BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona Główna Terminarz - Ekstraliga 2020Czerwiec 20 2021 06:15:16   
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2020
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019/20
(TUTAJ)


Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
26.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków
12.09.2020

Master Pharm Rugby Łódź- Juvenia Kraków

Ekstraliga:Master Pharm Rugby Łódź-Ogniwo Sopot
22.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź
19.08.2020

Konferencja prasowa Master Pharm Rugby Łódź

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin
15.08.2020

Ekstraliga: Master Pharm Rugby Łódź - Sparta Jarocin

Immergas Cup 2020
01.08.2020

Immergas Cup 8.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby
01.08.2020

VI Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 1.08.2020

PP.Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków
11.07.2020

28 Finał WOŚP 12.01.2020

 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2020
Kontakt
Szukaj
 Statystykifree counters
statystyka
 Wiadomości dla kibiców.
Nowa strona kibiców rugby już działa. http://kibicerugby.ucoz.pl
  Mówi od niedawna po polsku. (Wywiad z Temo )
INFO DLA KIBICA

"Mówi w pięciu językach, w tym od niedawna po polsku. W szatni i pod prysznicem śpiewa gruzińskie piosenki, ale kiedy wychodzi na boisko, zamienia się w prawdziwego twardziela. Gruzin Teimuraz Sokhadze dla wielu jest największą gwiazdą Polskiej Ligi Rugby.

- Tutaj gra się twardo i po męsku. Wystarczy chwila nieuwagi i nieźle obrywam - przyznaje kopacz Budowlanych SA Łódź.

Rugby nie jest w Polsce zbyt popularną dyscypliną. W Gruzji jest inaczej?

- Ja nie odczuwam tej małej popularności rugby w Polsce. Trafiłem do miasta, w którym na mecze przychodzi ogromna rzesza kibiców, a rugbiści są rozpoznawalni na ulicach. W Łodzi ludzie wciąż mnie zaczepiają i proszą o autograf lub zdjęcie. Pewnie, że brakuje w Polsce popularności takiej jak we Francji, czy Nowej Zelandii, ale patrząc na to, jak wiele młodych ludzi gra "jajkiem" i bierze udział w różnych zawodach, wierzę, że wkrótce będzie lepiej.

Kiedy i dlaczego zaczął pan uprawiać rugby i jak wyglądały początki pańskiej kariery?

- Grę rozpocząłem w 1995 roku. O rany, to już 16 lat! Mój ojciec był rugbistą, więc zamiłowanie do tej dyscypliny odziedziczyłem chyba w genach. Moją pierwszą drużyną był Rugby Club "Kochebi" w Tibilisi.

Dlaczego akurat wybrał pan rugby?

- Jak każdy chłopak próbowałem różnych sportów - m.in. piłki nożnej i tenisa, ale wszędzie była tylko rywalizacja i treningi. Dopiero kiedy spróbowałem rugby, okazało się, że to coś więcej niż sport. Moi koledzy z zespołu stali się moimi najbliższymi przyjaciółmi. Drużyna rugby jest jak wielka rodzina. To wyjątkowo zespołowa dyscyplina. Będąc indywidualistą i nie myśląc o innych zawodnikach, nigdy nie wygrasz.

Poza Gruzją grał pan również we Francji i w Rosji. Co dały panu te doświadczenia?

- Okres występów w Rosji i we Francji miał ogromny wpływ na moją karierę, więc wspominam go bardzo pozytywnie. Mogłem dużo grać i skupiać się tylko na sporcie. To ułatwiło mój rozwój. Każdy z tych krajów ma swój niepowtarzalny styl - zarówno na boiskach, jak i poza nimi.

Z językami: francuskim, rosyjskim i angielskim radzi sobie pan bardzo dobrze. Planuje pan także naukę polskiego?

- Już ją zacząłem! Dość szybko sporo rozumiałem po polsku, a dzięki temu, że mam tutaj wielu przyjaciół, staram się również jak najwięcej mówić. No i idzie mi chyba całkiem nieźle... Dużym ułatwieniem jest także to, że już znam kilka języków, a każdego kolejnego uczę się łatwiej. Trochę mieszam polski z rosyjskim - bo dla mnie brzmią podobnie - ale najważniejsze jest to, że można zrozumieć o co chodzi.

Jeszcze niedawno spotkanie w Polsce Gruzina było prawie niemożliwe. Teraz w samej drużynie Budowlanych jest was czterech. Jaki język przeważa w szatni?

- Rzeczywiście, w Polsce jest coraz więcej gruzińskich graczy. Nasza czwórka w Budowlanych, kilku w Arce Gdynia, poza rugbistami, w Łodzi są jeszcze piłkarze. Myślę, że nasze narody po prostu do siebie pasują. W drużynie rozmawiamy po polsku. My też bardzo się staramy. Jeśli jednak mam problem, to używam angielskiego, bo zarówno trener, jak i większość zawodników znają ten język. Cieszy mnie, że mam okazję używać również francuskiego, gdyż od jakiegoś czasu trenuje z nami student z Francji, a z Władkiem z Ukrainy rozmawiamy po rosyjsku. Jest więc bardzo międzynarodowo.

Słyszałem, że w szatni waszego zespołu coraz bardziej popularne stają się... gruzińskie piosenki!

- No tak, przy czterech Gruzinach nie da się tego uniknąć. Mamy to we krwi! Śpiewamy nasze piosenki w autokarze lub pod prysznicem.

Dlaczego reprezentacja Polski jest gorsza od Gruzji? Czego potrzebują polscy gracze, by reprezentować europejski i światowy poziom?

- Myślę, że problem tkwi w szeroko rozumianym podejściu do rugby. W Polsce wciąż błędnie uważa się, że jest to sport mniej popularny. W Gruzji federacji pomaga rząd i rugby jest sportem narodowym. Związek działa bardzo prężnie, nie brakuje pieniędzy, a młodzież szkoli się solidnie. Uważam, że godne naśladowania jest wyławianie młodych talentów i wysyłanie ich do gry za granicę. U nas jadą do szkoły - na przykład do Nowej Zelandii - i wracają jako wyśmienici zawodnicy.

Prowadzi pad drużynę do kolejnych zwycięstw. To prawda, że nikt nie może zatrzymać waszego marszu po mistrzowski tytuł?

- Miałem to szczęście, że trafiłem do bardzo dobrego zespołu. Budowlani od lat są najlepszą ekipą w Polsce, a sezon jesienny był wręcz wyśmienity. Rugby to jednak sport, a w nim wszystko może się zdarzyć. Oczywiście - wszyscy po cichu myślimy o mistrzowskim tytule, a nawet o zdobyciu podwójnej korony, ale najpierw musimy nadal równie ciężko pracować, by utrzymać wysoki poziom. Wierzę jednak, że tak będzie, bo mamy świetnego i inteligentnego trenera, który w zależności od tego z kim gramy zmienia nasz styl, czym znacznie utrudnia "rozszyfrowanie" drużyny. Jest perfekcjonistą i wiele wymaga zarówno od siebie, jak i całego zespołu. I to nie tylko na boisku, ale i poza nim. Budowlani to drużyna w pełnym tego słowa znaczeniu. Tutaj czuje się wręcz magię jedności.

Wiele osób uważa pana za największą gwiazdę ligi.

- Słyszałem takie stwierdzenia, ale zdecydowanie nie czuję się jak gwiazda. Przyjechałem do Polski robić to co najbardziej kocham, czyli grać w rugby i staram się to robić jak najlepiej. Gwiazdy grają w Pucharze Świata. A styl mojej gry pozostanie tajemnicą - wypracowaną przez lata dzięki ciężkiej i konsekwentnej pracy. Wiosną na pewno będzie lekko zmodyfikowany i dopasowany do specyfiki polskiego rugby. Tutaj gra się twardo i po męsko, a każda nieuwaga powoduje, że nieźle obrywam.

A jaką osobą jest Teimuraz Sokhadze, gdy nie towarzyszy mu "jajo"?

- Trudno jest mówić o sobie. Nie jestem nikim nadzwyczajnym. Może trochę lepiej kopię... Jeśli akurat nie zajmuję się akurat rugby, to cały mój czas poświęcam rodzinie, gdy tylko jest w pobliżu. Mam dwie malutkie córki, a trzy kobiety naraz potrafią być bardzo wymagające. A kiedy - tak jak teraz - mieszkam sam, to wolne chwile spędzam z przyjaciółmi. Jestem więc jak inni młodzi ludzie - może z pewnymi wyjątkami, bo ja jestem przede wszystkim sportowcem."
Rozmawiali: Damian Juszczyk i Joanna Madej
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Nowa Strona Kibiców Rugby
Master Pharm Rugby Łódź- Lechia Gdańsk
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj) - Nowe video.

 Wyniki tygodnia.
 Ekstraliga-Tabela 2020/21
Ekstraliga 2020/21 Mecze Punkty
1. Ogniwo Sopot 733
2. Master Pharm Rugby 722
3. Pogoń Siedlce 722
4. Lechia Gdańsk 820
5. Orkan Sochaczew 819
6. Budowlani Lublin 718
7. Skra Warszawa 717
8. Arka Gdynia 714
9. Juvenia Kraków 712
10. Sparta Jarocin 70
 Godzina
 Kibice rugby - archiwum
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18/19
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
3749580 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl