BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona Główna Terminarz - Ekstraliga 2020Czerwiec 15 2021 20:33:44   
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2020
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019/20
(TUTAJ)


Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
26.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków
12.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź-Ogniwo Sopot
22.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź
19.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin
15.08.2020

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin

Immergas Cup 2020
01.08.2020

Immergas Cup 8.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby
01.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 1.08.2020

PP.Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków
11.07.2020

28 Finał WOŚP 12.01.2020

 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2020
Kontakt
Szukaj
 Statystykifree counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Nowa strona kibiców rugby już działa. http://kibicerugby.ucoz.pl
  Polski Związek Rugby działa jak V kolumna. "Lobby z Wybrzeża znów działa. (Artykuły 2)
INFO DLA KIBICA


Budowlani vs związek. "Lobby z Wybrzeża znów działa. Chce nas osłabić przy zielonym stoliku"


To, że wcześniej w podobnych sytuacjach szliśmy na ustępstwa, nie oznacza, że jest to zasadą - tak Polski Związek Rugby tłumaczy wykluczenie z gry w Budowlanych Jeana Boutesa. Dla łódzkiego klubu skandaliczna decyzja związku oznacza jedno: lobby z Wybrzeża znów działa. W pierwszym półfinale mistrzostw Polski rugbiści Blach Pruszyński Budowlanych pokonali na wyjeździe Posnanię 34:15, czym praktycznie zapewnili sobie awans do zaplanowanego za dwa tygodnie finału. Sobotnie spotkanie zostało rozegrane w cieniu skandalu, jakim było niedopuszczenie do gry Boutesa. O tym, że urodzony we Francji reprezentant Polski nie będzie mógł zagrać w Poznaniu, Budowlani dowiedzieli się na dwie godziny przed meczem. - Nie podano żadnego powodu. Uszanowaliśmy tę decyzję, bo nie chcieliśmy zostać ukarani walkowerem. Zaraz po meczu wysłaliśmy jednak do związku maila z prośbą o podanie punktu regulaminu, na podstawie którego Boutes został wykluczony z gry - mówi Mirosław Żórawski, trener łodzian.

Argumenty związku poznała jednak "Gazeta". Grzegorz Borkowski, sekretarz PZR, tłumaczy, że Boutes został wykluczony z gry, gdyż "nie został zgłoszony do rozgrywek w terminie przewidzianym regulaminem". To dziwne, gdyż wcześniej nic nie stało na przeszkodzie, by 23-letni młynarz mógł zagrać w półfinale Pucharu Polski z Arką Gdynia. Według Borkowskiego, "wykrycie" błędu nastąpiło dopiero teraz, gdyż po pucharowym meczu protest w tej sprawie złożyła Arka. - I to doprowadziło nas do podjęcia takiej decyzji - argumentuje.

Problem w tym, że zdaniem Budowlanych nieterminowe zgłoszenie zawodnika do rozgrywek... w ogóle nie miało miejsca. Klub z ul. Górniczej powołuje się na punkt związkowego regulaminu, według którego zawodnik dotychczas nierejestrowany w polskiej lidze może być potwierdzony do klubu w ciągu całego sezonu. Z kolei inny punkt mówi, że zawodnicy zagraniczni, którzy są reprezentantami Polski, nie muszą przed fazą play-off rozegrać wymaganych w przepisach trzech spotkań w sezonie zasadniczym.

Czy w przepisach nie jest zapisane, że jeśli zawodnik jest pierwszy raz zgłaszany do rozgrywek, to nie ma różnicy kiedy to się stanie? - dopytujemy Borkowskiego

- Tak. Jeśli to jest Polak i nie był wcześniej rejestrowany w polskim klubie - odpowiada sekretarz PZR.

No właśnie. A przecież tak z Boutes jest - to reprezentant Polski, a Budowlani są jego pierwszym klubem w Polsce.

- Owszem, jest w reprezentacji i nie był rejestrowany w Polsce, natomiast też nie jest tak, że jest zawodnikiem, który nigdy nie grał w rugby. A teoretycznie ten zapis regulaminu dotyczy zupełnie nowych zawodników. Ale to długa historia i dosyć szczegółowa, więc z przekazaniem pełnej informacji chciałbym się jeszcze wstrzymać.

Co ważne, wcześniej te same przepisy, na które teraz powołuje się Borkowski, wykorzystywały już inne kluby, które na kluczowe mecze sezonu potwierdzały do gry reprezentantów Polski z ligi francuskiej. Tak było w przypadku m.in. Cedrica Vaissiere'a i Davida Chartiera. - Wcześniej w podobnych sytuacjach były robione odstępstwa, ale to nie znaczy, że jest to stała zasada. A faktem jest, że Boutes został zgłoszony po terminie - podkreśla Borkowski.

Zdaniem Budowlanych zmiana podejścia do przepisów ewidentnie pokazuje stronniczość związku. - To, co w ostatnich latach nie było problemem, nagle się nim stało. Dlaczego? Bo dotyczy to klubu z Łodzi, który w tym sezonie jest niepokonany i ma duże szanse na tytuł. I dlatego ten klub trzeba osłabić - irytuje się Żórawski. - Jak widać lobby z Wybrzeża znów dało o sobie znać. Zresztą faworyzowanie klubów z Trójmiasta naszym kosztem to nic nowego.

Najlepszym tego przykładem był nierozegrany finał Pucharu Polski sprzed dwóch lat. Budowlani tłumaczyli wówczas, że ustalenia z PZR były takie, że o wyborze gospodarza zadecyduje losowanie, bądź finał odbędzie się na neutralnym boisku. Związek na kilka dni przed spotkaniem postanowił jednak przyznać organizację Arce, co nie spodobało się łodzianom, którzy za odmowę przyjazdu do Gdyni zostali ukarani walkowerem.

- Kolejna dziwna decyzja związku jest - mówiąc delikatnie - bardzo irytująca - nie ukrywa Żórawski. - Zwłaszcza, że zanim potwierdziliśmy Jeana do gry, dwa razy rozmawiałem z panem Borkowskim, który jednoznacznie potwierdził, że możemy zgłosić go do rozgrywek. Nie wiem co powiedzieć o decyzji związku. Rozgrywamy super sezon, w którym wygrywamy wszystko co możemy, jesteśmy chyba najlepiej zarządzanym klubem w lidze i zarazem jej wizytówką, a traktuje nas się w taki sposób... Wierzymy jednak, że nie wszystko jest jeszcze stracone.

O tym, czy występy Boutesa w Budowlanych skończą się na jednym meczu, przekonamy się już dzisiaj. We wtorek rano w siedzibie PZR odbędzie się posiedzenie zarządu, które będzie poświęcone głównie tej sprawie.
źródło:Gazeta.pl


----------------------------------------------------------------------------------------


Podjęto tę kuriozalną decyzję, choć wcześniej wydano zawodnikowi formacji młyna licencję na występy w polskiej Ekstralidze. Dokonano zamachu na regulamin w trakcie trwania rozgrywek.

Sprzeniewierzono się prowadzonej polityce, że reprezentanci kraju, występujący we Francji, zasilają polskie drużyny w decydującej fazie rozgrywek, aby skutecznie podnosić ich poziom.

Rozgoryczony Jean wrócił do Francji, oburzony poczynaniami PZR jest trener kadry Tomasz Putra. Jakie to jednak ma znaczenie, gdy trzeba stanąć w obronie klubowych interesików.

Związek działa jak V kolumna na szkodę polskiego rugby. Budowlani złożyli odwołanie od tej kuriozalnej decyzji. Dziś ma dojść do posiedzenia zarządu PZR. Czy działacze pójdą po rozum do głowy, posypią głową popiołem i przyznają się do popełnionego błędu?!
źródło:Express Ilustrowany
 Komentarze
ikon dnia 13-06-2012
"Wcześniej w podobnych sytuacjach były robione odstępstwa, ale to nie znaczy, że jest to stała zasada. A faktem jest, że Boutes został zgłoszony po terminie - podkreśla Borkowski."
To zdanie mnie rozwaliłio. Równie dobrze mógł powiedzieć z mostu że jedni mają większe przywileje od innych
jimmy650 dnia 09-08-2012
cheap wedding dresses
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Nowa Strona Kibiców Rugby
Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj) - Nowe video.

 Wyniki tygodnia.
 Ekstraliga-Tabela 2020/21
Ekstraliga 2020/21 Mecze Punkty
1. Ogniwo Sopot 733
2. Master Pharm Rugby 722
3. Pogoń Siedlce 722
4. Lechia Gdańsk 820
5. Orkan Sochaczew 819
6. Budowlani Lublin 718
7. Skra Warszawa 717
8. Arka Gdynia 714
9. Juvenia Kraków 712
10. Sparta Jarocin 70
 Godzina
 Kibice rugby - archiwum
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18/19
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
3736735 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl