BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona GłównaTerminarz - Ekstraliga 2020Lipiec 09 2020 15:58:25  
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2008-2018
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019/20
(TUTAJ)


28 Finał WOŚP 12.01.2020
12.01.2020

28 Finał WOŚP 12.01.2020

---------------------------


Master Pharm Ruby Łódź - Studenci Medycyny
21.11.2019

Master Pharm Ruby Łódź - Studenci Medycyny

---------------------------


Master Pharm Ruby Łódź - Juvenia Kraków
9.11.2019

Master Pharm Ruby Łódź - Juvenia Kraków

---------------------------


RET- Polska - Niemcy
2.11.2019

Polska - Niemcy

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Budowlani Lublin
12.10.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Budowlani Lublin

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Pogoń Siedlce
29.09.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Pogoń Siedlce

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Arka Gdynia
15.09.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Arka Gdynia

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Lechia Gdańsk
25.08.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Lechia Gdańsk

---------------------------


 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2020
Kontakt
Szukaj
 Statystykifree counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Seniorzy: Kalendarz - Jesień 2020 już na stronie.
  Tu nie ma złota.
TURNIEJE


Siedlce. Przepiękna pogoda, chociaż może nie do rozgrywania meczy w całodniowym turnieju. Ale warunki jednakowe dla wszystkich. Już o godzinie 9 rano termometry wskazywały okolice 30 stopni Celsjusza. Na szczęście wszystko wynagradzała murawa. Na takiej trawie większość dzieci grała po raz pierwszy (młodzi łodzianie wspominali tylko warunki do grania podczas turnieju we Francji). Mecze rozpoczęły się ze sporym opóźnieniem, bo chociaż boiska czekały na zawodników i wszystkie ekipy przyjechały na czas, to niestety nie było przygotowanych list z rozpisanymi zawodami. Pierwsze mecze rozpoczęły się w okolicach południa, żar z nieba dawał się we znaki nie tylko graczom, ale i licznie przybyłym na turniej kibicom (z Łodzi 10 osobowa grupa rodziców). Przydały się przygotowane na wypadek deszczu parasole, chociaż tym razem chroniły oczekujących na mecze przed słońcem.Nasze trzy zespoły: mini żacy, żacy i młodzicy przyjechali do Siedlec z jasno określonym celem. Obronić tytuł Klubu Najlepiej Szkolącego Młodzież w Rugby. I to się udało. Punkty zdobyte w Ogólnopolskich Rozgrywkach Dzieci i Młodzieży do lat 15 w cyklu turniejów trwających od września 2011 roku do czerwca 2012 roku dały naszym zespołom I miejsce z 277 punktami. II Lechia Gdańsk zgromadziła ich 220, III Arka Gdynia 189, IV Budowlani Lublin 182, V Ogniwo Sopot 156, VI Biało-Czarni Nowy Sącz 117. W rozgrywkach uczestniczyło 51 zespołów z całej Polski.

Tu złota nie ma, jest tylko satysfakcja z pozycji zajmowanej w rugby w Polsce. Polski Związek Rugby nie nagradza w żaden sposób dzieci uczestniczące w rozgrywkach, nie ma też profitów dla klubów czy trenerów. Chociaż kilka lat temu nagrody takie były – np. torby na sprzęt. No cóż czasy się zmieniły. Pozostały natomiast puchary wyróżniające najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych i medale za czołowe lokaty dla dzieci za zdobyte miejsca w finałowym turnieju. I tu ponownie Budowlani nie omieszkali zdobyć trochę trofeów w różnych kolorach.Zacznijmy od najmłodszych – mini żaków. Mecze rozgrywane były w przystępnej dla dzieci odmianie rugby Tag (z taśmami u boków). Nasza drużyna po remisie z Arką Gdynia 1:1 i zwycięstwie ze Spartą Jarocin 6:0 w finale spotkała się z SP 5 Poznań i Lechią Gdańsk. Tu walka była wyjątkowo zacięta. Z SP 5 do tej pory nie udało nam się wygrać w żadnym turnieju, ale tym razem Damian Rutkowski znakomitym rajdem przez nieomal całe boisko zdobył przyłożenie.

Natomiast dobrze broniący pola punktowego Kacper Kwiatkowski, Piotr Fabjańczyk, Mateusz Nowak, Igor Domagalski, Konrad Pawlak, Kacper Troska, Jakub Szeremet i kapitan zespołu Julia Pustkowska zdecydowali o zwycięstwie nie wpuszczając przeciwników nawet w okolice pola. Rozluźnieni zwycięstwem nad najgroźniejszym rywalem Budowlani nie ustrzegli się błędów w ostatnim meczu z Lechią i przegrywając 4:2 zajęli drugie miejsce i zdobyli srebrne medale. Porażka ta zepchnęła zespół również na trzecią pozycję w klasyfikacji końcowej rozgrywek mini żaków, właśnie za drużynami SP 5 Poznań i Lechią Gdańsk.

Żacy bronili pierwszego miejsca po turniejach regionalnych. I tu o stracie tej pozycji zadecydował mecz z bezpośrednim rywalem Ogniwem Sopot. 6 punktowa przewaga okazała się za mała, gdyż porażka 1:3 w pólfinale pozwoliła drużynie z Sopotu wyprzedzić nas o 5 punktów w klasyfikacji końcowej (na III pozycji Arka Gdynia). Sopocianie w finale pokonali Arkę Gdynia, natomiast Budowlani Łódź w meczu o trzecie miejsce(turnieju finałowego) wygrali z Budowlanymi Lublin 3:1. Drużyna żaków grała w składzie: Paweł Skrobski, Daniel Duda, Tomasz Budek, Cezary Plesiński, Michał Boksa, Dawid Nowak, Oskar Giernat, Jakub Stefaniak, Igor Białek, Rafał Szkop, Angelika Małolepsza, Maciej Gryżewski, Patryk Olejnik, Sebastian Kowalski, Robert Badowski.
Młodzicy natomiast znakomicie radzili sobie w cyklu wszystkich turniejów. Wygrali mecz o I miejsce turnieju finałowego ze Spartą Jarocin 28:0, ale ich najgroźniejszym rywalem była Lechia Gdańsk i to ten mecz przysporzył najwięcej emocji. Z całą pewnością był to najładniejszy mecz, obfitujący w twardą, ale zgodną z przepisami grę. Wynik otworzyli zawodnicy Lechii po akcji całego zespołu. Podwyższenie i wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się zwycięstwem zawodników z Wybrzeża. Ale to łodzianie w ostatnich sekundach przeprowadzili skuteczną akcję prawą stroną boiska i w przerwie trener Szyburski mógł omawiać jak skutecznie poprawić wywalczony remis.

Druga połowa obfitowała w wiele akcji godnych finału rozgrywek. Dwa razy zawodnicy w zielonych barwach przedzierali się przez naszą linię obrony i wydawało się, że zdobędą punkty. Dwa razy również popełnili błąd zakończony karnym blisko pola punktowego. Raz Kamil Brzozowski spudłował, ale drugi raz w ostatniej akcji meczu celnie kopnął i to Budowlani podrzucali na ramionach trenera Przemka Szyburskiego. Kolejne złote medale zawisły u: Aleksandra Michausa, Juliusza Walczaka, Roberta Kacprowicza, Macieja Kolasy, Szymona Witkowskiego, Dominika Nowińskiego, Maksymiliana Bączyńskiego, Kamila Brzozowskiego, Patryka Pietrakowskiego, Pawła Urbaniaka, Bartosza Rustkowskiego, Doriana Kozłowskiego, Damiana Wlaźlaka, Przemysława Serafina, Huberta Sosnowskiego, Kaspra Matysiaka, Piotra Grochowiny, Jakuba Bauera.Dodamy jeszcze, iż tytuły najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach zdobyli Michał Boksa w żakach i Paweł Urbaniak w młodzikach.
Tak więc po podliczeniu punktów we wszystkich turniejach Ogólnopolskich Rozgrywek Dzieci i Młodzieży to Budowlani Łódź okazali się klubem najlepszym w Polsce. Trenerzy Przemysław Szyburski i Zbigniew Jurzysta udowodnili po raz kolejny, że potrafią pracować z dziećmi i młodzieżą. Szkoda tylko, że nie widzą tego władze Spółki i Stowarzyszenia w Budowlanych. Dzieci i młodzież zakończyli rozgrywki, a sytuacja w obu klubach nie uległa zmianie. Milczenie o sytuacji trenerów i kontynuowaniu szkolenia nie pomogło w rozwiązaniu problemów. Pat trwa.

Trzeba również przyznać, że bez pomocy Adama Kocińskiego, Grzegorza Skrobskiego , Przemysława Pustkowskiego i Grzegorza Urbaniaka podczas treningów i wyjazdów nie byłoby tego sukcesu. Mimo swoich obowiązków związanych z pracą zawsze znaleźli czas, aby pomóc w zapanowaniu nad tą dość dużą grupą dzieci – zwłaszcza najmłodszych.

Dziękujemy również rodzicom i opiekunom zawodników, którzy mimo sporych zawirowań podczas sezonu wierzyli w to, że praca z ich dziećmi idzie w dobrym kierunku i pomagali przetrwać trudny okres również dla nich.
Sponsorom i wszystkim, którzy pomagali w różny sposób w ciągu całego sezonu również bardzo dziękujemy.

Teraz życzymy grupom kadetów i juniorów oraz seniorom BUDOWLANYCH dołożenia kolejnych medali do bogatej kolekcji już zdobytych.
Autor:Zbyszek Jurzysta
 Komentarze
Zbigniew Jurzysta dnia 12-06-2012
Prosze naszych "fotoreperterów"o wiecej zdjęć. Mója Zorka tradycyjnie zgasła po kilku zdjęciach.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj) - Nowe video.

 Czat kibiców rugby bez rejestracji.
Zanim napiszesz przeczytaj Regulamin Czatu.


 Ekstraliga- 2019/20
Ekstraliga 2019/20 Mecze Punkty
1. Master Pharm Rugby 837
2. Ogniwo Sopot 935
3. Pogoń Siedlce 830
4. Juvenia Kraków 926
5. Skra Warszawa 923
6. Lechia Gdańsk 817
7. Orkan Sochaczew 915
8. Budowlani Lublin 99
9. Arka Gdynia 91
 Puchar Sześciu Narodów 2020I kolejka
01.02 Walia-Włochy 42:0 (21:0)
01.02 Irlandia-Szkocja 19:12 (10:6)
02.02 Francja-Anglia 24:17 (17:0)

II kolejka
08.02 Irlandia-Walia 24:14 (12:7)
08.02 Szkocja-Anglia 6:13 (0:3)
09.02 Francja - Włochy 35:22 (23:10)

III kolejka
22.02 Włochy - Szkocja (0:5) 0:17
22.02 Walia - Francja 23:27 (9:17)
23.02 Anglia - Irlandia 24:12 (17:0)

IV kolejka
07.03 Irlandia - Włochy (Odwołany)
07.03 Anglia - Walia 33:30 (20:9)
08.03 Szkocja - Francja 28:17 (14:7)

V kolejka
14.03 Walia - Szkocja (przełożony)) Millennium Stadium,Cardiff
14.03 Włochy - Anglia (przełożony)) Stadio Olimpico,Rzym
14.03 Francja - Irlandia (odwołany) Stade de France, Saint-Denis

 Godzina
 - Archiwum - Kibice
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18/19
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Fenix by: 2972191 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl