BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona GłównaTerminarz - Ekstraliga 2020Maj 28 2020 09:08:13  
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2008-2018
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019/20
(TUTAJ)


28 Finał WOŚP 12.01.2020
12.01.2020

28 Finał WOŚP 12.01.2020

---------------------------


Master Pharm Ruby Łódź - Studenci Medycyny
21.11.2019

Master Pharm Ruby Łódź - Studenci Medycyny

---------------------------


Master Pharm Ruby Łódź - Juvenia Kraków
9.11.2019

Master Pharm Ruby Łódź - Juvenia Kraków

---------------------------


RET- Polska - Niemcy
2.11.2019

Polska - Niemcy

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Budowlani Lublin
12.10.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Budowlani Lublin

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Pogoń Siedlce
29.09.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Pogoń Siedlce

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Arka Gdynia
15.09.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Arka Gdynia

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Lechia Gdańsk
25.08.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Lechia Gdańsk

---------------------------


 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2020
Kontakt
Szukaj
 Statystykifree counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Decyzją Zarządu Polskiego Związku Rugby, organizatora rozgrywek Ekstraligi Rugby, rywalizacja o mistrzostwo Polski w sezonie 2019/2020 zostały zakończone bez przyznawania medali.
  Budowlani chcą opuścić ul. Górniczą i stworzyć na Łodziance ośrodek rugby. Ale...
INFO DLA KIBICA


Szefowie Budowlanych chcą przenieść drużynę z niszczejącego obiektu przy ul. Górniczej na Łodziankę, gdzie marzy im się budowa boiska z krytą trybuną. Gospodarzom współpraca z rugbistami się jednak nie widzi.

Obiekt przy ul. Górniczej od lat jest domem łódzkich rugbistów. Od lat nikt też o niego nie dbał. Z powodu nieuregulowanej sytuacji prawnej do gruntów żadne większe prace remontowane nie mogą być wykonywane, przez co stadion popada w coraz większą ruinę. Katastrofalna jest także murawa, na której w ostatnich miesiącach można było spotkać rosnące mlecze, koniczyny, a nawet... grzyby. Przez ostatni rok podlano ją zaledwie trzy razy, dlatego też boisko często przypomina beton i grozi kontuzjami.

- Przez ostatnie tygodnie musieliśmy jeździć po całej Łodzi, by gdzieś trenować. Korzystaliśmy z obiektów ChKS-u, AZS-u, Very czy I'm Fit. U nas trenować po prostu się nie da. Tym bardziej że teraz wcześnie robi się ciemno, a przy ul. Górniczej nie ma dobrego oświetlenia - opowiada trener Mirosław Żórawski.

Spółka postanowiła więc rozstać się z ul. Górniczą i poszukać domu gdzie indziej. Padło na położoną w parku 3 Maja Łodziankę. Szefom Budowlanych zamarzyło się stworzenie ośrodka rugby. Jego sercem miałby być stadion z boiskiem ze sztucznym oświetleniem i krytą trybuną na trzy tysiące miejsc. Prace nad koncepcją zaczęły się już kilka miesięcy temu, a koszt całej inwestycji to ok. 16-20 mln zł.

Skąd wziąć na to pieniądze? - Działamy jako spółka non profit, dlatego ze swojej strony bylibyśmy w stanie zaangażować się finansowo w budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią, które jest dla nas kluczowe - tłumaczy Krzysztof Serafin, wiceprezes Budowlanych. - Nie ukrywam, że liczylibyśmy również na wsparcie magistratu. Ten ośrodek wciąż należałby do miasta, a poza tym miałby służyć także innym drużynom, jak Brygada Bałuty Rugby Club. A gdybyśmy mieli umowę, spróbowalibyśmy poszukać dofinansowania w Ministerstwie Sportu czy Polskim Związku Rugby.

Z wielkich planów nic może jednak nie wyjść, bo w parku 3 Maja trenuje pięć grup młodzieżowych Łodzianki. Zdaniem jej szefów połączenie rugby i piłki nożnej na jednym boisku byłoby niezwykle trudne.

- Jesteśmy zaniepokojeni, że tak duży klub miałby wejść na ten teren. Obawiamy się, że w takim przypadku możemy zniknąć z piłkarskiej mapy - martwi się Wojciech Faryński, prezes Łodzianki. - Z boiska czasami korzystają zawodnicy BBRC i wiemy, jak wygląda, gdy z niego zejdą. Gdyby do tego mieli jeszcze dołączyć Budowlani, to murawa nie nadawałaby się do piłki nożnej. Poza tym byłoby tam strasznie ciasno. Może z początku udałoby się jakoś współpracować, ale obawiam się, że z czasem ktoś uznałby, że zbyt wiele drużyn korzysta z boiska. I że wówczas to my się z nim będziemy musieli pożegnać. Dlatego przyznam szczerze, że nie widzę możliwości, by to wszystko mogło funkcjonować.

Podobnego zdania są ludzie związani w przeszłości z Łodzianką. W liście do prezydent Hanny Zdanowskiej sprzeciw wyrazili m.in. Mirosław Wróblewski, Bogumił Felczak, Zygmunt Gutowski, Marek Chojnacki i Jacek Dzieniakowski. - Tam po prostu nie ma miejsca, by zmieścić także rugby - podkreśla ten ostatni.

Dzieniakowski tłumaczy, że broni Łodzianki także dlatego, że baza sportowa dla młodzieżowej piłki nożnej w Łodzi jest coraz mniejsza. - W ostatnich latach likwidowano kolejne boiska, upadły Orkan czy Tęcza. To samo mogłoby spotkać Łodziankę. Nie można robić jednego kosztem drugiego. Bardzo mnie cieszą sukcesy rugbistów i życzę im jak najlepiej, ale myślę, że Budowlani mogą znaleźć miejsce gdzieś indziej - kończy.

W klubie z ul. Górniczej tłumaczą, że nie chcą zawłaszczać terenów na własność, tylko je dzierżawić. W specjalnym oświadczeniu poinformowali, że "oferują współpracę wszystkim sportowym podmiotom obecnie funkcjonującym na tym terenie". - Rozumiem, że taka sprawa może rodzić kontrowersje, ale naszym celem nie jest zagarnianie Łodzianki. Myślę, że jeśli połączymy siły i wszyscy wykażemy dobre chęci, to będziemy w stanie dojść do porozumienia - dodaje Serafin.

Budowlani są zdeterminowani, by szybko wyjaśnić sprawę. Tym bardziej że niedawno wypowiedzieli stowarzyszeniu umowę na korzystanie w przerwie zimowej z obiektu przy ul. Górniczej. - Nie ma sensu płacić za coś, z czego w ogóle nie korzystamy - tłumaczy wiceprezes klubu. Serafin podkreśla, że sytuacja jest na tyle trudna, że już wkrótce stadion może przestać spełniać wymogi bezpieczeństwa i organizowanie spotkań będzie niemożliwe. Liczy przy tym na zrozumienie ze strony magistratu, gdyż obiekty w parku 3 Maja należą do podlegającego mu MOSiR-u. - Przez ostatnie lata działaliśmy w bardzo trudnych warunkach, aż wreszcie zostaliśmy postawieni pod ścianą. Prawda jest taka, że jeśli wkrótce nie znajdziemy rozwiązania, to za kilka lat rugby w Budowlanych może czekać naprawdę nieciekawy los.

Czy plany Budowlanych uda się zrealizować? I czy połączenie rugby z piłką nożną na Łodziance okaże się realne? Bliżej uzyskania odpowiedzi na te pytania będziemy w przyszłym tygodniu. Wtedy w urzędzie sportu ma dojść do spotkania wszystkich zainteresowanych stron.
Źródło:sport.pl
 Komentarze
Jacek62 dnia 24-11-2012
Ostatnio oglądałem program, gdzie to u naszych zachodnich sąsiadów wybudowano od podstaw w ciągu czterech miesięcy piękny stadion. Jakaś tam technika rurowa trybun. Obiekt kryty i spełniający wymogi chyba trochę ostrzejsze niż nasze. Może niech miasto da jakiś nieużytek, a mądre głowy niech zrobią resztę, a nie liczą tylko na drapane.
managerrugby dnia 26-11-2012
no proszę...
a jeszcze nie tak dawno ten ze zdjęcia- ten mniejszy zarzekał się że na Górniczej jest mekka rugby w Łodzi. Jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia smiley
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj) - Nowe video.

 Czat kibiców rugby bez rejestracji.
Zanim napiszesz przeczytaj Regulamin Czatu.


 Ekstraliga- 2019/20
Ekstraliga 2019/20 Mecze Punkty
1. Master Pharm Rugby 837
2. Ogniwo Sopot 935
3. Pogoń Siedlce 830
4. Juvenia Kraków 926
5. Skra Warszawa 923
6. Lechia Gdańsk 817
7. Orkan Sochaczew 915
8. Budowlani Lublin 99
9. Arka Gdynia 91
 Puchar Sześciu Narodów 2020I kolejka
01.02 Walia-Włochy 42:0 (21:0)
01.02 Irlandia-Szkocja 19:12 (10:6)
02.02 Francja-Anglia 24:17 (17:0)

II kolejka
08.02 Irlandia-Walia 24:14 (12:7)
08.02 Szkocja-Anglia 6:13 (0:3)
09.02 Francja - Włochy 35:22 (23:10)

III kolejka
22.02 Włochy - Szkocja (0:5) 0:17
22.02 Walia - Francja 23:27 (9:17)
23.02 Anglia - Irlandia 24:12 (17:0)

IV kolejka
07.03 Irlandia - Włochy (Odwołany)
07.03 Anglia - Walia 33:30 (20:9)
08.03 Szkocja - Francja 28:17 (14:7)

V kolejka
14.03 Walia - Szkocja (przełożony)) Millennium Stadium,Cardiff
14.03 Włochy - Anglia (przełożony)) Stadio Olimpico,Rzym
14.03 Francja - Irlandia (odwołany) Stade de France, Saint-Denis

 Godzina
 - Archiwum - Kibice
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18/19
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Fenix by: 2856195 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl