BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona Główna Terminarz - Ekstraliga 2020Czerwiec 15 2021 06:03:22   
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2020
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019/20
(TUTAJ)


Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
26.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków
12.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź-Ogniwo Sopot
22.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź
19.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin
15.08.2020

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin

Immergas Cup 2020
01.08.2020

Immergas Cup 8.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby
01.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 1.08.2020

PP.Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków
11.07.2020

28 Finał WOŚP 12.01.2020

 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2020
Kontakt
Szukaj
 Statystykifree counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Nowa strona kibiców rugby już działa. http://kibicerugby.ucoz.pl
  Stanisław Powała-Niedźwiecki: czasami można odnieść wrażenie, że nie jedziemy na tym samym wózku.
INFO DLA KIBICA

Uznaliśmy w gronie drużyny, najbardziej doświadczonych zawodników, że skoro nie mamy jednakowych polówek, pójdziemy na bankiet ubrani po cywilnemu. To temat do przemyślenia przez ludzi z PZR i do naprawienia za miesiąc, bo można przecież łatwo to zmienić – powiedział jeden z liderów reprezentacji.

– Jeżeli mamy się rozwijać jako dyscyplina i być postrzegani poważnie na zewnątrz, musimy takich błędów się wystrzegać. Starać się organizacyjnie dopinać wszystko na ostatni guzik. Wiadomo, że przy dużych imprezach jakieś drobne uchybienia mogą się zdarzyć, ale trzeba robić wszystko, by takich sytuacji unikać. Żeby kadra była wizytówką. Czasami można odnieść wrażenie, że nie jedziemy na tym samym wózku, że są dwa różne obozy: reprezentacja i PZR – dodaje Powała-Niedźwiecki.

Zdaniem rugbysty Ogniwa Sopot są szanse na poprawę wzajemnych relacji ze związkiem, ale warunkiem tego jest naprawienie komunikacji, która obecnie w zasadzie nie istnieje.Zawsze warto rozmawiać. Nie chcemy za wszelką cenę iść na wojnę i uważam, że związek nie powinien z nami walczyć, powinniśmy się wzajemnie wspierać. Naszym największym problemem jest brak komunikacji i stałe przerzucanie odpowiedzialności. Zawsze, jeśli trzeba było coś załatwić, miał to zrobić "ktoś". Nagle okazuje się, że osoby w PZR to postacie bez nazwisk. Nigdy nie wiadomo, do kogo konkretnie zadzwonić, zapytać o jakąś sprawę. Tak nie powinno być, bo każdy musi być rozliczany ze swoich obowiązków – uważa doświadczony gracz. – Nie chodzi przecież o to, żeby zawodnicy szarpali się ze związkiem o każdą rzecz. Niektórzy z nas grają w kadrze od dziesięciu lat i dobrze wiemy, że można lepiej zorganizować zgrupowanie przed meczem. Chcemy, żeby rugby rozwijało się w całym kraju, chcemy, by do naszego sportu garnęło się coraz więcej dzieci i młodzieży. Kadra jako wizytówka polskiego rugby doskonale by ten rozwój wsparła. Reprezentację warto pokazywać sponsorom i partnerom biznesowym. Takim wydarzeniem jak 300. mecz kadry powinniśmy chwalić się wszędzie, zwłaszcza że go wyraźnie wygraliśmy, i to na wyjeździe. Niestety nie bardzo możemy to robić, bo po meczu nie wyglądaliśmy jak reprezentacja. My jako zawodnicy nie mamy się czego wstydzić, bo na boisku zrobiliśmy swoje w 100 proc. Nie doszukuję się tutaj złej woli działaczy, raczej szeregu błędów komunikacyjnych i niedopatrzeń organizacyjnych, które łatwo poprawić. Nawet jeśli w PZR są mniejsze środki, choć tak naprawdę jako zawodnicy nie wiemy, jaka jest sytuacja finansowa związku, to myślę, że nie jest problemem, żeby dwa tygodnie przed meczem sprawdzić, jak się sprawy mają i jeśli są braki w sprzęcie, to kupić kilka sztuk, albo zamówić nowy zestaw. Nie może być tak, że jedziemy na mecz i nie mamy się w co ubrać na oficjalny bankiet – dodaje.

Zatrudnienie w kadrze irlandzkiego trenera Duaine’a Lindsaya, który ma za sobą pracę w Niemczech, gdzie pomagał rozwijać tamtejsze rugby, miało być dla tej dyscypliny krokiem w przód. Niestety, doświadczenie szkoleniowca nie zawsze jest odpowiednio wykorzystywane. – Trener pomaga nam dzięki swoim kontaktom za granicą. To zaowocowało między innymi tym, że Piotr Zeszutek pojechał na staż do Harlequins, co wpłynęło pozytywnie nie tylko na niego, ale także na cały zespół. Duaine zna dużo ludzi na Wyspach i pośredniczył w tym kontakcie. Już trener Blikkies Groenewald wprowadził profesjonalne standardy i my mentalnie tego profesjonalizmu "dotknęliśmy". Wielu zawodników tego nie wytrzymało, nie umieli bądź nie chcieli się dostosować i nie grają obecnie w kadrze. Ci, którzy zostali, cały czas starają się do tych zasad stosować. Podobnie trener Lindsay dba o to, żebyśmy zachowywali się profesjonalnie, choć nie jesteśmy przecież zawodowcami. Nam, zawodnikom, łatwiej było wejść w te tryby. Związek został trochę z tyłu. Myślę, że to kwestia przestawienia mentalności pracowników PZR. Brakuje łącznika, który pośredniczyłby w rozmowach między nami a związkiem. Na zasadzie dialogu, a nie wzajemnych oskarżeń – stwierdził Powała-Niedźwiecki.

Poprzedni trener reprezentacji, pochodzący z RPA Blikkies Groenewald, choć wyraźnie pchnął kadrę do przodu, zrezygnował z pracy. Jak mówiło się nieoficjalnie, powodem jego odejścia był brak porozumienia z ludźmi z PZR. Powstała ściana, której nie był w stanie przebić. Czy z trenerem Lindsayem będzie podobnie?

– Przykład Blikkiesa pokazuje, że ta ściana może znów powstać. Mam jednak nadzieję, że tak nie będzie. To był nasz wyraźny postulat, że chcemy trenera zza granicy, spoza środowiska polskiego rugby. Trener Lindsay jest bardziej cierpliwy. Blikkies był wybuchowy, reagował złością, gdy widział brak profesjonalizmu, nie mógł tego znieść. Duaine jest spokojniejszy, ale w rozmowach z nami często wspomina, że ciężko mu uzyskać jakąś informację z biura, dowiedzieć się pewnych rzeczy, musi to robić przez kapitana. Nie ma żadnego łącznika i płynnego przepływu informacji. Jakoś funkcjonujemy, ale wiele by pomogło, gdybyśmy komunikowali się lepiej ze związkiem. Cały czas kadra i PZR to dwie osobne rzeczy. Mam nadzieję, że wspólnie uda się wyprowadzić nasze relacje na prostą i w kolejnych meczach będzie tylko lepiej. Zebraliśmy garść informacji na tematy organizacyjne i jest czas na to, żeby z Litwą wszystko zagrało, jak należy – mówi z nadzieją doświadczony reprezentant kraju.

Posiłki zza granicy

Podobnie jak wcześniej Tomasz Putra, trener Lindsay zamierza korzystać także z zawodników o polskich korzeniach, którzy występują w mocniejszych ligach. W spotkaniu przeciwko Czechom debiutował Lawrie Seydak ze szkockiej drużyny Edinburgh Accies, a w kolejce czekają już następni. Stanisław Powała-Niedźwiecki nie widzi w tym niczego złego, pod warunkiem, że tacy zawodnicy wniosą do kadry niezbędną jakość.

– Lawrie wkomponował się bardzo dobrze, rozegrał świetny mecz w debiucie. Jest jednym z nas, nie ma żadnych różnic. Kolejny świetny mecz zagrał również Andrzej Charlat, który chętnie przyjeżdża na mecze reprezentacji. Jeśli ktoś wychował się w kraju, gdzie rugby stoi na najwyższym poziomie, od dziecka szkolił się wśród topowych specjalistów, to wiadomo, że technicznie często jest lepiej przygotowany od nas. Warto korzystać z takich ludzi, jeśli czują związek z ojczyzną swoich dziadków i chcą grać dla orzełka. Super, że poświęcają swój czas, żeby przyjechać, często rezygnując przy tym z meczów ligowych, gdzie zarabiają pieniądze. Jeśli spędzą z nami tydzień, zagrają mecz, to wyjeżdżają już jako członkowie drużyny. Uważam, że to pozytywne, jeśli faktycznie są lepsi od zawodników wychowanych w kraju. Gorzej, jeśli przylatuje ośmiu zawodników zza granicy i siedzą na ławie. Po co ich wtedy ściągać? Lepiej dać szansę debiutu młodzieżowcom. Teraz na szczęście takich sytuacji już nie ma, jest dwóch-trzech kolegów, którzy regularnie nas wzmacniają. (Źródło: Onet )

 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
 Nowa Strona Kibiców Rugby
Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj) - Nowe video.

 Wyniki tygodnia.
 Ekstraliga-Tabela 2020/21
Ekstraliga 2020/21 Mecze Punkty
1. Ogniwo Sopot 733
2. Master Pharm Rugby 722
3. Pogoń Siedlce 722
4. Lechia Gdańsk 820
5. Orkan Sochaczew 819
6. Budowlani Lublin 718
7. Skra Warszawa 717
8. Arka Gdynia 714
9. Juvenia Kraków 712
10. Sparta Jarocin 70
 Godzina
 Kibice rugby - archiwum
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18/19
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
3735683 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl