BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona Główna Terminarz - Ekstraliga 2017 Historia Rugby w Łodzi
Lipiec 22 2017 19:40:01   
Moje zdjęcia
Fotorelacja z meczy.
2017
(TUTAJ)


MPK - dzień 3 KS Budowlani Łódź-Juvenia Kraków


MPK 5-8.07.2017 Łódź


Mistrzostwa Europy Rugby 7 Łódź 11.06.2017

Łódzki Półfinał Szkolnej Ligi Rugby Tag 2.06.2017

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum
Zdjęcia z meczy.

Terminarz - Ekstraliga 2017
Kontakt
Szukaj
INFORMATOR
Master Pharm Budowlani muszą działać w przemyślany sposób.
BUDOWLANI SA. ŁÓDŹ

Urlopy mają to do siebie, że szybko się kończą. Rugbyści mistrzów Polski, Master Pharm Budowlani, rozpoczęli już przygotowania do kolejnej części sezonu. W wyniku przeprowadzonej jakiś czas temu reformy, cały czas wzbudzającej zresztą sporo kontrowersji, ekstraliga ma obecnie przerwę.

Wznowienie rozgrywek ma nastąpić dopiero 19 sierpnia. Master Pharm Budowlani powinni wówczas zmierzyć się w stolicy Małopolski z Juvenią. Być może ten mecz zostanie jednak przełożony ze względu na występ polskiej kadry U-20 w mistrzostwach Starego Kontynentu. -

W tej chwili wiemy, że zaczynamy w Krakowie - mówi szkoleniowiec mistrza i zdobywcy Pucharu Polski, Przemysław Szyburski. - Treningi zaczęliśmy na gościnnych obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Milionowej. Na razie frekwencja na zajęciach nie jest zbyt imponująca (ćwiczyło dwunastu zawodników), ale nie ma się czym przejmować. Wszystko wkrótce się unormuje. Trochę się poruszaliśmy, wprowadziliśmy pewne elementy siłowe, na koniec pograliśmy też trochę w piłkę nożną. Muszę przyznać, że całkiem nieźle nam szło. Na razie Budowlani pracują trzy razy w tygodniu, natomiast od poniedziałku dojdą im już kolejne zajęcia. - Skupiamy się na pracy w Łodzi, choć rozważany jest wariant wyjazdu na krótkie zgrupowanie. Na jakiekolwiek szczegóły jest jeszcze jednak stanowczo zbyt wcześnie.

Te przygotowania są specyficzne, nie możemy przecież zapominać, że finałowe spotkanie mistrzostw Polski odbędzie się dopiero 11 listopada. Musimy więc działać w przemyślany sposób i nie wykonywać żadnych nerwowych ruchów. Nie jest tajemnica, że fani czekają na transfery. - Szukamy. Przede wszystkim graczy na pozycję 9. i 10., myślimy też o zawodniku drugiej linii młyna z RPA - kończy Szyburski. (Express Ilustrowany)

Bo miłość do rugby nie przemija.
INFO DLA KIBICA

Trzeci turniej Ukiel Beach Rugby Cup przeszedł do historii, a wygrała ekipa AZS AWFiS Gdańsk. — Przyznać muszę, że plażowe rugby oglądałem po raz pierwszy i bardzo mi się spodobało — powiedział Dariusz Olszewski, prezes PZRugby.
W organizowanej przez Rugby Team Olsztyn dwudniowej imprezie ostatecznie wystąpiły dwie drużyny z Gdańska — Lechia i AZS AWFiS, po jednej z Warszawy (reprezentacja) i Białegostoku (Rugby) oraz dwie miejscowe — Budowlani i gospodarze (RTO). W zespole, którą firmowała Lechia, grali ponadto zawodnicy z Pruszcza Gdańskiego i Wąbrzeźna. Natomiast w reprezentacji stolicy z Legii, AZS AWF i Skry.

Niestety, wbrew wcześniejszym zapowiedziom zabrakło dwóch zespołów z Litwy (z Kowna i Kłajpedy) oraz mistrzyń Polski Biało-Zielonych Gdańsk, które miały się zmierzyć z olsztyńskimi rugbistami.

W sobotę pięcioosobowe zespoły grały ze sobą systemem każdy z każdym, natomiast w niedzielę rywalizowano o pierwsze i trzecie miejsce. W finałowym spotkaniu AZS AWFiS pokonał 6:5 reprezentację Warszawy, a w meczu o trzecią lokatę Lechia wygrała (po dogrywce) 7:6 z Budowlanymi.
Impreza rozpoczęła się w sposób niezwykle widowiskowy. Dwóch paralotniarzy wylądowało na plaży, po czym przekazali jajowatą piłkę obecnemu na zawodach prezesowi PZRugby Dariuszowi Olszewskiemu, który symbolicznym kopem dał znak do rozpoczęcia plażowych zmagań.

W drużynie Budowlanych grali byli ligowi zawodnicy tego klubu. Wśród nich czołowy młynarz olsztyńskiego zespołu Piotr Silwanowicz („Pyton”): — Nie trzeba było mnie długo namawiać do udziału w tym turnieju. Było super, piękna pogoda, plaża, sporo widzów, sympatyczne spotkanie z byłymi kolegami z drużyny. Bardzo bym żałował, gdyby mnie tu zabrakło. Mnie i moich kolegów z drużyny przyciągnęła na plażę przede wszystkim nieprzemijająca miłość do rugby. To nie był mój pierwszy udział w takim turnieju. W ubiegłym roku też graliśmy jako Budowlani i zajęliśmy drugie miejsce — przypomniał na koniec były reprezentant Polski na mistrzostwa świata juniorów.

W zespole Rugby Team Olsztyn wystąpił natomiast m.in. inny były nietuzinkowy gracz olsztyńskiej ligowej drużyny Marcin Fijałkowski. — Nigdy nie liczyłem, ile tych moich ligowych sezonów zaliczyłem — powiedział. — Grałem do 2011 roku, czyli blisko 20 lat. Po rozsypaniu się klubu miałem przerwę, ale jak tylko dowiedziałem się, że olsztyńskie rugby się odradza w Rugby Team Olsztyn, to z miejsca postanowiłem się dołączyć. Od kilku lat gram w rugby siedmioosobowe, będąc jednocześnie, razem z Przemkiem Andrzejewskim, trenerem tej drużyny — dodał Fijałkowski.

Spotkaniom rugbistów na olsztyńskiej plaży z zainteresowaniem przyglądał się sternik polskiego rugby. — Cieszę się, że zaproszono mnie na ten turniej — przyznał. — Kieruję związkiem dopiero od ośmiu miesięcy, ale obiecałem, że odwiedzę wszystkie krajowe ośrodki rugby, a ponadto uznałem, że na takiej fajnej imprezie też nie powinno mnie zabraknąć. Przyznać muszę, że plażowe rugby oglądałem po raz pierwszy i bardzo mi się spodobało — podkreślił Dariusz Olszewski. — Bardzo ucieszył nas przyjazd prezesa Olszewskiego do Olsztyna — stwierdził Przemysław Andrzejewski, szef Rugby Team Olsztyn. — Zapoznaliśmy go z naszymi planami, możliwościami i problemami, a tych to nam nigdy nie brakuje.

• Kolejność: 1. AZS AWFiS Gdańsk, 2. Warszawa, 3. Lechia Gdańsk, 4.
Budowlani Olsztyn, 5. Rugby Team Olsztyn, 6. Rugby Białystok. (sport.wm.pl)

Gra w rugby zagrożeniem dla uczniów.
INFO DLA KIBICA

Eksperci z brytyjskiego Newcastle University apelują o wycofanie ze szkół zajęć rugby, ponieważ zagrażają one zdrowiu młodzieży szkolnej.

Swój apel naukowcy oparli na wcześniejszych badaniach, które dowiodły, że zajęcia rugby w szkole wiążą się z licznymi urazami ciała, często także bardzo poważnymi. W związku z tym wzywają rządy państw, aby na mocy przyjętej przez ONZ Konwencji o Prawach Dziecka usunęli tak ryzykowny sport ze szkół.

W najnowszej publikacji zespół prof. Allyson Pollock ponownie przeanalizował kilkadziesiąt badań poświęconych zaletom oraz ryzyku wynikającym z uprawiania sportów kontaktowych, w szczególności rugby, przez dzieci.

Okazało się, że kontuzje, do których dochodzi podczas szkolnych zajęć rugby, mogą prowadzić do długotrwałych szkód, szczególnie jeśli chodzi o dziewczęta. Jest to o tyle istotne, że np. w Wielkiej Brytanii żeńskie młodzieżowe drużyny rugby są coraz popularniejsze.

Jak tłumaczą autorzy pracy, kontuzje sportowe wyłączają dzieci z zajęć szkolnych czasami nawet na kilka tygodni. Poza tym dowiedziono, że wstrząs i urazy głowy są związane ze zwiększonym ryzykiem rozwoju choroby Alzheimera oraz demencji.

- Musimy działać od razu, aby uchronić nasze dzieci przez urazami, które są nieodłącznym elementem rugby. Zebrane przez nas dowody wskazują, że niezwykle wysoki wskaźnik kontuzji spowodowanych uprawianiem tej dyscypliny obecny jest we wszystkich grupach wiekowych dzieci i młodzieży szkolnej - podkreśla prof. Pollock. (PAP)

Dwaj łodzianie zagrają w Exeter.
INFO DLA KIBICA

Rugbyści Master Pharm Budowlani są jeszcze na wakacjach. Zajęcia zaczynają 17 lipca. Nie wszyscy jednak wypoczywają. W ten weekend w Exeter odbędzie się ostatni turniej Grand Prix Series 2017 czyli mistrzostw Europy w rugby siedmioosobowym, na który wybierają się dwaj łódzcy gracze. We wszystkich turniejach grał kapitan zespołu, jeden z liderów Master Pharm Budowlani Dawid Plichta. Teraz dołączy do niego Mateusz Matyjak. W ostatnim turnieju we Francji Polska pokonała Portugalię. Nasz zajmuje ostatnie, dwunaste miejsce z dorobkiem 4 punktów. Wyprzedzają nas Belgowie i Portugalczycy, którzy zgromadzili po 13 pkt. Liderem jest Irlandia 56 pkt, przed Rosją 54 i Hiszpanią 52 pkt. W Exeter Polacy zagrają z Rosjanami, Walijczykami i Gruzinami. Potem czekają ich jeszcze pojedynki o miejsca. Znów liczymy na przyjemną niespodziankę. (Express Ilustrowany)

Młodzi gracze KS Budowlani chcą obronić mistrzostwo!
JUNIORZY

W Siedlcach odbędzie się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w rugby. Juniorzy KS Budowlani Łódź bronią tytułu mistrzowskiego. Nie kryją, że znów chcą zdobyć złoty medal. Do finałowego turnieju drużyna przygotowuje się na zgrupowaniu w Grudziądzu. Baza treningowa miejscowej Stali jest dla nas szczęśliwym miejscem, ponieważ od sześciu lat przygotowując się tutaj zawsze walczymy w finale powiedział kapitan łodzian Michał Kafarski. Drużyna, składająca się z 24 zawodników, trenuje trzy razy dziennie, pracując głównie nad rozwiązaniami taktycznymi w grze defensywnej i ofensywnej. Team został wzmocniony najlepszymi kadetami (Filip Piórkowski, Jakub Szerment, Kacper Kwiatkowski, Tomasz Puchalski), którzy brali udział w zakończonym niedawno turnieju finałowym Mistrzostw Polski Kadetów zajmując czwarte miejsce. Na prezentowanym zdjęciu stoją od lewej: Jakub Szerment, Cezary Plesiński, Sebastian Kowalski, Wojciech Nejc, Igor Białek, Hubert Szmigiel, Bartosz Pustkowski (asystent trenera), Patryk Olejnik, Michał Kafarski (kapitan), Maciej Posiadała, Kamil Owoc, Mikołaj Paciejewski, Dominik Górny. Dolny rząd od lewej: Filip Piórkowski, Kacper Kwiatkowski, Patryk Zylak, Jakub Szmajewski, Patryk Florczak, Robert Badowski, Oskar Giernat, Hubert Lewandowski, Maciej Gryżewski, Kacper Szulc. Trenerem zespołu jest Przemysław Pustkowski któremu pomagają Marek Maciejewski oraz Bogdan Lewandowski. W finałowym turnieju przeciwnikami KS Budowlani Łódź będą: Lechia Gdańsk (19.07, godz. 11), Orkan Sochaczew (20.07, godz. 10) oraz Budowlani Lublin (21.07, godz. 12). Finały odbędą się w niedzielę 23 lipca. (Express Ilustrowany)

Mają tyle kasy na cały sezon, co inni na... jeden turniej!
KADECI

Drużyna BBRC zaęła szóste miejsce w mistrzostwach Polski kadetów w rugby. Dla nas to bardzo duży sukces, o tym że zagramy dowiedzieliśmy się niespełna tydzień przed zawodami po rezygnacji Pogoni Siedlce mówi Zbigniew Grądys prezes i trener Udało nam się zebrać skład i wystąpić. Jesteśmy bardzo dumni z chłopaków bo jako beniaminek tych zawodów zaszliśmy bardzo wysoko. Mamy świetną młodzież która w przyszłym roku powinna zająć wyższe miejsca, jednak bez wsparcia finansowego nam się nie uda. Drużyny z pierwszej trójki na udział w samym turnieju wydały tyle ile my mamy na prowadzenie całego szkolenia w klubie. Smutne, ale prawdziwe. Tak w Łodzi ceni się młodzież. (Express Ilustrowany)

Orkan Sochaczew mistrzem Polski kadetów.
KADECI


W dniach 5-8 lipca br. w Łodzi rozegrano finał Mistrzostw Polski Kadetów w Rugby XV. Złote medale podobnie jak w odmianie siedmioosobowej wywalczyli rugbiści Orkana Sochaczew, którzy w finale pokonali 7:0 krakowską Juvenię. Brązowy medal zdobyli młodzi zawodnicy Budowlanych Lublin pokonując w meczu o medal imienników z Łodzi 36:0.
MPK- dzień 3 - KS Budowlani Łódź - Juvenia Kraków
KADECI
MPK - dzień 3 KS Budowlani Łódź-Juvenia Kraków
KS Budowlani Łódź - Juvenia Kraków 12:12 (0:5)


Punkty Budowlani: Kwiatkowski Kacper -5, Owczarek Alan -5, Piórkowski Filip -2. Punkty Juvenia: Blaski Filip -5, Morus Marcin -5, Bryl Artur -2.

Super widowisko. W trzecim dniu MPK KS Budowlani Łódź zremisowali z Juvenią Kraków 12:12 (0:5). Mecz walki do ostatniej minuty zaowocował tak wspaniałym wynikiem. Pierwsza połowa przespana przez miejscowych, a w drugiej... przy głośnym dopingu kibiców zaowocował dobrą grą łódzkiej drużyny, która do ostatniej minuty "gryzła trawę" i walczyła o zwycięstwo a tym samym grą o pierwsze miejsce w wielkim finale. Niestety nie udało się i jutro gramy o trzecie miejsce w turnieju z imiennikami z Lublina. Brawo panowie jesteśmy z was dumni, oby tak dalej. Niestety w walce o miejsce na podium lepsi okazali się zawodnicy z Lublina wygrywając z Łodzią 36:0.W pozostałych meczach: Budowlani Lublin - BBRC Łódź 67:6 (24:0), Arka Gdynia - Orkan Sochaczew 7:26 , Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0:26 (0:12)(0:19)(Rs.)
MPK - Dobre występy KS Budowlanych Łódź
KADECI
MPK 5-8.07.2017 Łódź
KS Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 20:14 (7:0)


Punkty: KS Budowlani: Piórkowski Filip -10, Madej Makary -5, Puchalski Tomasz -5. Lechia Gdańsk: Jopek Jakub -9, Karpowicz Dawid -5.

W pozostałych meczach II dnia: BBRC Łódź - Arka Gdynia 19:12 (14:0) , Orkan Sochaczew - Budowlani Lublin 19:14 (7:0), Legia Warszawa - Juvenia Kraków 8:26 (8:14),

W drugim dniu Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski Kadetów drużyna kadetów KS Budowlani Łódź pokonała w zaciętym pojedynku rówieśników Lechii Gdańsk 20:14 (7:0). Wczoraj młodzi zawodnicy łódzkiej ekipy wygrali nieznacznie z Legią W-wa 22:19 (12:7) Jutro o godzinie 15.00 gramy z Juvenią Kraków. (Rs)
Dziewczyny w Budowlanych.
KS Budowlani Łódź

KS Budowlani rozszerzają swoją rugbową działalność. Chcą utworzyć sekcję żeńską. W klubie trenuje i bierze udział w turniejach siedem dziewcząt z roczników 2003-2006. Cztery z nich otrzymały zaproszenie do wzięcia udziału w letnim zgrupowaniu kadry Polski U-18. Są to Julia Daszyńska, Oliwia Rawecka, Julia Rawecka i Karolina Krawczyk. Od września istnieje realna szansa, że dziewczęta rozpoczną treningi już jako żeńska drużyna rugby 7 (odmiana olimpijska). Drużyna mikrusów (roczniki 2008-2011), pierwsza w historii KS Budowlani, wzięła udział w trzech turniejach (Express Ilustrowany)

Jedenaste miejsce Polaków w Clermont-Ferrand
RUGBY 7

Polscy rugbiści zajęli 11., przedostatnie miejsce w turnieju mistrzostw Europy Sevens Grand Prix Series w Clermont-Ferrand. Impreza we Francji była trzecią z czterech odsłon tegorocznej rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej kontynentalnego czempionatu. Biało-czerwoni w fazie grupowej przegrali wszystkie trzy spotkania: z Rosją 0:41, Anglią 17:26 i gospodarzami 7:36.

Drugiego dnia zmagań nie zdołali zrewanżować się wyspiarzom - tym razem ulegli im 15:17, a jedyne w turnieju zwycięstwo podopieczni trenera Blikkiesa Groenewalda odnieśli na koniec rywalizacji, w meczu z Portugalią - 26:17.

Polacy w obu wcześniejszych imprezach Sevens Grand Prix Series - w Moskwie i Łodzi - zajmowali ostatnie miejsca. Gospodarzem czwartej będzie angielskie Exeter.

W Clermont-Ferrand triumfowali Irlandczycy, którzy pokonali w finale Rosjan 17:14.Biało-czerwoni w najwyższej klasie ME zadebiutowali rok temu. (PAP)

Strona 1 z 166 1 2 3 4 > >>
Archiwum zdjęć.
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17
--------------------------------
Galerie Zdjęć Kibiców
--------------------------------
- Foto-Mini Liga Tag 09
- Foto-Wizyta w klubie rugby
- Foto-"Wielki mecz"
- Zwycięzcy RTDiM 08/09
- Foto- Mini Żacy Mosina 09
- Foto-Reprezentacja
- MINI LIGA TAG RUGBY
- Foto-Turniej w Sochaczewie
- Foto-Sopot II
- Foto-M.L.T.R-14.12.2009
- Foto-Gramy dla Tygrysa
- Bawimy się z rugby 2010
- Rugbyriada 2 - 2010
- Rugbyriada 2
- Dźwirzyno 2010
- Walia w Spale 07.2011
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- BBRC - Frogs W-wa
- Atomówki-RC Częstochowa
- BBRC Łódź-RC Częstochowa
- ŁÓDŹ SEVENS CUP -9.10.2011
- BBRC - Pogoń Siedlce
- BBRC - Ogniwo Sopot
- Różne zdjęcia
- II liga BBRC-Częstochowa
- Seven Cup Łódź 6.10.2012
- Seven Cup Łódź 7.10.2012
Panel boczny na stronę.
Czat kibiców rugby bez rejestracji.
Zanim napiszesz przeczytaj Regulamin Czatu.

Ekstraliga- 2017
Ekstraliga 2017 M. P.
1. Budowlani SA Łódź 729
2.  Pogoń Siedlce 729
3. Ogniwo Sopot 727
4. Arka Gdynia 721
5. Lechia Gdańsk 715
6. Budowlani Lublin 79
7. Juvenia Kraków 76
8. KS Budowlani Łódź 70
"A świat nauczy nas fruwać!" 11.12.2010.
Copyright © 2006


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie