Wiadomości dla kibiców.
Seniorzy: Kalendarz - Jesień 2020 już na stronie.
  Budowlani wygrali w wyjazdowym meczu. (Artykuły 3)
EKSTRALIGA

W sobotnim meczu 5. kolejki ekstraligi rugbiści Blach Pruszyński Budowlanych wygrali na wyjeździe z Posnanią.
Od początku spotkanie ułożyło się po myśli gości, którzy już do przerwy prowadzili 22:0. Po godzinie gry Budowlani prowadzili już 30:0, a ostatecznie wygrali w Poznaniu 34:14. Po raz kolejny najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Sebastian Łuczak, który tym razem uzbierał ich 14.

Dla Budowlanych wygrana w Poznaniu była trzecią w tym sezonie. Dzięki pięciu zdobytym punktom podopieczni Mirosława Żórawskiego wyprzedzili Posnanię i przesunęli się w tabeli na czwarte miejsce. Ich strata do lidera zmalała już jednak do zaledwie dwóch punktów, gdyż prowadząca do tej pory Pogoń Siedlce przegrała w Gdyni z Arką 5:38. Swój mecz przegrał także inny faworytów ligi, czyli Lechia Gdańsk, która uległa w Sochaczewie Orkanowi jednym punktem (14:15).

Posnania - Budowlani 14:34 (0:22)

Puntky dla Budowlanych: Łuczak 14, Gugushwili, Czarniak, Kowalewski, Szczukocki po 5.

Budowlani: Ignaczak, Stolarz, Mokia, Kowalewski, Justyński, Szyburski, Fortuna, Gugushwili, Żórawski, Czarniak, Kaniowski, Szczukocki, Matyjak, Kozakiewicz, Łuczak.
źródło:sport.pl

Pozostałe wyniki:

Arka Gdynia - Pogoń Siedlce 38:5 (19:5)
Arka: Dawid Banaszek 11, Tomasz Stępień 7, Robert Andrzejczuk 5, Karol Perzak 5, Rafał Kwiatkowski 5, Władysław Grabowski 5
Pogoń: Norbert Kargol 5

Orkan Sochaczew - Lechia Gdańsk 15:14 (6:7)
Orkan: Konrad Pietrzyk (12), Bogdan Wróbel (3)
Lechia: Piotr Jurkowski 5, Tomasz Hebda 5, Rafał Janeczko 4

Posnania Poznań - Budowlani Łódź 14:34 (0:22)
Posnania: Bartosz Szypura 5, Jędrzej Paul 5, Daniel Trybus 4.
Budowlani: Sebastian Łuczak 14, Davit Gugushvili 5, Łukasz Czarniak 5, Dariusz Kaniowski 5, Bartłomiej Szczukocki 5

KS Budowlani Lublin – AWS AWF Warszawa 55:5 (22:5)
Budowlani: Stanisław Niedźwiecki 15, Wojciech Piotrowicz 15, Arkadiusz Maksim 10, Dmitro Mokresow 5, Patryk Ćwieka 5, Jakub Stelmach 5.
AZS:

Blachy Pruszyński Budowlani SA Łódź bez problemów poradzili sobie na wyjeździe z Posnanią Poznań wygrywając 34:14. Dzięki zdobyciu pięciu punktów łodzianie awansowali na 4 miejsce w tabeli tracąc do lidera (Arka Gdynia) jedynie dwa oczka!

Łodzianie pojechali na mecz w roli faworytów, ale gospodarze to groźny przeciwnik, z którym spotkania zawsze dostarczają mnóstwo emocji. Nie inaczej było i tym razem. Pierwsza połowa to, po nerwowym początku, zdecydowana dominacja wicemistrzów Polski, przypieczętowana zdobyciem, po efektownych akcjach ataku, trzech przyłożeń. Zbieranie punktów rozpoczął już w 4 minucie Sebastian Łuczak, który bez problemów wykorzystał rzut karny. A potem przykładali kolejno: w 20 minucie – Łukasz Czarniak, w 26 – Dariusz Kaniowski, a ostatnie 5 punktów przed przerwą zdobył Bartłomiej Szczukocki. Dzięki celnym kopom Łuczaka Budowlani zakończyli pierwszą połowę z bezpiecznym wynikiem 22:0. Zanim drużyny zeszły na przerwę doszło do niebezpiecznego zagrania Posnanii w wyniku czego kontuzji uległ łódzki zawodnik - Sergo Mokia. Po tym zdarzeniu nastąpiło na boisku regularne starcie na pięści obydwu zespołów. Sędzia ukarał poznańskiego gracza żółta kartką i drużyny rozpoczęły drugą połowę meczu, w trakcie której oba zespoły zdobyły po dwa przyłożenia. Dla Budowlanych oznaczało to punkt bonusowy. W łódzkim zespole piłkę na pole punktowe przeciwnika zaniósł Sebastian Łuczak i Davit Gugushvili. Ten ostatni zaraz po zdobyciu punktów zobaczył żółtą kartkę i opuścił boisko. Końcówka meczu należała do ambitnie grającej Posnanii, której zawodnik, zdobywając w ostatniej minucie przyłożenie, ustanowił wynik spotkania na 34:14.

