BUDOWLANI-ŁÓDŹ-RUGBY
   Strona GłównaTerminarz - Ekstraliga 2020Marzec 30 2020 18:16:12  
 Moje Foto: Krzysztof Staniszewski


Fotorelacja z meczy.
2008-2018
(TUTAJ)

Fotorelacja z meczy.
2019
(TUTAJ)


28 Finał WOŚP 12.01.2020
12.01.2020

28 Finał WOŚP 12.01.2020

---------------------------


Master Pharm Ruby Łódź - Studenci Medycyny
21.11.2019

Master Pharm Ruby Łódź - Studenci Medycyny

---------------------------


Master Pharm Ruby Łódź - Juvenia Kraków
9.11.2019

Master Pharm Ruby Łódź - Juvenia Kraków

---------------------------


RET- Polska - Niemcy
2.11.2019

Polska - Niemcy

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Budowlani Lublin
12.10.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Budowlani Lublin

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Pogoń Siedlce
29.09.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Pogoń Siedlce

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Arka Gdynia
15.09.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Arka Gdynia

---------------------------


Master Pharm Rugby Łódź - Lechia Gdańsk
25.08.2019

Master Pharm Rugby Łódź - Lechia Gdańsk

---------------------------


 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Nawigacja
Strona Główna
Regulamin strony.
Archiwum

Terminarz - Ekstraliga 2020
Kontakt
Szukaj
 Statystykifree counters
statystyka
 Plakat ..
 Wiadomości dla kibiców.
Decyzją Zarządu Polskiego Związku Rugby, organizatora rozgrywek Ekstraligi Rugby, rywalizacja o mistrzostwo Polski w sezonie 2019/2020 zostaje zawieszona do odwołania.
  Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.
Master Pharm Rugby ŁÓDŹ

Początek roku był niezwykle trudny dla działaczy, trenerów i zawodników lidera ekstraligi rugby Master Pharm Rugby Łódź. Mówi dyrektor sportowy Budowlani SA Mirosław żórawski: To było bieganie do naszych prawników oraz do komornika. Mam wielką nadzieję, że doczekamy wkrótce wyjaśnienia prawdy przez sądy powszechne. Każdemu ze sponsorów musieliśmy wytłumaczyć „mechanizm działania złych sił". Nasi partnerzy i sponsorzy to przede wszystkim sympatycy rugby, którzy nie zawiedli i tym razem, z dużym zrozumieniem podchodząc do problemu. Bez tego i w obliczu utraty dotacji miejskiej na pewno nie bylibyśmy w stanie przystąpić do rozgrywek. Bo prezesi tych firm to ludzie doceniający ciężką pracę i wysiłek zawodników. Doskonale wiedza komu i za co dają.

WIZJA MED
Wszyscy kontuzjowani zawodnicy w błyskawicznym tempie są diagnozowani w nowoczesnych placówkach naszego sponsora, którego wsparcie stopniowo rosło w ostatnich latach. W poprzednim sezonie był to już jeden ze sponsorów głównych, co było widoczne po miejscu i wielkości logo na koszulce meczowej. W realiach roku 2020 WIZJA MED stała się sponsorem strategicznym. W tym celu zaprojektowane zostały też nowe koszulki zespołu. Zresztą Michał Bielecki odwiedza nasze mecze, kibicuje z całą rodziną i należy do grona największych przyjaciół drużyny.

MASTER PHARM
To już ósmy sezon w ekstralidze z logo Master Pharm na koszulce meczowej oraz w nazwie zespołu. Wymuszona zmiana sponsora tytularnego w sezonie 2012/13 okazała się najlepszą rzeczą jaka nas spotkała w ostatniej dekadzie. Master Pharm to pewność, niezawodność, silne oparcie dla drużyny oraz istnienia Spółki Akcyjnej. Przewodniczący Rady Nadzorczej Jacek Franasik zna się j na rugby, z całą swoją rodziną kibicuje od lat podczas wszystkich naszych meczów, włącznie z wyjazdowymi! Poza tym zatrudnia w swojej firmie kilku naszych czołowych zawodników.

POLSKA WODA
To właściciel marki Primavera, wody mineralnej którą pijemy od wielu lat i której jeszcze nigdy zawodnikom nie zabrakło. To również współpraca i układ sponsorski sięgający kilkunastu lat, stąd też drużynowe hasło: To nasza woda. W ostatnim sezonie wymyśliliśmy dla celów marketingowych również drugie hasło: Woda na młyn. Od kilku sezonów logo Primavera znajduje się na piłkach treningowych i meczowych, a dzięki firmie sponsorskiej i jej wspaniałemu przedstawicielowi Leszkowi Rodakowi, tego sprzętu mamy pod dostatkiem.

IMMERGAS
To jeden z głównych sponsorów, który jest z nami od kilku lat, a współpraca stale się rozwija. Kolejne trzy złote medale ugruntowały nasze wspólne hasło Rozgrzewamy po mistrzowsku: my z racji emocji na boisku, a sponsor z racji asortymentu ogrzewania gazowego. To również sponsor zamawiający największą liczbę gadżetów z naszym logo i wspólnym hasłem. Z pracownikami i kooperantami Immergasu wspólnie tworzymy jedną drużynę. Czołowi zawodnicy uczestniczą w spotkaniach, organizujemy praktyczne warsztaty z rugby oraz wspólnie bawimy się w sponsorskich turniejach plażowego rugby w Manufakturze.

VEOLIA, TOYOTA, BIERHALLE i inni...
Wśród głównych sponsorów, zajmujących jedno z czołowych miejsc na meczowych strojach, znajduje się już od dekady VEOLIA. Bez wsparcia finansowego tej dużej firmy nie byłyby możliwe sportowe sukcesy ostatnich lat. To filar istnienia i właściwego funkcjonowania naszego zespołu.
Rozpoczynamy kolejny już rok współpracy z TOYOTA ŁÓDŹ, dzięki czemu mamy po raz pierwszy w historii obrandowany służbowy samochód. Logo Toyota znajduję się również na koszulkach meczowych.
Wszystkie konferencje prasowe oraz spotkania zespołu odbywają się w lokalach naszego sponsora: browar restauracja Bierhalle. To solidny partner, który serwuje codzienne lunche dla kilku zawodników oraz jest współorganizatorem turnieju rugby plażowego w Manufakturze. logo Bierhalle również znajduje się na naszych meczowych strojach.

Mamy zawodników zagranicznych, których poza zakwaterowaniem musimy wyżywić. Trzecia część meczu musi się również odbyć. Co byśmy zrobili bez naszych partnerów: Sushi Kushi, King kong, Fit Meal catering, Fiero Pizza, Antybrowar (mamy swoje piwo Waleczne).
Mamy sporo przyjaciół i firm nas wspierających bez których drużyna nie mogłaby działać: drukarnia Awantgarde, centrum medyczne RMed i Sporto, suplementacja Bio Medical Pharma, kluby finess Everym i Vera Sport, marka sprzętu sportowego Keeza i producent garniturów Ferrano oraz producent sprzętu medycznego MDH. (Express Ilustrowany)

  Komunikat Polskiego Związku Rugby ws. COVID-19

Decyzją Zarządu Polskiego Związku Rugby, organizatora rozgrywek Ekstraligi Rugby, rywalizacja o mistrzostwo Polski w sezonie 2019/2020 zostaje zawieszona do odwołania.

W dniu wczorajszym (11 marca br.) podczas telekonferencji podzielono pomiędzy członków Zarządu nadzór nad poszczególnymi rozgrywkami we wszystkich kategoriach wiekowych, w porozumieniu z Komisarzami danych rozgrywek mają oni wypracować możliwe warianty dokończenia rywalizacji. Kolejna telekonferencja planowana jest na jutro (13 marca br.) podczas której omówione zostaną możliwe scenariusze dokończenia rozgrywek krajowych.

W pierwszym komunikacie rekomendowano aby mecze w kategoriach seniorskich mecze odbyły się bez udziału publiczności, jednak wobec sytuacji w kraju, działań podejmowanych przez władze centralne i lokalne, jedyną słuszną decyzją jest czasowe zawieszenie rozgrywek. Podtrzymana została rekomendacja o odwołaniu wszystkich turniejów dzieci i młodzieży. Odwołana została akcja Kadry Narodowej Kobiet U18 w Gdańsku.

Zarząd Polskiego Związku Rugby nie może zabronić ani odwołać treningów i procesu szkolenia w klubach, jednak wzywa do realnej oceny sytuacji, tak aby wspomóc działania które są podejmowane. Być może krótkoterminowe ograniczenie treningów przyspieszy możliwość wznowienia rozgrywek.

Polski Związek Rugby monitoruje sytuację na świecie, jest w stałym kontakcie z World Rugby, Rugby Europe, federacjami krajowymi (Portugalii, RPA i Rosji), które organizują imprezy w których mamy być uczestnikiem. Na chwilę obecną Mistrzostwa Europy U20 Rugby 15 mężczyzn (21-29 marca br., Coimbra, Portugalia), Turniej Kwalifikacyjny do World Series Rugby 7 kobiet (28-29 marca br., Stellenbosch, RPA) i Mistrzostwa Europy U18 Rugby 15 mężczyzn (11-19 kwietnia br., Kaliningrad, Rosja) odbędą się. Sztaby szkoleniowe otrzymały pełną informację dotyczącą sytuacji poszczególnych turniejów, którą przekazać mają zawodnikom. Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji i dynamiki zmian Polski Związek Rugby dopuszcza możliwość odwołania startów.

Najważniejszą kwestią w momencie rozwoju epidemii koronawirusa COVID-19 jest zdrowie zawodników, pracowników klubów oraz kibiców. (źródło: PZR)

  Takich sportowych emocji dawno w Łodzi nie było.
INFO DLA KIBICA

W drugiej wiosennej kolejce ekstraligi rugby 14 marca, o godz., 15 na Łodziance hit hitów. Lider tabeli i wicemistrz Polski Master Pharm Budowlani podejmie mistrza kraju i wicelidera Ogniwo Sopot. Wielkie emocje gwarantowane.

W pierwszej kolejce łodzianie mieli wolne. Ich mecz z Lechią w Gdańsku jest przełożony na 21 marca. Ogniwo pokazało swoją moc, pokonując w derbach Wybrzeża Arkę Gdynia 56:5. Punkty dla Ogniwa: Wojciech Piotrowicz 16 (8pd), Władysław Grabowski 15 (3P), Oleksandr Czasowski 15 (3P), Dawid Grundlingh 5 (P), Irlaki Tsivtsivadze 5 (P).

