statystyka

Dreszczowiec wart brązowego medalu. Artykuły 3 - ( Video wręczenie medali)
INFO DLA KIBICA

Więcej zdjęć w galerii.

Jeszcze na pięć minut przed końcem pojedynku o trzecie miejsce ekstraligi rugby większość z tysiąca kibiców, którzy zjawili się na stadionie SMS, była przekonana, że musi się on zakończyć porażką Master Pharm Budowlani. Nastąpił jednak heroiczny i skuteczny zryw łodzian, którzy mogli się cieszyć z brązowych medali. Początek meczu był bardzo mylący. Wydawało się, że Budowlani odniosą łatwe zwycięstwo nad Pogonią. W ciągu 10 minut dwa razy byli o krok od zdobycia punktów z przyłożenia.
Atakowali z animuszem i nagle zostali sprowadzeni na ziemię. Rywale przerwali dobrze zapowiadający się atak, wyprowadzili zabójczą kontrę i położyli piłkę na wprost słupów bramki. Po 15 minutach prowadzili zatem 7:0. Zdziesiątkowani kontuzjami, potwornie zmęczeni czterema starciami z Lechią Gdańsk, łodzianie próbowali atakować, ale robili to wolno i nieskutecznie.

Punkty przyniósł im skutecznie wykonany przez Sokhadze rzut karny . W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Budowlani walczyli ambitnie, ale świeżsi, pełni werwy rywale okazali się do bólu skuteczni. Znów przeprowadzili składny atak i gospodarze przegrywali już 3:12.

Kolejny dobry kop Sokhadzez rzutu karnego, zmniejszył przewagę siedlczan do sześciu punktów (6:12), ale nadal nie zamierzali oddać pola gospodarzom.
Jedną z reguł rugby jest to, że ambitnie walczy się do samego końca. I tak było tym razem. Dzięki temu kibice przeżywali nieprawdopodobne emocje. Na dwie minuty przed końcem akcję przed polem punktowym zainicjował Gabunia, a skutecznie wykończył ją Gugushvili. Celny kop Sokhadze dał łodzianom prowadzenie 13:12.

Na tym nie koniec emocji. Siedlczanie rzucili się do odrabiania strat. Sędzia podyktował dla nich rzut karny (za trzy punkty) z odległości 30 metrów. Zawodnika gości zjadły nerwy, bo jego kop był wyjątkowo niecelny. Z brązowego medalu mogli się zatem cieszyć łodzianie. - Zagraliśmy słaby mecz, ale opatrzność nad nami czuwała - powiedział po meczu Sebastian Łuczak i miał rację. Największy pechowcem meczu o brązowy medal ekstraligi rugby okazał się młody, zdolny skrzydłowy Master Pharm Budowlani - Maciej Orłowski. Po ostrym starciu upadł na murawę tak nieszczęśliwie, że złamał sobie rękę i w 31 minucie opuścił boisko.

Mecz o 3. miejsce ekstraligi

Master Pharm Budowlani Łódź - Pogoń Siedlce 13:12 (3:7)

Punkty dla Budowlanych: Sokhadze 8, Gugushwili 5; dla Pogoni: Nasiłowski 5, Panasiuk 5, Lorentowicz 2.

W meczu wystąpili: Gabunia, Ignaczak, Kościelski (61, Stępień), Justyński, Karpiński II (78, M. Szczukocki), Gugushvili, Stolarz (61, K. Kotasa), Mirosz, Żórawski, Sokhadze, Orłowski (31, Rydzyński), Dułka (78, Szczepański), Gomulak (23, Łuczak), Kozakiewicz, Abashidze.
źródło:Express Ilustrowany

Rugbiści Budowlanych Łódź cieszą się z brązowych medali.

Rugbiści Budowlanych Łódź po dziesięciu latach wypadli poza czołową dwójkę ligowych rozgrywek. Mimo to ogromną radość w ekipie wywołało zdobycie brązowych medali, które drużyna wywalczyła w sobotę po dramatycznym meczu z Pogonią Siedlce.
Podopieczni Mirosława Żórawskiego wygrali 13:12, a jedyną siedmiopunktową akcję w tym meczu (przyłożenie Davita Guguszwili i podwyższenie Teimuraza Sokchadze) przeprowadzili niespełna cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

- Tak źle grając nie można zwyciężyć w rywalizacji o jakikolwiek medal, ale jednak opatrzność nad nami czuwała. Prawdziwym aktem desperacji, rzutem na taśmę w ostatniej chwili uratowaliśmy zwycięstwo i w tej chwili nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się tym brązem - powiedział Żórawski.

Łódzka ekipa przez dziesięć kolejnych sezonów nieprzerwanie walczyła o mistrzostwo Polski, zdobywając od 2003 r. cztery tytuły najlepszej drużyny w kraju i sześć razy drugie miejsce. W tym sezonie drogę do finału ekipie Master Pharm Budowlani zamknęła Lechia Gdańsk, z którą w ubiegłym sezonie podopieczni Żórawskiego przegrali mecz o złoto.

- Po pierwszej półfinałowej porażce z Lechią nie byliśmy w stanie odbudować się psychicznie i fizycznie. Cały sezon pokazał, że nie zasłużyliśmy na grę w finale, ale ten brązowy medal nam się należał. Ma on dla nas ogromne znaczenie w kontekście tego, co się dzieje wokół rugby w Łodzi. To jednak temat na zupełnie inną rozmowę - zakończył Żórawski.
źródło:Dziennik Łódźki

----------------------------------------------------------------------------------------------

Wymęczona wygrana łodzian. Rugbiści Budowlani z brązowym medalem mistrzostw Polski.

W meczu o brązowy medal mistrzostw Polski rugbiści Master Pharm Budowlanych Łódź wyszarpali zwycięstwo z Pogonią Siedlce.
Na papierze zdecydowanym faworytem byli Budowlani. Przed spotkaniem trener Mirosław Żórawski obawiał się jednak o wynik, bo łodzianie mieli ogromne problemy kadrowe, a do tego w głowach wciąż siedziała im półfinałowa rywalizacja, w której zostali rozbici przez Lechię Gdańsk. - Dla Pogoni będzie to mecz o przejście do historii, bo nie przypominam sobie, by wcześniej zdobyła jakiś medal. Dla nas to będzie "tylko" mecz o uratowanie sezonu. Mam jednak nadzieję, że motywacji nam nie zabraknie, bo brąz to jednak mimo wszystko wciąż medal mistrzostw Polski - mówił Żórawski.

Jego obawy się potwierdziły, bo w Budowlanych trudno było dostrzec olbrzymią determinację. Przede wszystkim po raz kolejny popełniali jednak bardzo wiele nalanych wręcz błędów. Po jednym z nich w 15. minucie piłkę przejął jeden z zawodników rywali, który pognał z nią na pole punktowe gospodarzy i zdobył pierwsze przyłożenie. Skuteczne podwyższenie sprawiło, że Pogoń wygrywała 7:0. Budowlani do przerwy potrafili odpowiedzieć jedynie celnym karnym Teimuraza Sokhadze. Nie mieli praktycznie żadnego pomysłu na grę w ofensywie, o czym zresztą najlepiej świadczy fakt, że mieli dwa razy więcej wykopów obronnych niż prób przeprowadzenia ataku. Jakby tego było mało, już w pierwszej połowie z powodu urazów boisko musieli opuścić Piotr Gomulak i Maciej Orłowski.

W drugiej połowie gra niewiele się zmieniła. Niby to przewagę mieli Budowlani, ale zagrozić rywalom w większy sposób nie potrafili. Tym do utrzymywania prowadzenia wystarczyła konsekwencja, ambicja i mała liczba błędów. Co więcej, w 60. siedlczanie przeprowadzili składną akcję prawym skrzydłem i zdobyli drugie przyłożenie. Chwilę później strata nieco się zmniejszyła, bo Sokhadze wykorzystał karnego ze środka boiska. Do odrobienia wciąż było jednak sześć punktów. Wszystko mogło wrócić do normy 10 min później, ale karny Pogoni wykonywany z niemal identycznej pozycji był niecelny. Budowlanym wciąż pozostawało więc dziesięć minut na odrobienie strat i zdobycie brązowych medali. Swoje osiągnęli na trzy minuty przed końcem, gdy piłkę wprost między słupami przyłożył Davit Gugushwili. Po celnym podwyższeniu Sokhadze gospodarze wreszcie objęli długo oczekiwane prowadzenie. Mogli je stracić bardzo szybko, ale Pogoń znów nie wykorzystała karnego ze środka boiska. Dwie minuty później sędzia zagwizdał po raz ostatni i Budowlani mogli odetchnąć - brązowe medale zawisną na szyjach łódzkich rugbistów.

Finał ekstraligi zostanie rozegrany w niedzielę w Gdyni, gdzie miejscowa Arka zmierzy się z Lechią

Budowlani Łódź - Pogoń Siedlce 13:12 (3:7)

Punkty dla Budowlanych: Sokhadze 8, Gugushwili 5

Budowlani: Gabunia, Ignaczak, Kościelski, Justyński, Karpiński, Gugushwili, Stolarz, Mirosz, Żórawski, Sokhadze, Orłowski, Dułka, Gomulak, Kozakiewicz, Abashidze. Zagrali również Stępień, Kubus, M. Szczukocki, Rydzyński, K. Kotatsa. Łuczak, Szczepański
źródło:gazeta.pl