Statystyki

free counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
ZMIANY W KALENDARZU ROZGRYWEK EKSTRALIGI W dniu 21 sierpnia KS Budowlani Łódź oficjalnie potwierdzili to o czym środowisko mówiło od tygodni i wycofali się z rozgrywek Ekstraligi sezonu 2019/20. Drużyny, które miały grać z KS Budowlani, będą w tych kolejkach pauzować. Zgodnie z regulaminem Ekstraligi od sezonu 2020/21 na najwyższym poziomie rozgrywek w Polsce będzie występowało 8 zespołów. W bieżącym sezonie Ekstraligę opuści 9 drużyna, natomiast 8 zespół rozegra baraż ze zwycięzcą I ligi.
  Lechia Gdańsk - Budowlani Łódź SA - przegrana po walce (artykuły 2)
Master Pharm Rugby ŁÓDŹ

W świąteczny Lany Poniedziałek w Gdańsku spotkały się drużyny Budowlani SA i Lechia Gdańsk. Początek zapowiadał się obiecująco, po akcji goście wykonywali rzut karny a tym, który celnie skierował piłkę między słupy był Sebastian Łuczak.

Później po błędach w obronie to gospodarze dyktowali warunki gry przykładając dwukrotnie w polu punktowym łodzian. Następny wykorzystany karny przez Łuczaka zastopował na chwilę poczynania Lechii. Zryw Budowlanych po pięknej akcji całego zespołu Tomasz Kozakiewicz zdobywa punkty z przyłożenia, szkoda, że Sebie nie udało się podwyższyć.Pierwsza połowa wyrównana zakończona wynikiem 14:11 dla gospodarzy.

Druga i mamy karny dla miejscowych dający im prowadzenia 17:11. Zawodnicy Budowlanych wyglądają na zagubionych i tracą kolejne przyłożenie, gra nie wygląda obiecująco. Akcja z naszej strony i zdobywamy kolejne przyłożenie, którego autorem został Łukasz Żórawski.Dużo błędów ekipy trenera, Batora, gospodarze kopią dwa razy celnie karne prowadząc 28:18. Drużynie Budowlanych dziękujemy za podjęta walkę i oczekujemy na wnioski wyciągnięte z tego meczu przed zbliżającą się konfrontacją z Arką Gdynia ( 4 maja niedziela, godz. 13).

Lechia Gdańsk - Budowlani SA Łódź 28:18 (14:11)Punkty dla Budowlanych zdobyli:Sebastian Łuczak -8 (3,3,2), Tomasz Kozakiewicz -5, Łukasz Żórawski -5. Punkty Lechia Gdańsk: Rafał Janeczko 13, Dawid Lorentowicz 5, Cyprian Majcher 5, Tomasz Rokicki 5.

Budowlani: Mchedlidze, Ignaczak, Grabski, Karpiński I, Karpiński II, Kowalewski, Vakavosaki, Mirosz, Żórawski, Czarniak, Orłowski, Kozakiewicz, Łuczak, Grabowski, Dułka

Pozostałe wyniki: Posnania Poznań - Budowlani Lublin 72:7 (38:0) --- Ogniwo Sopot - Arka Gdynia 14:50 (0:31) --- Orkan Sochaczew - Pogoń Siedlce 25:20 (10:17)
(Rs.)

_--------------------------------------------------------------------

Rugbiście Lechii kontynuują zwycięską passę. W Lany Poniedziałek gdańszczanie na stadionie przy ul. Traugutta zanotowali szóstą wygraną z rzędu w ekstralidze. W obecności około pół tysiąca kibiców biało-zieloni pokonali Master Pharm Budowlanych Łódź 28:18 (14:11). Gospodarzom jednak tym razem nie udało się zdobyć punktu bonusowego, gdyż poprzestali na trzech przyłożeniach. Natomiast po żółtych kartkach dwukrotnie musieli się bronić w liczebnym osłabieniu

Zwycięska passa Lechii rozpoczęła się 29 września ubiegłego roku od "wymęczonej" wygranej w Lublinie nad Budowlanymi 17:16. Od tamtego spotkania biało-zieloni grają już tylko lepiej. Świąteczne spotkanie było ważne dla obu ekip, które kiepsko wkroczyły w ten sezon. Triumfator tej potyczki praktycznie zapewniał sobie miejsce w play-off.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości 3:0 po karnym bitym przez Sebastiana Łuczaka.. Lechia odpowiedziała w 19. minucie przyłożeniem między słupy Dawida Lorentowicza, po którym podwyższył Rafał Janeczko.

W 25. minucie było już 14:3 dla biało-zielonych. Biegowy pojedynek z rywalami wygrał Cyprian Majcher, który dopędził w polu punktowy jajo kopnięte przez Tomasza Rokickiego.

Jednak łodzianie nie odpuścili. Na przerwę zeszli tylko z trzypunktową stratą. Budowlani zdobyli pierwsze przyłożenie (Tomasz Kozakiewicz), gdyż wykorzystali żółtą kartkę dla Rafała Witoszyńskiego, po której Lechia musiała przez 10 minut grać w liczebnym osłabieniu.

