BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona Główna Terminarz - Ekstraliga 2020Czerwiec 18 2021 14:25:25   
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2020
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019/20
(TUTAJ)


Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
26.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków
12.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź-Ogniwo Sopot
22.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź
19.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin
15.08.2020

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin

Immergas Cup 2020
01.08.2020

Immergas Cup 8.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby
01.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 1.08.2020

PP.Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków
11.07.2020

28 Finał WOŚP 12.01.2020

 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2020
Kontakt
Szukaj
 Statystykifree counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Nowa strona kibiców rugby już działa. http://kibicerugby.ucoz.pl
  Budowlani SA Łódź będą odwoływać się od walkowera. Co grozi łódzkim rugbistom?
INFO DLA KIBICA


- Dlaczego mamy odpowiadać za działania biura PZRugby, skoro z naszej strony wszystkie formalności zostały dopełnione? - dziwi się decyzji o ukaraniu Budowlanych walkowerem za mecz z Posnanią Krzysztof Serafin, prezes łódzkiego klubu.

Szymon Bujalski: Co sądzi pan o ukaraniu was walkowerem za mecz z Posnanią?

Krzysztof Serafin, prezes Budowlanych: Oczywiście będziemy się od tej decyzji odwoływali. Uważamy, że jest ona niesłuszna, a zastosowane paragrafy w dwóch przypadkach nie mają racji bytu. Jeśli chodzi o całą sytuację, to wyglądała ona następująco: ostatnie dokumenty potwierdzające Kujawę zostały dostarczone 23 sierpnia, czyli dwa dni przed inauguracją ligi z Posnanią. Trzeba było tylko jeszcze mieć odpowiedni stempel ze związku i "podbić" licencję. Niestety, pani Kasia, która zajmuje się w biurze związku licencjami, wysłała te dokumenty pocztą, więc ich otrzymanie przed meczem było niemożliwe. Formalnie - mimo że jako Budowlani dostarczyliśmy wszystkie niezbędne dokumenty w terminie - cała procedura nie została więc dokończona, bo nie posiadaliśmy papierka. W meczowym protokole sędzia zaznaczył właśnie to - że brakowało licencji dla dwóch zawodników. I to jest fakt, którego nie podważam. Czym innym jest według mnie jednak rozstrzyganie później, czy dany zawodnik był uprawniony do gry. To właśnie należało do zadań komisji, która uznała, że byli to zawodnicy nieuprawnieni. W moim mniemaniu było inaczej, bo na podstawie tych samych dokumentów, które wysłaliśmy w terminie, te licencje zostały potwierdzone po weekendzie. I na podstawie tych samych dokumentów ci sami zawodnicy w spotkaniu z Orkanem licencje już posiadali.

Nie byłoby lepiej po prostu nie wystawiać zawodników, którzy nie mają licencji?

- Może i byłoby lepiej. Nie spodziewałem się jednak, że komisja w taki sposób zinterpretuje te wydarzenia. Bo tak jak powiedziałem - uznałem, że wszystko było załatwione, a zawodnicy byli uprawnieni do gry. Nie posiadali jedynie fizycznego dokumentu, którego nie mogliśmy odebrać, bo został nadany pocztą. Dlaczego mamy odpowiadać za działania biura PZRugby, skoro z naszej strony wszystkie formalności zostały dopełnione? Być może i na ostatnią chwilę, ale jednak dopełnione.

Nie widzę więc podstaw do ukarania nas walkowerem za wystawienie do gry nieuprawnionych zawodników. Co najwyżej możemy być ukarani za niedopełnienie obowiązków regulaminowych, za co grozi ewentualna kara finansowa czy upomnienia. Z tym mógłbym się zgodzić - że nie dopełniłem takiego obowiązku.

Będziecie się odwoływać ze wszystkich punktów, za które was ukarano?

- Teraz nie odpowiem na to pytanie. Mamy 14 dni na odwołanie i nie chcemy tego zrobić szybko, lecz skutecznie. Dlatego zostawiliśmy wszystko do analizy prawnikom. W porozumieniu z kancelarią ustosunkujemy się do decyzji komisji.

Do kogo będziecie się odwoływać?

- Teraz możemy się odwołać tylko do zarządu. W ogóle odnoszę wrażenie, że ta komisja nie do końca działa tylko i wyłącznie na podstawie przepisów, lecz zależnie od własnej chęci do woli interpretuje sobie pewne zdarzenia. Przykładem tego jest poprzednia runda wiosenna, gdy najpierw były problemy z ustaleniem kalendarza rozgrywek, przez co mecze były planowane na środek tygodnia, a następnie zostaliśmy razem z Pogonią Siedlce ukarani obustronnym walkowerem. A zapisu o takiej możliwości nie ma przecież w przepisach.

A jak ocenia pan wniosek zawarty w uzasadnieniu, by ukarać pana za świadome złamanie przepisów związku?

- Jest mi z tego powodu przykro. Jestem jednak w stanie przyjąć każda karę finansową, jeśli będzie ona efektem moich własnych błędów. Czym innym jest personalne ukaranie osoby odpowiedzialnej za jakieś błędy, a czym innym ukaranie drużyny, która w sportowej rywalizacji odniosła trudne zwycięstwo. Uważam, że to jest nieadekwatne do tego, co się wydarzyło.
źródło:gazeta.pl


Po ukaraniu Budowlanych walkowerem. Co grozi łódzkim rugbistom?


Komisja Gier i Dyscypliny PZRugby ukarała Budowlanych walkowerem za wystawienie do gry przeciwko Posnanii dwóch nieuprawnionych zawodników. Po dwóch kolejkach ekstraligi łodzianie mają więc na koncie... - 1 punkt.
Inauguracyjne sezon spotkanie z Posnanią było niezwykle zacięte, a łodzianie zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w ostatnich minutach. Radość ze zdobytych punktów nie trwała jednak długo. Po meczu Posnania złożyła bowiem oficjalny protest, domagając się przyznania walkowera. Zdaniem klubu z Wielkopolski przeciwko ich drużynie zagrało bowiem dwóch nieuprawnionych zawodników - Łukasz Kujawa i Mateusz Bilicki. Sprawą zajęła się Komisja Gier i Dyscypliny, która na ostatnim posiedzeniu przyznała rację Posnanii.

- Oczywiście będziemy się od tej decyzji odwoływali. Uważamy, że jest ona niesłuszna, a zastosowane paragrafy w dwóch przypadkach nie mają racji bytu - przekonuje Krzysztof Serafin, prezes Budowlanych. Jak opowiada, całe zamieszanie wzięło się stąd, że przed spotkaniem z Posnanią nie dotarły do klubu przesłane ze związku licencje zawodników. Zdaniem Serafina Budowlani wcześniej dopełnili jednak wszystkich formalności w terminie i nie powinni odpowiadać za działalność samego związku. - W meczowym protokole sędzia zaznaczył, że brakowało licencji dla dwóch zawodników i tego faktu nie podważam - opowiada.

Czy w takim razie nie byłoby lepiej ich nie wystawiać? - dopytujemy.

- Może i byłoby lepiej. Nie spodziewałem się jednak, że komisja w taki sposób zinterpretuje te wydarzenia - odpowiada Serafin. - Uznałem, że wszystko było załatwione, a zawodnicy byli uprawnieni do gry. Nie posiadali jedynie fizycznego dokumentu, którego nie mogliśmy odebrać, bo został nadany pocztą. Dlaczego mamy odpowiadać za działania biura PZRugby, skoro z naszej strony wszystkie formalności zostały dopełnione? Nie widzę więc podstaw do ukarania nas walkowerem. Co najwyżej możemy być ukarani za niedopełnienie obowiązków regulaminowych, za co grozi ewentualnie kara finansowa czy upomnienia. Z tym że nie dopełniłem takiego obowiązku, mógłbym się zgodzić.

Komisja oprócz przyznania Posnanii walkowera złożyła także wniosek do zarządu PZR o ukaranie prezesa Budowlanych za "świadome złamanie przepisów związku". - Jest mi z tego powodu przykro - nie ukrywa Serafin. - Jestem jednak w stanie przyjąć każda karę finansową, jeśli będzie ona efektem moich własnych błędów. Czym innym jest personalne ukaranie osoby odpowiedzialnej za jakieś błędy, a czym innym ukaranie drużyny, która w sportowej rywalizacji odniosła trudne zwycięstwo. Uważam, że to jest nieadekwatne do tego, co się wydarzyło.

Walkower 0-25 to niejedyna kara wobec klubu. Budowlani otrzymali także punkty ujemne. Po dwóch kolejkach ekstraligi mają więc na koncie -1 punkt, bo w weekend przegrali w Sochaczewie z Orkanem. Na tym jednak problemy mogą się nie skończyć. Klubowi grożą także kary finansowe, a nieuprawnionym zawodnikom oraz Serafinowi dyskwalifikacja. W skrajnym przypadku możliwe jest nawet nałożenie zakazu transferowego. Jedynym pocieszeniem dla kibiców jest to, że nie muszą obawiać się o kary za mecz w Sochaczewie. W nim Bilicki i Kujawa zagrali już z licencjami.
źródło:Gazeta.pl
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Nowa Strona Kibiców Rugby
Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj) - Nowe video.

 Wyniki tygodnia.
 Ekstraliga-Tabela 2020/21
Ekstraliga 2020/21 Mecze Punkty
1. Ogniwo Sopot 733
2. Master Pharm Rugby 722
3. Pogoń Siedlce 722
4. Lechia Gdańsk 820
5. Orkan Sochaczew 819
6. Budowlani Lublin 718
7. Skra Warszawa 717
8. Arka Gdynia 714
9. Juvenia Kraków 712
10. Sparta Jarocin 70
 Godzina
 Kibice rugby - archiwum
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18/19
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
3746133 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl