, że tak nie będzie. To był nasz wyraźny postulat, że chcemy trenera zza granicy, spoza środowiska polskiego rugby. Trener Lindsay jest bardziej cierpliwy. Blikkies był wybuchowy, reagował złością, gdy widział brak profesjonalizmu, nie mógł tego znieść. Duaine jest spokojniejszy, ale w rozmowach z nami często wspomina, że ciężko mu uzyskać jakąś informację z biura, dowiedzieć się pewnych rzeczy, musi to robić przez kapitana. Nie ma żadnego łącznika i płynnego przepływu informacji. Jakoś funkcjonujemy, ale wiele by pomogło, gdybyśmy komunikowali się lepiej ze związkiem. Cały czas kadra i PZR to dwie osobne rzeczy. Mam nadzieję, że wspólnie uda się wyprowadzić nasze relacje na prostą i w kolejnych meczach będzie tylko lepiej. Zebraliśmy garść informacji na tematy organizacyjne i jest czas na to, żeby z Litwą wszystko zagrało, jak należy – mówi z nadzieją doświadczony reprezentant kraju.

Posiłki zza granicy

Podobnie jak wcześniej Tomasz Putra, trener Lindsay zamierza korzystać także z zawodników o polskich korzeniach, którzy występują w mocniejszych ligach. W spotkaniu przeciwko Czechom debiutował Lawrie Seydak ze szkockiej drużyny Edinburgh Accies, a w kolejce czekają już następni. Stanisław Powała-Niedźwiecki nie widzi w tym niczego złego, pod warunkiem, że tacy zawodnicy wniosą do kadry niezbędną jakość.

– Lawrie wkomponował się bardzo dobrze, rozegrał świetny mecz w debiucie. Jest jednym z nas, nie ma żadnych różnic. Kolejny świetny mecz zagrał również Andrzej Charlat, który chętnie przyjeżdża na mecze reprezentacji. Jeśli ktoś wychował się w kraju, gdzie rugby stoi na najwyższym poziomie, od dziecka szkolił się wśród topowych specjalistów, to wiadomo, że technicznie często jest lepiej przygotowany od nas. Warto korzystać z takich ludzi, jeśli czują związek z ojczyzną swoich dziadków i chcą grać dla orzełka. Super, że poświęcają swój czas, żeby przyjechać, często rezygnując przy tym z meczów ligowych, gdzie zarabiają pieniądze. Jeśli spędzą z nami tydzień, zagrają mecz, to wyjeżdżają już jako członkowie drużyny. Uważam, że to pozytywne, jeśli faktycznie są lepsi od zawodników wychowanych w kraju. Gorzej, jeśli przylatuje ośmiu zawodników zza granicy i siedzą na ławie. Po co ich wtedy ściągać? Lepiej dać szansę debiutu młodzieżowcom. Teraz na szczęście takich sytuacji już nie ma, jest dwóch-trzech kolegów, którzy regularnie nas wzmacniają. (Źródło: Onet )

 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj)

 Godzina
 Czat kibiców rugby..
Zanim napiszesz przeczytaj Regulamin Czatu.


 Ekstraliga- 2019
Ekstraliga 2019 Me. Pu.
1. Ogniwo Sopot 942
2. Budowlani SA Łódź 939
3. Pogoń Siedlce 929
4. Skra Warszawa 928
5. Orkan Sochaczew 925
6. Budowlani Lublin 925
7. Juvenia Kraków 912
8. KS Budowlani Łódź 912
9. Lechia Gdańsk 911
10. Arka Gdynia 91
 - Archiwum - Kibice
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Fenix by: 2251325 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl