Statystyki

free counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
ZMIANY W KALENDARZU ROZGRYWEK EKSTRALIGI W dniu 21 sierpnia KS Budowlani Łódź oficjalnie potwierdzili to o czym środowisko mówiło od tygodni i wycofali się z rozgrywek Ekstraligi sezonu 2019/20. Drużyny, które miały grać z KS Budowlani, będą w tych kolejkach pauzować. Zgodnie z regulaminem Ekstraligi od sezonu 2020/21 na najwyższym poziomie rozgrywek w Polsce będzie występowało 8 zespołów. W bieżącym sezonie Ekstraligę opuści 9 drużyna, natomiast 8 zespół rozegra baraż ze zwycięzcą I ligi.
  Wygrana Budowlanych w Sopocie. (artykuły 3)
Master Pharm Rugby ŁÓDŹ

Czwarte miejsce niemal pewne.

Rugbiści Master Pharm Budowlanych nie bez problemów ograli na wyjeździe Ogniwo Sopot i praktycznie zapewnili sobie czwarte miejsce na koniec sezonu zasadniczego.
Budowlani pojechali do Trójmiasta opromienieni efektownym zwycięstwem nad prowadzącą w tabeli Arką Gdynia, którą ograli w Łodzi blisko 50 punktami. Tym razem musieli radzić sobie jednak w mocno osłabionym składzie. Do grona wcześniejszych nieobecnych, czyli Toma Mchedlidze, Emila Kowalewskiego czy Łukasza Czarniaka, dołączyli bowiem zawieszony za kartki Grzegorz Dułka oraz kolejni kontuzjowani - Tomasz Kozakiewicz i Piotr Karpiński. Do Francji powrócił też Merab Gabunia.

Mimo to mało kto spodziewał się, że z wygraną w Sopocie będą problemy. Nieoczekiwanie początek należał jednak do gospodarzy, którzy pierwsze przyłożenie zdobyli już w trzeciej minucie. W dalszych minutach dzięki dobrej grze w obronie oraz bardzo słabej postawie gości wciąż inicjatywę mieli gospodarze. Po okresie chaotycznej gry z czasem coraz więcej do powiedzenia mieli Budowlani, którzy pod koniec pierwszej połowy zmniejszyli straty do dwóch punktów (14:12).

Kluczowy okazał się początek drugiej połowy. Widać było, że przerwa posłużyła gościom, bo ci w ciągu zaledwie pięciu minut zdobyli dwa kolejne przyłożenia, zdobyli bonusowy punkt i zapewnili sobie bezpieczną przewagę. W kolejnych minutach ich przewaga nie podlegała już żadnej dyskusji, a słabnący sopocianie nie byli w stanie przeciwstawić się coraz szybszej i bardziej kombinacyjnej grze faworyta. Efektem tego były cztery kolejne przyłożenia, dzięki którym Budowlani ostatecznie zdobyli 50 punktów.

Najważniejsze jednak, że wygrali za pięć punktów. Dzięki temu oraz nieoczekiwanej domowej porażce Orkana z Posnanią łodzianie powiększyli przewagę nad piątym zespołem z Sochaczewa do dziewięciu punktów i praktycznie zapewnili sobie czwarte miejsce przed fazą play-off. By je stracić, musieliby bowiem w dwóch ostatnich kolejkach przegrać oba mecze, a Orkan oba wygrać. Wszystko wskazuje na to, że półfinałowym rywalem Budowlanych będzie Arka, która po pokonaniu u siebie Pogoni Siedlce umocniła się na pierwszym miejscu.
źródło:gazeta.pl

W pozostałych meczach :

RC Arka Gdynia - Awenta MKS Pogoń Siedlce 28:15 (17:3)
RC Orkan Sochaczew - KS Posnania Poznań 13:19 (3:19)
RC Lechia Gdańsk - KS Budowlani Lublin (przełożony na 18.05. godzina 12:00)

-------------------------------------------------------

Łódzcy rugbiści mogą już myśleć o półfinale.

Rugbiści Master Pharm Budowlani nie zwalniają tempa. Łodzianie po efektownym zwycięstwie nad Arką Gdynia, w 12. kolejce Ekstraligi pokonali 50:17 na wyjeździe Ogniwo Sopot. Dzięki zwycięstwu są niemal pewni gry w półfinale.

Łodzianie do Sopotu jechali w nie najsilniejszym składzie, ale ich celem był komplet punktów. Tydzień wcześniej rozbili bowiem lidera rozgrywek, a kolejne zwycięstwo z bonusem oznaczało niemal pewny awans do play-off. Dzień wcześniej porażki doznał bowiem Orkan Sochaczew.

Początek w wykonaniu podopiecznych Jarosława Batora nie był jednak najlepszy, ale można usprawiedliwić go długą podróżą. Pierwsze punkty zdobyli w 11 min (Piotr Karpiński I) i dopiero w końcówce pierwszej połowy po przyłożeniu Pio Vakavosaki i podwyższeniu Sebastiana Łuczaka zmniejszyli straty (12:14).

To jednak była tylko rozgrzewka, bo po przerwie nie było już wątpliwości, która z drużyn jest lepsza. Łodzianie już w 41 min wyszli na prowadzenie (przyłożenie Dariusza Kaniowskiego), a po akcji Piotra Gomulaka zapewnili sobie punkt bonusowy. Rywale słabli z minuty na minutę, dzięki czemu Budowlani podwyższali prowadzenie. W sumie w ciągu 40 minut zdobyli 38 punktów.

Dzięki kolejnej efektownej wygranej Budowlani mają już dziewięć punktów przewagi nad piątym w tabeli Orkanem i dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego mogą szykować się do półfinału, w którym prawdopodobnie spotkają się z Arką.

Kolejny mecz Budowlani rozegrają za dwa tygodnie. W Siedlcach zmierzą się z Pogonią
Źródło:express Ilustrowany

-------------------------------------------------------------------------------------------

Rugbiści Ogniwa na przedostatnim miejscu
Sopocianie tylko do przerwy postawili się Budowlanym.

Tylko do przerwy w Sopocie pachniało niespodzianką, gdyż gospodarze zdobyli dwa przyłożenia i prowadzili. Ostatecznie rugbiści Ogniwa przegrali wysoko z Master Pharm Budowlanymi Łódź 17:50 (14:12). Na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej w ekstralidze podopieczni Karola Czyża spadli na przedostatnie miejsce w tabeli. Jeśli się z niego nie wybiją, będą musieli bronić się przed degradacją w barażach.

Sopocianie przystępowali w nie najlepszych nastrojach. Dzień wcześniej Posnania wygrała w Sochaczewie, a to oznaczało dla Ogniwa spadek w tabeli do strefy barażowej.

- Nie ma mowy o załamaniu. Mamy świadomość, że jak chcemy utrzymać się bez baraży w ekstralidze, to musimy wygrać co najmniej jeden z trzech meczów, które pozostały do zakończenia rundy zasadniczej. Najmocniej o punkty zamierzamy za dwa tygodnie powalczyć w Sochaczewie - zapewniał Bartosz Olszewski, dyrektor Ogniwa.

Już na początku meczu z faworyzowanymi Budowlanymi sopocianie potwierdzili, że nie zamierzają bez walki oddawać 6. miejsca w tabeli. Już w 2. minucie Paweł Schulte-Noelle znalazł lukę w defensywie łodzian i zaniósł piłkę między słupy. Łukasz Szablewski nie miał kłopotów z podwyższeniem.

W pierwszej połowie zupełnie nie było widać, że po raz kolejny Karol Czyż musiał eksperymentować ze składem. M.in. nominalny gracz formacji młyna, Roland Iwańczuk został ustawiony na skrzydle, a Ukrainiec Oleksandr Czasowski, który debiutował w ostatniej kolejce w Ogniwie jako obrońca, tym razem został sprawdzony jako center ataku.

Co prawda gospodarze zostali zaskoczeni przekopem Łukasza Żórawskiego nad linią defensywy, po który przyłożenie zdobył Piotr Karpiński, ale nadal prowadzili, gdyż Sebastian Łuczak nie trafił z podwyższenia.

O zwycięstwie Ogniwa w pierwszej połowie zadecydowała akcja z 24. minuty. Tym razem w rolach głównych wystąpili zawodnicy młyna. Ładny atak Kacpra Krużyckiego wykończył Robert Graban. Szablewski znów celnie kopnął i na koncie miejscowych było 14 punktów.

Niestety, po przerwie faworyt pokazał klasę. W pewnym stopniu korzystając także z niefrasobliwości w defensywie gospodarzy.

- Zbyt dużo przytrafiło nam się głupich błędów. Czasem był nawet... slalom gigant, gdyż tak łatwo łodzianie mijali naszych zawodników. Gra się nam wyraźnie posypała. Jednak nie kapitulujemy i będziemy walczyć w kolejnych meczach. Nie tylko w Sochaczewie, ale nawet u siebie w ostatniej kolejce przeciwko Pogoni Siedlce nie stoimy na straconej pozycji - dodał dyrektor Ogniwa.

Po zmianie stron szybko przyłożenia zdobyli Dariusz Kaniowski i Piotr Gomulak. Tym samym łodzianie zapewnili sobie punkt bonusowy, a zdobytego prowadzenia już nie oddali.

Po przerwie po stronie Ogniwa zapisano jedynie punkty po karnym Szablewskiego. Obrazu gry nie zmieniły także zmiany. Trener Czyż dokonał aż siedmiu roszad.