BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona Główna Terminarz - Ekstraliga 2020Czerwiec 15 2021 20:21:00   
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2020
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019/20
(TUTAJ)


Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
26.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków
12.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź-Ogniwo Sopot
22.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź
19.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin
15.08.2020

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin

Immergas Cup 2020
01.08.2020

Immergas Cup 8.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby
01.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 1.08.2020

PP.Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków
11.07.2020

28 Finał WOŚP 12.01.2020

 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2020
Kontakt
Szukaj
 Statystykifree counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Nowa strona kibiców rugby już działa. http://kibicerugby.ucoz.pl
  Budowlani wreszcie pogodzeni!
INFO DLA KIBICA

Po trwającym od wielu miesięcy konflikcie skłócone ze sobą spółka i stowarzyszenie Budowlanych pogodziły się. Oznacza to, że najzdolniejsi juniorzy przejdą do drużyny seniorów, których ominą kolejne kary od PZ Rugby

RUGBY. Odkąd utworzono spółkę Budowlani SA, która przejęła drużynę seniorów od Klubu Sportowego, ich współpraca układała się coraz gorzej. Narastający konflikt doprowadził najpierw do przenosin występującego w ekstralidze zespołu na obiekty SMS przy ul. Milionowej, a później do zerwania współpracy dotyczącej grup młodzieżowych. To drugie przyniosło fatalne wręcz skutki. Nieposiadająca wystarczającej liczby drużyn młodzieżowych spółka dwukrotnie została bowiem ukarana przez Polski Związek Rugby wysokimi grzywnami i punktami ujemnymi. Ten drugi raz miał miejsce pod koniec ubiegłego sezonu, ale karę 40 tys. zł i minus 10 punktów odroczono na przyszłe rozgrywki.

Zrodzone przez konflikt coraz większe problemy sprawiły, że obie strony wreszcie na poważnie usiadły razem do rozmów. W "pokojowych rozmowach" w rolę mediatora wcielił się wydział sportu.

Efektem ostatnich dni było wyraźne zbliżenie obu stron, które powinno zaowocować zawarciem nowego porozumienia jeszcze w tym tygodniu. - Wszystkie sprawy dotyczące ewentualnych roszczeń i nieporozumień między spółką a KS zostają definitywnie zakończone. Jesteśmy o krok od porozumienia - przyznaje Krzysztof Serafin, prezes Budowlanych SA.

Zgoda w łódzkim rugby nastąpiła niemal w ostatniej chwili. Dzięki niej powinno bowiem dojść do anulowania ostatniej kary. A to oznacza, że łodzianie już na starcie ligi nie będą musieli odrabiać 10 punktów do reszty, co mocno utrudniłoby walkę o play-offy. Ważne będzie też uniknięcie 40-tysięcznej grzywny, co w świecie rugby z pewnością nie jest małą kwotą. - Po podpisaniu umowy o współpracę będziemy spełniać wszystkie wymogi ustalone przez PZ Rugby, więc liczmy, że kary zostaną cofnięte. To był zresztą jeden z głównych powodów dojścia do porozumienia - dodaje Serafin.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, wyciągnięcie ręki na zgodę było możliwe, bo spółka zgodziła się spłacić około 200 tys. zł długu wobec stowarzyszenia. To z kolei postanowiło zejść z finansowych oczekiwań. A konkretnie z najwyższej stawki, jaką do tej pory oczekiwało od przekazania do drużyny seniorów występującego w KS juniora.

A mowa nie o byle jakich młodych zawodnikach, bo w ostatnich tygodniach po złote medale mistrzostw Polski sięgnęli zarówno kadeci, jak i juniorzy Budowlanych. Utalentowanych graczy jest więc w Łodzi wielu, a ci najlepsi nie będą musieli przenosić się do innych klubów, lecz będą mogli rozwijać swoje kariery w swoim mieście i swojej drużynie.

Tak, jak to było za najlepszych lat Budowlanych, gdy oparta na wychowankach drużyna sięgała po mistrzostwa Polski seniorów.

Pewnie wiele osób zastanawiać się będzie, czy zgoda w sprawie grup młodzieżowych nie pociągnie za sobą powrotu rugbistów na ul. Górniczą. Na razie na to się jednak nie zanosi.

- Nie był to temat naszych rozmów i nie tego dotyczy porozumienie - odpowiada Serafin. - Jak na razie bazą do naszych treningów i spotkań pozostaje SMS, na którym mamy bardzo dobre warunki. Nie planujemy więc wyprowadzki z dnia na dzień. Jeżeli na Górniczej uda się jednak stworzyć podobne warunki, to nigdy nie wykluczaliśmy możliwości rozgrywania tam meczów. Tam jest w końcu nasz dom.
źródło:sport.pl
 Komentarze
maja52 dnia 23-07-2014
Bardzo mnie cieszy pogodzenie się Budowlanych. Mam również nadzieje, że w przyszłości wrócą oni na SWÓJ stadion.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
 Nowa Strona Kibiców Rugby
Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj) - Nowe video.

 Wyniki tygodnia.
 Ekstraliga-Tabela 2020/21
Ekstraliga 2020/21 Mecze Punkty
1. Ogniwo Sopot 733
2. Master Pharm Rugby 722
3. Pogoń Siedlce 722
4. Lechia Gdańsk 820
5. Orkan Sochaczew 819
6. Budowlani Lublin 718
7. Skra Warszawa 717
8. Arka Gdynia 714
9. Juvenia Kraków 712
10. Sparta Jarocin 70
 Godzina
 Kibice rugby - archiwum
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18/19
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
3736707 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl