BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona GłównaTerminarz - Ekstraliga 2020Lipiec 09 2020 15:54:22  
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2008-2018
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019/20
(TUTAJ)


28 Finał WOŚP 12.01.2020
12.01.2020

28 Finał WOŚP 12.01.2020

---------------------------


Master Pharm Ruby Łódź - Studenci Medycyny
21.11.2019

Master Pharm Ruby Łódź - Studenci Medycyny

---------------------------


Master Pharm Ruby Łódź - Juvenia Kraków
9.11.2019

Master Pharm Ruby Łódź - Juvenia Kraków

---------------------------


RET- Polska - Niemcy
2.11.2019

Polska - Niemcy

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Budowlani Lublin
12.10.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Budowlani Lublin

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Pogoń Siedlce
29.09.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Pogoń Siedlce

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Arka Gdynia
15.09.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Arka Gdynia

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Lechia Gdańsk
25.08.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Lechia Gdańsk

---------------------------


 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2020
Kontakt
Szukaj
 Statystykifree counters
statystyka
 Plakat ..
 Wiadomości dla kibiców.
Seniorzy: Kalendarz - Jesień 2020 już na stronie.
  W ligowej premierze Master Pharm Rugby Łódź podejmą beniaminka.
Master Pharm Rugby ŁÓDŹ

15 lub 16 sierpnia drużyna Master Pharm Rugby Łódź podejmie beniaminka Spartę Jarocin. Rywale zapewnili sobie awans, pokonując w decydującym meczu Rugby Białystok 31:10. To pierwsza jarocińska drużyna, która zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Sprawdziło się powiedzenie do trzech razy sztuka. Dwie nieudane próby awansu, tylko zmobilizowały zespół, który wreszcie osiągnął upragniony cel. Chętnych do gry w zespole było tylu, że na treningach trwała zacięta walka o miejsce na... ławce rezerwowych. W całych rozgrywkach Sparta przegrała tylko jedno spotkanie.

W drugiej kolejce 22 lub 23 sierpnia dojdzie w naszym mieście do hitowego starcia ostatniego mistrza kraju z wicemistrzem Master Pharm Rugby podejmą Ogniowo Sopot.
Terminy pozostałych ligowych spotkań łodzian: 29 30 sierpnia: Awenta Pogoń Siedlce Master Pharm Rugby, 12 13 września: Master Pharm Rugby Juvenia Kraków, 19 20 września: Skra Warszawa Master Pharm Rugby, 26 27 września: Master Pharm Rugby Lechia Gdańsk, 3 4 października Sochaczew Master Pharm, 17 18 października: Master Pharm Rugby Budowlani Lublin, 24 25 października: Arka Gdynia Master Pharm Rugby.

Przed startem rozgrywek ligowych odbędzie się finałowy mecz Pucharu Polski Klubów Ekstraligi. W Łodzi, 11 lipca zagra Juvenia z Ogniwem. Łodzianie z kolei wystartują w turnieju Bierhalle Manufaktua Beach Rugby. 8 sierpnia w Łodzi odbędzie się Turniej Otwarcia Sezonu, w którym obok Master Pharm Rugby Łódź wezmą udział Orkan Sochaczew i Skra Warszawa. (źródło:Express Ilustrowany)

  W sierpniu w Łodzi atrakcyjne turnieje plażowego rugby
INFO DLA KIBICA

Polskie rugby wraca do życia. Drużyna Master Pharm wystąpiła w Pucharze Piastów i zajęła drugie miejsce. Teraz zespół jest na dwutygodniowych wakacjach. Po powrocie będzie się przygotowywać do startu w rozgrywkach ekstraligi, a wcześniej , bo już w sierpniu do udziału niezwykle widowiskowym piątym już turnieju Berhalle Manufaktura Beach Rugby 2020 w rugby plażowym. Zobaczymy w nim pewnie nowego zawodnika łodzian, jedynego człowieka z dalekiego Tonga w naszym mieście. Tevita Soafa Fakasiia potrafi grać i to widowiskowo!

Pierwszy pokazowy turniej rugby na plaży, organizowany przez Budowlani Rugby SA, został rozegrany w łódzkiej Manufakturze 28 lipca 2012 roku. Udział w nim wzięły dwa powiązane ze sobą i zaprzyjaźnione kluby, które wystawiły po dwie drużyny: Budowlani SA Łódź i Włókniarz Zgierz. Od roku 2015 turniej rozgrywany jest w pierwszy weekend sierpnia i po objęciu patronatem przez Bierhalle stał się imprezą cykliczną. Od roku 2016 odbywa się w kategorii klubowej i sponsorskiej, a od 2017 w formule dwudniowej.
W 2015 roku wystartowało 8 zespołów, a w minionym roku było to już 9 drużyn klubowych i 11 sponsorskich.

Dusza plażowego turnieju, jego pomysłodawca Mirosław Żórawski: Podobnie jak w latach poprzednich, na plaży Manufaktury będzie można zobaczyć wielu zawodników Budowlanych, których kiedyś podziwialiśmy na ligowych boiskach, a teraz pomogą drużynom sponsorskim swoją wiedzą i umiejętnościami. Master Pharm to drużyna sponsora tytularnego ekstraligi, który zatrudnia w firmie kilku byłych i aktualnych zawodników. Dodatkowo pracownicy firmy chętnie uczestniczą w zabawie, a ławka rezerwowych jest wyjątkowo długa. Kolejna poważna firma i nasz sponsor, który pomaga w organizacji turnieju oraz w nim uczestniczy to oczywiście Immergas. (źródło:Express Ilustrowany)

  Mirosław Żórawski: W formacji młyna zadebiutował zawodnik z Tonga
INFO DLA KIBICA

Informowaliśmy, że rugbyści Master Pharm Budowlani zajęli drugie miejsce w towarzyskim Turnieju Zamknięcia Sezonu o Puchar Piastów.Postawę łódzkiego zespołu ocenił Mirosław Żórawski, dyrektor sportowy Master Pharm Budowlani.

- W naszym zespole jak zawsze dobrze spisywała się formacja młyna - mówi Żórawski. - W Master Pharm Budowlani udanie zadebiutował zawodnik z Tonga Tevita Soafa Fakasiia. Pokazaliśmy, że młyn dyktowany dalej będzie naszą silną bronią. Z takimi mocnymi filarami jak Tevita, Vitalii Kramarenko, Toma Mchedlidze i Robert Kacprowicz będziemy pchać wszystkie młyny w ekstralidze. Trwają rozmowy dotyczące uzupełnienia składu i wzmocnienia formacji ataku, która podczas turnieju w Chodakowie nie zawsze spełniała oczekiwania trenerów. Ze względu na towarzyską rangę zawodów, kilku zawodników ataku miało okazję do spróbowania sił na innych pozycjach. Dodatkową atrakcją Pucharu Piastów była zmienna, wręcz ekstremalna pogoda: od 30 stopni upału i silnego słońca po ulewę, z przerwami na opady gradu, ale sędzia nie przerwał zawodów nawet na chwilę i wszystkie mecze odbyły się zgodnie z planem.

- Eksperymentalnie zestawiona była formacja ataku, brakowało zdecydowanych wejść przez środkowych. To wystarczyło na słabiej dysponowanych gospodarzy, ale trochę zabrakło na coraz lepiej grający i rozwijający się zespół Skry.

- Turniej przyniósł duże korzyści szkoleniowe, a gra po długiej przerwie przynosiła drużynie sporą przyjemność.- Zawodnicy otrzymają teraz dwa tygodnie przerwy urlopowej i 13 lipca rozpoczną przygotowania do nowego sezonu.- Okazja do rewanżu już wkrótce, bowiem te same zespoły spotkają się 8 sierpnia na Turnieju Otwarcia Sezonu w Łodzi. (źródło:Express Ilustrowany)

  Ekstraliga zacznie później. Ciekawy towarzyski turniej z udziałem łodzian.
INFO DLA KIBICA

Polski Związek Rugby robi wszystko, by zapracować na miano niepoważnej instytucji. Działacze PZR przesunęli niespodziewanie rozpoczęcie ekstraligi z 1 na 15 sierpnia. Ciekawy jest powód takiej decyzji: „Powyższa inauguracja rozgrywek sugerowana jest również możliwością wykorzystania do promocji obchodów bardzo ważnej dla historii Polski setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920”.

Drużyny Master Pharm Budowlani Rugby Łódź, OKS Skra Warszawa i RC Orkan Sochaczew zagrają towarzyski turniej.

- Zgodność klubów, szybkie decyzje i szkoda, że takich działań nie obserwujemy ze strony Polskiego Związku Rugby - mówi Mirosław Żórawski, dyrektor sportowy Master Pharm Budowlani. - 27 czerwca w Chodakowie zagramy Turniej Zamknięcia Sezonu o Puchar Piastów. Zagramy systemem każdy z każdym 2 x 20 min i postaramy się nie zawieść kibiców na koniec tego dziwnego sezonu. Nie mamy zgody na obecność widzów na stadionie, więc organizator RC Orkan postarał się o transmisję internetową na kanale Ekstraliga Rugby. Na tym nie kończy się współpraca pomiędzy tymi klubami, bowiem uzgodniono od razu Turniej Otwarcia Sezonu, który odbędzie się w Łodzi przed rozpoczęciem nowego sezonu ekstraligi.

Pojawiły się pewne komentarze dotyczące rezygnacji z udziału w Pucharze Polski, ale podtrzymujemy nasze stanowisko: priorytetem jest walka o mistrzostwo Polski. Chcieliśmy zaznaczyć tylko zakończenie sezonu i skupić się na przygotowaniach do ekstraligi. (źródło:Express Ilustrowany)

  Jeden jedyny w naszym mieście przybysz z wysp Tonga zadomowił się w Łodzi
INFO DLA KIBICA

Miasto Łódź mimo pandemii może pochwalić się przybyszami ze wszystkich stron świata. Wśród nich jest jeden jedyny przedstawiciel wysp Tonga. Z najlepszą drużyną niedokończonego sezonu ekstraligi, Master Pharm Rugby, trenuje gracz pierwszej linii młyna właśnie z Tonga, 23-letni Tevita Soafa Fakasiia, który przeleciał 16 376 kilometrów i od połowy marca jest w Łodzi.

Może kiedyś zagra w reprezentacji Polski


Trener Przemysław Szyburski: - Fajnie się przemieszczał, trochę łapał zadyszki po dwóch miesiącach siedzenia w pokoju. Postawny, silny facet, który mieć będzie swoje zadania na boisku. Trzeba będzie mu pomóc nie tylko przygotować się do grania, ale też poszukać mu pracy, żeby wrósł w nasze miasto, stał się jego pełnoprawnym mieszkańcem. To młody perspektywiczny zawodnik. Kto wie, może z czasem zostanie nawet reprezentantem Polski.

Koronawirus go nie wystraszył

Prezes Budowlanych SA Krzysztof Serfin: - Zawodnik z Tonga zostaje. On sam deklaruje, że chciałby się zadomowić w Łodzi na dłużej. Nie wystraszył go koronawirus. Miasto mu się bardzo podoba. Jeżeli chcemy grać często, dużo i na odpowiednio wysokim poziomie, to dobrzy zagraniczni i to nie pojedynczy zawodnicy, są nam bardzo potrzebni. Sytuacja diametralnie się zmieniła, jest dynamiczna. Przepisy, które chciano wprowadzić do rozgrywek, są nieadekwatne do sytuacji. Trzeba nad nimi wspólnie pracować, także uwzględniając opinię klubów.

Uczy się polskiego oglądając telewizję

Dyrektor sportowy Budowlanych SA Mirosław Żórawski: - Przede wszystkim to zawodnik młody, który - mam nadzieję - dobrze się u nas zaaklimatyzuje. Ma 175 cm wzrostu, teraz waży 125 kilogramów. Ukończył Apifo`ou College. W Tonga reprezentował klub Fasi Ma`ufanga Vikings Club. Największe sportowe osiągnięcie: w roku 2017 był reprezentantem Tonga U-20. W wolnym czasie słucha muzyki i uczy się polskiego, oglądając telewizję. (źródło:Express Ilustrowany)

  Starają się przetrwać trudny czas.
INFO DLA KIBICA

Jak wygląda sytuacja w polskim rugby po ataku koronawirusa? Mówi prezes Master Pharm Rugby - najlepszej drużyny zakończonego po rundzie jesiennej sezonu ekstraligi - Krzysztof Serafin: - Pozytywne jest to, że wszyscy się odliczyli, wznowili treningi i się organizują. Jeśli chodzi o nas, to jestem bardzo zbudowany tym co się działo na dwóch pierwszych zajęciach. Frekwencja i entuzjazm były po prostu znakomite. Z takimi ludźmi i dla takich ludzi po prostu chce się pracować. Pod tym względem jesteśmy gotowi do wznowienia profesjonalnych treningów i dobrego przygotowania się do nowego sezonu.

Gorzej, że w sprawie, kiedy i na jakich zasadach wrócimy do grania jest na razie jedną wielką niewiadomą. A taka wiadomość jest dla wszystkich klubów kluczowa. Wszyscy ludzie rugby w Polsce, z którymi rozmawiam, są za tym, żeby ten powrót nastąpił jak najszybciej, choćby w lipcu i to do zmagań ekstraligi, bo to są najważniejsze polskie rozgrywki.

Jeżeli na koniec czerwca udałoby się rozegrać jakieś spotkania, to w ramach lokalnych zmagań. Byłyby to mecze przygotowujące do startu w ekstralidze. Polskie rugby powinno się rozwijać pod dyktando ekstraligi, bo to dziś jest sól naszego sportu, a zarząd związku nie powinien utrudniać, a wręcz ułatwiać te działania.
Co u nas? Staramy się przetrwać. Grupa sponsorów, która była nie odwróciła się od nas. Jest z nami, choć dziś nikt nie wie, na jakim poziomie będzie możliwa ich pomoc. Kluczowa będzie ruch ze strony władz miasta. Nie wyobrażam sobie, żeby z tej strony finansowego wsparcia nie było, żeby nie było żadnych dotacji. Skoro miasto znajduje środki na wsparcie innych dziedzin życia, musi je też znaleźć na miejski sport. To będzie nowy początek. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie łatwo, cóż trzeba walczyć i nie dać się wymazać z mapy łódzkiego i polskiego sportu.

Sprawa jest oczywista - bez mocnych klubów, nie ma mocnej, rozwijającej się dyscypliny. Kadra to jest wypadkowa ligi. Dzięki niej nie napędzi się koniunktury, nie zbuduje mody na rugby, napędzi dyscyplinie popularność.

Mamy nowego wiceprezesa Polskiego Związku Rugby do spraw finansowo organizacyjnych z Łodzi - Jarosława Prasała, a ja jeszcze nie miałem z nim żadnego kontaktu. Dobrze by było, żeby w tej trudnej sytuacji takie rozmowy na linii związek - kluby toczyły się częściej i po prostu były konstruktywne. Połowa klubów ekstraligi nie ma swoich przedstawicieli w zarządzie i często w decyzjach nie był uwzględniany ich punkt widzenia. (źródło:Express Ilustrowany)

  Bez transmisji TV nie będzie polskiego rugby!
INFO DLA KIBICA

Polski Związek Rugby zakończył sezon ekstraligi, nie przyznając medali, ale na razie nie ma rozstrzygnięcia, która drużyna i kiedy uzupełniona zostanie ligowa stawka. Gdy już będzie można grać walkę o awans stoczą przewodzące tabeli po 7 kolejkach: Sparta Jarocin i Rugby Białystok. Na razie związek przedłużył zawieszenie wszystkich rozgrywek do do 15 czerwca. Mamy cichą nadzieję, że nowy sezon ekstraligi zacznie się na początku sierpnia. PZ Rugby wreszcie się ruszył i przedstawił pakiet pomocowy dla klubów. Na miarę swoich możliwości. około 250 tysięcy złotych.

Krok w dobrym kierunku ale...
Komentarz do tych decyzji prezesa Budowlanych SA, zwycięzcy sezonu Master Pharm Rugby Krzysztofa Serafina: Na pierwszym i jedynym spotkaniu przedstawicieli klubów ze związek wnioskowaliśmy o taką pomoc. I na szczęście związek na miarę swoich możliwości do tych postulatów się odniósł. Najważniejszą sprawą, co jest pokłosiem zmian w zarządzie związku, jest to, że grupa nowych członków zwróciła uwagą na sprawę bodaj najważniejszą w tej chwili czyli opłaty za transmisje telewizyjne. W tarczy pomocowej to została uwzględnione.

W minionym sezonie wszystkie koszty produkcji pokazywanych przez Polsat meczów pokrywały kluby. To telewizyjne zaangażowanie związku to tak naprawdę walka o przyszłość dyscypliny. W sytuacji, gdy jesienią podczas ligowych meczów, nie będzie widzów na trybunach, nie będzie meczów międzypaństwowych, bez transmisji telewizyjnych polskie rugby przestałoby funkcjonować w przestrzeni publicznej. Po co i dla kogo byłoby to granie? To jest walka o być albo nie być dyscypliny w Polsce.
Martwi mnie jednak kwota, którą związek przeznacza na ten cel. Przy dramatycznym zubożeniu klubów przez atak koronawirusa, kwota 50 tysięcy złotych, starczy na opłacanie spotkań połowy rundy. Tu jest dużo do zrobienia. Moim zdaniem znalezienie tych brakujących pieniędzy, to powinien być cel główny związku. Podsumowując: to dobry ruch, ale niewystarczający. Entuzjazmu im nie brakuje

Master Pharm Rugby odbyli drugi trening po długiej przerwie. Frekwencja była znakomita. Jeszcze raz na kilku boiskach, w podgrupach 6osobowych i bez kontaktu, ale wśród zieleni i z radością. Od tego tygodnia drużyna spotyka się na jednym boisku. Rugbiści z utęsknieniem czekają na wytyczne dotyczące ćwiczeń z kontaktem, czyli powrotu do normalnego rugby.

Tymczasem kapitan drużyny, trener personalny Michał Mirosz przygotował na wideo kolejny zestaw ćwiczeń, które można wykonać w domowych warunkach. ćwiczenia są dobre na wszystko, a zwłaszcza na utrzymanie w dobrej kondycji naszych stawów i mięśni po wielogodzinnej pracy zdalnej trudno nie zgodzić się z tym przesłaniem. (źródło:Express Ilustrowany)

  Radosny domowy drop gol Daniela Gduli z Master Pharm Rugby Łódź.
INFO DLA KIBICA

Dziś o godz. 18.30 na Łodziance treningi po dwumiesięcznej przerwie zajęcia wznawiają zawodnicy najlepszej drużyny anulowanego sezonu ekstraligi Master Pharm Rugby Łódź. Łódzka drużyna będzie pracować na trzech boiskach w grupach po sześć osób. Treningi będą prowadzić Przemysław Szyburski, Krzysztof Szulc i Mirosław Żórawski.
W wyjątkowy sposób zakomunikował swoją radość z powrotu do sportowej działalności łącznik ataku łodzian i reprezentacji Polski, najskuteczniejszy zawodnik rozgrywek (135 zdobytych punktów) Daniel Gdula.

Wykonał w domowych warunkach jedno z najtrudniejszych rugbowych zagrań czyli drop gola (udany kop piłki po koźle między słupy bramki w trakcie otwartej gry), co uwiecznił na okolicznościowym filmiku. Zbudował przy ścianie bramkę do rugby w kształcie litery H z tego co było pod ręką, a potem użył papieru toaletowego jako piłki i posłał tę wyjątkową piłkę nad poprzeczkę i między słupami.

Gdula świetnie wkomponował się w łódzką drużynę, szybko stając się jednym z jej liderów.
W zakończonych po rundzie jesiennej polskich rozgrywkach wykonano 260 przyłożeń piłki, 158 podwyższeń, 90 karnych, Sędziowie pokazali 51 żółtych kartek i trzy czerwone. Wystąpiło 292 zawodników, w tym 233 z Polski. Wśród stranieri najliczniejsi byli Ukraińcy wystąpiło ich siedemnastu.
W Polsce liga została zakończona. Drużyny mają nadzieję wrócić do gry późnym latem lub wczesną jesienią. Tymczasem wznowienie ligowych rozgrywek planuje się w najbliższej przyszłości w Australii i Nowej Zelandii krajach, które są potęgami światowego rugby. W Australii premiera jest zapowiadana na 18 maja. (źródło:Express Ilustrowany)

  Zawodnik z Tonga na pierwszym treningu Master Pharm Rugby Łódź
INFO DLA KIBICA

Łódzcy rugbiści wracają do zajęć.Trener najlepszej drużyny anulowanego sezonu czyli Master Pharm Rugby Łódź Przemysław Szyburski nie kryje radości: Po dwóch miesiącach przerwy we wtorek o godz. 18.30 wracamy do zajęć na boisku!

Będziemy pracowali dwa razy w tygodniu (drugi raz w piątek) na Łodziance na trzech boiskach jednocześnie w grupach po sześć osób. Zajęcia, obok mnie, będą prowadzić trenerzy Krzysztof Szulc i Mirosław Żórawski. Będziemy przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa, a zajęcia zaczynać się będą od mierzenia temperatury. Dezynfekujemy dłonie oraz piłki przed i po treningu, ćwiczymy bez kontaktu i nie korzystamy z szatni. Bardzo czekamy na dalsze poluzowania żeby treningi mogły przypominać rugby poza podaniami piłki: walka, kontakt i większe grupy. Zawodnicy też nie mogli się doczekać dzwonią, dopytują, gotowi byliby już wyjść na trening.

Na treningu będzie też nowy łódzki rugbista gracz pierwszej linii młyna z... Tonga Soafa Teuta Fakasiia, który przeleciał 16 376 kilometrów i od połowy marca jest w Łodzi. Teraz wreszcie będzie mógł pokazać, co potrafi.

Mówi prezes Budowlanych SA Krzysztof Serafin: Chcemy go zatrzymać na dłużej. Ma 23 lata, grał w reprezentacji Tonga do lat 20. U siebie występował w zespole, który jest na trzecim miejscu w lidze. Znakomita wizytówka.

Dyrektor sportowy Mirosław Żórawski: Wizytowaliśmy z Krzysztofem Serafinem obiekt na Łodziance i boiska są w doskonałym stanie. Planując od tygodnia wznowienie zajęć byłem w stałym kontakcie z panią dyrektor oraz kierownikiem obiektu przy ulicy Małachowskiego. Spotkaliśmy się z dużym zrozumieniem i pełną współpracą ze strony MOSiR, za co dziękujemy. (źródło:Express Ilustrowany)

  Mistrza nie będzie.
INFO DLA KIBICA

Pyrrusowe zwycięstwo łodzian, drużyny Master Pharm Rugby Łódź. Miesiąc zajęło Komisji Gier i Dyscypliny PZR zweryfikowaniu rozgrywek ekstraligi rugby, po zatwierdzeniu przez zarząd związku idiotycznej decyzji zakończenia zmagań bez rozstrzygnięcia, tzn. bez przyznania tytułu Mistrz Polski, zweryfikować rozgrywki poprzez ustalenie klasyfikacji końcowej zespołów z chwili zakończenia rundy jesiennej, bez uwzględnienia wyników meczów rundy wiosennej. Jak na to nie patrzeć, tabela prawdę ci powie. Najlepszą polską drużyną jesieni, a co za tym idzie całych rozgrywek był zespół Master Pharm Rugby, który o siedem punktów wyprzedził Ogniwo Sopot.

Medali nie przyznano, ale nie ma cienia wątpliwości, że drużyna Master Pharm Rugby Łódź była najlepszym drużyną brutalnie i przedwcześnie zakończonego sezonu. Łodzianie rozegrali osiem spotkań i wszystkie osiem wygrali (w tym 5 z bonusem). Byli jedyną niepokonaną drużyną w ekstralidze. Zdobyli 336 punktów, co dało bardzo wysoką średnią na mecz: 42 pkt zdobyte oraz 5,5 przyłożenia. Punktowało 16 zawodników: zdobyto 44 przyłożenia (220 pkt), 34 podwyższenia (68 pkt), 16 karnych (48 pkt). Rekord punktowy: Daniel Gdula 35 pkt w meczu z Budowlanymi Lublin. Rekord przyłożeń w meczu: Bartosz Kubalewski 4, w meczu z Arką. Rekord przyłożeń: Vitalii Kramarenko 8 w rundzie jesiennej, co zważywszy na jego pozycję filara młyna jest imponujące. (źródło:Express Ilustrowany)

  Bardzo brakuje im rugby, bo to sportowy sens ich życia
INFO DLA KIBICA

Nie ma sezonu ekstraligi rugby.Polski Związek Rugby zakończył go przed czasem arbitralną i bezsensowną decyzją o nieprzyznaniu ligowych medali. Zdecydowanym liderem rozgrywek po rundzie jesiennej byli zawodnicy Master Pharm Rugby Łódź. Łodzianie rozegrali osiem spotkań i wszystkie osiem wygrali (w tym 5 z bonusem). Byli jedyną niepokonaną drużyną w ekstralidze.

Po raz ostatni byliśmy na boisku 15 marca mówi trener Przemysław Szyburski. To kawał czasu. Jesteśmy wszyscy zmęczeni tą sytuacją. Brakuje nam wszystkim rugby, bo rugby jest sportowym sensem naszego życia. I nagle się wszystko się skończyło. Mam nadzieję, że nie bezpowrotnie. Rugbiści to twardzi ludzie. Nie poddadzą się nigdy.

Jeśli chodzi o drużynę to zawodnicy pracują w miarę możliwości. Mają rozpisany plan na trzy jednostki treningowe w tygodniu jedną biegową, dwie w domu o charakterze bardziej siłowym. Trzeba jednak pamiętać, że nasi gracze to nie są gracze zawodowi, którzy dziś przede wszystkim muszą myśleć o zapewnieniu pracy, bytu swoim rodzinom. Na pewno nikogo zostawimy w potrzebie. Jesteśmy drużyną na dobre i złe. Będziemy sobie pomagać. Nic się nie zmieniło. Nadal jesteśmy jedną wielką rugbową rodziną. Trzymam kciuki za zawodników, ale też za naszych wiernych sponsorów, żeby przetrwali ten wielki kryzys, rozwijali się i nadal wspierali rugby. To są naczynia połączone. Jeśli firmy będą w dobrej kondycji to i sport nie zginie. Chciałbym, żeby wszystkie zespoły w Polsce utrzymały poziom sportowy i finansowo organizacyjny z jesieni.

Nie tylko dla zawodników, także dla nas trenerów to niegranie to wielkie rozczarowanie, Nie zobaczymy na boisku efektów ciężkiej pracy, którą wszyscy wykonaliśmy. Pytanie tylko, czy jesienią powrót do rozgrywek będzie możliwy. Na razie po raz kolejny oglądam i analizuję nasze jesienne mecze, spotkania z innych lig, zapisałem się na zdalne szkolenie organizowane przez PZ Rugby. Trzeba robić wszystko, żeby ten czas w miarę twórczo wykorzystać. (źródło:Express Ilustrowany)

Strona 1 z 209 1 2 3 4 > >>
 Archiwum zdjęć.
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
 Panel boczny na stronę.
-------------------------------------------------------------------------------------- Favicon logo do paska na stronę
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj) - Nowe video.

 Czat kibiców rugby bez rejestracji.
Zanim napiszesz przeczytaj Regulamin Czatu.


 Ekstraliga- 2019/20
Ekstraliga 2019/20 Mecze Punkty
1. Master Pharm Rugby 837
2. Ogniwo Sopot 935
3. Pogoń Siedlce 830
4. Juvenia Kraków 926
5. Skra Warszawa 923
6. Lechia Gdańsk 817
7. Orkan Sochaczew 915
8. Budowlani Lublin 99
9. Arka Gdynia 91
 Puchar Sześciu Narodów 2020I kolejka
01.02 Walia-Włochy 42:0 (21:0)
01.02 Irlandia-Szkocja 19:12 (10:6)
02.02 Francja-Anglia 24:17 (17:0)

II kolejka
08.02 Irlandia-Walia 24:14 (12:7)
08.02 Szkocja-Anglia 6:13 (0:3)
09.02 Francja - Włochy 35:22 (23:10)

III kolejka
22.02 Włochy - Szkocja (0:5) 0:17
22.02 Walia - Francja 23:27 (9:17)
23.02 Anglia - Irlandia 24:12 (17:0)

IV kolejka
07.03 Irlandia - Włochy (Odwołany)
07.03 Anglia - Walia 33:30 (20:9)
08.03 Szkocja - Francja 28:17 (14:7)

V kolejka
14.03 Walia - Szkocja (przełożony)) Millennium Stadium,Cardiff
14.03 Włochy - Anglia (przełożony)) Stadio Olimpico,Rzym
14.03 Francja - Irlandia (odwołany) Stade de France, Saint-Denis

 Godzina
 - Archiwum - Kibice
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18/19
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Fenix by: 2972177 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl