BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona GłównaTerminarz - Ekstraliga 2019Lipiec 20 2019 14:23:34  
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2008-2018
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019
(TUTAJ)


VI Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7- Łódź
22.06.2019

VI Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7- Łódź

---------------------------


Ekstraliga:Budowlani SA Łódź - Juvenia Kraków
18.05.2019

Budowlani SA Łódź - Juvenia Kraków

---------------------------


Ekstraliga:KS Budowlani Łódź - Arka Gdynia
18.05.2019

KS Budowlani Łódź - Arka Gdynia

---------------------------


Ekstraliga:KS Budowlani Łódź - Juvenia Kraków
04.05.2019

KS Budowlani Łódź - Juvenia Kraków

---------------------------


Ekstraliga:Budowlani SA Łódź - Budowlani Lublin
04.05.2019

Budowlani SA Łódź - Budowlani Lublin

---------------------------


XII Memoriał M, Wojtani.
27.04.2019

XII Memoriał M.Wojtani

---------------------------


Ekstraliga:Budowlani SA Łódź- - Lechia Gdańsk
14.04.2019

Budowlani SA Łódź- - Lechia Gdańsk

---------------------------


Ekstraliga:KS Budowlani Łódź-Skra Warszawa
13.04.2019

KS Budowlani Łódź-Skra Warszawa

---------------------------


 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2019
Kontakt
Szukaj
 Ostatnie Artykuły
Francja, Francja i ...
Prezentacja - Drużyn...
ŻÓŁTA KARTKA DLA WŁA...
Jak tanio kupić kosz...
Klęczał przed nami C...
 Statystykifree counters
statystyka
  Mistrzostw Europy Warsaw Rugby Sevens 19/20.05.2012
RUGBY 7
Już za kilka dni w Warszawie rozpocznie się turniej Warsaw Cup w ramach mistrzostw Europy dywizji A. Trwa akcja promocyjna tego wydarzenia, w ramach której kibice mogą między innymi dowiedzieć się, czego mogą się spodziewać, dzięki takim artykułom, jak zamieszony poniżej tekst ze strony organizatora, czyli Polskiej Agencji Rozwoju Rugby (PARR).

"Wielu z Was czytając ten tekst pomyśli, że to wszystko co tu jest napisane to jakiś inny świat , który ni jak się ma do tego który poznajemy na co dzień oglądając telewizję i czytając prasę. Widowiska sportowe , a w szczególności polską piłkę nożną, przedstawia się jako opium dla mas, które niestety w naszym kraju ma jak najgorsze skojarzenia. A to chuligani na trybunach , a to korupcja wśród piłkarzy , sędziów i działaczy, a to przekręt przy budowie stadionu. Czy rzeczywiście tylko taki jest polski sport?
Oczywiście, że nie, bo sport może nieść w sobie ogromne pokłady wychowawcze i społeczne, pod warunkiem , że respektujemy zasady , które w nim obowiązują. Brak zasad zawsze prowadzi do bałaganu i mentalnej pustki.

Każdy z nas staje lub stawał kiedyś przed wyborem swojej drogi życiowej, ja dość długo jej szukałem ale znalazłem ją w rugby. Jako student Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie spotkałem na swojej drodze grupę ludzi zajmujących się grą w „jajo” Na początku nie bardzo wiedziałem , o co w tym wszystkim chodzi, bo przepisy gry są dość skomplikowane i być może dlatego tak mało ludzi w Polsce zna ten sport. Jednak każdy kto choć raz będzie na meczu rugby i je pozna, zrozumie na czym ten sport polega.

Po pierwszym treningu zobaczyłem, ku mojemu zaskoczeniu, że ten sport może uprawiać każdy. W drużynie byli wielcy faceci po prawie 2 metry wzrostu i ponad stu kilogramach wagi, ale też filigranowi i niezbyt ciężcy. Pomyślałem , że to jakiś dziwny sport. Ci wielcy grają przeciw małym , a ci mali muszą walczyć z dwa razy większymi od siebie? Jak to wygląda na boisku? Co się dzieje, jak ten duży złapie małego , albo jak mały ma powalić tego kolosa? Okazało się , że na boisku każdy zawodnik ma swoją pozycję i zadanie do wykonania. Ale oprócz tego musi współdziałać z kolegami z innych pozycji i formacji, a tych są dwie. Atak tworzą ci trochę mniejsi, a młyn to ci wielcy i ciężcy. Oczywiście w czasie gry następuje wymieszanie zawodników na pozycjach i muszą oni pełnić role swoich kolegów , związanych walką z przeciwnikiem.

Rugby to sport niezwykle kontaktowy, ale oparty na kilku fundamentalnych zasadach. Nie atakujemy zawodnika bez piłki oraz nie podstawiamy mu nóg, nie atakujemy także głowy rywala. No i jest jeszcze piłka, o dość śmiesznym kształcie, którą można podawać tylko do tyłu , biegnąc do przodu. To zaprzeczenie teorii innych gier zespołowych, ale uczy refleksu i umiejętności przemieszczania się po boisku. Aby zatrzymać rywala z piłką trzeba go powalić na ziemię i nazywa się to szarżą. Zawodnik z piłką może bronić się przed szarżą tz. blaszką, czyli wyprostowaną ręką w łokciu odpycha szarżującego.
Punkty w rugby zdobywa się poprzez przyłożenie piłki ( try) na polu punktowym przeciwnika , za taką akcję jest 5 pkt, z drop goala ( 3 pkt.) to kopniecie piłki na bramkę w trakcie biegu po uprzednim odbiciu jej od murawy boiska oraz z rzutu karnego kopanego na bramkę także 3 pkt. Oczywiście jest jeszcze kilkadziesiąt innych zasad, ale te zostawiam dla bardziej zainteresowanych i odsyłam ich do lektury na stronach poświęconych rugby.

Rugby to gra dla ludzi twardych i z charakterem, nie można się tu bać. Trening cech wolicjonalnych to niezwykle ważny element treningu i wychowania rugbisty. Umiejętność walki wręcz powiązana z realizacją zadań taktycznych to sól tej dyscypliny. Zawodnicy rugby to bardzo sprawni ludzie oraz znający swoją wartość. Potrafią podejmować szybkie decyzje będąc pod dużą presją przeciwnika. Związane jest to z podstawową zasadą taktyki rugby , aby znaleźć najsłabsze miejsce w obronie rywala. Bo rugby to gra strategiczna , nie pozbawiona elementów walki wręcz, ale szlachetna i mądra , bo uczy szacunku dla rywala oraz współpracy w zespole.

Podstawową zasadą jaką wpaja się rugbiście od najmłodszych lat, to szacunek dla rywala za jego trud włożony w trening, a później w walkę na boisku. W rugby nigdy nie gra się meczów towarzyskich, tu zawsze gra się na całego, bo wychodzimy na zawody , aby je wygrać. Tu nie ma miejsca na udawanie i spektakl, koledzy i rywale tego nie akceptują. Nierzadko bywa tak , że w czasie gry jakiś zawodnik jest opatrywany przez lekarza i rehabilitanta, ale walka trwa nadal. Żaden z zawodników celowo nie chce osłabić swojej drużyny lub spowodować przerwania akcji bez wyraźnego celu taktycznego.
Walka na boisku kończy się wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego, potem zawodnicy obu drużyn świętują mecz w jego trzeciej części. To integralny i scalający środowisko element tego sportu. Po boisku biega 30 wielkich facetów , którzy wyglądają na chcących się pozabijać , ale po meczu są kumplami i idą na piwo. Anglicy , którzy wymyślili ten sport i oparli swój system edukacji sportowej o jego zasady, mawiają , że rugby to chuligańska gra dla gentelmanów, w przeciwieństwie do piłki nożnej uważanej za gentelmeński sport dla chuliganów.
Tu jeszcze wrócę na moment do roli sędziego. W rugby sędzia to wyrocznia , oczywiście czasami się myli, ale jego decyzje nigdy nie są komentowane przez zawodników. Czasami można obejrzeć obrazek, gdy filigranowy sędzia upomina wielkiego drągala a ten stoi jak sztubak i grzecznie go słucha z opuszczoną głową. Sędziowie pozwalają na twardą grę, ale zgodną z przepisami i zasadami bezpieczeństwa.


A teraz kilka słów o turnieju Mistrzostw Europy Warsaw Rugby Sevens ,który odbędzie się w Warszawie na obiekcie OSiR Targówek ( Zacisze) ul. Blokowa 3, w dniach 19-20 maja 2012.
W turnieju weźmie udział 12 europejski drużyn podzielonych na dwie grupy:
GRUPA A: 1.Rumunia, 2.Szwecja, 3.Polska, 4.Dania, 5. Cypr, 6. Serbia
GRUPA B: 1. Mołdawia, 2. Belgia, 3. Litwa, 4. Izrael, 5. Republika Czech, 6. Andora

W grupach drużyny grają w systemie każdy z każdym, czas meczu to 2x7 minut z minutową przerwą, na boisku jest po siedmiu zawodników w drużynie, boisko ma wymiary 100 m x 68 m.

Eliminacje zaczynają się w sobotę ( 19/05/2012) o godzinie 10 rano i trwają do wieczora. W tym dniu zostaną rozegrane 24 mecze.
W niedzielę dokończenie gier eliminacyjnych i gry półfinałowe oraz finałowe.
System jest dość prosty : dwie pierwsze drużyny z grup grają półfinał o miejsca 1-4 ( CUP), zespoły z miejsc 3 i 4 półfinały o miejsca 5-8 ( PLATE) oraz zespoły z 5 i 6 miejsca półfinały o miejsca 9-12 (BOWL).

Nasz turniej siódemek, jest jednocześnie eliminacją do Pucharu Świata w rugby w 2013 roku, który odbędzie się w Moskwie. Z naszego turnieju awansują tylko 3 drużyny do kolejnego etapu rozgrywek kwalifikacyjnych. Tak wiec jest to bardzo ważny turniej dla naszej narodowej siódemki, która pod koniec kwietnia wygrała silnie obsadzony turniej w Nancy, w którym grali także nasi rywale. Nasza narodowa siódemka to jedna z najmłodszych ekip w tym gronie, ale znająca już swoją wartość . Liczymy bardzo na ich dobrą grę, tym bardziej, że to zawody otwierające preeliminacje do Igrzysk olimpijskich w 2016 w Rio de Janeiro.

W naszej narodowej siódemce grają także zawodnicy z Warszawy, którzy choć na co dzień reprezentują inne kluby niż warszawskie, które przeżywają od jakiegoś czasu kryzys organizacyjny i szkoleniowy, to stanowią o sile tej ekipy. Najstarszym zawodnikiem w tym gronie jest 24 letni Jan Cal ( 192 cm , 105 kg) – zawodnik bielańskiego AZS-AWF- mistrz Polski seniorów z 2008 roku oraz dwukrotny mistrz i wice mistrz Polski w rugby 7 w latach 2006/2008, student Politechniki Warszawskiej wydziału budownictwa, drugi to Cyprian Majcher (189 cm, 103 kg) lat 21 wychowanek warszawskiej Skry, obecnie grający w Lechii Gdańsk, student Uniwersytetu Warszawskiego wydziału prawa. Najbardziej utytułowanym i zarazem najmłodszym w tym gronie jest Aleksander Nowicki (195 cm, 98 kg) lat 20, wychowanek AZS-AWF Warszawa, Mistrz Europy do lat 20 z 2011 roku. Etatowy reprezentant kadr U-18, U-19 , U-20 oraz reprezentacji seniorów w 15 i 7. Na co dzień reprezentuje RC Lechię Gdańsk, gdzie gra na pozycji wiązacza młyna( nr. 8), student Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
Kapitanem reprezentacji jest były zawodnik AZS-AWF Warszawa i wychowanek lubelskich Budowlanych Rafał Janeczko lat 24, 182 cm, 86 kg, obecnie reprezentuje RC Lechia Gdańsk i jest podporą naszej reprezentacji. W swojej karierze był MP w 2008 roku oraz mistrzem i wice mistrzem w rugby 7 w latach 2006/2008. Jest studentem rehabilitacji na akademii w Lublinie.
Pozostali członkowie kadry reprezentują kluby z Poznania (Sebastian Gruszczyński- 19 lat, 180 cm 78 kg, Robert Bosiacki- 23 lata, 188cm, 92kg, Daniel Trybus - 20 lat, 182 cm, 75 kg), Pruszcza Gdańskiego (Mateusz Zajkowski - 23 lata, 180 cm, 82kg), Łodzi(Sebastian Łuczak - 24 lata, 187 cm, 95 kg) oraz Gdańska(Marek Płonka - 25 lat,188 cm, 93 kg, Piotr Jurkowski - 32 lata,194 cm, 105 kg, Robert Kwiatkowski - 21 lat,180 cm,92kg) i Gdyni (Szymon Sirocki - 22 lata, 180 cm, 80 kg, 10,80 sek. na 100 m ).

Nasi zawodnicy liczą na wspaniały doping kibiców, a kibice na walkę do ostatniego gwizdka sędziego. Zapraszamy na turniej, w trakcie , którego przygotowaliśmy przy współpracy z naszymi partnerami i sponsorami atrakcje dla kibiców w postaci lotu balonem, strefy kibica, pokazów akrobatów, rugby dzieci oraz rugby na wózkach.
Serdecznie zapraszamy.

Źródło:rugby.info.pl- materiały prasowe PARR
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj)

 Godzina
 Czat kibiców rugby..
Zanim napiszesz przeczytaj Regulamin Czatu.


 Ekstraliga- 2019
Ekstraliga 2019 Me. Pu.
1. Ogniwo Sopot 942
2. Budowlani SA Łódź 939
3. Pogoń Siedlce 929
4. Skra Warszawa 928
5. Orkan Sochaczew 925
6. Budowlani Lublin 925
7. Juvenia Kraków 912
8. KS Budowlani Łódź 912
9. Lechia Gdańsk 911
10. Arka Gdynia 91
 - Archiwum - Kibice
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Fenix by: 2207240 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl