free counters
TOPlist
statystyka
Wiadomości dla kibiców.
Ekstraliga: Terminarz Fazy II ----- 07-08.05.2016 - XVI/II kolejka Grupa 1-4, Mistrzowska Ogniwo Sopot - Budowlani Łódź SA; Lechia Gdańsk - Arka Gdynia Grupa 5-8 Pogoń Siedlce - Orkan Sochaczew 14-15.05.2016 - XVII/III kolejka Grupa 1-4, Mistrzowska Arka Gdynia - Ogniwo Sopot; Budowlani Łódź SA - Lechia Gdańsk Grupa 5-8 Skra Warszawa - Pogoń Siedlce 21.05.2016 - XVIII/IV kolejka Grupa 1-4, Mistrzowska Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk; Budowlani Łódź SA - Arka Gdynia Grupa 5-8 Skra Warszawa - Orkan Sochaczew 11-12.06.2016 - XIX/V kolejka Grupa 1-4, Mistrzowska Budowlani Łódź SA - Ogniwo Sopot; Arka Gdynia - Lechia Gdańsk Grupa 5-8 Orkan Sochaczew - Pogoń Siedlce 18-19.06.2016 - XX/VI kolejka Grupa 1-4, Mistrzowska Ogniwo Sopot - Arka Gdynia; Lechia Gdańsk - Budowlani Łódź SA Grupa 5-8 Pogoń Siedlce - Skra Warszawa 25-26.06.2016 - Finały Ekstraligi XV
PNE: Polacy rozbici przez Holendrów.
REPREZENTACJA
Holandia - Polska 40:16 (16:11)

Punkty dla Polski: Kamil Bobryk 5, Tomasz Hebda 5, Tomasz Gasik 3, Michał Kępa 3. Skład Polski: Rafał Witoszyński (60. Adrian Chróściel), Kamil Bobryk, Marcin Wilczuk (35-45. Adrian Chróściel, 72. Daniel Bartkowiak), Michał Krużycki (60. Tomasz Nowak), Paweł Poniatowski (72. Piotr Wawrzyszczak), Aleksander Nowicki, Tomasz Hebda, Paweł Dąbrowski (58. Grzegorz Buczek) - Dawid Plichta (58. Jakub Bobruk) - Michał Kępa - Szymon Sirocki (50. Tomasz Rokicki), Patryk Reksulak, Tomasz Gasik, Robert Kwiatkowski (40. Kevin Bracik) - Krystian Pogorzelski.

Polscy rugbiści przegrali w Amsterdamie z Holendrami 16:40 (11:16) w sobotnim meczu Dywizji 1B Pucharu Narodów Europy. Było to ostatnie w tej edycji rozgrywek spotkanie biało-czerwonych, którzy już wcześniej byli pewni utrzymania, ale i nie mieli szans na awans. W polskim zespole zadebiutowali w sobotę Tomasz Nowak i Kevin Bracik. O porażce biało-czerwonych w dużym stopniu zdecydowała druga połowa, w której długo grali w osłabieniu. Po wyrównanym początku Polacy w 21. minucie objęli prowadzenie 8:6, gdy przyłożeniem popisał się Kamil Bobryk. Mogło być większe, jednak próba podwyższenia się nie powiodła. Później do głosu doszli gospodarze, ale w 34. minucie Tomasz Gasik wyrównał po rzucie karnym na 11:11. Do przerwy "Pomarańczowi" prowadzili 16:11. W 49. minucie pięknym rajdem popisał się kapitan miejscowych Rik Roovers, a na 23:11 podwyższył Leon Koenen. Po kolejnych 13 minutach było już 28:11, zaś biało-czerwoni grali wtedy w osłabieniu po czerwonej kartce dla Bobryka. Gości stać było jeszcze tylko na krótki zryw i przyłożenie Aleksandra Nowickiego, ale to Holendrzy w końcówce zwiększyli przewagę. Polacy zajmują czwarte miejsce w tabeli a depcząca im po pietach Holandia ma trzy punkty mniej, ale o dwa mniej rozegrane mecze . Przypominam, że nasi sobotni rywale awansowali z Dywizji 2A. Biorąc pod uwagę całokształt wyników naszej reprezentacji przyszedł czas na wyciągnięcie właściwych wniosków po meczu z holendrami. Nie zachwyciła nas gra i czas na zmiany a zacząć trzeba od góry oby tylko nie było za późno. Dużo dziwnych ludzi kręci się wokół reprezentacji a czy wszyscy są tam potrzebni pozostawiam do domysłów Wam drodzy kibice naszej pięknej dyscypliny. (sport.pl) (Rs.)

„Facet podbiegł do Tomka i uderzył go w twarz”
I LIGA

Krakowianie z problemami poradzili sobie na wyjeździe z Budowlanymi Łódź i wrócili na fotel lidera rozgrywek I ligi rugby. Radość Juvenii z pierwszego miejsca pewnie potrwa do czasu, aż Czarni Pruszcz Gdański rozegrają zaległy mecz z outsiderem ligi Rugby Ruda Śląska, niemniej zespół z Błoń odniósł bardzo cenne zwycięstwo w Łodzi. O ile sparing z Budowlanymi przed wznowieniem rozgrywek poszedł krakowianom jak z płatka, o tyle potyczka o punkty była o niebo bardziej wymagającą przeprawą. Przedostatni zespół zaplecza ekstraligi (5. miejsce) postawił trudne warunki, co zresztą przewidywał opiekun Juvenii Marek Odoliński. - Wiedziałem, że w meczu kontrolnym gospodarze zmierzyli się z nami drugim „garniturem” zawodników, a w lidze wystąpią w dużo silniejszym składzie. I nie przeliczyłem się, rywale wzmocnili się bodaj siedmioma zawodnikami – mówi trener „Smoków”. Pierwsi na prowadzenie wyszli Budowlani i choć na przerwę schodzili ze stratą dwóch „oczek”, to po zmianie stron znów odskoczyli krakowianom. Juvenia przechyliła szalę zwycięstwa na około dziesięć minut przed końcem spotkania, ale łodzianie do końca grali nieustępliwie i byli bliscy przyłożenia. Najlepszym zawodnikiem w drużynie z Błoń był zawodnik z Kijowa Artur Fursenko, a najskuteczniejszym jego przyjaciel i rodak Kostia Bezwierhni. Obie drużyny kończyły mecz w niepełnych składach. Krakowianie musieli radzić sobie bez dwóch zawodników ukaranych żółtymi kartkami (wykluczeni z gry na 10 minut), a rugbysta gospodarzy bez pardonu potraktował gracza „Smoków” Tomasza Świadka. - Facet podbiegł do Tomka i uderzył go w twarz – twierdzi trener Odoliński. Co ciekawe, kilka dni przed meczem, spotkanie obu ekip zawisło na włosku. Przedstawiciele łódzkiego klubu zwrócili się z prośbą do krakowian o przełożenie terminu pojedynku, podając niecodzienny powód. - Budowlani napisali do nas, że zgubili... koszulki, ale prawdziwy powód był inny. Po prostu nie mieli dwóch zawodników, którzy grają we Francji i sądzę, że chcieli nas trochę oszukać – uśmiecha się trener Odoliński, jednocześnie pełniący w zarządzie klubu obowiązki wiceprezesa ds. sportowych. - Przecież my też jesteśmy amatorskim klubem i chłopaki muszą brać wolne, żeby być do mojej dyspozycji. Łodzianie chcieli grać 7 maja, ale miesięczna przerwa między meczami byłaby, moim zdaniem, chorą sytuacją – dodaje szkoleniowiec. KS Budowlani Łódź - Juvenia Kraków 24:27 (10:12) Punkty: Krześniak 9, Hłynka 5, Kapustka 5,Gruszczyński 5 – Bezwierhni 10, Sierant 7, Fursenko 5, Pszyk 5. Żółte kartki: Dorywalski, Soboliew (obaj Juvenia). Czerwona kartka: Adrian Nowacki (Budowlani). (gazetakrakowska.pl)

Trener Budowlanych - Przemysław Szyburski: - Taki wynik cementuje drużynę .
BUDOWLANI SA. ŁÓDŹ

Rugbyści Master Pharm Budowlani pokonali w Gdyni mistrza Polski Arkę 35:0. O sukcesie zdecydowała nasza bardzo dobra gra w obronie - mówi trener Przemysław Szyburski - W pięciu meczach rywale tylko raz przyłożyli piłkę w naszym polu punktowym. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w karierze Patryk Reksulak ani razu się nie pomylił, kopiąc piłkę między słupy bramki rywali. Taki wynik cementuje drużynę, buduje znakomitą atmosferą. W Gdyni byliśmy zespołem na dobre i złe. Nie oglądaliśmy się na to, co robią rywale, realizowaliśmy swoje zadania taktyczne, swoje cele. Nie daliśmy rywalom przejąć inicjatywy. Przez 80 minut kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. (Express Ilustrowany)

Wyrównany pojedynek Budowlanych.
KS Budowlani Łódź
KS Budowlani Łódź - Juvenia Kraków 24:27 (10:12)
Punkty Budowlani: Marcin Krześniak -9, Artem Hlynka -5, Wojciech Kapustka -5, Sebastian Gruszczyński -5.
Punkty Juvenia: Kostiatyn Bezverkhyi -10, Artur Fursenko -5, Krzysztof Pszyk -5, Bartłomiej Sierant -4. Żółte kartki: Maciej Dorywalski, Konstantin Soboliev (obaj Juvenia). Czerwona kartka: Adrian Nowacki (Budowlani).

Nie zawiedli się wszyscy, którzy przyszli kibicować łódzkiej drużynie. Od początku meczu ruszyli do walki by po kilku minutach zaliczyć pierwsze przyłożenie. Później wynik zmieniał się na korzyść jednej to drugiej ekipy. Do przerwy nieznacznie prowadzili krakowianie 12:10. Po przerwie był nawet remis 17:17 a i gra się zaostrzała, czego wynikiem były żółte kartki dla Juveni ( Maciej Dorywalski, Konstantin Soboliev ) i czerwona dla gospodarzy ( Adrian Nowacki ). W naszej drużynie składne i szybkie akcje skrzydłami przeprowadzał Marcin Krześniak który oklaskiwany był przez przybyłą na stadion drużynę ekstraligi Budowlanych SA. Mecz zakończył się wygraną gości, 27:24 ale postawa naszej drużyny pozwala bardziej optymistyczne patrzeć w przyszłość. KS Budowlani zdobyli w tym meczu jeden punkt i mając ich w sumie 12 zbliżyli się do czwartej w tabeli Legii Warszawa. Łódzkiej drużynie pozostał jeszcze mecz z imiennikami z Lublina. Pozostałe mecze: Legia Warszawa - KS Budowlani Lublin 5:76 (0:40), Czarni Pruszcz Gdański - KS Rugby Ruda Śląska (mecz się nie odbył, goście poinformowali, że z przyczyn zdrowotno-organizacyjnych nie przyjadą do Pruszcza Gdańskiego, decyzję podejmie KGiD) (Rs.)

Master Pharm Budowlani pokonali mistrza!
Arka Gdynia - Budowlani SA Łódź 0:35 (0:14)
Punkty dla Budowlanych: Patryk Reksulak -15, Edward Vertyletskyj -5, Mateusz Matyjak -5, Vitalii Kramarenko -5, Piotr Karpiński II -5
Skład Łódź: Kramarenko Vitalii, Kujawa Łukasz, Mchelidze Toma, Karpiński Piotr II, Kościelski Bartosz, Noszczyk Hugon, Mirosz Michał, Vertyletsyi Eduard, Abashidze Mindia, Reksulak Patryk, Matyjak Mateusz, Żórawski Łukasz, Bosiacki Robert, Kozakiewicz Tomasz, Pogorzelski Krystian oraz Stępień Paweł, Walczak Juliusz, Witkowski Szymon, Serafin Przemysław, Majcher Cyprian, Orłowski Maciej, Kaniowski Dariusz.

Wiosną rugbyści Master Pharm Budowlani idą przez rozgrywki jak burza. Wygrali piąty mecz z rzędu i już są wiceliderami. Łodzianie pokonali mistrza Polski Arkę w Gdyni i to jak... do zera! Wielka sportowa zemsta łodzian na rywalach, z którymi od dawna nie udawało się wygrać. Łodzianie zdobyli pięć punktów i są już wiceliderami zmagań. A zaczynali wiosną z piątego miejsca. Ponownie najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Patryk Reksulak.
Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 52:5 (17:0) (E.I) (Rs.)

Życiowy rekord gracza Master Pharm Budowlani.

Środkowy ataku drużyny rugby Master Pharm Budowlani - Patryk Reksulak - ustanowił życiowy rekord, zdobywając w ligowym meczu 33 punkty (trzy przyłożenia za pięć punktów i dziewięć podwyższeń za dwa punkty). To osiągnięcie pozwoliło mu awansować na piąte miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników ekstraligi. Ma na koncie 83 zdobyte punkty. Stawce zdecydowanie przewodzi lider Arki Gdynia - Dawid Banaszek - 192 pkt. Dziesiąty w klasyfikacji jest Witalij Kramarenko z 60 pkt. Ukrainiec jest najskuteczniejszym zawodnikiem młyna rozgrywek. Wszystkie punkty zdobył przykładając piłkę w polu punktowym rywala. Imponujące osiągnięcie. Szybkość, zwrotność, siła Kramarenki sprawiają, że gdyby wystawić go nie w pierwszej linii młyna, gdzie grają najpotężniejsi zawodnicy, a w... ataku, też dałby sobie radę. W czołowej dwudziestce jest tylko dwóch łodzian, ale jeśli dobra passa będzie trwać, ta sytuacja może ulec zmianie. Do tej pory punkty zdobywa 193 rugbystów. (Express Ilustrowany)

Po znakomitym meczu czas na Arkę.

Rugbyści Master Pharm Budowlani efektownie zakończyli rundę zasadniczą. Pokonali. Orkan Sochaczew 88:3 (43:3). Punkty dla łodzian zdobyli: Reksulak 33, Matyjak i Kramarenko po 10, Abashidze, Mchedlidze, Bosiacki, Pogorzelski, Karpiński II, Witkowski, Kozakiewicz po 5; Po takim zwycięstwie noty wystawione przez trenerów musiały być wysokie. - To był bardzo dobry mecz - przyznaje trener Przemysław Szyburski - przeprowadziliśmy sporo składnych akcji, które mogły się podobać publiczności. Wszyscy grali na wysokim poziomie. Jeśli w takim stylu zagramy z mocarzami ekstraligi, wtedy pewnie zdecydujemy się wystawić pierwsze w sezonie dziesiątki. Na razie skończyło się na trzech dziewiątkach. Noty Master Pharm Budowlani: Kramarenko 8, Stępień 8, Mchedlidze 8 (41, Walczak 7), Karpiński II 8 (65, Serafin 6), Kościelski 8, Noszczyk 8, Mirosz 8 (54, Witkowski 7), Vertyletskyj 9, Abashidze 8 (54, Plich 7), Reksulak 9, Matyjak 9 (65, Orłowski 6), Żórawski 8, Bosiacki 8, Kozakiewicz 8, Pogorzelski 8 (41, Kaniowski 8) Teraz cztery najlepsze zespoły będą walczyć w systemie mecz i rewanż. Pierwsze pojedynki zostaną rozegrane w najbliższy weekend. Lechia podejmie Ogniwo (sobota, godz. 15), a Arka - Master Pharm Budowlani. Mecz na boisku ze sztuczną murawę w Gdyni rozpocznie się w sobotę o godz. 17.30. - Pojedziemy na Wybrzeże w tym samym składzie. Mogą nas jeszcze wzmocnić Piotr Karpiński I i Cyprian Majcher - mówi Przemysław Szyburski. A skrzydłowy Tomasz Kozakiewicz dodaje: - Nie wygraliśmy z Arką od nie wiem, ilu już spotkań. Najwyższy czas, żeby przerwać tę złą passę. Do drugiej rundy zespoły przystępują z liczbą punktów podzieloną na połowę (i zaokrągloną w górę). W tej sytuacji Lechia ma 30 pkt, Arka - 28, Master Pharm Budowlani - 24, a Ogniowo 22. Każde rozstrzygnięcie jest możliwe. Walka zapowiada się pasjonująco. Dwie najlepsze drużyny zagrają mecz o mistrzostwo Polski, trzeci i czwarty team - o brąz. (Express Ilustrowany)

Pierwsza liga na Górniczej.

W sobotę memoriał Mirka Wojtani a już w niedzielę wracamy na pierwszoligowe boiska. KS Budowlani Łódź pod okiem trenera Krzysztofa Zająca przygotowuje się do niedzielnego pojedynku z Juvenią Kraków. W ostatnim meczu wyjazdowym łódzka drużyna nieznaczne przegrała z liderem Czarnymi Pruszcz Gdański. Będziemy mieli okazje na własne oczy zobaczyć jak jest przygotowana drużyna z Górniczej. Czy zespół zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli pierwszej ligi będzie chciał pokazać przed własną publicznością pazur i wygrać z wyżej notowanym przeciwnikiem. Zapraszam kibiców na mecz, który rozpocznie się 24.04. o godzinie 14.00. Wstęp na mecz jest bezpłatny (Rs.)

W sobotę memoriał M.Wojtani.
MEMORIAŁ

W najbliższą sobotę 23 kwietnia 2016 od 10.30 na pięciu boiskach KS Budowlani Łódź ul. Górnicza 5 oraz na boiskach okolicznych szkół (SP 30, SP 81 i ZSP Franciszkańska 137) odbędzie się IX Memoriał im. Mirosława Wojtani Regionalny Turniej Dzieci I Młodzieży. W mini żaku będzie uczestniczyło 15 zespołów, w żaku 12 i w młodziku 8 zespołów. Rywalizacja zapowiada się ciekawie. Zapraszamy! Wstęp wolny.(Rs.)

VI Turniej Mistrzostw Polski w Rugby 7 Kobiet.
RUGBY KOBIETY

W sobotę (godz. 10) na Błoniach odbędzie się VI Turniej Mistrzostw Polski w Rugby 7 Kobiet. Po raz pierwszy jeden z najstarszych klubów sportowych w Krakowie – Juvenia będzie gościła kobiece drużyny rugby z całej Polski. Kobieca drużyna Juvenii Kraków, istniejąca od 2013 roku, będzie podawała, szarżowała i przykładała punkty w walce o miejsce w klasyfikacji ogólnej z 12 drużynami. W fazie grupowej "Smoczyce" z Błoń podejmą wicemistrzynie Polski Black Roses Posnania, a następnie doświadczoną ekipę AZS AWF Syrenki Warszawa. Rugby 7 jest odmianą siedmioosobową klasycznego rugby, która w tym roku zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Połowy meczów trwają krócej, bo dwa razy po siedem minut, ale w ciągu 14 minut można oglądać wiele szybkich i widowiskowych akcji. (gazetakrakowska.pl)

Tomasz Kozakiewicz: - Zagraliśmy to, co chcieliśmy.

Przed wiosennymi rozgrywkami rugbyści Master Pharm Budowlani byli poza strefą medalową. Zapowiedzieli, że wygrają cztery spotkania, co zapewni im miejsce w ścisłej czołówce. Jak powiedzieli, tak zrobili. Znakomita seria, którą dobrze by było kontynuować w drugiej rundzie, gdy przyjdzie walczyć z ligową czołówką. Pierwszy mecz już w najbliższy weekend z Arką w Gdyni. Są powody do optymizmu, bo z meczu na mecz łodzianie spisują się lepiej, a w ostatniej kolejce pokonali Orkana Sochaczew 88:3. Nie spodziewaliśmy się tak wysokiego zwycięstwa - mówi skrzydłowy Master Pharm Budowalni Tomasz Kozakiewicz. - Przed tygodniem Orkan pokonał przecież mistrza Polski - Arkę. Mieliśmy takie założenie, żeby wreszcie zagrać dobry mecz na stadionie miejskim. I to się udało. Zagraliśmy to co chcieliśmy, a wynik przyszedł sam. Przeorganizowaliśmy swój sposób gry zimą, skupiliśmy się na detalach, na dokładności zagrań. Potrzebowaliśmy trochą czasu, żeby to zaczęło dobrze funkcjonować. Ciągle mamy nad czym pracować, ale nie da się ukryć, że jest dobrze. Jeśli marzy się nam odzyskanie mistrzowskiego tytułu, nie możemy kalkulować, musimy wygrywać z każdym przeciwnikiem. Trener Przemysław Szyburski: - Osiągnęliśmy dużą przewagę w młynie, co rzutowało na dalsze fazy gry. Wszyscy zawodnicy zagrali skoncentrowani, było sporo dokładnych podań, składnych, widowiskowych akcji. Słowa uznania należą się też rezerwowym, którzy trzymali poziom. Obraz gry po ich wejściu na boisko się nie zmienił. (Express Ilustrowany)