BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona Główna Terminarz - Ekstraliga 2020Czerwiec 15 2021 04:43:30   
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2020
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019/20
(TUTAJ)


Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
26.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków
12.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź-Ogniwo Sopot
22.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź
19.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin
15.08.2020

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin

Immergas Cup 2020
01.08.2020

Immergas Cup 8.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby
01.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 1.08.2020

PP.Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków
11.07.2020

28 Finał WOŚP 12.01.2020

 Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2020
Kontakt
Szukaj
 Statystyki



free counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Nowa strona kibiców rugby już działa. http://kibicerugby.ucoz.pl
  Co się stało z koszulkami rugby?
INFO DLA KIBICA
Jednym z najbardziej przełomowych momentów w historii rugby była bez wątpienia decyzja o wkroczeniu w erę profesjonalizmu. Zapis z 26 sierpnia 1995 roku skierował naszą dyscyplinę na nową drogę, z której nie ma powrotu. Analiza następstw tego wydarzenia to temat na obszerną pracę naukową - powstało zresztą kilka ciekawych książek poświęconych metamorfozie rugby ze sportu amatorskiego w profesjonalny. Ja zajmę się bardzo wąską kwestią, jednym ze skutków przemiany, wyraźnie widocznym w dzisiejszych czasach. Mam na myśli zmianę wyglądu strojów rugbowych. Mimo że ubiór używany do gry w rugby, podobnie jak sama dyscyplina, stale ewoluował, to w ostatnich latach zmiany jakie zachodzą w strojach graczy są bardzo radykalne.

Jeszcze kilka lat temu koszulka do rugby była z łatwością rozpoznawalna. Tradycyjny krój z kołnierzykiem i kilkoma guzikami stał się ikoną tego sportu, kojarzoną niemal na równi z owalną piłką i bramką w kształcie litery H. Wzory i barwy zarówno klubów, jak i reprezentacji narodowych przez lata pozostawały niemal zupełnie niezmienne. Kibice już na pierwszy rzut oka mogli rozpoznać drużyny, pomiędzy którymi toczy się spotkanie. Obecnie sytuacja uległa diametralnej zmianie. Wiele zespołów zdecydowało się na bardzo odważne decyzje dotyczące meczowego ubioru zawodników. Liderem w doborze kontrowersyjnych strojów jest drużyna Stade Francais, która preferuje bardzo awangardowe koszulki. Reprezentacje narodowe również eksperymentują - przykładem jest Anglia, która zdecydowała się występować w czarnych (rugby 15) oraz pomarańczowych, a obecnie fioletowych (rugby 7) koszulkach.

Rewolucja związana jest z dwoma aspektami. Po pierwsze, rozwój technologii umożliwił produkcję strojów o lepszych właściwościach. Zastosowanie materiałów syntetycznych, takich jak poliester, które zastąpiły bawełnę, umożliwiło stworzenie produktów, które są bardziej wytrzymałe, lżejsze, lepiej „oddychają” i odprowadzają pot. Dodatkowo utrudniają przeciwnikowi chwytanie, ponieważ są śliskie i ściśle przylegają do ciała. Nowe metody produkcji umożliwiły również stworzenie dowolnych wzorów i kolorów.

Druga kwestia wiąże się z aspektem finansowym. Dochód ze sprzedaży gadżetów klubowych, replik koszulek i wszelkich produktów skierowanych do kibiców stanowi jedno z głównych źródeł utrzymania profesjonalnych klubów. Specjaliści od promocji i marketingu, których zatrudniają kluby dobrze wiedzą jak zwiększyć zainteresowanie. Jednym z podstawowych zabiegów jest wypuszczenie na rynek nowego asortymentu wraz z każdym nowym sezonem. Do tego dochodzą inne ubiory na mecze ligowe oraz turnieje międzynarodowe (np. Heineken Cup czy Amlin Challenge Cup).

O ile unowocześnianie sprzętu idące w parze z rozwojem technologii można uznać za naturalny proces, który od lat towarzyszy sportowi i zazwyczaj wpływa na niego korzystnie, to swobodne podejście do tradycyjnego wyglądu koszulek nie jest już tak jednoznaczne. Fakt, że zespoły w każdym sezonie zmieniają wygląd strojów i coraz częściej zaskakują kibiców nowymi pomysłami staje się coraz bardziej powszechny. Kibice mimo początkowego szoku, zaczynają się już przyzwyczajać do takiego stanu rzeczy. W moim odczuciu tradycja jest jednak zbyt pochopnie poświęcana na rzecz marketingu. Zamiast ciągłych zmian, wolałbym raczej widzieć bardziej konserwatywne podejście. Przykładem na to, że nawet na najwyższym poziomie można działać inaczej jest część klubów z USA grających w football amerykański, hokej, koszykówkę czy baseball, których wizerunek od lat pozostaje niezmienny.

Koszulki oraz herby zespołów jak np. Chicago Bulls, Los Angeles Lakers czy New York Yankees są rozpoznawalne na całym świecie nie tylko przez kibiców, ale również przez osoby zupełnie niezwiązane ze sportem. Budowanie marki, jaką jest profesjonalna drużyna sportowa powinno być silnie oparte na jej historii i tradycji. Swobodne podejście do barw i ciągłe zmiany wzorów nie sprzyjają wzmacnianiu tożsamości. Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za wygląd profesjonalnych drużyn rugby, wkrótce dojdą do podobnych wniosków. Mam nadzieję, że koszulce rugby zostanie przywrócony należny jej szacunek, że powróci do bycia czymś więcej niż tylko wyrazem artystycznej ekspresji projektantów.
Autor: Rocky Flanker - źródło: rockyrugby.pl
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Nowa Strona Kibiców Rugby
Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj) - Nowe video.

 Wyniki tygodnia.
 Ekstraliga-Tabela 2020/21
Ekstraliga 2020/21 Mecze Punkty
1. Ogniwo Sopot 733
2. Master Pharm Rugby 722
3. Pogoń Siedlce 722
4. Lechia Gdańsk 820
5. Orkan Sochaczew 819
6. Budowlani Lublin 718
7. Skra Warszawa 717
8. Arka Gdynia 714
9. Juvenia Kraków 712
10. Sparta Jarocin 70
 Godzina
 Kibice rugby - archiwum
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18/19
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
3735487 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl