BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona Główna Terminarz - Ekstraliga 2020Czerwiec 18 2021 14:03:14   
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2020
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019/20
(TUTAJ)


Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
26.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków
12.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź-Ogniwo Sopot
22.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź
19.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin
15.08.2020

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin

Immergas Cup 2020
01.08.2020

Immergas Cup 8.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby
01.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 1.08.2020

PP.Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków
11.07.2020

28 Finał WOŚP 12.01.2020

 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2020
Kontakt
Szukaj
 Statystykifree counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Nowa strona kibiców rugby już działa. http://kibicerugby.ucoz.pl
  Rugby w polskim wojsku.
INFO DLA KIBICA

Wpisanie rugby na listę sześciu sportów specjalnie traktowanych przez MSiT to spore zaskoczenie. Biernat ogłosił to podczas zeszłotygodniowego wystąpienia w Sejmie. Zrobił to publicznie, więc teraz nie może się już z tego wycofać. Dla potwierdzenia tych słów przyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski przed sobotnim spotkaniem ze Szwecją w Warszawie. Minister przez kilka godzin gościł w bazie kadry, a więc hotelu Ossa pod Rawą Mazowiecką. Rugby to jedna z gier zespołowych, więc trudno, abyśmy się nie interesowali. Siedmioosobowa odmiana jest na igrzyskach olimpijskich. Już na początku rozwój tej dyscypliny zapowiadałem jako jeden ze swoich priorytetów. Wokół gier zespołowych i reprezentacji Polski rodzą się najbardziej pozytywne wartości takie jak: patriotyzm, tożsamość narodowa, umiejętność wspierania drużyny, identyfikacja z zawodnikami i ekipą. Także mam na myśli wpajanie zasad dla najmłodszych: nauka rywalizacji, współpracy czy fair play. Uczymy się życia przez gry zespołowe. To ważne wartości, bardzo potrzebne w obecnym świecie - mówi Eurosport.Onet.pl Andrzej Biernat.

Ministerstwo szukało współpracy z wojskiem

W całym projekcie najbardziej interesującą kwestią jest chyba to, że powstaje on we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. Jak poinformowano nas w resorcie, trwają prace w zakresie stworzenia wspólnego programu rozwoju rugby. Za kilka dni odbędzie się spotkanie z dyrektorem Sportu Wyczynowego MSiT nt. szczegółowych kierunków współpracy. W kontekście niepewnej sytuacji geopolitycznej wydaje się to tym bardziej właściwe.

- Rozmawiając z Tomaszem Siemoniakiem, szukaliśmy możliwości współpracy w jakimś sporcie. Chciałem, aby minister obrony narodowej objął opieką jeden ze sportów drużynowych. Zawodowcy w sportach indywidualnych są już w służbach mundurowych i to jest dosyć duża liczba osób. Natomiast nie mamy tego w grach zespołowych. Doszliśmy do wniosku, że sportem, który może współgrać i być integralną częścią służb mundurowych, jest właśnie rugby. Tam są mocni faceci, sprawni, wysportowani, dobrze przygotowani fizycznie. W obecnych czasach potrzebujemy właśnie takich ludzi. Te aktualne wyzwania i sytuacja geopolityczna wymagają naprawdę silnych ludzi. W najbliższy wtorek odbędzie się spotkanie na szczeblu operacyjnym, jak to się mówi w wojsku. Wtedy wypracujemy pierwszy dokument, który pokaże krok po kroku to, co będziemy robić dalej - tłumaczy nam Biernat.

- Jest oczywiście założenie, aby dzięki temu projektowi część rugbistów kontynuowała karierę w wojsku. Chcemy realizować to zatem dwutorowo. Zazwyczaj jest problem z zawodnikiem, który rozstaje się ze sportem. Przeważnie zostaje na lodzie i nie ma środków do życia. Zdany jest na łaskę otoczenia. Pragniemy teraz, aby sportowcy byli przygotowani tak, aby na drugi dzień po zakończeniu kariery mogli dalej działać zawodowo, naukowo czy jakkolwiek inaczej. Wojsko gwarantuje takim ludziom stabilną pracę i spokojną przyszłość - dodaje minister.

Praktycznie we wszystkich krajach zachodnich przy armii są drużyny rugby. Polacy grali nieraz na przykład z reprezentacją żołnierzy Francji. W Anglii funkcjonuje nawet liga.

- Nie spodziewaliśmy się, że rugby zostanie wymienione przez ministra. To bardzo pozytywne. Coraz głośniej robi się o naszej dyscyplinie, dzięki temu jest szansa na jej rozwój. Pamiętajmy, że cały Zachód gra w rugby, to jest kultura. Ja na co dzień mieszkam we Francji i mam z tym szerszy kontakt. W ligach występują zawodnicy, którzy pracują w służbach mundurowych, także w wojsku - opowiada Eurosport.Onet.pl kapitan kadry Kamil Bobryk. - Nie sądzę, abyśmy od razu mieli iść do okopów. Taka współpraca z MON to jest jedna z metod rozwoju rugby. Żołnierze uprawiają różne dyscypliny - przypomina.

Polski Związek Rugby od prawie dwóch lat prowadzi w szkołach program "Rugby TAG". Najpierw został powołany oficer krajowy, a potem regionalny. Pewną pulę pieniędzy pod koniec zeszłego roku dało także MSiT. Ponad 50 tysięcy dzieci już brało w nim udział. W kilku miastach, m.in. w Łodzi i Trójmieście, powstały nawet ligi dla dzieci. Jest to oczywiście bezkontaktowa odmiana rugby. Najprościej mówiąc, jest zabawa w berka z piłką i szarfami, która funkcjonuje na całym świecie.

Sukces tego projektu bez wątpienia był dobrą kartą przetargową w kwestii najnowszego pomysłu Biernata. Oczywiście do wdrożenia programu potrzebne są fundusze. Zgodnie z zapewnieniami ministra na rozwój rugby jest przygotowana odpowiednia pula pieniędzy. W przyszłym roku budżet MSiT zwiększy się o kilkadziesiąt milionów złotych. Pierwsze symptomy działania prawdopodobnie będzie można zobaczyć za około 12 miesięcy.

Rugby obowiązkowym sportem w armii

- Mam nadzieję, że rugby stanie się ważną dyscypliną w naszym kraju. Jest u nas mało popularne, także marketingowo. Duże firmy nie widziały potrzeby angażowania się w ten sport. Trzeba to zmienić. Wiele będzie zależało od mediów. Na efekty będzie trzeba jednak poczekać kilka lat. Teraz rozpoczynamy ten projekt - zapewnia Biernat, który sam partycypował przy wdrażaniu Rugby TAG w Łodzi.

- Minister zobaczył, że rugbiści to sportowcy z krwi i kości. Taki projekt, jak ten z MON, to na świecie nie jest nowość. W niektórych krajach europejskich rugby było sportem obowiązkowym w armii. To sport typowo męski, kontaktowy. W takich strukturach jak wojsko najlepiej się sprawdza. Jeśli MON wdroży to do swojego programu, to myślę, że dzięki temu nasi absolwenci kierunków szkoleniowych będą także mieli pracę. Będzie także rosła liczba znajdywanych talentów - nie ma wątpliwości selekcjoner kadry Marek Płonka.

- A czy to ma związek z tym, co się dzieje w Europie? Trudno powiedzieć. Chyba przyszedł człowiek, który ma gotowy plan i który słyszał o tym. On wie, że to już się sprawdzało w innych krajach, jak np. we Francji. Gdyby taki projekt wprowadziło się w Polsce, to miałoby to same korzyści dla wojska. Rugby może ukierunkować człowieka. To są ludzie inteligentni, to jest sport, który wymaga myślenia. Są bardzo sprawni fizycznie i odważni. To jest wszystko to, co potrzebne jest w wojsku. W Polsce wcześniej nie było sportu, który armia wykorzystywała w treningach i moim zdaniem to jest strzał w dziesiątkę. Rugby to szalenie zespołowa dyscyplina. Nie można liczyć tylko na siebie, trzeba polegać na partnerze. Nawet w takich prostych sprawach jak wynoszenie w aucie musisz wierzyć, że kolega cię nie puści z czterech metrów. Musi być zaufanie, wiara, że zaraz ktoś przyjdzie z pomocą w trudnej sytuacji. To są cechy, które są także potrzebne w wojsku - dodaje trener naszej drużyny narodowej.
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
 Nowa Strona Kibiców Rugby
Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj) - Nowe video.

 Wyniki tygodnia.
 Ekstraliga-Tabela 2020/21
Ekstraliga 2020/21 Mecze Punkty
1. Ogniwo Sopot 733
2. Master Pharm Rugby 722
3. Pogoń Siedlce 722
4. Lechia Gdańsk 820
5. Orkan Sochaczew 819
6. Budowlani Lublin 718
7. Skra Warszawa 717
8. Arka Gdynia 714
9. Juvenia Kraków 712
10. Sparta Jarocin 70
 Godzina
 Kibice rugby - archiwum
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18/19
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
3746063 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl