free counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Seniorzy: Kalendarz - Jesień 2020 już na stronie.
  Posnania ograna po raz drugi. Budowlani w finale mistrzostw Polski. (Artykuły 2)
EKSTRALIGA

Więcej zdjęć w galerii

Przebieg meczy dzięki Pati

9' - Karny Temo (3)
11' - Władek Grabowski (5) - nieudane podwyższenie
20' - Temo Sokhadze (5) + podwyższenie(2)
33' - Tomek Kozakiewicz (5) - podwyższenie nieudane
43' - Darek Kaniowski (5) Temo nieudane podwyższenie
60' - Temo Sokhadze (5) + podwyższenie (2)
62' - Przyłożenie dla Posnani (5) + podwyższenie (2)
67' - Dominik Skwarciak (5) podwyższenie nieudane
69' - Grzesiek Dułka (5) + podwyższenie Temo (2)
73' - Przyłożenie dla Posnani + podwyższenie (2)
80' - Paweł Kotasa (5) + podwyższa Temo (2)

W rewanżowym półfinałowym meczu mistrzostw Polski rugbiści Blach Pruszyński Budowlanych po raz drugi pokonali Posnanię i awansowali do zaplanowanego na przyszłą niedzielę finału. W pierwszym meczu Budowlani wygrali w Poznaniu 35:!4. Rozegrany w sobotę rewanż był więc dla rugbistów z ul. Górniczej tylko formalnością. Gospodarze zdobywanie punktów rozpoczęli już w 5. min, gdy skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Teimuraz Sokhadze. Siedem minut później łodzianie zdobyli pierwsze przyłożenie, a jego autorem był Władysław Grabowski. W kolejnych minutach zdecydowaną przewagę wciąż mieli Budowlani, którzy niemal nie opuszczali połowy Posnanii. Efektem tego było zdobycie przed przerwą dwóch kolejnych przyłożeń. W 20. min siedmiopunktową akcję przeprowadził Sokhadze, który najpierw położył piłkę na polu punktowym rywali, a później bez problemów posłał ją między słupy. W 34. min ostatnie punkty w tej połowie zdobył Tomasz Kozakiewicz, który wykończył ładną akcję gospodarzy prawym skrzydłem.

Druga połowa rozpoczęła się dla Budowlanych równie dobrze, a pierwsze przyłożenie już w 44. min zanotował drugi ze skrzydłowych - Dariusz Kaniowski. Po upływie godziny gry kolejne przyłożenie zanotował Sokhadze, który chwilę wcześniej sprytnie nakrył kop rywala i przechwycił piłkę, z którą pognał wprost między słupy. W kolejnych minutach gospodarze spuścili mocno z tonu oszczędzając siły na finał. Efektem tego były dwa przyłożenia poznaniaków, które rozdzieliły przyłożenia Dominika Skwarciaka i Grzegorza Dułki. Wynik spotkania w 90. min ustalił Paweł Kotasa, który wykończył ładną indywidualną akcję.

Warto odnotować, że w wyjściowym składzie Budowlanych po przerwach spowodowany kontuzjami powrócili Merab Gabunia i Łukasz Żórawski. Obaj zostali zmienieni w przerwie, by nie ryzykować odnowienia kontuzji. Najważniejsze jednak, że będą gotowi na zaplanowany na najbliższą niedzielę finał, który - jak już pisaliśmy - po raz pierwszy w historii zostanie rozegrany na stadionie przy al. Piłsudskiego. Rywala łodzian poznamy w niedzielę, gdy Lechia Gdańsk rozegra rewanż z Arką Gdynia (pierwszy mecz wygrali gdańszczanie).

Budowlani - Posnania 51:14 (20:0)

Punkty dla Budowlanych: Sokhadze 21, W. Grabowski, Kozakiewicz, Kaniowski, Skwarciak, Dułka, P. Kotasa po 5.

Budowlani: Królikowski, Szyburski, Gabunia, Marek Mirosz, Ignaczak, Skwarciak, W. Grabowski, Fortuna, Żórawski, Sokhadze, Kaniowski, M. Grabowski, Łuczak, Kozakiewicz, Stępień. Zagrali również: Karpiński, P. Kotasa, Pabjańczyk, Dułka, Matyjak, Rydzyński, Kościelski.
źródło:Gazeta.pl

------------------------------------------------------------------------------------------

Ekstraliga rugby - AZS AWF - Juvenia 22:24
Rewanżowy mecz o utrzymanie: AZS AWF Warszawa – Juvenia Kraków 22:24. Pierwszy mecz wygrał AZS AWF 24:17 i utrzymał się w Ekstralidze.

MKS Pogoń Awenta Siedlce – MKS Ogniwo Sopot 26:13 (12:6)

Finał ligi rugby: Budowlani - Lechia

Rugbiści Budowlanych wygrali drugi mecz półfinałowy z Posnanią i za tydzień w Łodzi wystąpią po raz dziesiąty z rzędu w meczu o tytuł mistrza Polski. Spotkanie o złoty medal odbędzie się w niedzielę o godz. 16 na stadionie... Widzewa.

Spotkanie rewanżowe było... formalnością. Mogło mieć bardziej emocjonujący przebieg, gdyby przy stanie 8:0, goście skutecznie zakończyli przypadkową akcję. Niestety, zagrali piłkę ręką do przodu, czego w rugby robić nie wolno i szansa przepadła.

Budowlani zbierali największe brawa w 34 min, gdy po składnej akcji piłkę w polu punktowym położył Tomasz Kozakiewicz. Imponujące były również akcje Temo Sokhadze i Dominika Skwarciaka, którzy umiejętnie blokowali rywali, próbujących wybić piłkę z własnego pola i dzięki temu zapisywali punkty na swoim koncie.
Nie obyło się i tym razem bez kontuzji. Bolesnego urazu zwichnięcia palca doznali Marek Mirosz i Łukasz Żórawski. Obaj to twardzi faceci (jak wszyscy rugbiści) i z pewnością zrobią wszystko, żeby wystąpić w finale.

Łódzcy rugbiści mogą pochwalić się imponującym bilansem. Wygrali wszystkie 20 spotkań ligowych i pucharowych w tym sezonie. Najważniejszy jednak będzie pojedynek numer 21. Już w najbliższą niedzielą o godz. 16 w Łodzi wielki finał mistrzostw Polski.

Rywalem Budowlanych będzie zespół Lechii Gdańsk, który dwa razy wygrał z Arką Gdynia 34:16 i 33:19.

Rewanżowy mecz o utrzymanie: AZS AWF Warszawa – Juvenia Kraków 22:24. Pierwszy mecz wygrał AZS AWF 24:17 i utrzymał się w ekstralidze.