BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona GłównaTerminarz - Ekstraliga 2020Maj 28 2020 16:31:41  
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2008-2018
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019/20
(TUTAJ)


28 Finał WOŚP 12.01.2020
12.01.2020

28 Finał WOŚP 12.01.2020

---------------------------


Master Pharm Ruby Łódź - Studenci Medycyny
21.11.2019

Master Pharm Ruby Łódź - Studenci Medycyny

---------------------------


Master Pharm Ruby Łódź - Juvenia Kraków
9.11.2019

Master Pharm Ruby Łódź - Juvenia Kraków

---------------------------


RET- Polska - Niemcy
2.11.2019

Polska - Niemcy

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Budowlani Lublin
12.10.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Budowlani Lublin

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Pogoń Siedlce
29.09.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Pogoń Siedlce

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Arka Gdynia
15.09.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Arka Gdynia

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Lechia Gdańsk
25.08.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Lechia Gdańsk

---------------------------


 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2020
Kontakt
Szukaj
 Statystykifree counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Decyzją Zarządu Polskiego Związku Rugby, organizatora rozgrywek Ekstraligi Rugby, rywalizacja o mistrzostwo Polski w sezonie 2019/2020 zostały zakończone bez przyznawania medali.
  BBRC nie chce Budowlanych na Łodziance. Klub wydał komunikat.
INFO DLA KIBICA"Szanowni Państwo


W związku z pojawieniem się propozycji dzierżawy obiektu MOSiR znajdującego się w Parku 3 Maja przy ulicy Małachowskiego oraz pojawienia się licznych artykułów w lokalnej prasie chcielibyśmy przedstawić stanowisko Klubu Sportowego BBRC Łódź.

Do powyższego pomysłu, przedstawionego w ostatnim czasie przez Spółkę Akcyjną Budowlani Łódź, podchodzimy z dużym sceptycyzmem, nieufnością i niepokojem.

Klub Sportowy BBRC Łódź istnieje od siedmiu lat, a stworzyli go pasjonaci rugby, dla których nie było miejsca w Budowlanych. Dzięki ogromnej pasji, poświęceniu i zaangażowaniu wielu ludzi, w tym czasie rozrósł się z grupy znajomych do organizacji, w której, oprócz kobiecej i męskiej grupy seniorskiej, trenują również grupy młodzieżowe: kadeci, juniorzy i juniorki. W planach na najbliższe lata mamy powołanie kolejnych grup młodzieżowych. BBRC jest jednym z niewielu klubów w Łodzi w którym działacze i trenerzy nie pobierają za swoją pracę wynagrodzeń, bo motywuje ich pasja do rugby. Jest jednym z niewielu klubów w Polsce, w których zawodnicy i zawodniczki z własnej kieszeni pokrywają koszty wyjazdów na mecze i turnieje rugby. BBRC jest grupą ludzi, którzy kochają sport i których do jego uprawiania nie motywują pieniądze. Na stadionie w Parku 3 Maja jesteśmy obecni od pięciu lat. W tym czasie, poza trenowaniem i rozgrywaniem meczów rugby, zorganizowaliśmy 9 turniejów rugby siedmioosobowego, m in. Mistrzostwa Polski Kadetów, Grand Prix Mistrzostw Polski Kobiet i cykliczne turnieje Rugby Raban i Łódź Sevens Cup. W położonej bezpośrednio przy stadionie Hali Parkowej od dwóch lat organizujemy cyklicznie rozgrywki w Rugby Tag dla podstawówek, gimnazjów i liceów.

Sytuacja w której jeden klub sportowy chcę przejąć w zarządzanie obiekt, z którego w chwili obecnej korzysta już inny klub tej samej dyscypliny jest unikalna. Nikogo więc nie powinno dziwić, że próba przejęcia obiektu przy ul. Małachowskiego przez Budowlanych napełnia nas niepokojem i wywołuje nasz sprzeciw.

Po pierwsze niemożliwa do pogodzenia jest obecność na jednym stadionie dwóch zespołów rugby szkolących młodzież, a oba są do tego zobligowane przepisami Polskiego Związku Rugby. Spowoduje to śmierć zespołów młodzieżowych mniejszego klubu, bo kto będzie chciał chodzić na treningi do małego klubu, jak w tym samym miejscu jest wielokrotny Mistrz Polski? Nawet jeżeli teraz Budowlani S.A. nie są zmuszeni do szkolenia młodzieży to istniejący i zaostrzający się konflikt z Klubem Sportowym Budowlani może szybko tę sytuację zmienić.

Po drugie nie sposób pomieścić na istniejącej infrastrukturze (Orlik + stadion), do czasu ewentualnej budowy dodatkowego sztucznego boiska, w sumie trzech klubów z których dwa już w chwili obecnej posiadają po kilka sekcji młodzieżowych. Murawa na stadionie po prostu nie wytrzyma takiego natężenia treningowego, nie wspominając o meczach.

Chcielibyśmy odnieść się do samego pomysłu inwestycji na tzw. Łodziance, do której podchodzimy bardzo sceptycznie.

Po pierwsze wątpimy w możliwość zainwestowania przez Budowlani Łódź S.A., bez pomocy środków publicznych, ponad miliona złotych w budowę bocznego boiska obok stadionu Parku 3 maja, nie mówiąc już o kilkunastu milionach złotych, które kosztować ma cała modernizacja obiektu. Przedstawione kwoty stoją poza zasięgiem większości ekstraligowych klubów piłkarskich, a rugby, niestety nie może poszczycić się jeszcze przez jakiś czas taką popularnością.

Po drugie sama możliwość budowy sztucznego boiska we wskazanym przez Budowlanych miejscu jest bardzo mało realna. Boisko zmieściłoby się we wskazanym miejscu nie powstał już Orlik. W chwili obecnej budowa boiska dłuższego niż 50 metrów wiązałaby się z wycinką no najmniej kilkunastu kilkudziesięcioletnich dębów, na co z pewnością nie pozwolą urzędnicy Konserwatora Przyrody.

Podsumowując inwestycja jest według nas nierealna we wskazanym miejscu w ciągu najbliższych kilku lat. Ewentualne przeniesienie się drużyny Budowlanych na obiekt w Parku 3 Maja zagrażać może istnieniu grup młodzieżowych w BBRC, a jest ono kluczowe nie tylko dla rozwoju tego klubu, krzewienia sportu wśród dzieci i młodzieży, ale także dla rozwoju i popularyzacji rugby w Łodzi.

Ponieważ dobro łódzkiego rugby leży nam na sercu chcielibyśmy zaproponować Spółce Akcyjnej Budowlani Łódź inne miejsce, które według nas znacznie lepiej nadaje się do ich celów i nie stwarza takich problemów inwestycyjnych. Uważamy, ze boisko i nieużytki na "Elcie" przy ulicy Rojnej są bardzo sensowną alternatywą do "Łodzianki". Po pierwsze w chwili obecnej nie trenuje tam żaden większy klub sportowy. Po drugie inwestycje nie wymagałyby wycinki drzew. Po trzecie przeniesienie tam drużyny Budowlanych i stworzenie kolejnego, całkiem nowego ośrodka rugby byłoby dobrym krokiem dla popularyzacji i rozwoju tej dyscypliny w Łodzi. Po czwarte, najważniejsze dla BBRC, nie niosłoby to żadnych zagrożeń dla drugiego prężnie rozwijającego się klubu rugby w naszym mieście. Po piąte w sprostaniu temu wyzwaniu Budowlani mogliby liczyć na aktywną pomoc z naszej strony.

Z poważaniem

Zarząd klubu sportowego BBRC Łódź:

Michał Czerwiowski - prezes BBRC Łódź

Edyta Krukowska - sekretarz BBRC Łódź

Bartosz Rodak - skarbnik BBRC Łódź"
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj) - Nowe video.

 Czat kibiców rugby bez rejestracji.
Zanim napiszesz przeczytaj Regulamin Czatu.


 Ekstraliga- 2019/20
Ekstraliga 2019/20 Mecze Punkty
1. Master Pharm Rugby 837
2. Ogniwo Sopot 935
3. Pogoń Siedlce 830
4. Juvenia Kraków 926
5. Skra Warszawa 923
6. Lechia Gdańsk 817
7. Orkan Sochaczew 915
8. Budowlani Lublin 99
9. Arka Gdynia 91
 Puchar Sześciu Narodów 2020I kolejka
01.02 Walia-Włochy 42:0 (21:0)
01.02 Irlandia-Szkocja 19:12 (10:6)
02.02 Francja-Anglia 24:17 (17:0)

II kolejka
08.02 Irlandia-Walia 24:14 (12:7)
08.02 Szkocja-Anglia 6:13 (0:3)
09.02 Francja - Włochy 35:22 (23:10)

III kolejka
22.02 Włochy - Szkocja (0:5) 0:17
22.02 Walia - Francja 23:27 (9:17)
23.02 Anglia - Irlandia 24:12 (17:0)

IV kolejka
07.03 Irlandia - Włochy (Odwołany)
07.03 Anglia - Walia 33:30 (20:9)
08.03 Szkocja - Francja 28:17 (14:7)

V kolejka
14.03 Walia - Szkocja (przełożony)) Millennium Stadium,Cardiff
14.03 Włochy - Anglia (przełożony)) Stadio Olimpico,Rzym
14.03 Francja - Irlandia (odwołany) Stade de France, Saint-Denis

 Godzina
 - Archiwum - Kibice
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18/19
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Fenix by: 2857360 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl