BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona GłównaTerminarz - Ekstraliga 2019Styczeń 21 2019 18:33:48  
 Moje zdjęcia
Fotorelacja z meczy.
2017-2018
(TUTAJ)


Fotorelacja z meczy.
2008-2018
(TUTAJ)


50-lecie rugby w Łodzi
18.12.2018

50-lecie rugby Budowlani SA Łódź

Finał MP Budowlani SA Łódź - Ogniwo Sopot-
10.11.2018

Finał MP Budowlani SA Łódź - Ogniwo Sopot 10.11.2018

Budowlani SA Łódź - Lechia Gdańsk-
27.10.2018

Master Pharm Budowlani SA Łódź - RC Lechia Gdańsk 41:21 (27:11).

KS Budowlani Łódź - Skra Warszawa-
20.10.2018

Ekstraliga:KS Budowlani Łódź - Skra Warszawa

Budowlani SA Łódź-Ogniwo Sopot-
13.10.2018

Ekstraliga:Budowlani SA Łódź - Ogniwo Sopot

Ekstraliga: Budowlani SA Łódź- Pogoń Siedlce-
23.09.2018

Master Pharm Budowlani SA Łódź - MKS Pogoń Awenta Siedlce 14:20 (9:0)

Ekstraliga: KS Budowlani Łódź- Juvenia Kraków-
15.09.2018

KS Budowlani Łódź - RzKS Juvenia Kraków 10:48 (5:24)

 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2019
Kontakt
Szukaj
 Ostatnie Artykuły
Francja, Francja i ...
Prezentacja - Drużyn...
ŻÓŁTA KARTKA DLA WŁA...
Jak tanio kupić kosz...
Klęczał przed nami C...
 Statystykifree counters
TOPlist
statystyka

  Artur Waleczny, Artur Panika, Lamborgini...
Żak - Mini - Żak

Długa podróż, wieczory spędzone na granicy (również wytrzymałości), piękne miasta, okropne drogi, ładne dziewczęta, przyjazne zachowania mieszkańców Lwowa i Stanisławowa, a przede wszystkim RUGBY – twarda, nieustępliwa walka na boisku okraszona zwycięstwem!

To w skrócie notatka z wyjazdu na Turniej o Puchar Iwano-Frankowska w rugby roczników 2000-2001, 2002-2003. Młodzi rugbyści z Klubu Sportowego Budowlani Łódź wybrali się tam z rewizytą, gdyż wcześniej gościli podczas Memoriału im. Mirosława Wojtani młodych ukraińskich kolegów. Podróż na Ukrainę okazała się bardzo owocna pod względem sportowym i poznawczym. Po pierwsze okazało się, że nasi wschodni sąsiedzi grają w rocznikach U11 i U13 według innych przepisów niż w Polsce. W grupie U11 była prowadzona gra otwarta z szarżą (kontakt) w zespołach ośmioosobowych. Natomiast w U13 zespoły dziesięcioosobowe grały z młynami zwartymi i formacjami autowymi. To dla naszych zawodników była nowość chociaż ostatnie cztery treningi trenerzy poświęcili na pokazanie w/w formacji. Chyba z dobrym skutkiem bo efekt końcowy był bardzo dobry.

Ale zacznijmy od pierwszych starć. Mini żacy mieli za przeciwników drużynę gospodarzy Roland Iwano Frankowsk. Grę rozpoczęli od huraganowych ataków młodzi Ukraińcy, ale nie dali rady przejść bardzo dobrze broniących Budowlanych. Znakomitymi wręcz szarżami popisywał się Artur Rembowski, który już po pierwszych zatrzymaniach przeciwnika zyskał przydomek Waleczny Artur. Wtórował mu kapitan zespołu najdłużej trenujący (trzy lata) Mateusz „Mati” Nowak. Wynik i gra zespołu pozwoliły na wprowadzenie na boisko najmłodszego uczestnika turnieju ośmioletniego (2005 rocznik) Czarka Puchalskiego (zagrał we wszystkich meczach). Mocnymi wejściami ofensywnymi wykazali się nasi najciężsi miniacy Maciek Małecki i Kacper Troska. Mecz zakończył się wynikiem 25:5 dla Budowlanych. W drugiej odsłonie , w samo południe przy 35 stopniowym upale mieliśmy za przeciwników drużynę Szkoły Sportowej ze Lwowa.

Niestety chłopcy przespali I połowę, wyszli na boisko bez wiary w zwycięstwo (chyba po obejrzeniu meczu, w którym Lwowiacy pokonali Buriewisnik 40:0). Przy stanie 0:2 po pierwszej połowie nie byli w stanie odrobić strat i ulegli 3:5 mimo długo utrzymującego się remisu. W meczu tym ponownie zabłysnął Waleczny Artur, a w sukurs poszedł Piotrek Sikora zdobywając ważne przyłożenia. Po meczu tym były jeszcze szanse na wygranie turnieju, gdyż faworyci czyli Lwowiacy długo przegrywali z Rolandem 3:2 (co dawało zwycięstwo Budowlanym). Niestety ostatnia akcja zakończyła się przyłożeniem i remis 15:15 dał im I miejsce. Nie pomogło zwycięstwo w ostatnim meczu z Burwiesnikiem Lwów i bardzo ładne akcje wyprowadzane przez cały zespół. 25:5 to wynik, który gwarantował nam II miejsce w turnieju. W zespole oprócz wyżej wymienionych wystąpili jeszcze Kacper Kotyński, Mateusz Nowak (II) i Kacper Muras.
W żakach grę rozpoczęliśmy od meczu ze znanymi z Łodzi rugbystami Sokoła Lwów. Już od pierwszych minut na boisku zrobiło się gorąco nie tylko z powodu lejącego się żaru z nieba. W szeregach Sokołów występowała dziewczyna o wdzięcznym imieniu Mariana. Po początkowych akcjach wiedzieliśmy, że będzie to najtwardszy zawodnik u przeciwnika. Dynamiczne akcje ofensywne, znakomita gra w obronie – na szczęście Mariana była tylko jedna. Natomiast nasi chłopcy pokazali grę na jaką liczymy podczas finałów rozgrywek dziecięcych w Polsce. Otwarta gra ręką do skrzydeł uruchamiała naszych najszybszych, Damiana Rutkowskiego – ukraiński przydomek „Lamborgini” i Kacpra Kwiatkowskiego (bardzo dobra gra w obronie).

Nie zawiedli „młynarze” Patryk Olejnik i Sebastian Kowalski. Ich ofensywne wejścia z prawidłowym odkładaniem piłek lub błyskawicznym przekazywaniem zniechęciły przeciwników. Wynik 25:0 stawiał nas w roli faworytów, gdyż potencjalnie Sokół wydawał się być najsilniejszą ekipą. Ale rugby jest grą, w której zwycięzcą jest się po ostatnim gwizdku sędziego. Drugi mecz z Rolandem Stanisławów rozpoczął się od straty punktów w pierwszych 15 sekundach meczu. Nasi potrzebowali kilku minut, żeby się otrząsnąć i poukładać grę ponownie. Zwłaszcza, że wbrew pozorom przeciwnik nie odpuszczał. Bardzo dobrze w tym trudnym okresie zagrali „atakowszcziki” Igor Białek (kapitan zespołu) i Kuba Szeremet. Szarżami pod naszym polem punktowym wykazali się ponownie Patryk i Seba, a dołączyli do nich Wojtek Nejc i Konrad Pawlak. Kilka mocnych, bardzo solidnie wykonanych wejść Rafała Szkopa, silna obrona pozwoliła na wyprowadzenie kontry przez „Lambordiniego” (rajd przez całe boisko), a w minutę później „kapitańskie” przyłożenie i wynik 2:1 w pierwszej połowie.

To chyba podcięło skrzydła ekipie ze Stanisławowa, bo druga połowa należała już do naszych. Skutecznie i dobrze rozgrywana piłka przez Maćka Gryżewskiego, szybka gra ręką, dynamika akcji mimo narastającego upału i 3 zdobyte przyłożenia w ciągu dwóch minut pozwoliły na wprowadzenie na boisko rezerwowych Artura Malinowskiego i Tomka Puchalskiego, którzy nie odbiegali grą od pozostałych. 25:5 wynik dający nam przewagę psychiczną przed ostatnim meczem z drużyną, na którą musieliśmy przygotować taktykę i sposób gry inny niż dotychczas. Naprzeciw naszym żakom wyszły młodziczki (U14) reprezentantki okręgu Iwano Frankowskiego i Lwowskiego o prześlicznej nazwie LWICE Lwów oczywiście z Marianą na czele.

Pierwsze minuty meczu wskazywały, że nie można lekceważyć przeciwniczek i dzielić skóry na Lwicach. Tylko znakomita obrona, szarża w nogi były receptą na bardzo szybkie rugbystki. Na szczęście dyscyplina gry, której pilnował Igor „Agor” Białek i rewelacyjne szarże wszystkich zawodników ostudziły zakusy Lwic na punkty. Długo utrzymujący się remis przełamał Patryk Olejnik, a w chwilę później Seba Kowalski. Dziewczęta nie były w stanie zatrzymać naszych ataków. Ponownie gra ręką do skrzydłowych pozwoliła uzyskać najwyższy tego dnia wynik 30:0.

Pierwsze miejsce żaków i drugie miejsce mini żaków dało Budowlanym Łódź zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Turnieju o Puchar Iwano Frankowska w rugby. Okazałe puchary i patera, a na szyjach medale dały radość młodym zawodnikom i olbrzymią satysfakcję prowadzącym zajęcia z dziećmi Adamowi Kocińskiemu, Piotrowi Stachowiczowi, Grzegorzowi i Krzysztofowi Skrobskim, Zbyszkowi Jurzyście.
Myślę, że podobne wrażenia powinni odczuć Ci dzięki którym wyjazd doszedł do skutku Jurek i Bartek Byczkowscy (Bassimo i Taurus), Marta i Mariusz Kochanowscy (Neo Dentica), Klaudia Pawlak (RMB) i „stara” gwardia Staszek Sawicki, Andrzej Głąb, Bolek i Bogdan Malarczyk.

O pozostałych wrażeniach z pobytu na Ukrainie opowiemy w innej odsłonie.
Zbigniew Jurzysta
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
 Godzina
 Czat kibiców rugby..
Zanim napiszesz przeczytaj Regulamin Czatu.


 - Archiwum - Kibice
 Ekstraliga- 2018
Ekstraliga 2018 M. P.
--  - Grupa Mistrzowska - ----
1. Budowlani SA Łódź 1041
2. Pogoń Siedlce 1039
3. Ogniwo Sopot 1034
4. Lechia Gdańsk 1020
5. Orkan Sochaczew 109
6. Budowlani Lublin 106
--  --- Grupa Trophy ----- ----
1. Skra Warszawa 620
2. Juvenia Kraków 616
3. Arka Gdynia 614
4. KS Budowlani Łódź 611
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 "A świat nauczy nas fruwać!" 11.12.2010.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
 Kibice rugby - archiwum
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Fenix by: 1958546 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl