Szukaj
INFORMATOR

Łódź nadal najlepsza w rugby.
INFO DLA KIBICA

Rugbiści Budowlanych obronili mistrzostwo Polski. W decydującym meczu pokonali Ogniwo Sopot.

Stolica polskiego rugby pozostaje bez zmian. Najlepsi nadal są zawodnicy zespołu Master Pharm Budowlani Łódź. W sobotę na stadionie Widzewa pokonali Ogniwo Sopot 16:3 (5:3). To był trzeci finał z rzędu łódzkiej drużyny. W każdym grali z innym rywalem z Trójmiasta – w 2015 roku ulegli Arce Gdynia, a rok temu pokonali Lechię Gdańsk.

Pierwszego przyłożenia dla Budowlanych – Wietssie Botesa w 5. minucie – nie uznał sędzia. Ale już sześć minut później przyłożenie Witalija Kramarenki dało pierwsze punkty mistrzom Polski. W 38. minuty rzut karny wykorzystał Wojciech Piotrowicz, zmniejszając straty Ogniwa do dwóch punktów (5:3).

W drugiej połowie punkty zdobywali już tylko Budowlani. W 50. minucie sędzia podyktował rzut karny z tego samego miejsca, z którego punkty dla Ogniwa zdobył Piotrowicz. Nie pomylił się także kopacz Budowlanych Patryk Reksulak. Rugbiści z Sopotu zaczęli grać agresywniej, ale kolejne punkty zdobyli gospodarze. Szybką kontrę Mateusza Matyjaka wykorzystał Dawid Plichta, kładąc piłkę na polu punktowym przeciwnika. Wynik meczu ustalił zaś Reksulak, który kwadrans przed końcem trafił z karnego.

Radość zwycięzców była ogromna. Cieszył się także trener Przemysław Szyburski, który powiedział: – Jestem dumny z moich zawodników, bo tylko ja wiem, jak ciężko pracowali, by obronić mistrzostwo Polski. Wytrzymali presję i za to im dziękuję. Gra w finale może nie była najpiękniejsza, ale wygraliśmy defensywą. W moim zespole jest wielu zawodników, którzy zrobili czarną robotę.

Michał Mirosz, kapitan łodzian, przyznał: – Tytuł nam się należał, bo ciężko pracowaliśmy na ten sukces przez cały rok. Taki postawiliśmy sobie cel, choć trudniej się broni mistrzostwa niż je zdobywa. Nasi finałowi rywale też byli głodni sukcesu i zwycięstwo z takim przeciwnikiem lepiej smakuje.

Krok do przodu zrobili zawodnicy z Sopotu, bo rok temu finiszowali na trzecim miejscu.
– Wracamy do domu z niedosytem, bo przyjechaliśmy do Łodzi po tytuł – powiedział Karol Czyż, trener Ogniwa. – Ktoś musi przegrać i dla nas to dodatkowa motywacja na przyszłość. Srebrny medal to też ogromny sukces dla naszego 40-tysięcznego miasta. Marka Ogniwa wraca do łask i się odbudowuje – dodał.

A Piotr Zeszutek, kapitan wicemistrzów Polski, dodał: – Srebrnego medalu się nie wygrywa, tylko przegrywa złoto, lecz mimo wszystko cały sezon można uznać za udany, bo robimy progres i wspinamy się coraz wyżej. (przegladsportowy.pl)