„Byliśmy przygotowani na trudny mecz, mimo pewnych zwycięstw w poprzednim sezonie, gdyż Posnania zawsze potrafiła być groźnym zespołem na własnym boisku. – mówi po meczu trener Budowlanych SA Łódź, Mirosław Żórawski – Nasza przewaga w pierwszej połowie meczu była wynikiem przyspieszenia gry i kilku dokładnych rozegrań piłki w polu oraz dobrej postawy w stałych fragmentach (pełna kontrola młynów i wygrywane piłki w autach). Wpływ na to miały też warunki atmosferyczne, gdyż graliśmy z wiatrem i ze słońcem. W drugiej części, po zapewnieniu sobie punktu bonusowego, w kilku sytuacjach zabrakło pewności i dokładności. W wyniku tego zamiast zdobywać kolejne punkty musieliśmy przejść do defensywy. Jak zawsze, mając zapewnione zwycięstwo, wykonaliśmy kilka taktycznych zmian zawodników. Nikt chyba się nie spodziewał, że runda jesienna dostarczy tyle emocji. Po pięciu meczach między pierwszym, a piątym zespołem w tabeli są jedyne 4 punkty różnicy. Każda kolejna runda może wszystko zmienić.”

KS Posnania Poznań - Blachy Pruszyński Budowlani SA Łódź

Wynik: 14:34 (0:22)

Skład:

Adrian Ignaczak
Sebastian Stolarz (68` Szczepan Stępień)
Sergo Mokia (41`Bartosz Kościelski, 51`Mokia, 59`Kościelski)
Emil Kowalewski
Krzysztof Justyński (72` Michał Szczukocki)
Mateusz Matyjak
Tomasz Kozakiewicz (48` Krzysztof Kotasa)

źródło: rugbylodz.pl

------------------------------------------------------------------------------------------------

Rugbiści Budowlanych stanęli w obronie kolegi. Wygrali i są prawdziwą drużyną.

Rugbiści Budowlanych wygrali cenny wyjazdowy mecz z Posnanią, wykonując plan w stu procentach. Łodzianie zwyciężyli z bonusem czyli za 5 punktów (wykonując pięć przyłożeń piłki). Na dodatek pokazali, że są jedną drużyną, na dobre i na złe.

Gdy Sergo Mokia został kopnięty w głowę, wszyscy ruszyli na przeciwnika w obronie kolegi. Na boisku doszło do męskiej wymiany argumentów piętnastu na piętnastu. Sergo okupił starcie wstrząśniąciem mózgu i szyciem głowy
Sędzia się przyglądał, a potem po uspokojeniu atmosfery nakazał dalszą grę bez żadnych kartkowych konsekwencji.

Takie sytuacje w rugby się zdarzają i pokazują, że zespół stanowi całość i nie pęka przed żadnym, nawet grającym niegodnie z przepisami przeciwnikiem.

A jak wyglądał sam pojedynek? Opowiada trener Mirosław Żórawski: – Po nerwowym początku stopniowo osiągaliśmy przewagę na boisku, którą przed przerwą udokumentowaliśmy trzema przyłożeniami po efektownych akcjach ataku. Było to wynikiem przyspieszenia gry i kilku dokładnych rozegrań piłki w polu oraz dobrej postawy w stałych fragmentach. W drugiej połowie zdobyliśmy jeszcze dwa przyłożenia, a tym samym punkt bonusowy. Grająca ambitnie do końca meczu Posnania w ostatnich 10 minutach zdominowała nas pod polem i zdobyła dwa przyłożenia.

Posnania Poznań – Budowlani 14:34 (0:22)

Punkty dla Budowlanych: Sebastian Łuczak – 14, Łukasz Czarniak, Dariusz Kaniowski, Batłomiej Szczukocki, Davit Gugushvili po 5; dla Posnanii:: Jędrzej Paul, Bartosz Szypula po 5, Daniel Trybus 4.

Budowlani: Ignaczak, Stolarz (68, Sz. Stępień), Mokia (59, Kościelski), Kowalewski, Justyński (2, M. Szczukocki), Szyburski, Fortuna, Gugushvili, Żórawski (68, Wilczyński), Czarniak, Kaniowski (78, Abashidze), B. Szczukocki, Łuczak, Matyjak, Kozakiewicz (48, Kotasa).

Ekstraklasa rugby staje się coraz ciekawsza. Każdy może wygrać z każdym. Lechia Gdańsk niespodziewanie przegrała w Sochaczewie z Orkanem 14:15 (7:6). Arka Gdynia bez większych problemów ograła dotychczasowego lidera – Pogoń Siedlce 38:5 (19:5) i przewodzi rozgrywkom. Budowlani Lublin odnieśli najwyższe zwycięstwo w t ej kolejce, pokonując AZS AWF Warszawa 55:5 (22:5).
Sytuacja jest taka, że gdyby łodzianie w dwóch przegranych pojedynkach zdobyli choć jeden bonusowy punkt, dziś byliby liderami. Jakkolwiek by na to patrzeć w najbliższą sobotę hitowy pojedynek Budowlanych z autorem prawdziwej sensacji – Orkanem.

W meczu II ligi rugby drużyna BBRC Łódź pewnie pokonała AZS Zielona Góra 45:3. Cenny sukces, bo wydawało się, że pojedynek będzie bardziej zacięty i wyrównany.
źródło:Express Ilustrowany