Sopocianie rozegrali dobry mecz mówi dyrektor sportowy Budowlanych SA Mirosław Żórawski. Arka chciała grać otwarte rugby, ale rywale byli po prostu za mocni. Grali szybko, składnie, bez większych problemów przebijali się przez obronę gdynian. Z nami im tak łatwo nie pójdzie!

Łódzki mecz pokaże kanał ekstraligi Rugby na Youtube. Polsatu Sport Fight pokaże bezpośrednią relację ze spotkania Orkan Sochaczew Arka Gdynia (15.03, godz. 13). W pozostałych meczach 11 kolejki ekstraligi rugby zagrają: Budowlani Lublin Juvenia Kraków, Pogoń Siedlce Lechia Gdańsk. Pauzuje Skra Warszawa.
9 punktów w meczu Juvenii Kraków ze Skrą Warszawa (9:15) zdobył Jakub Bryl. Do prowadzącego w tabeli najskuteczniejszych zawodników ekstraligi jednego z liderów Master Pharm Budowlani Daniela Gduli krakowianinowi daleko.

Gdula ma na koncie 135 punktów, drugi Bryl 104. Najskuteczniejsi gracze Ogniwa: Wojciech Piotrowicz 57, Marek Przychocki 40. Ten ostatni zdobył tyle samo punktów co gracz pierwszej linii młyna łodzian Vitalij Kramarenko. 35 punktów zdobył trzeci najskuteczniejszy łódzki rugbista Bartosz Kubalewski.
W najbliższy weekend nie będą próżnować najzdolniejsze młode polskie rugbistki.

Na zgrupowanie w Gdańsku powołanie dostało 18 zawodniczek kadry U 18, w tym sześć łodzianek: Sara Kamińska, Wiktoria Pietrzak, Antonina Robak i Alicja Stefanowicz z Venol Atomówki oraz Wiktoria Mamcarz i Karolina Stokowska z KS Budowlani.

Pierwsza reprezentacja Polski kobiet w rugby 7 była na krótkim zgrupowaniu w Montpellier. Wzięła udział w towarzyskim turnieju. W meczu o piąte miejsce pokonała Hiszpanię 35:10. Barw Polski broniła Zuzanna Juźwicka z KS Budowlani, która w spotkaniu z Hiszpankami zdobyła 5 punktów.
W meczu finałowym Francja przegrała z Rosją 10:26. (źródło: Express Ilustrowany)

  Trzęsienie ziemi, a oni ciągle żyją!
Master Pharm Rugby ŁÓDŹ

W ten weekend rusza runda wiosenna ekstraligi rugby. Po bardzo dobrym choć przegranym meczu Polaków z Holendrami, rosną apetyty na to, że w lidze obejrzymy wiele atrakcyjnych spotkań trzymających w napięciu do ostatniej akcji.

Nie zobaczymy w weekend drużyny lidera Master Pharm Budowlani. Na prośbę rywali spotkanie z Lechią w Gdańsku zostało przełożone na 21 marca. Mecze ekstraligi pokaże telewizja. W niedzielę na Polsat Sport Fight będzie można zobaczyć derby Wybrzeża: Arka Gdynia kontra Ogniwo Sopot (godz. 12.30). W pozostałych spotkaniach: Juvenia Kraków Skra Warszawa, Budowlani Lublin Orkan Sochaczew. Pauzuje Pogoń Siedlce.

Przeżyliśmy trzęsienie ziemi, jakim było nie przyznanie nam dotacji przez urząd miasta Łodzi mówi trener łodzian Przemysław Szyburski Nie starło na to z powierzchni ziemi. Jesteśmy, żyjemy, zintegrowani jak nigdy. Trzymamy się razem na dobre i złe. Nic nas nie jest w stanie złamać. Podejmujemy sportową walkę o odzyskanie tytułu mistrza Polski. Nie planujemy w ten weekend żadnego meczu sparingowego. Przed nami cztery ważne treningi taktyczne.

Już 14 marca o godz. 15 na Łodziance staniemy przed wyjątkowym sportowym wyzwaniem. Zagramy z mistrzem Polski Ogniwem. Niestety, wystąpimy w tym spotkaniu bez jednego ze swoich czołowych zawodników. Operację palca u ręki przeszedł bowiem reprezentant Polski Krystian Pogorzelski. Wróci do grania dopiero za kilka tygodni. (źródło: Express Ilustrowany)

   Mirosław Żórawski dumny z reprezentacji Polski.
INFO DLA KIBICA

W meczu Rugby Europe Trophy reprezentacja Polski pokazała ambitną i przede wszystkim dobrą grę przegrywając w doliczonym czasie w Amsterdamie z Holandią 6:7. Było to 307 oficjalne spotkanie reprezentacji Polski Od 1958 roku zagrało łącznie 548 zawodników, 239 z nich zdobywało punkty.