Po zmianie stron obie drużyny zdobyły po jednej piątce. Sztuka ta udała się Rokickiemu oraz Łukaszowi Żórawskiemu.

Kluczowe dla końcowego wyniku okazały się karne. Niezawodny był Janeczko. W 47. minucie łącznik młyna Lechii trafił na 17:11, a w 70. minucie po dwóch udanych kopach z rzędu zmienił rezultat na 28:18.

W końcówce gospodarze grali w "14", gdyż żółtą kartkę otrzymał Łukasz Śmietański. Mimo że sędzia przedłużył mecz, to gdańszczanie wcale nie bronili wyniku, a dwukrotnie byli blisko zdobycia przyłożenia na wagę punktu bonusowego.

- Na pewno trudniej grało się w osłabieniu, ale za kartki nie mam do chłopaków pretensji, bo w mojej ocenie nie były to jednoznaczne sytuacje. Ponadto w drugiej połowie drużyna wyciągnęła właściwe wnioski po tym co było przed przerwą i zachowała już chłodne głowy - ocenia Paweł Lipkowski, trener Lechii.

Gdańszczanie poprzestali w tym meczu na trzech piątkach, a to oznacza, że do tabeli Lechia może dopisać sobie 4 punkty.

- Były sytuacje, aby sięgnąć po bonus, ale w tym meczu najważniejsze było zwycięstwo. Przed grą zakładaliśmy bowiem wygraną, a nie pogoń za czterema przyłożeniami. Łódź po wzmocnieniach zimowych jest bowiem bardzo groźną drużyną - dodał szkoleniowiec gospodarzy.

Również biało-zieloni w poniedziałek sięgnęli po wsparcie. Drugi mecz z rzędu w polskiej ekstralidze rozegrał urodzony w Nowej Zelandii Enelico Fa'atau, a po raz pierwszy w tym sezonie Lechię wspomógł Henry Bryce. Samoańczyk, który wspierał w dwóch ostatnich latach gdańszczan w zdobywaniu mistrzowskich tytułów, do gry z łodzianami przystąpił bez żadnego treningu z polskimi kolegami
źródło:trójmiasto.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------

Nie udało się rugbistom Master Pharm Budowlanych odnieść trzeciego zwycięstwa w rundzie wiosennej. Za swoją grę w meczu z faworyzowaną Lechią Gdańsk wstydzić się jednak nie muszą.
Budowlani jechali do Trójmiasta z nadzieją na drugie w tym sezonie zwycięstwo nad Lechią. Faworytem byli jednak gdańszczanie, którzy wyprzedzali czwartych w tabeli łodzian o sześć punktów, a do tego grali przed własną publicznością. Potwierdził to początek meczu, gdyż gospodarze od początku starali się zepchnąć rywali do defensywy. Nieoczekiwanie pierwsze punkty zdobyli jednak Budowlani, a konkretnie Sebastian Łuczak, który w 10. min wykorzystał rzut karny z blisko połowy boiska. Później wszystko wróciło jednak do normy i po upływie kwadransa Lechia wygrywała już 14:6. Najpierw ładną, indywidualną akcją popisał się Dawid Lorentowicz, który wymanewrował łódzką defensywę, a chwilę potem po akcji rodem z piłki nożnej (dwóch graczy z rzędu wkopywało piłkę pod pole punktowe) padło przyłożenie nr 2.

Podopieczni Jarosława Batora nie zamierzali się jednak poddawać. Najpierw karnego znów wykorzystał Łuczak, a gdy w 29. min jeden z zawodników gospodarzy otrzymał żółtą kartkę, Budowlani rzucili się do ataku. Przyniosły one efekt w postaci przyłożenia Tomasza Kozakiewicza.

Na początku drugiej połowy Lechia odskoczyła na 22:11, ale łodzianie wciąż nie rezygnowali i w 58. min po przyłożeniu Łukasza Żórawskiego oraz podwyższeniu Łuczaka strata wynosiła już tylko cztery punkty. Niestety, do gry Budowlanych zaczęło wkradać się coraz więcej niedokładności i prostych błędów. Gospodarze mieli też więcej sił i dlatego to oni przez większość czasu dyktowali warunki gry. W ciągu pięciu minut dwukrotnie wykorzystali też błędy gości i dzięki dwóm skutecznym karnym znów odskoczyli na bezpieczną przewagę. Tym razem łodzian na kolejny zryw stać już nie było. Ostatecznie górą okazali się więc gospodarze, którzy w ten sposób praktycznie zapewnili sobie trzecie miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Budowlanym pozostanie walka o miejsce czwarte, z którego następnie będą chcieli włączyć się do walki o złoto. Mimo porażki w Gdańsku pozostaje ono bowiem głównym celem drużyny w tym sezonie.

Źródło: sport.pl