free counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Seniorzy: Kalendarz - Jesień 2020 już na stronie.
  Po ciekawym pojedynku Budowlani wygrywają z Orkanem Sochaczew ( relacja dzięki Lodka, Wojtass)
EKSTRALIGA

W pierwszej połowie trwała zacięta walka o każdą piłkę. Łodzianie prowadzili 3:0 po skutecznie wykonanym karnym przez Sokhadze. Gospodarze doprowadzili do wyrównania. W 32 minucie pięknym przekopem piłki na skrzydło popisał się Sokhadze, a piłkę w polu punktowym rywali położył Mateusz Matyjak. Gospodarze odpowiedzieli równie udanym atakiem za siedem punktów (przyłożenie i podwyższenie). W ten sposób wyszli na prowadzenie 10:8. na szczęście udany kop z rzutu karnego Temop Sokhadze dał łodzianom minimalne prowadzenie 11:10.
Drugą część meczu świetnie rozpoczął ponownie Mateusz Matyjak, który przedarł się przez obronę rywali i zaliczył drugie przyłożenie (16:10 dla łodzian). Potem niestety doszło do bójki na boisku,. Czerwone kartki ujrzeli gracz Budowlanych (Bartosz Kościelski) i Orkana. Oba zespoły od 48 minuty grały w 14-osobowych składach.

Boiskowa awantura rozkojarzyła gości, którzy popełnili proste przewinienie i stracili trzy punkty z rzutu karnego. Przewaga zmalała do dwóch punktów (16:13). Udany kop Sokhadze i składna akcja wykończona przez Orłowskiego dała Budowlanym prowadzenie 24:13, ale w rugby to nie jest jeszcze wynik, który gwarantuje końcowy sukces.

Orkan walczył ambitnie i skutecznie. Po składnej akcji zmniejszył przewagę gości do sześciu punktów. Na szczęście trener Mirosław Żórawski może liczyć na rezerwowych.Piłkę w polu punktowym gospodarzy w 72 min meczu przyłożył K. Kotasa i łodzianie uzyskali bezpieczną przewagę 29:18. Było to czwarte przyłożenie łodzian, które zapewniło im bonusowy ligowy punkt. Końcówka łodzian była piorunująca. Kolejną udaną akcję zakończył K. Kotasa, potem skutecznym atakiem popisał się kapitan Kozakiewicz, a w doliczonym czasie gry pięć punktów zapisał na swoim koncie Gugushvili. W ciągu ostatnich ośmiu minut łodzianie zdobyli 24 punkty!
źródło:Express Ilustrowany (pas)

---------------------------------------------------------------------------------------------

Budowlani Łódź pokonali Orkana Sochaczew, ale znów przespali pierwszą połowę.

Walczący o drugie miejsce na koniec sezonu zasadniczego rugbiści Master Pharm Budowlanych pokonali na wyjeździe Orkana. Po raz kolejny ze swojej gry zadowoleni być jednak nie mogą.
W dwóch wcześniejszych wiosennych meczach Budowlani przegrali z Arką Gdynia i pokonali Posnanię. Po obu starciach trener Mirosław Żórawski narzekał przede wszystkim na bardzo słabe początki. - Gdybyśmy lepiej zaczęli mecz w Gdyni, wygrana byłaby nasza. Z Posnanią też powinniśmy wszystko rozstrzygnąć w pierwszej połowie. Jeśli marzymy o zdobyciu mistrzostwa, musimy poprawić nasze podejście i grać na pełnych obrotach już od pierwszej minuty - mówił przed niedzielnym meczem Żórawski.

Niestety, rugbiści nie posłuchali słów swojego trenera i znów przespali pierwszą połowę. Co prawda dzięki karnemu Temo Sokhadze szybko objęli prowadzenie 3:0, ale przez pierwsze pół godziny na więcej stać ich nie było. Dopiero w 32. min przyłożenie zanotował Mateusz Matyjak, który dał swojej drużynie prowadzenie 8:3. Orkan nie zamierzał jednak się poddawać i jeszcze długo stawiał twardy opór. Gdy w 68. min gospodarze zdobyli drugie przyłożenie, przegrywali jedynie 18:24. Ostatnie dziesięć minut to już jednak kompletna dominacja łodzian, którzy zdobyli w tym czasie aż cztery przyłożenia.

Choć Budowlani ostatecznie wygrali 48:18 i utrzymali dystans sześciu punktów do Lechii Gdańsk, to jednak ich gra nie napawa optymizmem. To tym bardziej niepokojące, że w najbliższy weekend czeka ich szlagierowe starcie z gdańszczanami, z którymi na 99 proc. zmierzą się w walce o finał. Stawką najbliższego meczu będzie to, która z drużyn zagra rewanż w półfinale w roli gospodarza.

źródło:sport.pl

Relacja kibiców Lodka i Wojtas z meczu w Sochaczewie

4' - Karny Sochaczew , słupek wynik bez zmian.
7' - kontuzja Łuczaka - rozbita głowa, zmiana
15' - Temo kopie karnego 0:3
24' - Orkan bliski zdobycia przyłożenia, cały czas goście na naszej połowie.
26' - wynik bez zmian
30' - Karny dla gości , celnie między słupy 3;3
32' - przekop Temo na skrzydło , przyłożenie Matyjak, podwyższenie Temo niecelne 3:8
37' - Piękna akcja Orkana przyłożenie i podwyższenie - wynik 10:8
40' - Karny dla Budowlanych , Temo celnie miedzy słupy 10:11
40' - przerwa, prowadzimy jednym punktem
41' - zaczynamy drugą połowę , mam nadzieję że tak samo emocjonującą.
42' - przyłożenie Matyjaka, podwyższenie Temo niecelne , wynik 10:16
48' - duża bójka pomiędzy zawodnikami obu drużyn,sędziowie nie panują nad sytuacją, czerwona kartka dla Kościelskiego , żółta Gugu, po stronie Socho także czerwona i żółta.
50' - karny dla Sochaczewa , celny, wynik 13:16
60' - karny dla Łodzi punkty zdobywa jak zwykle Temo,wynik 13:19
64' - punkty dla Budowlanych przykłada Orłowski , Temo nie podwyższa wynik 13:24
67' - akcja gości , przyłożenie bez podwyższenia 18:24
72' - kolejne przyłożenie dla łódzkiego zespołu zaliczył Kotasa, podwyższenie niecelne.
73' - Budowlani złapali wiatr w żagle, mamy kolejne przyłożenie którego autorem jest Tomek Kozakiewicz, silny wiatr uniemożliwił Temo podwyższenie wynik
78' - I ponownie na listę wpisał się Krzysztof Kotasa zdobywając przyłożenie i Temo celnym podwyższeniem wynik 18:41
80' - Na zakończenie spotkania punkty zdobywa Gugu i podwyższa Temo
80' - Koniec tego ciekawego pojedynku Budowlani wygrywają z Orkanem 48:18

Punkty Zdobyli:Temo Sokhadze - 13, Krzysztof Kotasa - 10, Mateusz Matyjak -10, Maciej Orłowski - 5, Davit Gugushvili -5, Tomasz Kozakiewicz -5.
Zagraliśmy w składzie: 1. Kościelski Bartosz, 2. Ignaczak Adrian, 3. Gabunia Merab, 4. Justyński Krzysztof, 5. Dudkowski Kamil, 6. Gugushvili Davit, 7. Kowalewski Emil, 8. Mirosz Michał , 9. Abashidze Mindia, 10. Sokhadze Teimuraz, 11. Matyjak Mateusz , 12. Gomulak Piotr , 13. Łuczak Sebastian , 14. Ząbczyński Krzysztof, 15. Kozakiewicz Tomasz Rezerwowi: 16. Orłowski Maciej, 17. Kubus Przemysław, 18. Karpiński Piotr II, 19. Fortuna Mariusz, 20. Kotasa Krzysztof, 21. Kotasa Paweł, 23. Grodecki Tomasz , 24. Stępień Szczepan.
Pozostałe mecze wyniki: AZS Warszawa - Pogoń-Awenta Siedlce 7:62, - Posnania Poznań - Arka Gdynia 17:53, - Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 14:38 (9:21)

Brawo dla kadry i zawodników. Teraz czeka naszą drużynę mecz w Łodzi w najbliższą sobotę o godzinie 17.00 a przeciwnikiem będzie Lechia Gdańsk. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na to ciekawie zapowiadające się spotkanie.