Z trybun stadionu w Amsterdamie mecz obserwował dyrektor sportowy Budowlanych SA Mirosław Żórawski. Oto jego opinia: Emocje były wielkie. Wydawało mi się, że wygramy. Cóż stało się inaczej, ale trudno mieć pretensje. Była walka, była ambicja i gdyby nie tak ostatnia akcja rywali. W każdym razie możemy być dumni z występu naszej drużyny narodowej, w tym trzech naszych graczy: autora sześciu punktów Daniela Gduli oraz Dawida Plichty i Patryka Reksulaka. Cieszę się, że mogłem być naocznym świadkiem tak dobrego występu naszego zespołu. To było niebo do ziemi w porównaniu z ostatnim meczem z Holendrami. Spotkanie było prowadzone w ekstremalnych warunkach przy silnych opadach deszczu, porywistym wietrze. Ze względu na nieobliczalne podmuchy wiatru Daniel Gdula nie zdecydował się na trzeci kop piłki między słupy, bo nie było szans na celne uderzenie.

Rugby w naszym kraju cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Stała się rzecz niebywała. Było tyle wejść z Polski podczas bezpośredniej internetowej relacji z tego meczu, że transmisja na Rugby Europe TV została na kilkanaście minut zablokowana!

Rugbowa telewizyjna ofensywa trwa dalej. Rusza ekstraliga rugby. Wybrane mecze będą pokazywały: kanał telewizyjny Polsat Sport Fight i kanał internetowy Ekstraliga Rugby" na youtube.com. Będzie można obejrzeć pięć meczów Master Pharm Budowlani. (źródło: Express Ilustrowany)

  Porażka w doliczonym czasie .
REPREZENTACJA

Reprezentacja Polski była o krok od sensacji w pierwszym tegorocznym meczu w ramach REIC Trophy w rugby. Biało-czerwoni dopiero w doliczonym czasie wyjazdowego spotkania z Holandią w Amsterdamie stracili wygraną, przegrywając 6:7 (6:0). Tym samym na ich konto trafił jeden punkt.

Punkty zdobyli:
Siem Noorman 5, Storm Carroll 2 - Daniel Gdula 6

Polska skład: Fidler, Buczek (63 Chróściel), Szwagrzak - Krawiecki, Bartoszek (68 Cal) - Powała-Niedźwiecki (47 Piotrowski), Rubasniak, Zeszutek - D.Plichta (59 Stelmaszczyk) - Gdula - Pozniak, Reksulak, K.Bracik (68 Przychocki), Szczepański - Cooke

Poprzedni rok biało-czerwoni zakończyli wygraną nad Szwajcarią 23:20, a w sobotę o mały włos nie odnieśli sensacyjnego zwycięstwa nad liderem REIC Trophy. Holendrzy dopiero w doliczonym czasie meczu zdobyli jedyne tego dnia podwyższenie, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, celnie kopiąc z podwyższenia.

Przed przerwą gospodarze chyba nie docenili naszej reprezentacji. Obie ekipy miały dwa rzutu karne w dogodnej pozycji do kopania na słupy. Daniel Gdula wykorzystał obie okazje. Natomiast rywale zdecydowali się te sytuacje rozegrać ręką, dążąc do przyłożeń i nie zdobyli żadnego punktu.

Po przerwie też Polska była częściej przy piłce, ale wyniku nie poprawiła. Jeszcze po punktach rywali, była szansa na odrobienie strat. Jednak nasi reprezentanci nie zdecydowali się kopać z karnego, który mieli ponad 40 metrów od słupów. Zdecydowali się zagrać ręką, ale w ostatniej akcji meczu dali się wypchnąć rywalom z piłką na aut.

Tym samym do tabeli Polska zdobyła jeden punkt. Bonus należy się jej za przegraną co najwyżej 7 punktami. Natomiast Holendrzy zdobyli 4 punkty i umocnili się na pozycji lidera.

W tej edycji REIC Trophy Polskę czekają jeszcze dwa mecze. 18 kwietnia zagrają na wyjeździe z Litwą, a tydzień później o godzinie 15 ugoszczą Ukrainę w Siedlcach. Przy dwóch zwycięstwa za 5 punktów jest szansa na walkę o 2. miejsce w końcowej klasyfikacji. Taką możliwość otworzyła sobotnia porażka Niemców u siebie ze Szwajcarią 20:33 (20:16).(źródło: trojmiasto.pl foto: Mateusz Słodkowski/)

  Reprezentanci Polski grożą strajkiem! Dziś rozmowy ostatniej szansy
REPREZENTACJA

W prestiżowych rozgrywkach Rugby Europe Trophy nasza drużyna narodowa 29 lutego ma zagrać o godz. 15 na wyjeździe z Holandią. Bezpośrednią relację ma przeprowadzić rugbyeurope.tv. Dziś wieczorem mamy poznać odpowiedź, czy do tego pojedynku w ogóle dojdzie. Zdeterminowani i zniesmaczeni, tym co się dzieje czyli brakiem zainteresowania i profesjonalnych działań ze strony Polskiego Związku Rugby reprezentanci Polski gotowi są zastrajkować i nie zagrać. Dojdzie do rozmów ostatniej szansy.

Po ostatnim pseudozgrupowaniu kadry zniesmaczeni zawodnicy mówili wprost: dramat, tragedia. Związek nie wypłacił im jeszcze dniówek (100 - 150 zł za dzień ) za zeszłoroczny sensacyjnie wygrany przez nasz zespół mecz ze Szwajcarią. Nie wiadomo, jak ma wyglądać ubezpieczenie zawodników. Jedna wielka organizacyjna niedoróba.

Śmiać się czy płakać! Prezes związku Dariusz Olszewski powinien publicznie wytłumaczyć się z tego, co dzieje się wokół drużyny narodowej! Tak dalej po prostu być nie może.

O co poszło? Zapytaliśmy najbardziej kompetentnej osoby w temacie, czyli Piotra Zeszutka, kapitana reprezentacji Polski oraz aktualnego mistrza kraju, Ogniwa Sopot.

- My rugbiści nie jesteśmy rozkapryszonymi gwiazdami. Chodziło o rzeczy naprawdę podstawowe. - wyjaśnia Zeszutek. - Nasze żądania można podzielić na cztery grupy:

1. Ubezpieczenie podczas zgrupowań reprezentacji- ryzykujemy w końcu własne zdrowie.

2. Nasze, nie tyle wynagrodzenia, co diety podczas meczów kadry. Za spotkanie ze Szwajcarią, które odbyło się pod koniec listopada do dziś nic nie dostaliśmy - chodzi o kwoty 100/150 zł za dzień zgrupowania.

3. Ustanowienie stanowiska menedżera kadry, kogoś w rodzaju kierownika drużyny.

4. Podpisania karty kadrowicza, która obejmowałby regulacje między związkiem a zawodnikami. Nie tylko rugby 15-osobowego, ale również kadry kobiet, "siódemek" itd. - wszystkich reprezentacji Polski. Chcieliśmy wiedzieć czego i od kogo możemy wymagać, także w sprawach tak podstawowych jak ubiór kadrowicza, bo teraz mamy ubiór każdy z innej parafii.

- W czwartkowy wieczór doszło do spotkania na szczycie. Udało się dojść do porozumienia w punktach 1 i 3 (menedżerem kadry został mianowany Jarosław Bator). Reszta pozostaje w zawieszeniu, ale reprezentujemy nasz kraj, dlatego z szacunku dla przeciwnika zdecydowaliśmy się wyjść na boisko w Amsterdamie - zapewnia kapitan reprezentacji Polski.

Trener Duaine Lindsay powoła na to spotkanie 25 zawodników, w tym czterech graczy lidera ekstraligi Master Pharm Budowlani: Daniela Gdulę, Dawida Plichtę, Krystiana Pogorzelskiego i Patryka Reksulaka. W kadrze jest siedmiu graczy drużyny mistrza Polski Ogniwa Sopot. Jest też dziewięciu stranieri grających na Wyspach Brytyjskich

Holandia to zespół, który jest dużo wyżej w rankingu. W ostatnim meczu z Holendarami przegraliśmy 0:49. Dodajmy, że nasi rywale są liderami grupy . Wysoko wygrali dwa pierwsze spotkania z Ukrainą 64:8 i Niemcami 37:7. Polacy przegrali w Łodzi z Niemcami 15:35 i po bardzo dobrym spotkaniu pokonali na wyjeździe Szwajcarię 23:20.

Nasz team czekają jeszcze dwa spotkania: wyjazdowe z Litwą (18 kwietnia), a sezon zakończy 25 kwietnia w Siedlcach, gdzie o godzinie 15 rozpocznie spotkanie z Ukrainą. (źródło Express Ilustrowany)

  Nie jest łatwo złamać rugbistów Master Pharm Budowlani.
Master Pharm Rugby ŁÓDŹ

Dziesiąta kolejka już 7 marca, ale bez Master Pharm Budowlani. Łodzianie będą pauzować. Przychyliliśmy się do prośby Lechii Gdańsk, która ma kłopoty z boiskiem i mecz na Wybrzeżu odbędzie się 21 marca mówi dyrektor sportowy Budowlani SA Mirosław Żórawski. Pierwsze spotkanie zagramy w sobotę 14 marca na Łodzianie. O godz. 15 w hitowym meczu podejmiemy mistrzów Polski Ogniwo Sopot.

Rugbiści nie próżnują. Bezsensowna decyzja władz Łodzi pozbawiająca ich miejskich dotacji nie odebrała drużynie wiary w sens dalszego działania.

Rugbiści to twardzi faceci. Nie jest łatwo nas złamać mówi trener Przemysław Szyburski. Przeżyliśmy nie jeden trudny moment. Takie sytuacje albo załamują kompletnie ludzi, albo ich jednoczą. My trzymamy się razem. Chcemy coś w lidze osiągnąć. Nie rezygnujemy z ambicji i wielkich sportowych marzeń. Taka postawa buduje. Jest nie do przecenienia.
Zespół Master Pharm Budowlani rozegrał mecz sparingowy ze Skrą Warszawa. Grano trzy razy po 25 minut. Łodzianie wygrali 30:20. Punkty dla liderów tabeli: Kramarenko 10, Kubalewski, Gdula, Pogorzelski i gracz testowany po 5. Po kontuzji wystąpił Toma Mchedlidze.

Fragmentami graliśmy to o co nam chodzi w defensywie mówi szkoleniowiec. Przeprowadziliśmy kilka płynnych akcji. Jeszcze brakuje dokładności. Jest nad czym pracować. Cieszy fakt, że młodzi zdolni zawodnicy starają się dorównać rutyniarzom. To dobrze wróży na przyszłość.

W rundzie jesiennej Master Pharm Budowlani wygrali wszystkie osiem spotkań, w tym pięć z bonusem (za wykonanie czterech przyłożeń w polu punktowym przeciwnika). Zdobyli najwięcej punktów 336, stracili najmniej 118. Daniel Gdula jest liderem najskuteczniejszym graczem ekstraligi. Zdobył 135 punktów. (źródło: Express Ilustrowany) (foto:Grzegorz Urbaniak)

  Wiele się działo na wspólnym treningu z Orkanem
INFO DLA KIBICA

Na boisku syntetycznym Łodzianki został przeprowadzony wspólny trening taktyczny rugbistów Master Pharm Budowlani i RC Orkan Sochaczew. Oba zespoły wykonywały na przemian serie sześciu stałych fragmentów gry: rozpoczęcia ze środka, młyny dyktowane i formacje autowe. Akcje były zatrzymywane po błędzie lub zdobyciu punktów oraz omawiane przez trenerów. Choć nie liczono punktów, trzeba odnotować, że na trzy przyłożenia łodzian piłki w polu punktowym rywale odpowiedzieli jednym.

To był bardzo pożyteczny sprawdzian, dający o wiele więcej niż seria normalnych treningowych zajęć mówi trener Przemysław Szyburski. Cieszy mnie zaangażowanie zawodników i ich postawa w grze defensywnej. Musimy jeszcze mocno pracować nad płynnością przeprowadzanych ataków. W sobotę o godz. 14 na Bemowie zagramy sparingowy mecz ze Skrą Warszawa. Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej rugbiści Master Pharm Budowlani są liderami ekstraligi. (źródło:Express Ilustrowany)

  Mirosław Żórawski. 40 lat na dobre i złe z łódzkim i polskim rugby
INFO DLA KIBICA

Na sportowej gali Dziennika Łódzkiego za 40 lat pracy w sporcie został nagrodzony człowiek legenda polskiego rugby i łódzkiego sportu – Mirosław Żórawski. Najpierw był prawdziwym wojownikiem, zawodnikiem, który zostawiał serce i charakter na boisku, potem znakomitym trenerem KS Budowlani, Master Pharm Budowlani, a obecnie jest dyrektorem sportowym Budowlani SA i trenerem współpracującym przy ligowej drużynie.
Przez 17 lat był zawodnikiem KS Budowlani, występował w reprezentacjach Polski juniorów i seniorów, był znanym sędzią. Nie do przecenienia są jego sukces trenerskie. Ze swoimi podopiecznymi zdobył w sumie... czterdzieści medali (w tym jeden jako trener formacji ataku i wsparcie szkoleniowe zespołu w trakcie sezonu), na co składa się osiemnaście pierwszych miejsc, dziesięć drugich i dwanaście trzecich. Dotychczasowe osiągnięcia Mirosława Żórawskiego stanowią 40 procent wszystkich osiągnięć w historii sekcji rugby Budowlanych Łódź (99 tytułów).
Był lekkoatletą w ŁKS
Oddajmy głos naszemu bohaterowi. Mirosław Żórawski: – Do rugby trafiłem na początku 1980 roku prosto z sekcji lekkiej atletyki, którą uprawiałem w ŁKS. Mieszkałem wtedy na Retkini więc miałem blisko na Al. Unii. Na Górniczą musiałem jechać praktycznie przez całe miasto. Do spróbowania „co to jest rugby”, bo nie widziałem nic o tym sporcie, namówił mnie kolega, z którym trenowałem w ŁKS i nawet jakiś czas chodziliśmy na Budowlanych razem. Potem nasze drogi się rozeszły. Spotkaliśmy się po latach: ja już jako trener rugby, on instruktor... tańca towarzyskiego.
Najpierw zadebiutował jako senior
Dzisiaj dzieci zaczynają bardzo wcześnie od rugby TAG, przechodzą przez szkolenie w żakach, młodzikach, kadetach. Wtedy były tylko dwie kategorie wiekowe: juniorzy i seniorzy. Przygotowanie fizyczne po treningu lekkiej atletyki, zwłaszcza koordynacyjne i biegowe, bardzo się przydały i robiłem szybkie postępy. Po kilku miesiącach treningu pojechałem na finałowy turniej MPJ. Byłem rocznikowo o cztery lata młodszy, więc nie powąchałem nawet placu. Jeszcze w te same wakacje zrobiłem milowy krok: zwolniło się miejsce i załapałem się na zgrupowanie drużyny ligowej. Po wakacjach można powiedzieć że byłem już prawie zawodnikiem…a na dodatek zagrałem kilka meczy w drużynie rezerw (II liga). Tak więc się złożyło, że zanim zagrałem swój pierwszy mecz w juniorach, zaliczyłem kilka seniorskich gier. Mocny początek na mocne 40–lecie.
Starcie z potężnym Gruzinem
Następny 1981 rok to kolejny skok: debiut w I lidze i powołanie do reprezentacji Polski juniorów. Pamiętne chwile: mecz na sochaczewskiej „Maracanie” i pierwszy hymn w koszulce z orzełkiem na piersi. Potem kolejne mecze klubowe, reprezentacyjne i pierwsza poważna kontuzja, pierwszy pobyt w szpitalu. Poczułem się za mocno, dużo trenowałem i grałem, zdarzyło się nawet że jednego dnia w juniorach i seniorach. Zapłaciłem wysoką cenę, ale dzięki ogromnemu samozaparciu wróciłem do rugby. Niestety, na turnieju w Moskwie 1986 roku ogromny Gruzin ze „sbornej” zwalił mi się na nogę i poznałem wątpliwe „uroki” sowieckiej służby zdrowia. Powrót w gipsie, potem bieganie po lekarzach i szukanie właściwej diagnozy, ciężka rehabilitacja. To, z jakiej pomocy medycznej korzystają dziś zawodnicy, to kosmos w porównaniu z tamtymi czasami.
Jako trener zaczął od brązowego medalu
Znowu wróciłem do gry w klubie, w reprezentacji już nie dałem rady i zabrałem się za prace szkoleniową. Zacząłem od kadetów, ale bardzo szybko nastąpił skok. Nasi seniorzy spisywali się słabo i w końcu w 1988 roku spadli z ligi. Uratowała nas reorganizacja i zmiana trenera. Na początku 1989 roku objąłem drużynę i zdobyłem brązowy medal! Przez 8 sezonów byłem grającym trenerem, łącząc obowiązki szkoleniowca i zawodnika. Dodatkowo sukcesy z kadetami i juniorami klubowymi sprawiły, że w 1992 otrzymałem propozycję z Polskiego Związku Rugby i rozpocząłem pracę z kadrą juniorów, potem kadetów.
Kolejny przełom to rok 1997 i zmiany w klubie. Przestałem być trenerem ligi, automatycznie kończąc grę i od razu zostałem sędzią (przez jakiś czas również międzynarodowym).
To były lata wytężonej pracy sędziowskiej i szkoleniowej: w klubie oraz reprezentacji Polski z juniorami i kadetami, także z kadrą wojewódzką.
Wielki przełom
Kolejny wielki przełom to rok 2008, rezygnacja ze szkolenia młodzieżowego oraz sędziowania i po latach powrót do pracy trenerskiej z seniorami. Można powiedzieć nawet, że wielki powrót – dwa kolejne Mistrzostwa Polski, dwa wicemistrzostwa oraz dwa razy Puchar Polski. Te wszystkie sukcesy kosztowały mnie sporo zdrowia psychicznego i po brązowym medalu 2013 postanowiłem zakończyć ten rozdział życia.
Zostałem pierwszym w polskim rugby dyrektorem sportowym. Pozostałem jeszcze przez 6 lat trenerem rugby w SMS i 2 lata wykładowcą w WSS w Łodzi. Pomagam też okresowo trenerowi Przemysławowi Szyburskiemu w treningu specjalistycznym zawodników formacji ataku, szczególnie lubię pracę z łącznikami. (źródło:Express Ilustrowany)

  Ekstraliga: Plan transmisji
INFO DLA KIBICA


Przedstawiamy plan transmisji telewizyjnych i internetowych zgodnie z ustaleniami, które zapadły na posiedzeniu Rady Ekstraligi Rugby w dniu 02 lutego br. Kluby Ekstraligi jednogłośnie zaakceptowały przedstawiony harmonogram.

Zestaw par czerwonych w każdej kolejce to transmisje telewizyjne na Polsat Sport Fight, zestaw par zielonych w każdej kolejce to transmisje internetowe, kanał „Ekstraliga Rugby” na youtube.com.

Do 16 lutego br. zostanie wyłoniony i przedstawiony znak graficzny Ekstraligi Rugby (pod głosowanie zostaną poddane dwa projekty, przygotowane przez Juvenię i Orkan). Znak Ekstraligi będzie następnie umieszczony na strojach zawodników, ściankach sponsorskich, materiałach klubowych, portalach społecznościowych Klubów, ochraniaczach słupów bramek i stadionowych banerach.

Kolejka X - 07/08.03.2020
RC Arka Gdynia v MKS Ogniwo Sopot
RzKS Juvenia Kraków v OKS Skra Warszawa

Kolejka XI - 14/15.03.2020
RC Orkan Sochaczew v RC Arka Gdynia (15.03, godz. 13.00)
Master Pharm Rugby Łódź v MKS Ogniwo Sopot

Kolejka XII - 04/05.04.2020
RzKS Juvenia Kraków v RC Orkan Sochaczew
MKS Ogniwo Sopot v Awenta Pogoń Siedlce

Kolejka XIII - 11.04.2020
Awenta Pogoń Siedlce v Master Pharm Rugby Łódź
OKS Skra Warszawa v MKS Ogniwo Sopot

Kolejka XIV - 02/03.05.2020
Master Pharm Rugby Łódź v OKS Skra Warszawa
RC Lechia Gdańsk v RC Orkan Sochaczew

Kolejka XV - 09/10.05.2020
RC Orkan Sochaczew v MKS Ogniwo Sopot (09.05, godz. 13.00)
OKS Skra Warszawa v Awenta Pogoń Siedlce
RzKS Juvenia Kraków v RC Lechia Gdańsk

Kolejka XVI - 16/17.05.2020
MKS Ogniwo Sopot v RzKS Juvenia Kraków
Master Pharm Rugby Łódź v RC Orkan Sochaczew

Kolejka XVII - 23/24.05.2020
KS Budowlani Lublin v OKS Skra Warszawa
RC Orkan Sochaczew v Awenta Pogoń Siedlce (23.05, godz. 15.00)
RzKS Juvenia Kraków v Master Pharm Rugby Łódź

Kolejka XVIII - 30/31.05.2020
RC Orkan Sochaczew v OKS Skra Warszawa (30.05)
RC Arka Gdynia v KS Budowlani Lublin
Awenta Pogoń Siedlce v RzKS Juvenia Kraków
MKS Ogniwo Sopot v RC Lechia Gdańsk
( źródło:PZR)
Strona 1 z 208 1 2 3 4 > >>
 Archiwum zdjęć.
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
 Panel boczny na stronę.
-------------------------------------------------------------------------------------- Favicon logo do paska na stronę
 YouTube - Kanał Strony Kibiców Rugby
Kanał Kibiców Rugby (Tutaj) - Nowe video.

 Czat kibiców rugby bez rejestracji.
Zanim napiszesz przeczytaj Regulamin Czatu.


 Ekstraliga- 2019/20
Ekstraliga 2019/20 Mecze Punkty
1. Master Pharm Rugby 837
2. Ogniwo Sopot 935
3. Pogoń Siedlce 830
4. Juvenia Kraków 926
5. Skra Warszawa 923
6. Lechia Gdańsk 817
7. Orkan Sochaczew 915
8. Budowlani Lublin 99
9. Arka Gdynia 91
 Puchar Sześciu Narodów 2020I kolejka
01.02 Walia-Włochy 42:0 (21:0)
01.02 Irlandia-Szkocja 19:12 (10:6)
02.02 Francja-Anglia 24:17 (17:0)

II kolejka
08.02 Irlandia-Walia 24:14 (12:7)
08.02 Szkocja-Anglia 6:13 (0:3)
09.02 Francja - Włochy 35:22 (23:10)

III kolejka
22.02 Włochy - Szkocja (0:5) 0:17
22.02 Walia - Francja 23:27 (9:17)
23.02 Anglia - Irlandia 24:12 (17:0)

IV kolejka
07.03 Irlandia - Włochy (Odwołany)
07.03 Anglia - Walia 33:30 (20:9)
08.03 Szkocja - Francja 28:17 (14:7)

V kolejka
14.03 Walia - Szkocja (przełożony)) Millennium Stadium,Cardiff
14.03 Włochy - Anglia (przełożony)) Stadio Olimpico,Rzym
14.03 Francja - Irlandia (odwołany) Stade de France, Saint-Denis

 Godzina
 - Archiwum - Kibice
 Tekst piosenki Budowlanych
O.S.T.R-Budowlani ŁÓDŹ
Kilkadziesiąt lat historii, dziesiątki klubów, tysiące kibiców i Ty tez chłopak spróbuj. Szarża blacha drop młyn, kto w tym oczekuje cudów mówię spróbuj i po wygrana idź Ty. Miejsce Bałuty ulica to Górnicza weź stadion wyczaj, jeśli szukasz mekki kibica masz łódzki zwyczaj jak na naszym koncercie i tu i tu tłok są problemy z przejściem, przyłożenie pierwsze. Trybuna pełna naprzeciwko joint ekipa ktoś coś łyka pełno typa na dzielnicy dzisiaj jak zwykle gram za gramem litr za litrem. Aż się ziomek żyć chce z literą B w herbie "Budowlani" jak Bałuty w tym jest moje serce.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.

Ziom zajmij miejsce, na joint'a skróć tu po takiej szarzy superman skończył na wózku Łódź mój skrawek świata gdzie trzymam się prawdy ze ta planeta ma kształt jak piłka do rugby B jak Bałuty lub Budowlani walki tej nie zakłócisz w tym cala duma z nazwy e bądź poważny w grze liczy się moment idź z Bogiem jak myślisz ze sport to zdrowie lepiej sam sobie odpowiedz czy masz wiarę by wstać i grac dalej by przezwyciężyć strach razem z nim ujawnić talent, ten dar jest panem świata anioł na trybunach a na boisku szatan dla w wszystkich przyjaciół we wszystkich klubach jedna wiara jeden cel a świat nauczy nas fruwać.

Ref: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
Ref2: Szarża, blacha, maul, drop, młyn albo karny B jak Bałuty lub Budowlani w rugby wiesz tu i tu raczej nie chodzi o forsę jedna miłość dla sekcji rugby w całej Polsce.
 Oglądamy - Zdjęcia - Archiwum
- ARCHIWUM - RUGBY -
--------------------------------
Galerie Zdjęć - Seniorzy
--------------------------------
- Album - 07/08/09
- Album - 2009/2010
- Album - 2010/2011
- Album - 2011/2012
- Album - 2012/2013
- Album - 2013/2014
- Album - 2015/16/17/18/19
--------------------------------
Galeria Zdjęć - Mini-Żacy - Żacy - Młodzik - Kadeci - Juniorzy
--------------------------------
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2012/2013
- Sezon 2013/2014
- Sezon 2015/16/17/18
--------------------------------
Inne zdjęcia z meczy
--------------------------------
- Zdjęcia drużyn z Łodzi
- Różne zdjęcia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Fenix by: 2721832 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl